Болить зуб і віддає під око. Із за чого болять зуби


Здорові вуха, Здорові зуби, Підвищений тиск, Після пологів / Суббота, Май 19th, 2018
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Біль в області обличчя. самодиагностика

Якщо проводив огляд лікар-стоматолог і виявив захворювання зубів або порожнини рота!

Можна припустити зв’язок захворювання зубів або порожнини рота з болями в області особи Зубний біль. Патологічний процес в зубі викликає роздратування нервових закінчень в ньому. По ходу нерва зубний біль може віддавати в довколишні і навіть віддалені нерви, що проявляється болем в інших ділянках. Так, біль від зуба мудрості може віддавати у вухо, і хворий з приводу неї звертається до ЛОР-фахівця. Захворювання зубів верхньої щелепи можуть супроводжуватися болями в скроні. Проблеми з зубами нижньої щелепи можуть виявлятися болями в горлі, гортані і шиї. Особливо інтенсивні болі при пульпітах зубів. Вони швидко набувають постійного характеру, посилюються вночі, а також від прийому холодної або гарячої їжі, при вдиханні повітря через рот. Біль може віддавати по ходу гілок трійчастого нерва в зони, які вони іннервують.

Лікування здійснюється лікарем-стоматологом.

Запалення скронево-верхньощелепного суглоба.

Причинами його можуть бути: дефекти зубних рядів, що призводять до порушення змикання корінних зубів, аномалії прикусу, одностороннє жування їжі, перенапруження жувальних м’язів при жуванні грубої або жорсткої їжі.

Прояви. ниючі болі постійного характеру в привушно-жувальної області спереду від зовнішнього слухового проходу. Біль віддає в вухо, шию, скроню, нижню щелепу, посилюється при відкриванні рота, при прийомі їжі.

Лікування здійснює лікар-стоматолог, до цього можна приймати знеболюючі препарати.

Якщо проводив огляд ЛОР-лікар і виявив захворювання вуха, горла, носа!

Можна вважати болю в області обличчя проявом захворювань вуха, горла, носа. Болі в особі часто мають місце при захворюваннях вуха, горла, носа і його придаткових пазух. Так, при зовнішньому отиті біль у вусі посилюється при жуванні, натисканні на козелок (виступаючу спереду частина вушної раковини), при зволіканні вушної раковини, часто віддає в околоушную область, скроню, щоку. При середньому отиті біль у вусі інтенсивна, пульсуюча, віддає в лобно-тім’яну область, в нижню щелепу, зуби. Болі в особі часто бувають при захворюваннях в придаткових пазухах носа (гаймориті). Хворобливість відзначається в зоні проекції гайморової пазухи верхньої щелепи (нижче очі), біль віддає в підочноямкову область, скроню, в зуби верхньої щелепи. Легке постукування пальцем по верхній щелепі в проекції гайморової пазухи підсилює біль.

Лікування проводиться ЛОР-лікарем.

Якщо є висипання на шкірі обличчя у вигляді дрібних бульбашок, заповнених мутним вмістом!

Герпетична інфекція. Після першого прояву (найчастіше на губах) вірус герпесу залишається в організмі. Улюбленими місцями його перебування є нервові вузли, в тому числі і черепних нервів. При ослабленні захисних сил організму внаслідок переохолодження, хвороб або емоційних переживань вірус, що знаходиться в нервових вузлах, активізується. Спочатку з’являється хворобливість в зонах, які іннервує вражений нерв. Через 2-3 дні після цього там же з’являються характерні висипання у вигляді дрібних вузликів, незабаром перетворюються в пухирці розміром з просяне зерно, заповнені каламутним вмістом. Потім елементи висипу підсихають, утворюють жовтуваті скоринки, які з часом відпадають. Висипання супроводжуються болями, набряком м’яких тканин, підвищується температура тіла, з’являються слабкість, нездужання, головний біль. світлобоязнь, втрата апетиту. Залежно від розташування висипу можна визначити вогнище ураження. Найчастіше ураження обмежується шкірою в зоні іннервації, але іноді може відбуватися поширення інфекції, наприклад, на рогівку ока (при ураженні I гілки). При цьому хворий відчуває нестерпний біль в очному яблуці, з’являється набряк м’яких тканин в області очі, виражена непереносимість світла — світлобоязнь. Іноді висипання можуть бути на слизовій порожнини рота (ураження II і III гілок), в області зовнішнього слухового проходу в поєднанні з появою ознаками неможливості повного закриття очі, неможливості свисту, наморщіваніе чола, утрудненою мовою (ураження лицьового нерва).

Лікування специфічне. призначення лікарем-неврологом, інфекціоністом антивірусних противогерпетических препаратів.

Якщо виникає різка, інтенсивний біль від дотику до шкіри обличчя!

Невралгія трійчастого нерва. Один з черепних нервів — трійчастий — має три гілки, що забезпечують чутливість шкіри волосистої частини голови, обличчя, слизової лобових, гайморових пазух, верхню і нижню щелепи. Кожна з гілок має нервові закінчення в певних ділянках, при появі болю в яких і встановлюється діагноз захворювання. Зони I гілки: шкіра лоба, волосистої частини голови, верхню повіку, внутрішній кут ока, очне яблуко, лобова пазуха. II гілка: нижню повіку, зовнішній кут ока, верхня частина щоки, верхня губа, верхня щелепа і її зуби, гайморова пазуха. III гілка: нижня губа, нижня частина щоки, підборіддя, нижня щелепа і її зуби.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Прояви. біль різка, надзвичайно сильна, нападоподібний, за типом прострілу. Місцезнаходження болів визначається зоною іннервації тієї чи іншої гілки трійчастого нерва. Поява болю може статися як раптово, без видимої причини (під час розмови, сміху, пережовування їжі), так і при дотику до так званим пусковим (або курковим) зонам. Досить легкого дотику або навіть коливання повітря в певних ділянках шкіри обличчя. Це призводить до появи різких і інтенсивних болів. Найбільш часте розташування пускових зон: внутрішній кут ока (I гілка), крило носа, носо-губна складка, над верхньою губою (II гілка), підборіддя (III гілка). Інтенсивність болю настільки висока, що хворий завмирає, приголомшений цим болем, намагається розмовляти, не відкриваючи рота, або спілкується за допомогою записок. На обличчі — вираз страждання і страху перед можливим повтором больового нападу. Шкіра під час нападу червоніє на стороні болю, там же спостерігається посилене сльозотеча, нежить.

Лікування здійснює лікар-невролог. До звернення до лікаря можна застосовувати знеболюючі препарати.

Якщо ви не можете поставити діагноз за цією схемою, зверніться до лікаря

Популярні посилання

    Болить зуб і віддає під око. Із за чого болять зуби Хронічний бронхіт: лікування

Болить в області носа і очі?

Болять очі і ніс, болить ніс під очима. болить в області носа і очі. що болить в області очі і носа # 8212; з такими запитами звертається величезна кількість користувачів в Інтернет. У цій статті ми розглянемо причини таких болів і спробуємо зрозуміти, як це може бути пов’язано з невралгією.

Головні і лицьові болі відрізняються великою різноманітністю проявів, не менше різноманітні і причини, що їх викликають. Зокрема болю в області чола, носа і очі з однієї або з обох сторін можуть супроводжувати патологію очі або придаткових пазух носа, а також бути наслідком неврологічних порушень.

Офтальмологічні причини

Гострий приступ глаукоми

Глаукома # 8212; це захворювання, при якому порушується нормальна циркуляція внутрішньоочної рідини. Це призводить до збільшення внутрішньоочного тиску і пошкодження різних структур очного яблука. У 90% випадків захворювання протікає безболісно, ​​зір погіршується поступово, тому хворий довго не помічає ніяких незручностей.

У деяких випадках шлях, по якому циркулює внутрішньоочна рідина, перекривається повністю, що призводить до різкого збільшення тиску. При цьому крім зорових порушень виникає різкий біль в області очного яблука, яка іррадіює в лоб і потилицю з відповідної сторони — це і є гострий напад глаукоми. Якщо біль в області чола, очі і носа почалася раптово, і їй передували порушення зору у вигляді червоних кіл або плям світла перед очима, необхідно в екстреному порядку звернутися до офтальмолога.

Запалення носослезного каналу

Носослізний канал з’єднує очну ямку з нижнім носовим ходом, в нормі по ньому відбувається відтік рідини з слізного мішка в порожнину носа. При запаленні просвіт каналу зменшується через набряк слизової оболонки, і відтік сльози викликає труднощі. Це супроводжується сльозотечею і болем в області внутрішнього кута ока і основи носа. Часто запалення носослезного каналу супроводжується запаленням слізного мішка і кон’юнктиви. Лікування проводить лікар-офтальмолог.

Далекозорість і неправильна корекція зору

Ми бачимо чітке зображення предметів, що знаходяться на різній відстані, завдяки здатності очі автоматично змінювати заломлюючу силу кришталика. При розгляданні близьких предметів в результаті скорочення циліарного м’яза він стає більш опуклим, фокусна відстань скорочується і зображення проектується на сітківку.

Болить зуб і віддає під око. Із за чого болять зубиСеанс корекції зору # 8212; не така вже й безневинна процедура, як може здатися на перший погляд

При далекозорості або неправильно підібраних засобах корекції зору циліарного м’яз змушена виконувати додаткове навантаження по «налаштуванні» зорового апарату, що викликає її стомлення, яке проявляється болем в області очі і чола.

Захворювання навколоносових пазух

Патологічні процеси в лобовій і верхньощелепної пазусі також можуть супроводжуватися болем в області очі і носа. Верхня стінка гайморової пазухи одночасно є нижньою стінкою очниці, і до неї з боку очного яблука прилягає ресничний вузол. Для фронтіта характерно також поширення болю на лоб і всю половину голови, для гаймориту — на зуби верхньої щелепи і половину особи. Гостре протягом процесу також супроводжується підвищенням температури, виділення з носа можуть бути рясними, а можуть бути відсутні зовсім. Для підтвердження діагнозу лікар призначить рентгенографія або діагностичну пункцію гайморової пазухи.

Неврологічні причини лицьовій болю в периорбитальной області

Невралгія першої та другої гілок трійчастого нерва (невралгія трійчастого нерва)

Перша, глазничная гілка трійчастого нерва бере участь в утворенні війкового вузла, іннервує шкіру чола, верхньої повіки і крила носа з відповідної сторони. Невралгія в цьому випадку носить, як правило, вторинний характер, причиною можуть бути тривалі запальні процеси в лобовій пазусі, травми, пухлини, запальні захворювання очей.

Друга, верхнечелюстная гілка відповідає не тільки за чутливість зубів і альвеолярного відростка верхньої щелепи, але також бере участь в іннервації внутрішньої стінки гайморової пазухи і задніх відділів слизової оболонки носа. При вторинному характері невралгії причинами можуть бути захворювання верхніх зубів, які тривалий час поточні гайморити, а також травми і новоутворення.

В обох випадках біль носить нападоподібний характер, локалізація її відповідає зоні іннервації. Для першої гілки це лоб, верхня повіка, внутрішній кут ока і крило носа, а для другої — кут ока, задній відділ слизової оболонки носа (біль відчувається в глибині), а також зуби верхньої щелепи.

Синдром війкового вузла (Хагемана-Потчмана)

Війковий вузол розташовується позаду очного яблука і прилягає до нижньої кісткової стінки очниці. Чутливі волокна в складі цього освіти іннервує глибокі структури очного яблука. Синдром Хагемана-Потчмана є вторинну невралгію, причиною якої може бути запалення в придаткових пазухах носа, порожнини рота і орбіти, вірусні інфекції, а також травма. Біль в цьому випадку тривала від декількох днів до двох тижнів, локалізується в глибині очниці і порожнини носа, поширюється на всю половину голови і може посилюватися при натисканні на очне яблуко спереду назад.

Кластерні головні болі (синдром Сладера)

Це захворювання проявляється різкою, дуже сильним болем в області очниці і лоба з одного боку, біль може поширюватися на шию і потилицю. Приступ супроводжується почервонінням половини особи, сльозотечею і виділенням з носа великої кількості прозорої рідини. Причина остаточно не з’ясована, робочої вважається версія про порушення тонусу судин, переважно зовнішньої мозкової артерії. Характерна періодичність виникнення болю: напади слідують один за одним з інтервалом в кілька годин протягом декількох днів, утворюючи так званий «пучок». Потім настає світлий проміжок, який може тривати до року.

Мігрень

Мігрень — це одна з різновидів первинної головного болю, причиною вважається порушення регуляції тонусу внутрішньочерепних судин. Хворобливі відчуття дуже інтенсивні, людина втрачає здатність виконувати повсякденні обов’язки. Звуки, світло і різкі запахи призводять до посилення болю, триває приступ від декількох хвилин до 2-3 днів. Біль зазвичай одностороння, як правило, локалізується в області очниці, чола і скроні. Це захворювання вимагає серйозного лікування, як під час нападу, так і в період між нападами.

Причини болю в області щелепи

Болить зуб і віддає під око. Із за чого болять зубиЩелепа складається з м’язів, кісток і сухожиль. Якщо пошкоджена котрась із цих частин, то може виникнути біль в області щелепи. Крім цього, інші захворювання, які не пов’язані з щелепою, теж можуть сприйматися як біль в цій галузі. Одна з найпоширеніших з них це — біль, яка пов’язана з хворобою коронарної артерії або серцевим нападом, що виникає зазвичай в грудях, але іноді вона може віддаватися в районі щелепи. Давайте розглянемо інші можливі причини болю в області щелепи.

Карієс . який торкнувся нерв, Поразка пульпи, абсцес періодонта — всі ці захворювання можуть також викликати біль в області щелепи.

Причиною больових відчуттів може бути Остеомієліт щелеп . Це інфекційна хвороба, яка вражає всі ділянки кістки і викликає сильне запалення. Якщо є біль в щелепі, що має пульсуючий характер, головний біль, підвищена температура (іноді до 40 градусів), то все це характерно для остеомієліту.

Каротідінія. Ця хвороба — різновид мігрені. Симптомами є нападоподібний біль, яка довго не вщухає, з’являється в районі верхньої щелепи, шиї, вуха, ротової порожнини і поширюється по всьому обличчю. Якщо натиснути на сонну артерію в тому місці, де вона розділяється, то виникає різкий біль. Такі ж симптоми можуть бути при скроневій артриті, розшаруванні сонної артерії або пухлини, яка зрушує артерію.

Біль посилюється вночі і переходить в пульсуючу форму. Хворі, як правило, відчувають, що болить корінь зуба. Іноді біль у щелепі пов’язана з Остеомієліту і мікроабсцеси . Коли зуб видаляється, іноді виникає Невропатія трійчастого нерва . Симптоми цього — оніміння нижньої губи, зниження тонусу жування.

Порушення роботи скронево-щелепного суглоба. При такому порушенні болить щелепа, суглоб, скроню, щока і лоб. Стає важко відкривати рот, при русі буває неприємний клацання.

Остеогенна саркома — найстрашніша причина болю в області щелепи. Це один з видів злоякісних пухлин, становить приблизно 22 відсотки всіх випадків неепітеліальних пухлинних поразок щелепи. Симптоми остеогенної саркоми — деформація кістки, хворобливі відчуття в щелепи і всього обличчя, оніміння в ділянці виходу подглазничного або підборіддя нерва.

Краниальная невралгія. Сильна реакція запалених нервів черепа, яка викликає біль в області щелепи. Лікарі зазвичай кажуть про невралгії трійчастого нерва, для якого характерна приступообразная пекучий біль. Вночі запалення рідко турбує, також біль рідко виникає за вухом і в нижній щелепі.

Артеріїт лицьовій артерії також можлива причина больових відчуттів. Коли біль в щелепі викликана цим захворюванням, то воно супроводжується палінням, поширюється від області підборіддя і нижньої щелепи до верхньої губи і носо-губної складки. Іноді біль доходить до куточка ока. Один з характерних ознак артеріїту — біль в ділянці, де лицьова артерія перегинається через підставу нижньої щелепи.

Причиною болю може бути Невралгія верхнього гортанного нерва . Біль виникає в районі гортані (або з одного, або з двох сторін). Зазвичай неприємне відчуття буває у верхній частині щитовидного хряща і в області під’язикової кістки. Також болить ділянку нижньої щелепи. Хворобливі відчуття можуть віддавати в око, вухо, груди, плече. Іноді буває гикавка і кашель, підвищується виділення слини. Біль може виникнути через ковтання, сморканія, повороту голови, кашлю.

Невралгія вушного вузла. Це захворювання супроводжується сильним пекучим болем, яка відбувається у вигляді нападів. Приступ триває зазвичай близько години. Біль йде від скроні і слухового проходу до нижньої щелепи і підборіддя, віддає в зуби. У людини виникають клацання в вусі, що виникають через спазми слухової труби, підвищується слиновиділення. Приступ болю зазвичай провокується гарячою або холодною їжею, охолодженням. Для перевірки можна натиснути на точку між слуховим проходом і скронево-щелепних суглобом, біль посилиться.

Невралгія язикоглоткового нерва. Таке захворювання зустрічається досить рідко. Симптоми — напади болю, яка йде від кореня язика і мигдаликів до гортані, вуха і очі. Іноді болить щелепа і шия. Хвора людина намагається тримати голову в бік ураженої ділянки — це характерна поза для хворого. Якщо натиснути на нижню щелепу, то біль посилиться.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...