Дитячі краплі при закладеності носа. Закладеність носа


Різні статті / Четверг, Май 24th, 2018
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Дитячі краплі в ніс

Posted October 25, 9:00 am MSK by admin Category . Краплі та спреї в ніс

Захворювання верхніх дихальних шляхів є одними з найбільш частих патологічних станів у дітей. Застосування крапель в ніс при таких хворобах дозволяє знизити ризик побічних ефектів, підвищити біодоступність ліки, знизити дозування при збереженні дії. Тому краплі в ніс для дітей використовуються досить часто. Розглянемо основні групи засобів, які випускаються у вигляді крапель в ніс і рекомендуються педіатрами.

Судинозвужувальні краплі

Дитячі краплі при закладеності носа. Закладеність носаСудинозвужувальні краплі в ніс для дітей широко використовуються при лікуванні ГРВІ, синуситів, отитів, а також при алергічного риніту. При їх використанні проходить закладеність носа, хоча кількість виділень не зменшується. Судинозвужувальні ліки зазвичай призначаються при сильній закладеності, що заважає сну і годування малюка. Багато краплі з цієї групи випускаються в особливій «дитячої» дозуванні, зменшеною в два рази в порівнянні зі стандартною. Це дозволяє уникнути надлишкового надходження ліки в кров.

Судинозвужувальні засоби в дуже малій кількості можуть всмоктатися з поверхні слизової оболонки в кров. При цьому не виключається системний вплив — почастішання пульсу, підвищення артеріального тиску, порушення сну. Крім того, навіть найкращі судинозвужувальні ліки при тривалому використанні викликають звикання до них, в результаті чого потрібні все нові і нові закапування. Тому в деяких випадках існують обмеження за віком для цих крапель.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Препарати нафазолина ( «Нафтизин», «Санорин») протипоказані дітям до 1 року, а потім їх потрібно розводити до концентрації 0,025%. Краплі «Ксилометазолин» можна призначати з народження в «дитячій» дозуванні 0,05%, починаючи з віку 2 роки — і звичайні краплі 0,1%. Краплі «Тизин» протипоказані дітям до 3 років. Найчастіше з судинозвужувальних медикаментів призначають краплі «Називин». Залежно від процентного вмісту оксиметазолина краплі «Називин» можна застосовувати з народження. Вони є препаратом вибору з групи судинозвужувальних засобів. «Назол бебі» містить в своєму складі фенілефрин. Це потужне судинозвужувальну речовину, досить часто викликає системні побічні ефекти у дітей. Тому засіб дозволено до застосування для дітей молодше 6 років з обережністю, при строгому дотриманні дози і режиму прийому.

Препарати на основі морської води

Дитячі краплі при закладеності носа. Закладеність носаЦі кошти широко застосовуються при лікуванні різноманітних хвороб верхніх дихальних шляхів, що супроводжуються нежитем. Вони зволожують і очищають слизову, сприяють її відновленню після запалення, розріджують слизові виділення, Механічно очищають порожнину носа від слизу .

Краплі в ніс «Аква маріс» можуть бути призначені дитині з першого дня життя. Назальний спрей «Аква маріс» не повинен застосовуватися у дітей молодше року. Навіть у немовлят можна використовувати і інші сольові розчини ( «Салін», «Аквалор» і так далі).

Імуномодулюючі ліки

Краплі в ніс «Деринат» мають імуномодулюючу активність, посилюють реакції клітинного і гуморального імунітету, тим самим допомагаючи організму боротися з інфекцією своїми силами. Ці краплі можна використовувати з першого дня життя.

Препарат «ІРС 19» випускається у формі назального спрею. Він дозволений до застосування з 3 місяців.

«Інтерферон альфа» можна застосовувати у дітей з народження.

Рослинні препарати

Дитячі краплі при закладеності носа. Закладеність носаПрепарат «Піносол» має антимікробну дію, а також протизапальний ефект. Він використовується для профілактики і лікування інфекційних ринітів. Призначати його можна дітям старше 2 років. Однак в даний час «Піносол» все рідше призначається педіатрами через можливу алергізації організму.

Антисептики

Розчин протарголу в колишні часи широко використовувався для лікування нежиті у малюків починаючи з народження. І зараз його досить часто призначають. Проте в сучасних фармацевтичних довідниках говориться про необхідність заміни протарголу більш сучасними і безпечними медикаментами. Всесвітня організація охорони здоров’я не рекомендує використовувати препарати срібла (до яких відноситься і протаргол) для лікування дітей молодше 5 років. Якщо ж протаргол застосовується, їм рекомендується змочити ватяну турунду і ввести в ніздрю. Слід знати, що не у всіх аптеках готується розчин протарголу.

Антибіотики

Краплі в ніс для дітей з вмістом антибіотиків не випускаються. Ці речовини входять тільки до складу назальних спреїв.

Антигістамінні препарати

Краплі «Зіртек» і «Феністил» повинні прийматися тільки всередину.

Препарат «аллергодил» випускається у вигляді назального спрею, він протипоказаний дітям до 6 років (при алергічного риніту) або до 12 років (при звичайному вазомоторний риніті).

Глюкокортикостероїдні гормони для місцевого застосування

З цієї групи в краплях випускається «Бенакап». Це засіб має протинабрякову, протизапальну, антиалергічну дію, використовується в терапії бронхіальної астми тільки за призначенням лікаря. «Бенакап» протипоказаний дітям до 7 років.

Комбіновані засоби

Краплі «Віброцил» мають антигістамінний і судинозвужувальну ефектом. Вони можуть бути призначені з народження у відповідній віком дозуванні, але з обережністю, щоб не допустити розвитку системних побічних ефектів.

Краплі «Санорин-аналергін» протипоказані дітям до 16 років.

Таким чином, існує досить велика кількість препаратів у вигляді крапель в ніс, які можна використовувати у дітей. Слід лише уважно стежити за станом дитини, дотримуватися рекомендацій лікаря щодо дозування і кратності прийому і не займатися самолікуванням.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...