Аритмія серця до чого може привести. Лікування аритмії серця


Вигодовування, Догляд за дитиною, Лікування серця, Овуляція / Вторник, Январь 16th, 2018
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

До чого може привести Аритмія Серця

Скорочення м’язів серця людини відбувається в заданому ритмі і темпі. У здорових людей серцебиття відрізняється досить чіткою ритмічною картиною. Цей процес автономний і мало піддається управлінню людиною в тому плані, як він керує роботою м’язів рук і ніг. Тому зазвичай людина рідко звертає увагу на те, як ритмічно працюють м’язи його серця, адже при підвищенні темпу серцевих скорочень їх ритм зберігає свою рівність для всіх. У більшості дорослих людей частота синусового ритму становить в стані спокою 60-75 ударів в хвилину.

Порушення ритму роботи — по суті, це і є аритмія серця. Серце відразу дає знати про себе, коли з’являються порушення в картині його скорочень. При серцевих захворюваннях, структурних порушеннях провідної системи і під впливом інших факторів, як інтоксикація і вплив лікарських препаратів може виникнути синусовааритмія серця. Діагностуються аритмії в основному, за допомогою ЕКГ.

Найбільш часто відбуваються такі ритмічні порушення:

Синусова тахікардія. При ній можливо почастішання пульсу до 150 ударів в хвилину. Таке збільшення ритму у здорової людини зазвичай пов’язане зі стресом або великими фізичними навантаженнями, після чого ритм відновлюється. Якщо ж відбувається стійке почастішання ритму до 100-140 ударів, це свідчить про серцевої недостатності, недокрів’ї і розладах нервової системи. В такому стані аритмія серця супроводжується неприємними відчуттями в грудях. Викликати таку тахікардію можуть побутові, лікарські та токсичні впливи. Усунення цих впливів призводить до повернення в нормальний стан без застосування спеціальних препаратів.

Синусова брадикардія. Падіння ритму можливо до 60 і менше ударів в хвилину. У здорової людини може виникнути уві сні і в стані спокою. У хворих людей така аритмія серця спостерігається при патології органів травлення та неврозах, може виникнути при збільшенні внутрішньочерепного тиску, вірусних інфекціях, зниженні функції щитовидної залози і під впливом деяких ліків. Тут потрібно лікувати основне захворювання. При важкій симптоматиці в рідкісних випадках показана електрокардіостимуляція.

Параксизмальной тахікардія. Така аритмія серця створює раптове збільшення частоти серцебиття в спокійному стані до 120-140 ударів в хвилину. Слід покласти хворого горизонтально і викликати до нього кардіобригади.

Екстрасистолія. Спостерігається як передчасне раптове скорочення серця, так як поза синусового вузла несподівано виникає імпульс. Може спостерігатися при будь-якому захворюванні серця і його відділів. Однак більше, ніж в половині випадків вона не пов’язана з серцевими захворюваннями, а обумовлена психоемоційними і вегетативними порушеннями, лікарськими впливами, вживанням збуджуючих засобів і алкоголю, курінням, рефлекторним впливом внутрішніх органів.

Миготлива аритмія. Спостерігається хаотичне скорочення в окремих групах м’язів передсердь, але самі передсердя при цьому не скорочуються, відбувається аритмічна робота шлуночків з частотою до 100-150 ударів в хвилину. Може не відчуватися людиною і сприйматися їм, як звичайне серцебиття. У більшості випадків застосовуються препарати для зниження ритму скорочення шлуночків.

Серцебиття. Спостерігаються посилені або прискорені скорочення серця. До появи серцебиття у здорових людей може привести збудливість нервового апарату, який відповідає за діяльність серця при великому фізичному навантаженні, хвилюванні, зловживанні алкоголем, тютюном, кавою і міцним чаєм. Серцебиття може виникнути при хворобах, що викликають лихоманку і при захворюваннях серця.

Різні за своїм характером і своєю тривалістю види аритмії можуть викликатися різними порушеннями в організмі. Аритмія серця наслідки може викликати при ускладненнях найбільш непередбачувані, тому тільки лікар може встановити правильний діагноз і призначити своєчасне лікування.

До яких ускладнень може призвести серцева аритмія

Аритмія серця до чого може привести. Лікування аритмії серцяПри нормальній роботі серцевий м’яз повинна скорочуватися ритмічно і потужно. Як правило, здорова людина не відчуває биття свого серця. Однак, при найменших змінах, відразу стає зрозуміло, що в організмі відбулися збої. Іноді серцеві функції порушуються внаслідок аритмії — стану, при якому серце перестає ритмічно битися, і починає розслаблятися і скорочуватися в різних темпах. При миготливої ​​аритмії діапазон безладних серцевих скорочень може становити від 50 і менше ударів в хвилину до 400 і вище скорочень.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Досить часто людина не відчуває себе хворим, а захворювання виявляється тільки при проходженні електрокардіограми, яка чітко простежує всі порушення серцевого ритму. Для того щоб розібратися, до яких ускладнень може призвести серцева аритмія, необхідно визначити її причини.

Причини виникнення аритмії

Найчастіше аритмія виникає при порушеннях вегетативної і центральної нервових систем, при ендокринних захворюваннях і ураженнях міокарда. Нерідко аритмію провокує зміну змісту в організмі натрію, кальцію, калію і магнію, надлишок або дефіцит яких може призвести до порушення функції серцевої провідності.

Симптоми аритмії залежать від її типу. Найчастіше зустрічається тахікардія, при якій спостерігається прискорене серцебиття, брадикардія, що характеризується уповільненим ритмом серцевих скорочень, і екстрасистолія, що супроводжується позачерговими ударами серця. Існують також блокади, які перешкоджають проведенню імпульсів в різних ділянках серцевого м’яза. Аритмію можуть спровокувати різні серцево-судинні захворювання або неврологічні розлади.

— при учащении серцебиття спостерігаються: слабкість, непритомність, підвищена пітливість, нестача повітря, запаморочення і серцеві болі;

— приступообразная тахікардія супроводжується сильним поштовхом в серці;

— при екстрасистолії виникає слабкість і перебої в серцевій роботі;

— блокади можуть протікати безсимптомно або супроводжуватися раптовими втратами свідомості.

Точний діагноз можна визначити, тільки пройшовши електрокардіограму.

Синусовий вузол сприяє утворенню електричних імпульсів в серце. При збої в його роботі виникає синусова тахікардія, коли частота м’язових скорочень серця складає більше 90 ударів за хвилину. Такий стан часто викликано підвищеними навантаженнями, простудними захворюваннями, емоційними перенапруженнями, підвищенням температури і серцевими патологіями. Несвоєчасне виявлення хвороби може привести до серйозних ускладнень.

Захворювання характеризується зниженням частоти ударів серця, що нерідко спостерігається і у цілком здорових людей. Брадикардію може викликати гіпертонічна хвороба, порушення роботи щитовидної залози і різні захворювання серця.

При синусової аритмії відбувається неправильне чергування скорочень серця. Такий стан зазвичай пов’язане з функцією дихання, тому часто воно спостерігається у дітей в стані підвищеної активності. Однак яким би рухомим ні дитина, потрібно все-таки стежити за станом і здоров’ям його серця.

При екстрасистолії відбувається позапланове скорочення серця. Воно може бути як з затримкою, так і передчасним. Такі явища нерідко провокують різні захворювання або шкідливі звички. Людина при цьому відчуває завмирання серця або його сильний поштовх.

Захворювання характеризується частим ритмом роботи серця і починається, як правило, раптово. Причинами такого стану також можуть виступати серцеві хвороби і шкідливі звички. У хворого може спостерігатися підвищене потовиділення і незвична слабкість.

Цей вид аритмії супроводжується безладним скороченням серцевих м’язових волокон. Такий стан спостерігається при вадах серця, захворюваннях щитовидної залози і алкоголізмі. При миготливої ​​аритмії людина не завжди відчуває погіршення здоров’я, проте в деяких випадках у нього спостерігається хрипкий подих, відсутність пульсу, розширення зіниць і втрата свідомості. У важких випадках миготлива аритмія може призвести до таких серйозних ускладнень, як зупинка серця.

При серцевих блокадах припиняється проведення серцевих імпульсів. При цьому спостерігається відсутність пульсу, часті судоми, непритомність, серцева недостатність і можливо смерть.

Ускладненнями аритмії є тромбоемболія і серцева недостатність. Тромбоемболія виникає тому, що при аритмії відбувається не тільки прискорене перекачування крові, але і її збовтування. Це призводить до утворення тромбів, які згодом відриваються і закупорюють серце, викликаючи тим самим стенокардію, інфаркт міокарда і навіть смерть.

Серцева недостатність супроводжується неповним скороченням серцевого м’яза, а відповідно і недостатнім перекачуванням крові. В результаті цього від нестачі кисню та інших поживних речовин починають страждати всі внутрішні органи і системи людського організму, що може привести до виникнення ряду серйозних проблем зі здоров’ям.

Яким би нешкідливим ні здавалося захворювання, при перших же його симптомах необхідно пройти обстеження і провести електрокардіограму. При визначенні точного діагнозу хворий повинен спостерігатися у кардіолога. Вкрай важливо дотримуватися всіх розпоряджень лікаря і регулярно приймати прописані ліки.

При аритмії слід уникати надмірних фізичних навантажень, так як вони призводять до збільшення частоти серцевих скорочень і сприяють розвитку серцевої недостатності. Яким має бути ефективне лікування може визначити тільки лікар-кардіолог.

Які небезпеки таїть в собі аритмія серця?

Жодна людина не замислюється, як працює його серце і вже тим більше не знає, що несуть в собі наслідки аритмії. Порушення роботи «мозку серця» — синусового вузла, який має здатність ритмічно генерувати електроімпульси, призводить, часом, до незворотних наслідків.

При патології робота синусового вузла порушується, в деяких ділянках міокарда виникають нові джерела електроактивації, які прямо конкурують з синусовим вузлом і іноді пригнічують його активність аж до блокування поширення хвилі активації по серцю. Все це супроводжується порушенням серцевого ритму — аритміями.

Аритмія серця до чого може привести. Лікування аритмії серця

Порушення серцевого ритму або аритмія серця — небезпечне захворювання

Миготлива аритмія характеризується порушенням ритму, а саме — фібриляцією (мерехтіння передсердь). Відбувається некоординовані сіпання пучків м’язів в передсерді, що призводить до неповноцінного його скорочення.

Відомо кілька десятків різновидів аритмій, але найчастіші:

    Мерехтіння; пароксизмальні тахікардії та блокади серця; екстрасистолія; тріпотіння передсердь.

Види мерехтіння

Миготлива аритмія в залежності від клінічної картини буває:

Важливо. Пароксизм (напад) може тривати до декількох діб, відбувається збій ритму серцевих скорочень, серце починає працювати з підвищеним навантаженням, саме тому пароксизм погано переноситься людиною.

Постійна форма спостерігається при хронічному порушенні ритму серця і тривало протікаючих періодах його хаотичного скорочення. Пацієнт відчуває неритмічне серцебиття, тремтіння, пітливість, слабкість, може виникати почуття страху. Це небезпечно прогресуванням серцевої недостатності і виникненням тромбів.

Все патології мають схожими симптомами, але несуть в собі різні наслідки, саме тому при найменшому дискомфорті важливо вчасно звернутися до кардіолога:

    Перебої (завмирання) в роботі серця; аритмічний (нерівний) пульс;

Аритмія серця до чого може привести. Лікування аритмії серця

При дивних відчуттях в області грудей, рекомендуємо негайно звернутися до лікаря, так би уникнути прогресування хвороби

    Серцебиття; запаморочення, слабкість і непритомність.

Для того щоб «зловити» аритмію і зрозуміти її характер потрібно провести певні обстеження. Найбільш інформативною виявляється електрокардіографія (і її різновиди), лікар іноді після пари хвилин ЕКГ розуміє характер аритмії. Але слід врахувати, що її характер може змінюватися протягом доби, йти нападами — пароксизмами. В такому випадку аритмія називається пароксизмальною і дослідження необхідно провести не разовий, а протягом доби, коли пацієнт носить на собі портативний пристрій, що реєструє.

У чому причина збою?

Щоб успішно вилікувати збій в роботі серця важливо зрозуміти його причину. Для цього пацієнтові часто потрібна госпіталізація. Не варто думати, що усунений лікарем швидкої допомоги гострий напад аритмії, не повернеться знову. При сприятливих (для неї) умовах миготлива аритмія повертається і прогресує.

Аритмія серця до чого може привести. Лікування аритмії серця

Привести до розвитку аритмії можуть перенесені вірусні захворювання

Майже будь-яка здорова людина хоч раз протягом доби «ловить» десятки надшлуночкових і кілька одиниць шлуночкових екстрасистол. Але ніякої загрози здоров’ю це, як правило, не завдає і більш серйозні наслідки в роботі серця не наступають.

захворювання щитовидної залози; вірусні інфекції; нервовий стрес; інтоксикації алкоголем і лікарськими препаратами; недолік калію (порушення електролітного балансу); хронічні обструктивні захворювання легенів.

    Артеріальна гіпертонія; пороки серця; ураження коронарних артерій; перикардит, кардіоміопатія; серцева недостатність; ускладнення після оперативних втручань на серці.

Аритмія серця до чого може привести. Лікування аритмії серця

В організмі людини все взаємопов’язано, і якщо десь стався збій, це призводить до порушень в роботі інших органів і систем

Миготлива аритмія небезпечна, при різкому уповільненні в роботі серцевого м’яза або, навпаки, при швидкій зміні частоти і регулярності серцевого ритму відбувається зниження обсягу крові, яка «викидається» в аорту. Порушується живлення тканин і клітин, а найбільш чутливим до подібного «кров’яному голодування» є головний мозок. При недостатньому постачанні кров’ю пацієнт може відчути запаморочення або втратити свідомість. І якщо він не знаходиться в цей момент в безпечній обстановці, наслідки будуть дуже сумними.

При порушенні скорочувальної здатності серцевого м’яза виникає зміна і в коронарному кровотоці, що призводить до серцево-судинної недостатності, нападу стенокардії, набряку легенів і навіть до інфаркту міокарда.

Наслідки миготливої ​​аритмії — нездатність серця якісно переганяти кров по організму людини. Виникає нестача харчування і кисню, великий ризик формування тромбів. Майже в 40% випадків миготлива аритмія призводить до інфаркту, на рахунку патології кожен шостий інсульт. Фібриляція передсердь часто трансформується в фібриляцію шлуночків, може виникнути серцева недостатність і навіть аритмогенного шок (або зупинка серця), що призводить до летального результату.

Перша допомога, лікування

Миготлива аритмія (напад) повинна бути усунена протягом 48 годин, інакше є ризик утворення тромбів, інфаркту та інсульту.

Аритмія серця до чого може привести. Лікування аритмії серця

При будь-яких захворюваннях серця необхідно звернутися до лікаря

Приступ купірується введенням антиаритмічнихпрепаратів, при відсутності ефекту показана електроімпульсна терапія.

Самое грізне ускладнення — зупинка серця. Саме тому при неможливості самостійного купірування нападу важливо викликати швидку допомогу. Не варто чекати або піддаватися паніці, від своєчасних дій залежить життя людини.

Якщо аритмії ще немає, то ніякої особливої ​​профілактики не потрібно. Важливо не нервувати, вести здоровий спосіб життя, правильно харчуватися і навчиться знімати нервове перенапруження без шкоди для здоров’я.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...