Чим зняти запалення ясен зуб мудрості. Запалення ясен


Виховання дитини, Здорові вуха, Здорові зуби, Знижений тиск / Четверг, Май 24th, 2018
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Болить зуб мудрості: що робити?

Зубний біль — одна з найбільш нестерпних. На окрему увагу заслуговує біль, що супроводжує поява зубів мудрості. В процесі еволюції людини і його побуту ці зуби стали абсолютно необхідними, і тому знаходяться щасливчики, у яких вони не прорізаються. Однак у більшості людей хоч один з чотирьох зубів мудрості та й прорізатиметься. Зазвичай це відбувається в 18-25 років.

Особливість зростання цих зубів полягає в тому, що ростуть вони пізно і доводиться їм вивільняти собі місце на вже сформувалася за розмірами щелепи серед інших вже виросли і зміцнилися зубів.

Зростання зубів мудрості може супроводжуватися наступними неприємними симптомами:

  Ниючий біль в області щоки і горла; біль може відчуватися і в області вуха, і у всій голові; утруднення при ковтанні і відкриванні рота; запалення і нагноєння поруч розташованих м’язів і кістки; підвищення температури тіла до 38 С.

Біль при зростанні зубів мудрості присутній в будь-якому випадку. На то існує дві причини:

  По-перше, ясна, де ріжуться зуби, не підготовлена ​​до їх зростання, там ніколи не було молочних зубів, а значить, корінних зубів мудрості належить набагато складніший шлях, ніж іншим; по-друге, вони з’являються на вже сформувалася щелепи, де кожен корінний зуб зайняв своє місце, а щелепа вже не зміниться в розмірі, місця для зубів мудрості найчастіше дуже мало.

У зв’язку з обмеженістю місця для зростання дуже часто зуби ростуть криво, і це найнебезпечніший випадок. По-перше, біль від такого зростання значно сильніше і абсолютно нетерпима, а по-друге, при таких обставинах зуби мудрості впираються в поруч розташовані зуби, зрушують прикус або руйнують коріння сусіднього зуба, порушують окістя і призводять до дуже важким відхиленням і запальним процесам.

Терпіти біль під час росту зубів мудрості ні в якому разі не можна. Більш того, вкрай не рекомендується, вживши кілька таблеток знеболюючого, розраховувати на самостійне вирішення проблеми. Необхідно звернутися до лікаря і за його призначенням зробити рентген зубів, щоб виключити ймовірність викривленого зростання. Якщо ж така ситуація не виключена, необхідно проводити операцію з вирізання і видалення цих зубів до тих пір, поки вони остаточно не порушили зубної прикус.

Які проблеми тягне за собою зростання зубів мудрості і чому обов’язкова консультація стоматолога?

  Труднощі в процесі росту — зростання супроводжується запаленням прилеглих тканин, а часом і окістя; прорізався зуб може пошкодити щоку; зуб розташований у важкодоступному місці, там підвищена концентрація бактерій, що збільшує ймовірність інфікування; Виникнення карієсу — знову ж таки пов’язано з важкодоступністю цього зуба, при чищенні зубів йому приділяється найменше уваги і з плином часу там накопичується достатня для утворення карієсу кількість бактерій; Перікоронаріт І пародонтит — гнійне запалення ясен і прилеглих до неї тканин, супроводжується припухлістю і болем в яснах, неприємним запахом і присмаком у роті, підвищенням температури; Периостит і остіоміеліт — ігнорування проблеми пародонтиту призводить до запалення окістя і кістки в області прорізування зуба; Дістопірованних зуб мудрості — займає неправильне, похиле положення зуб; такі зуби стають причиною викривлення прикусу, пошкодження слизової оболонки щоки; криво зростаючі зуби піддаються видаленню; Ретінірованний зуб мудрості — ще не прорізався, але вже не можуть у зростанні зуб; він або впирається в кістку, або в поруч розташований зуб, або в його корінь; якщо зуб не ріже, але болить і турбує протягом тривалого часу необхідний терміновий огляд стоматолога і рентген.

Як позбутися від болю?

Не завжди існує можливість звернутися до лікаря в перший або навіть другий день нестерпного болю. У домашніх умовах можна зняти або полегшити біль в такий спосіб:

  Розчин календули — 1ч. л. спиртової настоянки календули на 100мл води; полоскати після кожного прийому їжі; Лужний розчин — 1ч. л. соди на 100 мл води; полоскати через кожні кілька годин; Трав’яні відвари — шавлія, календула, подорожник.
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Абсолютно протипоказано прогрівати хворобливу ділянку, розчини для полоскання повинні бути кімнатної температури.

Однак ніякі народні рецепти не будуть більш ефективними, ніж допомога фахівця. Щоб полегшити біль при нормальному прорізуванні зуба, стоматолог зробить висічення ясен або видалення капюшона, якщо такий є (нависає над зростаючим зубом ділянку ясен). Якщо ж зуб росте криво, допомога стоматолога буде абсолютно незамінна. Після проведених процедур доктор обробить ділянку антисептичними і антибактеріальними медичними розчинами, призначить домашні полоскання.

Зуб мудрості. Як зняти запалення?

Згодна. Видаляти. Я кілька років вже мучуся з нижніми. З певною періодичністю починають рости і болять. Останній раз до того все опухло, що говорити не могла і рот не відкривався. Ходила зрізати капюшон (ясна на зубі). Один видалила вже, треба другий йти видаляти.

А боляче це? У мене теж там опухло і болить і навіть температура 37.3

15. Гість | 21.02., 17:42:15 [2852713784]

А боляче це? У мене теж там опухло і болить і навіть температура 37.3

Я завтра поїду видирати! Болить 2 дня, сьогодні піднялася температура. Зробили знімок — він росте криво, прямо в сусідній зуб. При чому підозр на зуб у мене не було, т. К. Захворіло під щелепою і розпухло. Якщо виживу, то відпишу 🙂

16. Гість | 28.02., 16:32:45 [763506604]

З’їздив. Зробили розріз, прописали антибіотики, т. К. Було запалення.
Видирали тільки сьогодні, а ще взяли величезну зубило та молоток, кілька разів стукали, а потім тільки розхитали і висмикнули. Знову прописали антибіотики і болезаспокійливе. Майже відразу після операції захворіло, прийняв Найз, стало по-легше, пройшло вже 5 годин після видалення. а кров в слині є, це нормально? Хто знає?

17. Гість | 28.02., 16:47:31 [2974003251]

З’їздив. Зробили розріз, прописали антибіотики, т. К. Було запалення.
Видирали тільки сьогодні, а ще взяли величезну зубило та молоток, кілька разів стукали, а потім тільки розхитали і висмикнули. Знову прописали антибіотики і болезаспокійливе. Майже відразу після операції захворіло, прийняв Найз, стало по-легше, пройшло вже 5 годин після видалення. а кров в слині є, це нормально? Хто знає?

Нормально. У мене дня 4 нив після видалення. Але у мене разом з окістям видерли. Коріння так її обплели, що просто висмикнути не можна було.

18. Олексій | 04.04., 20:46:37 [2555432644]

Полоскати-шавлія, ромашка
можна сіллю з содою тільки соди в малій кількості 0,5 солі 0,25 соди тепла вода

20. ВолодяПочта volodii @ ukr. net | 25.01., 21:12:37 [468043686]

Міня вранці опухла щока а з вчора болів зуб я випив обезбалююще на ранок опухло вполіклініке зробили проріз через півтора години я виспівали антибіотики ктор лікар виписав через півгодини наминаючи поднялас температура 39 я викликав скору дали 2 таплеткі скзалі температура спаде але вона ещо більше підняла полоскання я канєшно полощу содою ромашкокой все бестолку підкажіть пожалуста що робити я ж сам живу і завтра канєшно поїду до діжурного лікаря бо завтра воскресіння

21. Рада | 27.08., 5:24:46 [1119195638]

У мене теж зуб мудрості дуже довго ліз, все одно потім довелося йти до лікаря, мені якийсь капюшон розрізали, і потім полоскала стоматофітом, після цього пухлина і запалення пройшли швидко.

Користувач сайту Woman. ru розуміє і приймає, що він несе повну відповідальність за всі матеріали частково або повністю опубліковані їм за допомогою сервісу Woman. ru.
Користувач сайту Woman. ru гарантує, що розміщення поданих ним матеріалів не порушує права третіх осіб (включаючи, але не обмежуючись авторськими правами), не завдає шкоди їх честі і гідності.
Користувач сайту Woman. ru, відправляючи матеріали, тим самим зацікавлений в їх публікації на сайті і висловлює свою згоду на їх подальше використання редакцією сайту Woman. ru.
Всі матеріали сайту Woman. ru, незалежно від форми і дати розміщення на сайті, можуть бути використані тільки за згодою редакції сайту. Передрук матеріалів з сайту Woman. ru неможлива без письмового дозволу редакції.

Редакція не несе відповідальності за зміст рекламних оголошень і статей. Думка авторів може не збігатися з точкою зору редакції.

Матеріали, розміщені в розділі Секс не рекомендовані для перегляду особам, які не досягли 18 років (18+)

При відвідуванні сайту woman. ru ви приймаєте Правила користування сайтом Woman. ru. в т. ч. і в частині що стосується куки-файлів.

Мережеве видання Woman. ru (Свідоцтво ЗМІ ЕЛ № ФС 77 — 65950, видано Роскомнадзором 10 червня року).

Зуб мудрості росте і болить ясна

Мало що нам може заподіяти стільки неприємностей, як зубний біль. Щоб її уникнути, ми намагаємося регулярно відвідувати стоматолога. Але і такі запобіжні заходи не допомагають, коли зуб мудрості росте і болить ясна. Майже кожен дорослий переніс ці неприємні відчуття. Давайте розберемося в причинах виникнення таких симптомів, дізнаємося способи знеболювання і запам’ятаємо фактори ризику, коли краще провести видалення моляра.

Чим зняти запалення ясен зуб мудрості. Запалення ясен

Що робити, якщо зростає зуб мудрості і болить ясна

Ці моляри (корінні зуби), які стоматологи часто називають «вісімки», ростуть тривалий час, іноді кілька років, а це зростання часто супроводжується періодичним неприємним набуханием слизової і хворобливістю різного ступеня. Зуби мудрості виростають до 25-30 років, хоча іноді вони зовсім не прорізаються у деяких людей. Процес їх появи так розтягується тому, що на місці вісімок молочні зуби не росли, і вони проходять свій шлях до прорізування через вже сформувалася щелепу, запалена навколишні тканини.

Коли болить ясна біля зуба мудрості, часто спостерігаються й інші симптоми: підвищення температури тіла, біль віддає в горло або вухо, нерідко з’являється набряк щоки і мови. Оскільки на причину виникнення неприємних відчуттів людина вплинути не в силах, потрібно знати, які методи знеболювання добре застосовувати, коли зуб мудрості росте і сильно болить ясна, і в яких випадках необхідне втручання стоматолога.

Чим зняти запалення ясен зуб мудрості. Запалення ясен

Чим знеболити

Зняти больові відчуття допоможуть такі методи:

  Періодично протягом дня полоскати рот содо-сольовим розчином (в склянці гарячої води розчинити по 1 ч. лож. солі та соди, почекати, поки рідина стане теплою, полоскати, трохи затримуючи суміш біля хворого моляра); робити аплікації на набряклу слизову з знеболюючими гелями для порожнини рота; випити знеболююче, наприклад, анальгін, темпалгин або прикласти до хворого місця невеликий шматочок цієї таблетки.

У разі, коли зуб мудрості росте і безперервно болить ясна, потрібно звернутися за допомогою до стоматолога, щоб не допустити розвитку ускладнень. Часто біль свідчить про те, що місця для вісімки в ряду недостатньо, тому вона при прорізуванні неправильно розташовується, виробляючи тиск. Без своєчасного втручання це призведе або до втрати сусідніх молярів, або до зсування всього зубного ряду, а зіпсований прикус потім буде важко виправити.

Чим зняти запалення ясен зуб мудрості. Запалення ясен

Як зняти запалення ясен

Запальний процес при зростанні вісімок з’являється тому, що при повільному прорізуванні частина моляра довгий час залишається вкрита слизовою оболонкою — капюшоном. Під цю тканину потрапляють шматочки їжі, які важко видалити при гігієнічному чищенню порожнини рота, що викликає розмноження мікробів і, як наслідок, запалення ясен навколо зуба мудрості. Ефективним методом лікування цієї проблеми є висічення капюшона — нескладна стоматологічна маніпуляція, яка за кілька хвилин позбавить від ризику можливих ускладнень: набряку м’яких тканин, нагноєння.

Там, де необхідно видалення зуба мудрості

Вирвати проблемну вісімку необхідно, якщо:

  Вона ріжеться горизонтально, занадто щільно прилягає до сусідніх молярів, травмує їх коріння; росте в щоку, ранить її слизову; коли моляр занурений (НЕ прорізався або прорізався частково), через високого ризику кісти або інфікування оточуючих тканин; з’явився абсцес слизової; розвинувся глибокий карієс.

Рішення про видалення стоматолог приймає, проаналізувавши скарги хворого, а ще на основі рентгенівського знімка щелепи. Як правило, вистачає прицільного дослідження хворий 8-ки, але є ситуації, коли для правильного вирішення доктору необхідна кругова ортопантограмма, що показує проблеми в сусідніх зубах або яка вказує на особливості будови щелеп.

Чим зняти запалення ясен зуб мудрості. Запалення ясен

Скільки болить ясна після видалення зуба мудрості

Якщо видалення моляра було просте, без попереднього запалення навколишніх тканин, біль буде відчуватися після закінчення анестезії приблизно протягом доби. Якщо ж вісімку вирвали тому, що запалилася ясна біля зуба мудрості, було нагноєння або лікар діставав по шматочках залишки 8-ки (розрізав слизову), болі будуть більш тривалими. Все почне стихати через 1-2 дня, максимальний термін — тиждень. Якщо болі тривають, розвивається набряк щоки, піднімається температура, з’являється неприємний присмак, запах з рота, це сигналізує про ускладнення.

Відео: чому болить зуб мудрості і опухла ясна

Щоб наочно уявити процес, як прорізається вісімка і які проблеми для вашого здоров’я це іноді тягне, подивіться відео нижче. Коротка, ясна інформація про причини швидкого розвитку карієсу цих молярів і про випадки, коли рекомендується їх превентивне видалення, допоможе вам в профілактиці здоров’я порожнини рота. Будьте здорові і посміхайтеся частіше!

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...