Чи потрібно лікувати зуби якщо не болять. Що робити при болю зуба


Вагітність, Догляд за дитиною, Здорові зуби, Триместри / Суббота, Март 3rd, 2018
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Лікування перших зубів дитини

«Чи потрібно лікувати молочні зуби? Болять чи пошкоджені молочні зуби у дітей? Нешкідливі чи методи лікування? »- це далеко не весь перелік питань, який виникає у батьків.

У «молочників» невеличкий «термін служби». Кожен батько знає, що всі вони рано чи пізно зміняться постійними. Тому існує думка, що проводити лікування молочних зубів необов’язково. Насправді все набагато складніше. Молочні — база для здорового росту постійних, вони впливають на правильне формування прикусу.

Чи потрібно лікувати молочні зуби? Так, і не тільки лікувати, а щодня проводити профілактику захворювань, щоб вони збереглися до самостійної заміни. Потрібно старанно піклуватися про гігієну порожнини рота дитини, тому що емаль у дітей сформований не повністю і патогенні мікроорганізми швидше атакують здорові тканини, викликаючи карієс.

Специфіка лікування

Причини їх захворювань збігаються з причинами у дорослих:

    Швидкий розвиток патогенних мікроорганізмів; зловживання солодкої і кислої їжі, особливо що містить рафіновані цукру; недотримання правил гігієни ротової порожнини.

Чи потрібно лікувати зуби якщо не болять. Що робити при болю зубаСумніви про те, чи варто відразу після виявлення карієсу лікувати молочні зуби, відразу розвіються, якщо знати до яких ускладнень це захворювання може призвести:

    Карієс може привести до пульпіту і втрати зуба; відсутність зубів — до неправильного формування прикусу і порушень в роботі шлунково-кишкового тракту через недостатнє пережовування їжі; зачаток постійного зуба може повністю зруйнуватися через поширилася інфекції.

Лікування молочних зубів специфічно, внаслідок того, що вони недостатньо мінералізовані і пульпа виявляється незахищеною. За статистикою, найчастіше карієсом уражаються молочні моляри. Їх жувальна поверхня дуже рельєфна і, тому її складно повністю відчистити. В ямках скупчуються бактерії, утворюється наліт і розвивається карієс.

Чи можуть сильно боліти молочні зуби, якщо карієсу не видно? Так, буває так, що дитина скаржиться на біль, але видимих ​​ознак захворювання немає. В цьому випадку рішення про те, чи треба зараз лікувати молочні зуби, повинен прийняти стоматолог. На основі даних діагностики, він визначить локалізацію і ступінь розвитку патологічного процесу, а також розробить тактику лікування. Залежно від стадії хвороби може проводитися пломбування, який-небудь вид ампутації, протезування або видалення.

Від батьків потрібно правильно налаштувати дитину психологічно. Щоб дитина відчував якомога менше страху, потрібно поговорити з ним на теми: боляче лікувати і виривати молочні зуби, що саме робитиме лікар, які результати очікуються від лікувальних процедур і т. Д. Чим більше інформації отримає маленький пацієнт, тим менше буде його занепокоєння.

Пломбування

Чи потрібно лікувати зуби якщо не болять. Що робити при болю зубаПри ранньому виявленні карієсу, лікування може бути швидким і ефективним. Стоматолог завдасть фтористий лак, що захищає зубну емаль і зупиняє процес руйнування. Чи боляче таким способом лікувати молочні зуби у дітей? Звичайно, ні. І це головний з плюсів процедури.

Коли карієс поширився дещо більше, можливе застосування препаратів на основі срібла. Метод ефективний в тому випадку, якщо немає пошкоджень зсередини. Рішення про те, чи треба лікувати таким способом зуби дитині, має бути прийнято після консультації з лікарем: після процедури емаль стане чорною, колір збережеться до природного випадання.

Чи лікують каріозні молочні зуби у дітей за допомогою пломбування? Так, якщо сріблення проводити вже пізно, і є внутрішні пошкодження. Лікар прибирає каріозні ділянки і ставить пломбу, яка може бути спеціальної швидковисихаючої пастою. Багатьох батьків турбує питання про те, болять під час такої процедури молочні зуби. Пломбування проводиться під місцевою анестезією, больових відчуттів немає.

Викорінення

Коли карієс поширюється глибоко, він викликає запалення пучка судин і нервів — пульпи. Це захворювання називається пульпіт.

Чи треба при пульпіті лікувати молочні зуби дітям? Так. У сучасних клініках для цього використовують вітальну або девітальной екстирпацію. Різниця в тому, що в першому варіанті нервово-судинний пучок видаляється відразу, а в другому — спочатку вбивають, а на наступному прийомі видаляється.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Канали ретельно обробляються механічним і медикаментозним способом. Запалена пульпа витягується, і ранка обробляється антисептиком. Потім канали заповнюються протизапальної пастою, яка через деякий час розсмоктується.

Другий метод — вітальна ампутація. В цьому випадку видаляється лише верхівка пульпи, а кореневу частину вводиться спеціальний лікувальний препарат. Він не тільки зберігає «нерв» живим, а й блокує біль в процесі і після лікування.

Лікувати чи при пульпіті молочні зуби у дітей вітальним або девітальной методом визначить лікар, багато що залежить від ступеня поширення запалення і практичного досвіду стоматолога.

Протезування

Протезування зубів у дітей — відновлення, що зберігає функції і структуру зубного ряду, його естетичний вигляд.

Проводиться під місцевою анестезією або загальним наркозом.

    Втрачені через травми; зруйновані повністю через карієсу; ряд змінено через вираженого запалення.

Дитяче фронтальне протезування виконується за допомогою strip-коронок. Ковпачок підбирається індивідуально, наповнюється композитним складом і надівається на різець або ікло. Композит твердне під дією полімеризаційного освітлювача. Після ковпачок викидається, поверхня обробляється шліфувальною машинкою.

Моляри відновлюються за допомогою коронок з медичної сталі. Так як вони знаходяться в невидимою для оточуючих зоні, колір не має значення. Металеві коронки обходяться дешевше, ніж звичайні. Завдяки такому дитячому зубному протезуванню, стало можливим надійне і недороге відновлення.

Незалежно від того, болять пошкоджені молочні зуби, необхідно регулярно відвідувати стоматолога. Часто захворювання можна виявити, тільки маючи спеціальне обладнання і відповідні знання. З раннього віку потрібно знайомити дитину з гігієнічними процедурами по догляду за порожниною рота, виробляти до них звичку. Тоді питання про те, чи треба лікувати хворі молочні зуби у дітей — швидше за все, не стане актуальним.

Схожі записи:

Часто батьки не надають значення турботі про молочних зубах, аргументуючи це тим, що вони все одно зміняться на постійні. Проте неуважне ставлення до перших зубах дитини може мати неприємні наслідки в подальшому. У цій статті наведені основні міфи про молочні зубах, якими все ще керуються багато батьків.

Міф 1. Молочні зуби лікувати не потрібно.

Ті, хто так думають, наражають на небезпеку постійні зуби. які формуються під молочними. Перші зуби пов’язані з постійними зубами, і, якщо молочний зуб нездоровий, в ньому є інфекція, то ця інфекція перейде і на постійний зуб. Крім того, зуби об’єднані в єдину систему. Якщо в молочному зубі почався каріозний процес. то при відсутності лікування карієс швидко перейде і на інші зуби. Причому це станеться набагато швидше, ніж при карієсі постійного зуба, оскільки перші зуби не мають такого захисту.

Якщо не лікувати молочний зуб, то запалення може перейти в гнійний процес. У дитини спухає щока, підвищується температура. В цьому випадку може постраждати зачаток постійного зуба. Він може або зовсім зруйнуватися, або залишитися в тому ж стані, але перестати розвиватися.

Раніше перші зуби прийнято було сріблити. Срібло хоч і має антисептичну дію, але воно не впливає на вже мертві, уражені карієсом, тканини. До того ж срібло має темний колір і приховує каріозний процес. Тому в Європі вже давно сріблення зубів заборонено через токсичність даної процедури і неефективності.

Міф 2. Молочні зуби не болять.

Молочні зуби мають таку саму будову, як і постійні. У них є також і нервова система. І захворювання у молочних зубів ті ж: карієси, пульпіту, періодонтиту і т. Д. Тому, якщо інфекція доходить до нерва, то тимчасовий зуб болить так само, як і постійний. І лікувати такі зуби потрібно таким же способом, як і постійні. Якщо інфекція зачепила нерв, то буде потрібно 2-3 візити до стоматолога, щоб вилікувати зуб повністю.

Міф 3. Видалення молочного зуба не спричинить за собою ніяких наслідків.

Раннє видалення молочних зубів призводить до ускладнень. З ростом дитини зростає і його щелепу, формуються кістки черепа. При цьому зуби рухаються, щоб звільнити місце для інших зубів. Якщо видаляється молочний зуб, то при русі зубів місце для постійного зуба пропадає. Тому, якщо виникає необхідність в ранньому видаленні молочного зуба, стоматолог співпрацює з ортодонтом з тим, щоб зберегти місце для постійного зуба. Ортодонт надягає спеціальне кільце на сусідній зуб, яке не дає рухатися зубах. Як тільки постійний зуб прорізується, кільце знімається.

Міф 4. Поки зуби залишилися незмінними, виправляти прикус і рівняти зубної ряд не потрібно.

Якщо молочні зуби ростуть нерівно або у дитини неправильний прикус, то постійні зуби будуть рости неправильно, оскільки вони більші молочних. Чим раніше почати ортодонтический процес (носіння пластинок, кап і т. Д.) — поки дитина маленька, і кістки його щелеп м’які і податливі, тим простіше виправити становище.

Міф 5. Стоматологічний рентген — це шкідливо.

Часто на прийомі стоматолог призначає зробити знімок, щоб поставити правильний діагноз. Багато батьків бояться опромінювати дитину. Сучасні апарати, на яких стоматологи роблять рентгенівські знімки, досить безпечні. Для порівняння: один плівковий рентген по шкідливому впливу дорівнює 25 сучасним комп’ютерним знімкам. На сьогоднішній день обладнання, яке використовується в сучасних стоматологічних кабінетах, дозволяє підбирати режим за віком дитини.

Є ще деякі моменти, пов’язані з молочними зубами, які багато батьків не беруть до уваги.

При будь-якій травмі, коли маленька дитина падає і травмує ротову порожнину, необхідно звертатися до стоматолога. Якщо, наприклад, при падінні дитина вдарився молочним зубом про тверду поверхню, надколол його і вивихнув, то може постраждати і зачаток постійного зуба. Тоді постійний зуб може перестати розвиватися. При цьому мама не може оцінити наслідки, це може зробити лікар за допомогою рентгена. Крім цього, надламаний зуб може почати хворіти, якщо він зламаний глибоко, до нерва. Такі зуби підлягають видаленню. Буває, що при падінні зуб зникає з поверхні, йде всередину. Це називається вбитому вивихом. В такому випадку також необхідно прийти на прийом до стоматолога. З такими зубами, як правило, нічого не роблять, а спостерігають за ними і чекають повторного прорізування. Крім усього іншого, при падінні дитина може отримати удар або розрив слизової. Ці травми можуть бути непомітні, але викликати кровотечі всередині каналів. Така травма може бути помітна тільки згодом, коли всередині зубного каналу з’явиться згусток крові і зуб стане сірим.

Часом у дитини зустрічається така особливість, як щілину між центральними верхніми зубами, або диастема. Вона може мати спадкову причину, а може з’явитися через коротку вуздечки верхньої губи. В останньому випадку при русі верхньої губи кістка верхньої щелепи постійно піддається травмі. Вона поступово розсмоктується, з’являється щілина між верхніми центральними зубами, оголюються корені зубів, зуби стають рухливими і можуть випасти. Тому, якщо лікар-стоматолог виявить, що у дитини коротка вуздечка верхньої губи, то цей дефект краще усунути за допомогою пластики вуздечки.

Щоб молочні зуби вашої дитини росли здоровими і готували здорову грунт для постійних зубів, важливо вже в ранньому віці привести дитину на прийом до стоматолога. Він оцінить стан молочних зубів, перевірить, чи в нормі прикус і вуздечки язика і губи, і дасть рекомендації щодо лікування або профілактики, якщо лікування не потрібно.

Дякуємо за консультацію дитячого лікаря-стоматолога, пародонтолога клініки Медисса Амані Нілаб (medissa. Ua, (044) 502 67 67).

Лікувати чи карієс перед відпусткою, якщо немає болю

Відпустка — час поїздок, яскравих вражень, цікавих зустрічей і посмішок. І буде дуже прикро, якщо під час відпочинку у вас разболітся зуб. Тому перед від’їздом у відпустку не забудьте відвідати стоматолога. Це, звичайно, не найприємніша процедура, але одна з найнеобхідніших. Навіть якщо вас нічого не турбує, тільки лікар, оглядаючи порожнину рота, може з упевненістю сказати, потребуєте ви в стоматологічної допомоги.

Одна з найпоширеніших проблем з зубами — це карієс. Деякі вважають, що якщо карієс не озивається гострим болем, з лікуванням можна почекати. Це велика помилка. На питання: «Лікувати чи карієс?» Існує тільки одна відповідь: «Звичайно, та й як можна раніше!»

Лікувати чи карієс? Три причини зробити це негайноЧи потрібно лікувати зуби якщо не болять. Що робити при болю зуба

    По-перше, разболевшегося зуб, пошук стоматолога і втрачене на лікувальні процедури час, якщо і не зіпсують вам відпустку, то і не прикрасять його. По-друге, стоматологічна допомога в місці вашого відпочинку напевно обійдеться вам значно дорожче, ніж удома. По-третє, ви самі можете і не помітити каріозну порожнину, особливо якщо вона розташовується між зубами, але оточуючі будуть відчувати неприємний запах, причиною якого стає карієс. Не дарма слово карієс по-латині означає гниття. При цьому сама людина може цей запах навіть не відчувати.

В ідеалі відвідувати стоматолога потрібно не рідше одного разу на рік. Невиліковний своєчасно карієс в перспективі може стати причиною втрати зуба. До того ж карієс значно легше піддається лікуванню, якщо проблема буде ліквідована в самому початку.

Найважливіше те, що в нашому організмі все взаємопов’язано. У людини можуть бути проблеми зі шлунком, нирками чи серцем, причиною виникнення яких є мікроби, які населяють каріозну порожнину і токсини їх життєдіяльності. Через кровоносну систему мікроби потрапляють в різні органи нашого тіла.

Хвора людина піддає ризику зараження і своїх близьких. Різні хвороботворні бактерії, завжди супутні карієсу, можуть передаватися з поцілунками і навіть через посуд. На думку деяких вчених сам карієс теж заразний.

Лікувати чи карієс у дитини

Чи потрібно лікувати зуби якщо не болять. Що робити при болю зубаОбов’язково перед поїздкою у відпустку вилікуєте карієс у дитини. Зробити це потрібно, навіть якщо карієс вразив тимчасові, так звані, молочні зуби.

Без лікування карієс молочних зубів за 2-3 тижні розвивається до стану, коли дитина починає відчувати біль. Щоб цього не допустити, зводите дитини до дитячого стоматолога.

Разболевшегося під час відпустки зуб може доставити вам чимало неприємностей. Проблем буде ще більше, якщо зубок заболить у вашого малюка.

Іноді батьки взагалі не вважають за потрібне лікувати карієс молочних зубів своєї дитини, вважаючи, що вони все одно випадуть. Лікарі-стоматологи попереджають, що лікувати молочні зуби так само важливо, як і постійні. До перелічених вище причин, чому це потрібно зробити, додається ще одна: стан молочних зубів впливає на їх замінюють згодом постійні зуби.

Також на цю тему можна почитати

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...