Догляд за пацієнтами з гіпертонічною хворобою. Ступеня гіпертонічної хвороби


Різні статті / Четверг, Март 15th, 2018
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Догляд гіпертонічний криз

Догляд за ХВОРИМИ гіпертонічною хворобою

Гіпертонічна хвороба ( Артеріальна Гіпертензія ) — хронічне захворювання, що виражається в стійкому підвищеному артеріальному тиску. До підвищеному відносять свідчення, що перевищують 140/90 мм рт. ст.

Виникнення хвороби лікарі пов’язують зі спадковими факторами, стресами, психічними травмами, збільшеним споживанням солі, ожирінням. Хоча останній фактор скоріше можна назвати супроводжуючим хвороба, ніж провокує.

При Гіпертонічної хвороби людина може скаржитися на головний біль, шум у вухах, порушення сну, зниження пам’яті і працездатності. Хворий часто стає дратівливим.

Догляд за хворими на гіпертонічну хворобу ускладнений тим, що багато пацієнтів перестають приймати ліки, як тільки тиск нормалізується, або, навпаки, при будь-якій зміні в самопочутті починають приймати зайві таблетки. Деякі впевнені в тому, що правильне харчування і фізичні вправи дозволяють не приймати прописані лікарем ліки. А вимірювати Артеріальний тиск можна, коли заманеться.

Все це в корені неправильно. Гіпертензія # 8212; річ серйозна, і пацієнт обов’язково повинен приймати прописані лікарем ліки в потрібному обсязі і в потрібний час. Крім цього важливо попереджати стресові ситуації, дотримуватися режиму дня, займатися помірною фізичною працею. Причому важливо виключити вправи, що передбачають різкі підйоми важких вантажів, тому як вони можуть спровокувати різкий підйом тиску і привести до виникнення гіпертонічної кризи.

Необхідно дуже ретельно ставиться до харчування хворого. Якщо у пацієнта спостерігається зайва вага, вводяться обмеження на вживання жирної, смаженої, висококалорійної їжі. Строго відстежується добове споживання солі (вона не повинна перевищувати 6 г). У зв’язку з цим виключаються з раціону хворого соління і копченості, ковбасні вироби і консерви. При Гіпертонічної хвороби показана молочно-рослинна дієта, що сприяє зниженню артеріального тиску. Корисні сир, нежирні сорти сиру, нежирна сметана. Не рекомендується часте вживання сильно тонізуючих напоїв: чорного чаю, кави. Увечері краще пити трав’яні настої, компоти. Див. Протівосклеротіческую дієту.

При догляді за хворим На гіпертонічну хворобу необхідно вимірювати артеріальний тиск не рідше ніж один раз на день, за рекомендацією лікаря це можна робити частіше. Показання бажано записувати в щоденник. Туди ж поміщати інформацію про кількість випитої та виділеної рідини. Copyright Доглядальниця СПб

Лекція 66. Артеріальний тиск

3. Догляд за хворим при гіпертонічного кризу

Догляд за хворим з гіпертонічною хворобою

Гіпертонічна хвороба # 8212; захворювання, при якому основним клінічним симптомом є підвищення артеріального тиску.

Підвищеним артеріальним тиском, за рекомендацією Всесвітньої Організації Охорони здоров’я, прийнято вважати, незалежно від віку, тиск вище 139/89 мм рт. ст.

У своєму розвитку захворювання проходить 3 стадії. Для всіх трьох стадій характерні скарги на головний біль, поганий сон, підвищену дратівливість, зниження пам’яті, працездатності.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Небезпечним ускладненням гіпертонічної хвороби є розвиток гіпертонічного кризу, для якого характерні: різкий головний біль, запаморочення, нудота, блювота, розлад зору. Гіпертонічний криз # 8212; важкий стан, небезпечне своїми наслідками і вимагає негайної лікарської допомоги.

Лікування та догляд за хворими з артеріальною гіпертонією може утруднятися через деяких помилок хворих, які страждають на це захворювання. Хворі думають що:

    Гіпертонічну хворобу можна вилікувати. Як тільки артеріальний тиск нормалізувався, лікування можна припинити. Якщо немає симптомів, то немає і хвороби. Будь-яка зміна самопочуття викликано зміною артеріального тиску, тому потрібно або прийняти зайву таблетку, або, навпаки, пропустити прийом. Якщо дотримуватися дієти і займатися спортом, то приймати ліки не потрібно. Артеріальний тиск можна визначати по самопочуттю.

Правила догляду за хворими з гіпертонічною хворобою

Оптимальні умови праці і відпочинку

    Попередження стресових ситуацій. Створення умов фізичного і душевного спокою. Створення умов для повноцінного сну. Заборона роботи в нічний час Заборона роботи, пов’язаної з сильним емоційним напруженням, напругою уваги. Для зниження артеріального тиску корисні помірні регулярні фізичні вправи. Показані короткочасні изотонические навантаження, наприклад, ходьба. Ізометричні навантаження не показані, так як під час їх виконання підвищується артеріальний тиск.

Організація правильного харчування

    Позбавлення від зайвої ваги. Обмеження вживання смаженої і жирної їжі. Обмеження калорійності їжі (не повинна перевищувати добової нормативної потреби). Обмеження вживання кухонної солі до 6 г / сут. Молочно-рослинна дієта, збагачена солями магнію, сприяє зниженню артеріального тиску. Корисні продукти з високим вмістом кальцію, низьким вмістом жиру і кофеїну. Необхідно виключити продукти, що містять корінь солодки.

Контроль за загальним станом хворого

    Визначення самопочуття хворого. Вимірювання артеріального тиску з рекомендованої лікарем частотою, але не рідше одного разу на день; Вимірювання кількості випитої і виділеної рідини.

Здоров’я: Гіпертонічний криз. (14.07.2007)

Як збити тиск. гіпертонічний криз. рятуємо життя

Догляд за хворими з гіпертонічною хворобою

Догляд за хворими з гіпертонічною хворобою

Підвищення артеріального тиску носить назву артеріальної гіпертензії (гіпертонії), а зниження — гіпотензії (гіпотонії). Артеріальна гіпертензія, що розвивається внаслідок порушень складних механізмів регуляції артеріального тиску, зустрічається при гіпертонічній хворобі, хворобах нирок, судин, захворюваннях ендокринної системи. Тривале підвищення артеріального тиску супроводжується виникненням серйозних змін в різних органах і системах організму (серцево-судинній системі, нирках, центральній нервовій системі і ін.) І вимагає систематичного медичного лікування.

При спостереженні і догляді за хворими, що страждають на артеріальну гіпертензію, велику увагу потрібно приділяти дотриманню вимог і правил лікувально-охоронного режиму, т. К. Негативні емоції, недостатній сон надають несприятливий вплив на перебіг захворювання. Артеріальний тиск визначають кілька разів на день і вносять цифри в температурний лист. У дієті хворих на артеріальну гіпертонію обмежують вміст кухонної солі до 1,5-2 м Різке підвищення артеріального тиску супроводжується головним болем, запамороченням, нудотою, блювотою і називається гіпертонічним кризом. Тривалий гіпертонічний криз може призвести до розвитку порушення мозкового кровообігу, погіршення коронарного кровообігу, аж до виникнення інфаркту міокарда. При гіпертонічному кризі хворим призначають строгий постільний режим, їм можна поставити гірчичники на потилицю або зробити гарячу ванну для ніг. Парентерально вводять гіпотензивні засоби (40-80 мг лазиксу внутрішньовенно). Введення гіпотензивних засобів виконують під контролем артеріального тиску.

Хворим рекомендують строгий постільний режим, оскільки при спробі встати може виникнути різке падіння артеріального тиску (ортостатичний колапс). Артеріальна гіпотензія зустрічається часом у зовсім здорових людей, особливо у худорлявих (т. Зв. «Астенічної» конституції, але може бути і симптомом серйозних захворювань, виникаючи, наприклад, при кровотечах, інфаркті міокарда і деяких інших станах).

Поділіться на сторінці

Схожі глави з інших книг

З книги Довідник по догляду за хворими автора Айшат Кізіровна Джамбекова

Розділ 2 Харчування хворих в лікувальному закладі Основні принципи лікувального харчування Наука про харчування включає в себе велику кількість важливих теоретичних і практичних аспектів. Багато сторін цієї проблеми вивчають такі розділи медицини, як фізіологія і гігієна харчування, дієтологія і ін. В плані загального догляду за хворими доцільним видається висвітлення основних питань організації лікувального харчування, виклад принципів штучного харчування. продовжити читання

З книги Довідник по догляду за хворими автора Айшат Кізіровна Джамбекова

Розділ 10 Спостереження та догляд за пацієнтами із захворюваннями органів сечовиділення Продовжити читання

З книги Довідник по догляду за хворими автора Айшат Кізіровна Джамбекова

Розділ 11 Спостереження та догляд за хворими з нервовими захворюваннями Атеросклероз судин головного мозку Причини, патогенез і прояви Продовжити читання

З книги Довідник по догляду за хворими автора Айшат Кізіровна Джамбекова

З книги Довідник по догляду за хворими автора Айшат Кізіровна Джамбекова

Розділ 9 Спостереження і догляд за хворими із захворюваннями органів травлення Продовжити читання

З книги Довідник по догляду за хворими автора Айшат Кізіровна Джамбекова

Атеросклероз судин головного мозку Причини, патогенез і прояви Продовжити читання

З книги Довідник по догляду за хворими автора Айшат Кізіровна Джамбекова

Галюцинації Характеристики і прояв галюцинацій При галюцинаціях хворий сприймає предмети, які насправді не існують, як реальні об’єкти навколишнього світу. Розрізняють слухові, зорові, смакові, нюхові галюцинації і галюцинації загального почуття. продовжити читання

З книги Довідник медичної сестри автора Віктор Олександрович Барановський

Звичайне лікування порушеного зору Продовжити читання

Догляд за хворими з гіпертонічною хворобою

Підвищення артеріального тиску носить назву артеріальної гіпертензії (гіпертонії), а зниження — гіпотензії (гіпотонії). Артеріальна гіпертензія, що розвивається внаслідок порушень складних механізмів регуляції артеріального тиску, зустрічається при гіпертонічній хворобі, хворобах нирок, судин, захворюваннях ендокринної системи. Тривале підвищення артеріального тиску супроводжується виникненням серйозних змін в різних органах і системах організму (серцево-судинній системі, нирках, центральній нервовій системі і ін.) І вимагає систематичного медичного лікування.

При спостереженні і догляді за хворими, що страждають на артеріальну гіпертензію, велику увагу потрібно приділяти дотриманню вимог і правил лікувально-охоронного режиму, т. К. Негативні емоції, недостатній сон надають несприятливий вплив на перебіг захворювання. Артеріальний тиск визначають кілька разів на день і вносять цифри в температурний лист. У дієті хворих на артеріальну гіпертонію обмежують вміст кухонної солі до 1,5-2 м Різке підвищення артеріального тиску супроводжується головним болем, запамороченням, нудотою, блювотою і називається гіпертонічним кризом. Тривалий гіпертонічний криз може призвести до розвитку порушення мозкового кровообігу, погіршення коронарного кровообігу, аж до виникнення інфаркту міокарда. При гіпертонічному кризі хворим призначають строгий постільний режим, їм можна поставити гірчичники на потилицю або зробити гарячу ванну для ніг. Парентерально вводять гіпотензивні засоби (40-80 мг лазиксу внутрішньовенно). Введення гіпотензивних засобів виконують під контролем артеріального тиску.

Хворим рекомендують строгий постільний режим, оскільки при спробі встати може виникнути різке падіння артеріального тиску (ортостатичний колапс). Артеріальна гіпотензія зустрічається часом у зовсім здорових людей, особливо у худорлявих (т. Зв. «Астенічної» конституції, але може бути і симптомом серйозних захворювань, виникаючи, наприклад, при кровотечах, інфаркті міокарда і деяких інших станах).

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...