Фізичний розвиток дитини в 2 роки


Діти шкільного віку, Догляд за дитиною, Триместри / Понедельник, Март 26th, 2018
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Розвиваючі логопедичні заняття для дітей 2-3 років будинки

З першого року життя дитини дорослим завжди дуже цікава інтенсивність розвитку дітей. Шлях від безпорадного новонародженого до самостійного чоловічка 2-3 років зі своїми бажаннями, смаковими уподобаннями, звичками і характером проходить стрімко. Після двох років батьки все більше прислухаються до мови дітей, порівнюють свою дитину з іншими дітьми. Якщо спостерігається істотне відставання, необхідні логопедичні заняття з фахівцем або будинку.

Необхідність занять

Середньостатистичні дані про характерні етапах розвитку дітей все-таки дуже приблизні. Протягом перших років життя розвиток кожної дитини йде індивідуально. Позначається природна спадковість, сімейна обстановка, рівень зацікавленості батьків. Фахівці стверджують, що розвиваючі ігри можна проводити з дітьми вже з перших місяців. Постійне спілкування, коментарі, розмова долучають дітей до комунікативної ситуації, формують навички спілкування, розвивають пам’ять з першого року життя.

Логопедичні заняття потрібні вдома для всіх дітей. Вправи, що розвивають мова, мовний апарат, сприяють не тільки правильному звуковидобування, але й формуванню логічного мислення, звуковий і зорової пам’яті, інтонаційному різноманітністю. Такі заняття з дітьми 2-3 років проводять в невимушеній ігровій формі, не позначаючи їх як серйозні логопедичні заняття.

Фізичний розвиток дитини в 2 роки

Фундаментальна частина такої роботи це постійне спілкування з дитиною. Ще до року мудрі батьки супроводжують всі свої дії коментарем для дітей, дитячої пісеньки, потішки, приповідкою. З одного року в батьківському арсеналі з’являються дитячі віршики, приказки. Малюки прагнуть звукоподражать, вимовляти останній склад або навіть коротке слово. Закріплюються інтонаційні стереотипи. У 2-3 роки діти вже активно користуються засобами усного мовлення в повсякденному побутовому спілкуванні. Логопедичні заняття допомагають удосконалювати навички з’єднання звуків, розширюють мовні можливості.

Зв’язок з пальчиковими іграми

Розвиток усного мовлення безпосередньо пов’язане з розвитком дрібної моторики. Це давно довели вчені логопеди. Тому починати логопедичні заняття вдома потрібно з пальчикових ігор. Принадність пальчикових ігор в тому, що в них можна грати вдома, на прогулянці, в дорозі, в черзі біля кабінету лікаря і т. Д.

Сьогодні можна знайти цілі збірники вправ по дрібній моториці з текстами і приказками. Творчі батьки завжди можуть самі придумати і заримувати пару рядків для такого заняття. Завдяки фантазії дорослих і дітей пальці і кисті рук перетворюються на звіряток, риб, квіточки, сердечка, сонечка і т. Д. Всі ці пальчикові образи рухаються, розкриваються і закриваються, кивають, бігають і ховаються. Такі заняття дають відмінні розвиваючі ефекти для образного мислення у дітей, формують творчі здібності.

З дитиною 2-3 років можна починати освоювати пальчиковий ляльковий театр і елементи театру тіней. Це завжди викликає бурхливе дитяче захоплення, особливо якщо ваші сценки отримують музичні втілення.

Розвиваємо артикуляцію

Якщо ви вирішили самостійно проводити логопедичні заняття з дитиною вдома, вам потрібно використовувати вправи, розвиваючі артикуляцію. Такі ігрові заняття хороші перед дзеркалом. У дітей з’являється можливість спостерігати за роботою мови, усвідомлено керувати ним.

Фізичний розвиток дитини в 2 роки

Нехай язичок стрибає, катається на гойдалці, визирає з віконця, миє і чистить. Ці розвиваючі вправи артикуляцій можна приєднати до ранковим і вечірнім водним процедурам. Ви почистили з дитиною зубки і вмивалися, а тепер перевіримо кожен зубок язичком, зробимо зарядку для нього.

Граючи, можна з малюком 2-3 років вимовляти окремо голосні звуки, активно відкриваючи або збираючи губи, направляючи мову в потрібну позицію.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Звуконаслідування і логоритміка

Відмінними вправами для розвитку мовлення дітей 2-3 років є фрази зі словами — звуконаслідування. З 1 року діти вже добре імітують домашніх тварин і птахів, звуки удару, стуку, цокання, звуки машини і мотоцикла. Поступово все чистіше виговорюються найпростіші склади, додаються ключові фрази. Однак потрібно попередити батьків про небезпеку переходу на умовні позначення в звичайній мові. Ні в якому разі не замінюйте слово собака на ав-ав. Для дітей перших років життя важливо постійно чути правильну вимову слів, назв. Для них це своєрідний еталон, до якого потрібно постійно прагнути.

Наступний етап — чотиривірші про вмивання, одягання, купання, про зарядку і сходах, про прогулянку і їжі і т. Д. Ритмічно організована мова допомагає легше подолати бар’єри з’єднання декількох складів в одне слово, формує навички постановки наголосів, правильного освіти форм слова. Особливістю логоритміки є з’єднання слова і руху. Ще до року ваш малюк із задоволенням грав у хованки, закриваючись ручками і відкриваючи личко на ку-ку. Тепер в 2-3 роки жестам, присіданнями, тупанням і підстрибування інсценуються слова і фрази.

З логоритмічних вправами можна з’єднати музичні заняття. Інсценування дитячих пісень завжди дуже подобається дітям. До того ж прекрасно розвиває слух і почуття ритму. Діти завжди благодатно реагують на музику. Вона допомагає їм подолати скутість і невпевненість в собі.

Для багатьох дітей в 2-3 роки ще дуже складно говорити чисто і вільно. Це не повинно лякати і засмучувати батьків. Спілкуйтеся з дитиною вдома, на вулиці, в незнайомих місцях. Не сваріть за недорікуватість, що не висміювати і не повторюйте за ним нечисто вимовлені слова. Наберіться терпіння, проявіть творчість і фантазію. Щодня з перших років життя читайте малюкові будинку книжки, розповідайте казки, співайте колискові. З 2-3 років заучувати вірші. Це все важливі елементи логопедичних занять. І ви почуєте, як ваша дитина буде говорити все чистіше, його словниковий запас буде поповнюватися, інтонації будуть доречними і яскравими. Говоріть із задоволенням!

Фізичний розвиток дитини від 2 до 3 років.

Це напевно один з найцікавіших років життя дитини, коли він вже активно бігає всюди лазить і тільки заради того щоб все дізнатися — буквально все. Ось коли потрібно з дитиною займатися зарядкою, алфавітом, вчитися рахувати, звичайно, це буде дуже складно він же такий непосида зі своїм характером! Розвиток дитини тепер набуває іншого забарвлення — творчий.

До зарядці дитини привчити не складно. Головне піднести її як гру і зробити для нього звичкою, а ви самі знаєте, як важко відмовитися від звичок. Кожен день потроху, бажано з ранку. Розвиток дитини буде проходити краще, звичайно ж, якщо розвивати і його тіло теж.

Наприклад: покажи метелика і махай разом з дитиною руками верх вниз. Або як стрибає «зайка пострибай-ка». Сідайте на присядки і починаєте підстрибувати, і дитина разом з вами. В принципі гру «зарядка», для кожної дитини можна придумувати індивідуально не сильно тяжку і цікаву головне трохи фантазії.

Розвиток дитини розумовий теж не варто упускати в цей період. Учити дитину алфавітом і вважати це дуже важливо. Головне привчити дитину любити книгу і вже пізніше в школі буде і дитині легше вчитися і вам простіше. У дитини розвинеться ще в ранньому віці абстрактне мислення, він буде більше фантазувати і це дуже добре. Читайте йому якомога більше, щоб в підсвідомості у нього накопичувався словниковий запас і нічого страшного, якщо казки та оповідання будуть повторюватися час від часу.

Багато батьків роблять велику помилку, посадивши дитину перед телевізором включивши йому мультики все спокійно і добре. Це в корені не вірно. Краще візьміть з собою на кухню поки ви готуєте. Він нехай поріс, бажано поставити йому завдання щось намалювати. Розвиток дитини в компанії, це навіть цікаво.

Так, я з вами повністю згоден, що буде відволікати, ну це ж не проблема, якщо ви обід приготуєте нема за півгодини, а за годину. Зате дитина буде бачити, що він так само зайнятий важливою справою і при цьому, брати з вас приклад.

Не думайте, що він маленька дитина, нічого не розуміє. Повірте мені, що ці маленькі створення розуміють цей світ кращим нас, просто у нас склалися стереотипи, що чим старше, тим розумніший.

Я хотів би сказати, в цьому віці з дітьми можна грати в безліч ігор, які розвивають, навчають. Я можу запропонувати програму, яку я розробив для своїх дітей, але кожна дитина індивідуальна і тим більше кожен батько працює за своїм графіком …. Навіть в такому питанні як розвиток дитини.

Ось вам приклад без часу, правда, моєму тільки 1,10 але ми вже займаємося за цією програмою і на зарядку буде він уже мене.

Махання крильцями: руки на ширині плечей і махати по вертикалі. Якщо у дитини не виходить, допоможіть йому. Він сприйме це у вигляді гри, головне весь час щось примовляють.

Але це для тат. Віджимайтеся або присідайте з дитиною на плечах. Це розвиває у нього координацію.

Берете дитини за руки і починаєте разом з ним стрибати і т. Д.

Далі ви снідаєте і йдете на роботу. Дитина в садок.

Повернулися. Повечеряли, відпочили. Цим може зайнятися як мама, так і тато. Сіли і з дитиною пограли в розмальовки, будівництво з конструктора, але при цьому вголос порахували з дитиною кількість чоловічків, кубиків синього кольору і т. Д. У дитини рахунок відкладається в пам’яті, потім і дет зіставлення з візуальним сприйняттям, і через деякий, час він сам вважатиме ці приклади. Розвиток дитини може бути і дуже цікавим, чи не так?

Подивилися, на добраніч малюки. До речі Данька у мене від цієї програми, просто, в захваті. Укладаєте спати, прочитавши, або склавши йому казку. І тут починається ваше вільний час.

Що повинен уміти дитина в 2 роки?

Фізичний розвиток дитини в 2 роки

У цьому віці важливо розвивати фізичні навички дитини: рух, координацію, узгодженість дрібної моторики. Чим більше тренується малюк, тим кращі результати він покаже. До навичок координації рухів відносяться навички моторики — дрібної і крупної.

Велика моторика малюка в 2 рочки

До неї відноситься вміння керувати своїм тілом в просторі. Це біг, стрибки, ходьба, повороти. Що вміє дитина в 2 роки з рухових навичок?

    Бігати Ходити по сходах — вгору і вниз Стрибати або проходити крізь обруч Обходити або перестрибувати перешкоди, яке лежить на твердій поверхні Стрибати на одній ніжці (особливо дівчатка) Марширувати Бити ногою по м’ячу Ходити спинкою вперед Стоячи на перекладині, утримувати рівновагу

Дрібна моторика дитини в 2 роки

До дрібної моторики малюка відноситься те, що він може робити руками — пальчиками, долоньками, кулачками. Це вміння має поєднуватися із зоровою координацією — без неї малюк не зможе точно визначати місце розташування предметів і управлятися з ними. Навички дрібної моторики малюка в 2 рочки включають:

    Малювання вертикальної лінії Дитина вміє будувати вежу з конструктора або кубиків (управляється з кубиками — до 6 штук) Різати папір, причому ножиці повинні бути невеликими, дитячими, із закругленими кінцями

Батькам варто знати, що в віці 2-х років у малюка вже є переваги, якою рукою діяти — правої або лівої. Поспостерігайте за своєю дитиною — якою рукою він бере олівець або ручку. Якою рукою він вистачає ложку, якою рукою б’є м’ячик. Так ви зможете визначити, ким зростає ваш малюк — правшой або лівшею.

Якщо дитина однаково добре володіє руками — значить, у нього добре працює і ліве, і праве півкуля мозку. Такі діти називаються амбідекстрамі. Це дуже рідкісна особливість. Чіткіше ви зможете визначити, хто ваша дитина — лівша чи правша — на той час, коли йому виповниться 5 років.

Як розвивати рухові навички дитини в 2 рочки?

Перш за все, потрібно давати йому можливість весь час щось робити руками. Для розвитку дрібної моторики дитина буде із задоволенням малювати або щось складати з кубиків. Справа в тому, що між дрібними рухами руки і розвитком мови існує тісний взаємозв’язок.

За оцінками вчених, в корі головного мозку дітей є зони, які контролюють дрібну моторику рук. Ці зони — сусіди тих, які відповідають за розвиток мови. І ті, і інші зони взаємодіють між собою, тому, розвиваючи навички ручної праці, можна розвивати і навички правильної, багатою промови.

Інтелектуальний розвиток дитини в 2 роки

Інтелектуальний розвиток дитини в 2 роки передбачає активні пізнавальні процеси. Дитина в цьому віці дуже багато вивчає, дізнається, тому дуже швидко розвивається. Мова, увага, мислення, сприйняття, пам’ять розвиваються в цьому віці семимильними кроками в порівнянні з тими ж процесами у дорослої людини. Якими з інтелектуальних навичок володіє дитина в 2 рочки?

    Дитина може танцювати під музику, добре розрізняючи її мелодію і ритм Дитина розуміє прості прохання і команди дорослих, згідно з якими потрібно виконати до трьох простих дій дитина вже запам’ятовує дитячі вірші і пісеньки і навіть цитує їх дорослим дитина намагається розібрати іграшку, щоб подивитися, що там у неї всередині Дитині в 2 рочки вже є до 200 слів (дівчинки кажуть раніше і більше) Дитина в 2 рочки вже може говорити короткими зв’язковими пропозиціями

У цьому віці дуже важливо розвивати мовні навички дитини, тому що мова — один з найважливіших показників інтелекту. Тому віковий період від 2 до 3 років в психології вважають сенситивним. У цей період активно розвиваються мовні навички дитини.

Мозок дитини швидше за все засвоює слова рідної мови саме в цьому віці. Якщо навчати дитину в цьому віці і іншим мовам, то їх вивчення буде йти дуже швидко, просто супершвидко.

Дитина в 2 рочки засвоює відразу кілька складових мови: правила побудови речень, правильну вимову звуків і складів, зв’язне мовлення, розуміння мови і розрізнення окремих слів у потоці пропозицій. Якщо дитина не говорить у віці 2 рочки, потрібно звернутися до лікаря: можливо, у малюка уповільнений розвиток або була стресова ситуація, яка вплинула на його мовні навички не кращим чином.

Потрібно читати дітям побільше казок, співати пісеньки, спілкуватися з ним — і його мова буде розвиватися набагато швидше.

Соціальні навички дитини в 2 роки

Соціальний розвиток дитини в 2 роки — це його вміння і навички комунікації. Тобто — наскільки дитина готова спілкуватися з людьми, тваринами, своїми маленькими ровесниками. Від цього в майбутньому залежить його успішність в особистому житті, кар’єра, дружба. Навичок самообслуговування у дитини в 2 роки стає все більше. Що повинен уміти дитина в 2 рочки з області соціальних навичок?

    Самостійно йти на горщик або проситися в разі потреби Намагатися одягатися самому або допомагати мамі і татові при одяганні його, наприклад, на прогулянку або в дитячий сад самостійно знімати шкарпетки Мити ручки і витирати їх рушником Самому їсти з ложки і пити з чашки Вміти тримати зубну щітку в руці і намагатися чистити зуби за допомогою мами або тата Розмовляти по телефону, імітуючи поведінку дорослого Відповідати на прості питання

Дитина в 2 роки — вже дуже розумний малюк. Його поведінка може здатися смішним, але це — поведінка людини, який осягає дуже багато в дуже короткий період. Батькам варто поважати цю працю.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...