Дитина ходить самостійно віці


Вигодовування, Діти шкільного віку, Догляд за дитиною / Понедельник, Март 26th, 2018
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Як навчити почати ходити дитини від десяти місяців до року 75

Якщо дитині створити простір для різноманітних рухів, він швидко навчиться повзати на далеку відстань, вставати, стояти і опускатися при все меншому використанні опори і до кінця першого року життя зазвичай вже може стояти, ні за що не тримаючись. Діти вперше починають стояти без опори, коли намагаються виконати певну дію з іграшкою.

Спочатку дитина коштує всього лише кілька миттєвостей і, похитнулась, швидко хапається за опору. Але це нове, більш важке рух приносить йому задоволення, він знову і знову відпускає перильця ліжка або стілець, за який перед цим тримався, і поступово навчається довго стійко стояти без опори.

Якщо дитині вже близько року, він міцненький, здоровий, давно і добре повзає, встає і стоїть лише при незначному використанні опори, але сам не намагається стояти, можна йому допомогти опанувати цим умінням. З цією метою треба на кілька секунд залишати його без підтримки і уважно стежити, щоб він не впав.

Вставати і опускатися, не дотримуючись руками за опору, більшість дітей починають пізніше, ніж самостійно стояти. Але іноді дитина намагається встати на ноги і не вміючи ще стійко стояти. Спершу він встає на карачки, потім повільно випрямляється, варто мить, швидко втрачає рівновагу і, похитнулась, опускається на підлогу. Знову постає, опускається, встає, і так кілька разів поспіль.

Дитина ходить самостійно віці

До року дитина зазвичай вже вміє тривалий час стояти, спокійно вставати і опускатися, ні за що не дотримуючись руками. О дев’ятій-десять місяців він швидко ходить уздовж нерухомих предметів, тримаючись за них руками. Незабаром вже може ходити вздовж гладкої стіни, тільки злегка впираючись в неї долонями, а потім починає і переходити від одного предмета до іншого, роблячи самостійно один-два кроки.

Батьків зазвичай цікавить, чи можна водити дитину, підтримуючи його під руки. Водити можна, але не слід надмірно захоплюватися цим. Треба стежити за тим, щоб, коли ви керуєте дитини, він не нахилявся вперед або в сторони. Похиле положення корпусу може призвести до викривлення хребта. Крім того, дитині, яка звикла ходити при підтримці, сильно нахилившись вперед, буде важко зберігати вертикальне положення, необхідне при ходьбі без опори.

Слід зазначити, що, навіть ще не вміючи самостійно ходити, дитина йде з великим або меншим задоволенням в залежності від того, куди ви його ведете. Ви йдете з ним в сусідню кімнату, він активно переступає, повертаєте назад — пручається, не йде.

Якщо малюк вільно ходить, лише злегка дотримуючись, а тим більше відпускає опору і робить один-два кроки самостійно, можна йому допомогти опанувати ходьбою. Зрозуміла радість батьків, коли їх маленький син або дочка вперше робить три-чотири кроки зовсім самостійно. Якщо дитина похитнеться, втрачаючи рівновагу, треба м’яким рухом його підхопити, але не скрикує, щоб не налякати його. Незабаром дитина почне сам, без будь-яких мотивів, самостійно ходити і буде швидко вдосконалюватися в цьому вмінні.

До кінця року дитина освоює і деякі інші руху: він сідає і сидить навпочіпки, а потім впевнено встає; нахиляється, щоб підняти з підлоги іграшку, і, взявши її, випрямляється і несе; влазить на невисокі предмети і злазить з них. Дитина розуміє назви майже всіх рухів і на прохання дорослих може виконати їх.

1 рік — 3 роки

Коли дитина починає ходити на горщик?

26 серпня 2012

У нормі дитина навчиться повністю контролювати свої рефлекси в два з половиною роки. Можна привчити малюка подавати сигнали, підносити його до раковини або тазик і отримувати результат, але це ще не означає, що він опанував туалетним навиком.

• У нормі дитина навчиться повністю контролювати свої рефлекси в два з половиною роки. Можна привчити малюка подавати сигнали, підносити його до раковини або тазик і отримувати «результат», але це ще не означає, що він опанував «туалетним навиком».
• Говорити про те, що у дитини якісь проблеми з приучением до охайності до двох з половиною років не варто, цей навик цілком і повністю контролюється центральною нервовою системою, а дозріває вона у всіх по-різному.
• Можливість нічних і денних «протікання» не виключена, ці прикрі події мають право на існування років до 4. У хлопчиків такі «аварії» вважаються віковою нормою. Від більш дорослу дитину ми можемо очікувати вже повного контролю над своїми відправленнями.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Дитина ходить самостійно віці

Власне, «ходити на горщик» ваш малюк почне в будь-якому віці, хоч на п’ятий день від народження. Якщо ви будете намагатися його ловити, відзначати легке занепокоєння після сну і годування, вивішувати його над тазиком, дитина відчує тиск на стінки сечового міхура (від пози і гравітації) і полегшиться в раковину або тазик.

Дуже корисна навичка, добре тренує чуйність і увагу до сигналів у мами. У ситуації, якщо раптом ви опинитеся відрізаними від цивілізації, електрики, грошей і підгузників — дуже стане в нагоді.

У віці близько 4 місяців дитина зазвичай зауважує, що мама радіє, коли він пускає цівку в раковину, і починає подавати більш виразні сигнали. Але не спокушайтеся, це не навик, а майже гра. Якщо ви перестанете підігравати малюкові, навик згасне, і ваш карапуз стане так само справно бруднити підгузники, як і всі його однолітки.

Якщо мова йде про формування повноцінного навички охайності у самого малюка, то треба добре розуміти, які нам природа надає опції.

У віці близько 12 місяців і якщо у дитини є можливість іноді ходити без підгузників, він починає відрізняти стану «мокро-сухо» і пов’язувати між собою тиск в сечовому міхурі і наступні неприємні відчуття на шкірі: «Я мокрий!». Бувають особливо чутливі діти (зазвичай дівчинки), яким вогкість в колготках доставляє незручність раніше. Але, повторюся, якщо у них взагалі ця сирість є.

З дефекацією все складніше. Якщо стримувати позиви до сечовипускання дитина може дуже недовго, і все одно рано чи пізно «греблю» прорве, то утримувати кал деякі обдаровані особистості вміють аж до п’яти днів, незважаючи на клізми і касторку.

Потрібно пам’ятати, що в нормі дитина в змозі відслідковувати позиви до сечовипускання десь в проміжку від 9 до 12 місяців, а свідомо «ходити по великому» — ближче до двох з половиною років. Так що можна нікуди не поспішати, а відразу починати привчати дитину ходити на горщик в два з половиною роки. Гарантую: навчиться за два дні.

Для дворічного малюка акт дефекації — перше, що він може контролювати. І дуже швидко виявляється, що така, в общем-то, примітивна річ має колосальне значення для дорослих. Таке враження, що мами в пісочниці влаштовують забіг з призом в мільйон доларів: «Чия дитина раніше навчиться ходити на горщик?».

Самий здоровий варіант поведінки батьків на цьому етапі — взагалі ніяк не реагувати. Зовсім. Не вступати в боротьбу за владу з маленьким упертюхом, не акцентувати увагу на невдачах і не домагатися слухняності в питаннях туалету. Зараз не час.

Тим більше, що сам по собі факт «моя дитина ходить на горщик» нічого не говорить про переваги мами як вихователя, все визначається ступенем зрілості нервової системи і темпераментом дитини, а не дбайливістю або наполегливістю батьків.

Навіть після того, як ходить на двох ногах і говорить фразами дитинча навчається користуватися горщиком, все одно не виключена ймовірність нічних і денних «протікання». Загрався, не добіг, посоромився попроситися в чужому домі, в дитсадівському туалеті погано пахне і тому туди не хочеться заходити — всі ці прикрі події мають право на існування років до 4. Від більш дорослу дитину ми можемо очікувати вже повного контролю над сечовипусканням і дефекацією.

Якщо малюк продовжує писатися в штани днем ​​і в ліжко вночі, можна говорити про енурезі і починати шукати причину порушення. Вважається, що хлопчики привчаються до горщика пізніше дівчаток, частково це може бути пов’язано з тим, що хлопчики отримують під час пологів більше неврологічних порушень, ніж дівчатка.

У будь-якому випадку, говорити про те, що у дитини якісь проблеми з приучением до охайності до двох з половиною років не варто, цей навик цілком і повністю контролюється центральною нервовою системою, а дозріває вона у всіх по-різному.

Про автора:
Катерина Дьоміна, дитячий і сімейний психолог-консультант. Це означає, що відповіді на запитання на кшталт «Чому мій дитина не спить? Не слухається? Що робити, коли діти б’ються? До якої школи віддавати гіперактивної дитини? »І тому подібні, ви можете знайти в моїх статтях. А ще, ось уже багато років я працюю з прийомними батьками та дітьми. Мама трьох дітей.

В якому віці дитина починає ходити?

Дитина ходить самостійно віціПерші роки життя дитини є для нього справжньою наукою. Саме тоді він вчиться ходити, говорити. тримати рівновагу, пізнає навколишній світ. Одним з найважливіших моментів в житті малюка, ну і, звичайно, щасливих батьків, вважаються його перші кроки. Ходьба є питанням координації трьох чинників: м’язової сили, рівноваги і темпераменту, і останній дуже часто впливає найбільше.

У скільки місяців дитина починає ходити?

Відразу ж після народження, дитина має рефлекс ходіння, але через місяць, через зміну пропорцій і надмірного напруження м’язів, вже не може повторити цю навичку. Рефлекторного шагания вдається домогтися тільки в воді, де дитина знову починає робити характерні для ходьби руху ніг. В ходінні важлива не тільки рухова координація, але також відповідно треновані м’язи хребта, ніг, уміння зберігати рівновагу. Дитина готується до цього поступово. Протягом декількох місяців тренує свої м’язи, зміцнює хребет. Малюк починає сидіти. повзати. стояти, ходити, тримаючись за меблі, і тільки потім робить свій перший самостійний крок.

Зазвичай діти починають ходити самостійно у віці близько 11 місяців, хоч деякі роблять перші кроки вже у віці 8-ми. Потрібно звернути увагу на те, що перші спроби ходіння відбуваються за участю дорослого. Батько підтримує дитину під пахвами або тримає його за ручки. Це дуже корисно, оскільки дитина спочатку повинен освоїти вміння робити кроки. Тільки потім починає удосконалити рівновагу і обхід перешкод. Важливою частиною процесу ходьби є також освоєння важкого мистецтва гальмування і безпечного падіння на попу.

У більшості випадків діти починають самостійно ходити в кінці першого року. Іноді малюки можуть із задоволенням повзати і починають робити перші кроки тільки до 15 місяця життя. Дівчатка зазвичай швидше починають ходити, ніж хлопчики. Худенькі малюки раніше освоюють навик ходьби, ніж діти, які мають зайву вагу.

Однак, якщо наближається другий день народження, а дитина ще не ходить, варто проконсультуватися з фахівцем. Багато з дітей, які починають ходити пізніше, ніж однолітки, демонструють потім рівень розвитку мови і соціального розвитку вище середнього. Головне в таких ситуаціях виключити ризик серйозних захворювань.

Як допомогти дитині?

Основний принцип в навчанні ходьбі у дітей — не змушувати малюка ходити. Дитину можна всього лише заохочувати до активності, що підвищує силу м’язів ніг, отже, до повзання, махам ніжками.

Фахівці-ортопеди рекомендують, щоб діти повзали, по крайней мере, до 9 місяці життя. Малюки, які починають ходити в сім місяців можуть мати криві ніжки, через надмірну навантаження, а також проблеми з кістками стегон.

Купівля ходунків має своїх прихильників і супротивників. З одного боку, така ходьба абсолютно безпечна для дитини, так як в ходунках він не зможе впасти і швидко вчиться переставляти ніжки. Однак в цьому випадку малюк ставить ніжки на внутрішню сторону стопи або пальці, що негативно впливає на розвиток м’язів і поставу. Діти, які протягом тривалого часу перебувають у ходунках, починають ходити самостійно набагато пізніше, ніж їх однолітки.

Як тільки ваша дитина проявляє інтерес і починає вчитися ходити, слід почати досліджувати природу і гуляти в парку або просто по вулиці. При цьому необхідно купити малюкові першу взуття. Дуже важливо, щоб вона була зручною і з натуральних матеріалів. Але все ж при першій-ліпшій можливості варто заохочувати ходіння босоніж, так воно допомагає поліпшити розвиток рівноваги і координації.

Турбота про безпеку

Необхідно правильно підготувати будинок до перших самостійних подорожей малюка. Більшість батьків, ймовірно, зробило це вже на стадії повзання, але тепер можуть з’явитися нові загрози.

Дитина під час ходьби буде використовувати меблі в якості опори, так що варто видалити з квартири все, що може впасти разом з ним. Особливо небезпечні хиткі стелажі і полиці, але завдати шкоди маляті може навіть табуретка або великий квітковий горщик. Варто остерігатися того, що стоїть на столі — чашку гарячого чаю або кави слід розмістити вище, ніж діти можуть дотягнутися ручками. Кути столів і меблів повинні захищати спеціальні гумові накладки, в деяких будинках також корисні запобіжники для ящиків і дверей (щоб малюк не закрив їх самостійно і не прищемив пальчики).

Дуже важливо на підлогу у ванній і кухні покласти не ковзний м’який килимок, щоб виключити удар об плитку при падінні малюка.

Перші кроки зроблені, що далі?

Після того, як перші самостійні кроки зроблені, дитина починає освоювати всі тонкощі мобільності.

У 14 місяців малюк повинен вміти самостійно стояти тривалий час. Він також може вчитися присідати навпочіпки, а потім знову встати.

На 15 місяці ходьба дитини стає більш впевненою. Батьком не варто турбуватися, якщо при ходьбі малюк ставить ніжки широко один від одного і шкарпетками назовні. Це нормально і допомагає йому зберігати стійкість. На даному етапі діти з захопленням грають іграшками типу «тягни-штовхай».

Приблизно з 16 місяців дитина почне цікавитися ходінням вгору і вниз по сходах (перший час він робить це за допомогою дорослих).

У 18 місяців дітям подобається швидко лазити по всіх меблів, вгору-вниз по сходах. Дитина може намагатися штовхнути м’яч, хоча ці спроби не завжди виходять вдалими. І ще в такому віці малюки люблять танцювати під музику.

На 25-26 місяців діти зазвичай навчаються стрибати.

Але для батьків головне пам’ятати, що всі ці цифри приблизні, тому що всі діти індивідуальні. Ніколи не можна примушувати або чинити тиск на дитину в навчанні ходьбі, якщо він ще не готовий. Терпіння має вирішальне значення на цьому етапі, а малюк потребує похвали і підтримки.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...