Чому болять щелепи і зуби. Із за чого болять зуби


Вагітність, Догляд за дитиною, Здорові зуби, Триместри / Пятница, Май 25th, 2018
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Чому болить щелепа

Чому болять щелепи і зуби. Із за чого болять зуби

Біль у щелепі може бути викликана різними причинами

Трапляється, що людина раптово відчуває біль в щелепі. Хворобливі явища бувають різного роду — з різних сторін, зверху чи знизу, а іноді біль поширюється на всі особові відділи черепа. Що послужило причиною хворобливих відчуттів може визначити тільки лікар. Але до фахівця якого напряму потрібно звертатися? Причини болю в щелепі можуть бути абсолютно різного генезу.

Травми щелепного відділу

При ударі виникає набряк, болить щелепа при русі, але за два-три дні всі симптоми проходять. Для того, щоб полегшити перебіг цього явища можна скористатися компресами і не давати навантаження на щелепу, максимально її знерухомити.

Якщо різко відкрити рот або спробувати відкрити зубами пляшку, можна вивихнути щелепу. Розпізнати вивих нескладно — щелепа болить, рот не закривається, виникає асиметрична деформація щелепного відділу.

Доктор, який надає екстрену допомогу, вправляє вивих без спеціальних засобів, вручну.

Набряк при переломі сильніше, руху ускладнені і болючі, можуть бути синці і гематоми. Лікування та його тривалість залежать від складності перелому і багатьох інших факторів.

Максимальний термін лікування перелому — один місяць, на цей час необхідно виключити тверду їжу і полоскати рот антисептичними розчинами.

Лікування може проводитися тільки кваліфікованим медичним фахівцем.

Чому болять щелепи і зуби. Із за чого болять зуби

Перелом щелепи вимагає складного лікування

Якщо в організм потрапляє інфекція, це може характеризуватися тим, що болить щелепа (верхня або нижня), жаром, головним болем — все це викликано інфікованим зубом. Діагноз в цьому випадку ставить стоматолог.

Остіоміеліт — неприємне явище, до того ж всі заражені зуби потрібно видалити. При ураженні верхньої щелепи можливі вкрай неприємні ускладнення. Звернення до фахівця — єдиний спосіб їх уникнути.

Існує кілька видів болю невралгічного характеру, у всіх випадках щелепу дуже сильно болить. Трійчастий нерв, воспаляясь, викликає болі праворуч або ліворуч.

Верхній гортанний нерв, воспаляясь, сприяє болів під щелепою, хворобливі відчуття виникають при зевании, ковтанні, жуванні.

Язикоглоткового нерв також здатний доставити багато неприємних відчуттів — дискомфорт і хворобливість відчуваються при розмові і будь-яких рухах мовою, біль поширюється на гортань і грудну клітку.

Невралгічні болю будь-якого характеру підлягають медикаментозному лікуванню після огляду фахівцем.

Чому болять щелепи і зуби. Із за чого болять зуби

Щелепа може хворіти через проблеми з потрійним нервом

Як правило, якщо ріжуться зуби мудрості. це складно з чимось переплутати. Виникає характерне давящее почуття і болить щелепа. В цьому випадку слід звернутися до стоматолога, він проведе нескладну операцію, яка покликана видалити перешкоди на шляху зростання зубів мудрості.

Стоматолог також може діагностувати й інші причини хворобливих відчуттів в щелепи.

Це захворювання викликає пекучий, дуже важко переноситься біль під щелепою і вище — ніс, верхня губа # 8212; порушено все. У цьому випадку також слід звернутися до лікаря. Лікується це захворювання протизапальними препаратами під контролем медиків.

Захворювання скронево-щелепного суглоба

В цьому випадку болить щелепа, також відчувається дискомфорт і хворобливі відчуття в щоці і навіть скроні.

Характерна ознака — гучне клацання при відкриванні та закриванні рота. Причини цього дефекту можуть бути різними, тому необхідно вдатися до медичної допомоги.

Чому болять щелепи і зуби. Із за чого болять зуби

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Клацання щелепами свідчить про проблеми скронево-щелепного суглоба

Є такий різновид мігренозні болів — каротідінія. Вона характеризується локалізацією болю в районі верхньої щелепи.

Причини виникнення симптому можуть бути різноманітними — від запалення носових пазух до проблем з трійчастого нерва. Спеціаліст-медик проведе лікування медикаментозного типу. Найдієвішим вважається вживання протизапальних засобів з антидепресантами.

Хворобливі відчуття під час носіння брекетів

Носіння брекетів направлено на відновлення правильного прикусу і положення зубів в ротовій порожнині. Тому, якщо зуби незначно хитаються, а Щелепа болить перший час після установки брекетів — це правильно. Але в разі сильних і тривалих за часом болів необхідно звернутися до фахівця-ортодонта, можливо, щось відбувається не так, як заплановано.

Схожі статті

  Чому болять щелепи і зуби. Із за чого болять зубиНевралгія Чому болять щелепи і зуби. Із за чого болять зубиНаслідки і етапи Чому болять щелепи і зуби. Із за чого болять зубиПериостит: лікування, Чому болять щелепи і зуби. Із за чого болять зубиЩо потрібно робити,

Болі в області щелепи — це погана ознака, з яким ніяк не варто миритися, самостійно лікувати або відтягувати похід до лікаря. Повірте, це може лише нашкодити ще більше. А ось чому болить щелепа, варто було б знати.

Лікарі виділяють 11 основних причин болю в щелепі:

1. Остеомієліт — це інфекційне захворювання, що протікає з сильним запаленням. Як правило, спостерігаються головні болі, підвищена температура (часом до 40 градусів), пульсуючі ниючі болі, що віддають прямо в кістку. У цих випадках варто звернутися до зубного лікаря для огляду порожнини рота і зубів.

2. Одонтогенний остеомієліт — є різновидом попереднього, виникає через глибокого карієсу, яка зачепила нерв. Дикі болі супроводжуються іноді онімінням губ, погіршенням розмовних функцій. Це захворювання є одним з найпоширеніших причин болю в щелепі і лікується видаленням загнив зуба.

3. Перелом — виникає в результаті сильного механічного впливу на щелепу людини, супроводжується синцями, нестерпними болями, пухлинами, а також ускладненням або повною відмовою при спробі руху щелепою. В цьому випадку слід негайно звернутися в швидку допомогу і зробити рентген.

4. Порушення функції скронево-щелепного суглоба — супроводжується болями підборіддя, скроні і навіть чола. При спробі відкриття рота чути клацання. Причинами появи хвороби можуть стати порушення м’язових тканин, неправильний прикус або остеоартроз. У будь-якому випадку, справжню причину зможе встановити тільки лікар при ретельному огляді.

5. Артеріїт лицьовій артерії — при цій недузі хворі відчувають печіння від підборіддя до носа, особливо в місці згинання артерії через основу нижньої щелепи.

6. Каротідінія — поширена хвороба, що стала різновидом мігрені. При ній характери тривалі болі, що виникають напливами і зачіпають область шиї, вуха і всього обличчя. Якщо у вас Каротідінія, то ось чому болить щелепа.

7. Краниальная невралгія — це приступообразні пекучі болі в нижній щелепі і за вухом, викликані сильною реакцією запалених нервів. У такій ситуації необхідна допомога невролога.

8. Невралгія верхнього гортанного нерва — супроводжується болями в області щитовидної залози і під’язикової кістки. Часто через ковтання або поворотів голови болю віддаються і в області очей, вух, грудей і плечей.

9. Невралгія вушного вузла — при цьому захворюванні з’являються періодичні пекучі болі від скроні до зубів, які можуть бути спровоковані прийомом гарячої або дуже холодної їжі.

10. Невралгія язикоглоткового нерва — нечасте захворювання, що супроводжується болями в гортані, мовою і навіть очах.

11. Остеогенна саркома — це злоякісна пухлина, при якій виникають непросто болю, але і деформація щелепи. Лікується хірургічним шляхом.

Чому болять щелепи і зуби. Із за чого болять зуби

Болі в щелепи: причини, симптоми, профілактика та лікування

Больові відчуття в області щелепи не є захворюванням як таким. І коли ми говоримо, що нам «продуло» щелепу, ми маємо на увазі в першу чергу запалення лицевого нерва.

Але перш ніж зайнятися лікуванням «застудженої» нерва переконайтеся, що у вас дійсно неврит. Біль в області щелепи може бути викликана безліччю інших захворювань зі схожою симптоматикою, тому обов’язково зверніться до лікаря.

Знання причин больових відчуттів тільки допоможе виявити характер проблеми і визначиться з вибором фахівця.

Визначення проблеми

1. Запалення щелепного суглоба.

Біль щелепи в області вуха — характерна ознака запалення скронево-нижньощелепного суглоба.

При цьому спостерігається:

  Ниючий біль, хрускіт в області вуха під час жування, відкривання рота або змикання щелеп. Постійна зміна інтенсивності болю від легкого дискомфорту до гострих відчуттів.

Таке захворювання можна сплутати з отитом, який має схожі симптоми. Тому правильний діагноз може поставити лікар-лор.

Біль у щелепі, яка супроводжується больовими відчуттями в зубах, є симптомом таких захворювань, як пульпіт, карієс, остеомієліт, періодонтит, травми зубів, запалення ясен.

  Біль носить пульсуючий характер. Посилюється при жуванні твердої їжі. При остеомієліті може виникнути набряк обличчя і підвищитися температура тіла.

У цьому випадку варто звернутися до стоматолога для діагностування і отримання кваліфікованої допомоги.

При ураженні лицьового, гортанного нерва або вушного вузла спостерігається інтенсивний біль у верхній, нижній щелепі, області біля вуха.

  Біль посилюється при рухах щелепи. Може виникнути сильне слиновиділення. З’являються шуми, клацання в вушній раковині.

При таких симптомах слід звернутися до невропатолога.

При артериите больові відчуття можуть зачіпати як область підборіддя, так і область верхньої губи, носа, доходячи до куточків очей.

Біль у верхній частині щелепи може сигналізувати про гаймориті або запаленні привушних слинних залоз. Дискомфорт під нижньою щелепою може свідчити про запалення лімфатичних вузлів, фарингіті або ангіні.

Перша допомога

Якщо напад стався ввечері, вночі або у вихідний день, або у вас зараз немає можливості відвідати лікаря, то варто вжити таких заходів:

  Випити знеболююче (# 171; Нурофен # 187 ;, # 171; Еффералган # 187 ;, # 171; Анальгін # 187;). Забезпечити повний спокій для скронево-нижньощелепного суглоба. Не варто широко відкривати рот, жувати тверду їжу, жуйки. Якщо болять зуби, потрібно прополоскати ротову порожнину розчином соди:
  Сода 1 ч. Л. Вода 1 ст.

# 8230; або настоями трав (шавлії, ромашки):

  Трава на вибір 1 ст. л. Вода 1 ст.
  Якщо болить вухо — поставити зігріваючий компрес (за умови нормальної температури тіла). Добре допомагає компрес з горілки і меду.

Симптоми і лікування невриту

Невралгія лицьового нерва — дуже серйозне захворювання, самолікування якого може привести до плачевних наслідків, включаючи параліч особи.

Починається захворювання, як і більшість хвороб, описаних вище: гострої, палять, що стріляє болем в області щелепи біля вуха.

Через день-два з’являються характерні симптоми:

  Ускладнена міміка (НЕ змикання століття, опущення куточка рота, згладжування носогубной складки). Асиметрія і оніміння одного боку особи. Больові відчуття посилюються при жуванні, чищенні зубів, сміху, розмові.

Якщо ви виявили у себе хоча б один з цих симптомів, настійно рекомендуємо негайно звернутися до лікаря.

Після діагностування проблеми приписується медикаментозне лікування, яке включає протизапальні, противірусні, сечогінні, спазмолітичні, нейротропні засоби, вітаміни групи В.

На 7-10 день хвороби призначаються фізіопроцедури (електрофорез, ультрафіолетове випромінювання, парафінові аплікації) і масаж.

Народні засоби

Засоби народної медицини доповнюють загальну терапію і допомагають швидше одужати. Розглянемо найпопулярніші і ефективні рецепти.

Для розтирання хворий зони вам знадобиться:

  Квіти білої акації 4 ст. л. Горілка або спирт 1 ст.

Залийте горілкою або спиртом квітки білої акації. Дайте настоятися тиждень. Розтирайте проблемну зону два рази в день протягом місяця.

  10% розчин муміє кілька крапель Ватні диски кілька штук

Нанесіть на ватний тампон невелику кількість 10% — го розчину муміє. Протягом п’яти хвилин масажуйте хвору зону легкими рухами.

Муміє, також, рекомендується приймати і всередину. Для цього знадобиться:

Розчиніть 0,2 г речовини і чайну ложку меду в склянці теплого молока. Пийте по склянці на день протягом двох тижнів.

Для компресу вам знадобиться:

Заваріть квітки ромашки в чашці кип’яченої води. Дайте настоятися 15 хвилин. Прикладіть до обличчя, накрийте зверху вовняною тканиною. Робіть компреси один раз в день.

Ромашка відмінно знімає набряклість і запальні процеси.

Для прогрівання вам знадобиться:

  Сіль 1 ст. Ганчірковий мішечок 1 шт.

Підігрійте кухонну сіль в мікрохвильовці або на сковороді. Покладіть в ганчір’яний мішечок і прикладайте до хворого місця на протязі місяця.

Такі процедури можна робити тільки на 7-10 день після початку традиційного лікування.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...