Фольклор музичному розвитку дошкільників


Вагітність, Діти дошкільного віку, Овуляція, Підготовка дітей до школи / Воскресенье, Март 25th, 2018
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Дитячий фольклор — як засіб розвитку музичних здібностей. Горючки Г. О.

Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад дитячий сад загальнорозвиваючого виду другої категорії №99

Дитячий фольклор — як засіб розвитку музичних здібностей дошкільнят.

. Найвищим видом мистецтва, найталановитішим, самим геніальним є народне мистецтво, тобто те, що відображене народом, що народом збережено, що народ проніс через століття. в народі не може зберегтися то мистецтво, яке не уявляє цінності.

Культура російського народу складалася століттями. Вона ввібрала в себе всі традиції, звичаї та обряди, дбайливо передаються з покоління в покоління.

Народна творчість — це живий чисте джерело, який несе в собі особливе історичне, естетичне, національно-психологічний і моральний зміст. Дуже важливо, щоб потішки, Пестушко, пісеньки, частівки, т. Е. Все елементи фольклору, які є для дітей першими життєвими і культурними орієнтирами, відбивали національні та культурні традиції нашого народу.

До проблеми можливостей народної культури як живого джерела педагогічної мудрості зверталися багато вчених і педагоги, вивчаючи всебічно його потенціал. В. О. Сухомлинський розглядав народну культуру, як засіб морального виховання, формування світогляду і розвитку фантазії дитини. На думку Е. І. Тихеева, тільки при залученні дитини до народної культури відбувається розвиток мови і образного мислення. Н. П. Сакулина, Е. А. Флерина бачать в ньому джерело створення художнього образу в малюванні, активізації процесу дитячої творчості. Можливості народної культури, як засобу творчого розвитку дитини, формування уявлень у дітей про народне мистецтво розкрили О. Л. Князєва, Т. С. Комарова, М. Д. Маханева, А. П. Усова та ін. [2]

Фольклор є благодатним грунтом для формування елементів національної самосвідомості у дітей вже в дошкільному віці. Він має високий общеразвивающим, освітнім і виховним потенціалом. Саме тому особливу увагу в своїй роботі я приділяю російській народної творчості, яке дає можливість для емоційного, пізнавального і естетичного розвитку дошкільнят. Крім того, використання фольклору, проведення ігор-забав на його основі викликає у дітей радісне пожвавлення, розширює приводи для виникнення у них емоційного позитивного стану, збагачує мова, розвиває музичні здібності дитини.

Народна творчість сприяє розвитку пам’яті, впливає на оздоровлення організму, на розвиток мови, збагачує словник, розвиває артикуляційний апарат, фонематичний слух і так далі. Простота змісту і форми, ясність і правдивість почуттів роблять просту народну пісню, музику виключно цінним засобом художнього виховання дітей. Залучення дітей до фольклору допомагає їм бути більш емоційними і розкутими.

Використання фольклору особливо актуально при наявності багатої культурної спадщини, пов’язаного з витоками, які необхідно зберегти. Участь дитини в фольклорі дозволяє перетворити його в учасника, сопережівателя. [1, c.45]

Дитячий фольклор — це особлива область народної творчості. Вона включає цілу систему поетичних і музично-поетичних жанрів фольклору. Протягом багатьох століть примовки, потішки, пріrоворкі, заклички любовно і мудро повчають дитину, долучають його до високої моральної культури свого народу, до витоків рідного, істинного російської народної творчості. Яскраві епітети, текстові повтори, влучні порівняння дозволяють дитині познайомитися зі світом давньоруської культури, з історією російського народу. Подібно до того, як назавжди запам’ятовуються перші книжки, так пам’ять зберігає і ті мелодії, які довелося почути в ранні роки. Ось чому так важливо, щоб колискова пісня, Пестушко, примовка, потешка входили в життя в ту пору, коли людина особливо сприйнятлива до всього прекрасного.

Цінність дитячого фольклору полягає в тому, що з його допомогою дорослий легко встановлює з дитиною емоційний контакт, емоційне спілкування. Цікавий зміст, багатство фантазії, яскраві художні образи привертають увагу дитини, доставляють йому радість і в той же час надають на нього своє виховний вплив. Невигадливі за змістом і прості за формою малі форми народної поетичної творчості таять в собі чималі багатства — мовні, смислові, звукові. [3, 22]

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Знайомство з дитячим фольклором розвиває інтерес і увагу до навколишнього світу, народного слова і народних звичаїв, виховує художній смак, а також багато чому вчить. Розвивається мова, формуються моральні звички, збагачуються знання про природу. Яскраві, оригінальні, доступні за формою і змістом заклички, потішки, примовки, дражнилки легко запам’ятовуються і можуть використовуватися дітьми в іграх. Вони не тільки бавлять дитину, а й навчають його навичкам поведінки, по суті, є зразками мовної, художньої та музичної культури.

Залучення дітей до російського народної творчості наповнює їх життя яскравими враженнями, цікавими справами, радістю творчості.

Приємно відзначити, що в нашому дитячому садку з великою увагою ставляться до фольклору і до російських народних свят. На музичних заняттях діти із задоволенням співають мелодійні російські народні пісні, пустотливі частівки, водять хороводи. Я, як музичний керівник, вивчила запити батьків, вихователів, дітей і зрозуміла, що спілкування з російським народним творчістю збагачує, розвиває емоційну сферу, робить її духовно багатшими.

1. Андрєєва О. М. Фольклор дітям, Навчальний посібник. — М. ФАИР — ПРЕС, 2004

2. Михайлова Л. І. Основи російської культури: М, Політ — Іздат.2005.

3. Козюренко Ю. І. Томілін Ю. Л. Музика і досуг.-М. Сов. Росія, 2007.-88с.

Фольклор музичному розвитку дошкільників

«Значення фольклору в музичному розвитку дітей».

«Дитячий фольклор є чи не

Виключно педагогічними потребами народу »

Фольклор є об’єднуючим світом дітей і дорослих. Сьогодні це ключ до розуміння вікової психології, дитячих художніх смаків і творчих можливостей дитини. Дитячий фольклор — складна багатолика система творів, що включає в себе: поезію плекання »дітей (колискові пісні, пестушки, потішки, примовки,

Казки); дитячий побутової фольклор (пісеньки, заклички, дражнилки, казки, обрядові

Твори); потішний фольклор (словесні ігри, скоромовки, загадки, небилиці); ігровий фольклор (рольові ігри з текстом і без, лічилки, ігри — імпровізації та ін).

Дитина в період дитинства проходить 3 найважливіші етапи, названих у віковій періодизації:

Дитинство — від 0 до 1,5 років;

Рано віком -1,5-3 року;

Дошкільним віком -3-6 років.

На кожному з них застосовується своя фольклорна основа.

На жаль, на сьогоднішній день фольклор мало використовується у вихованні дітей в сім’ї. Жодне з сучасних авторських творів не може бути таке близьке і зрозуміле дитині, як російська народна пісня, виконана матір’ю. Адже для малюка в цей період важлива емоційна близькість з рідною людиною, почуття захищеності. Народ — педагог, який склав поезію плекання, проявив дивно глибоке розуміння психічного розвитку, що виявляється в музичному сприйнятті, любові до ритму, активного освоєння мови, тяги до активних рухів.

На 2 етапі розвитку дитини поезія плекання продовжує радувати малюка і залишатися центральним засобом виховання. Тут ширше використовуються Пестушко, потешки, як матеріал, який стимулює розвиток рухів і словник дітей. До 3 років малюк освоює предметне оточення, вчиться самостійно їсти й одягатися, використовувати в побуті ложку і чашку, мило і гребінець, прагнути до активного спілкування з дорослими. Ці роки повинні дати дитині емоційний досвід і досвід спілкування з іграшкою. І сьогодні гра з лялькою улюблена дітьми. Колискова пісня, потешка, Пестушко можуть зайняти в них гідне місце.

3 етап — найважливіший у розвитку дитини. Ці роки повинні стати для дитини «школою практичної моралі», що дає досвід взаємодопомоги і співробітництва. Вирішити цю непросту задачу допоможе гра, а саме музична гра. Фольклорна основа може допомогти дітям в конструюванні нових ігор. Заклички, примовки добре використовувати в іграх календарного типу з підкиданням предметів вгору. Пісні — дражнилки, хороводні ігри сприяють розвитку у дітей виразності мовлення і пластики рухів в театралізованих іграх. Загадки, небилиці можуть стати невід’ємною частиною ігор-фантазій.

Базис особистісної культури формується у дитини до 3 років. Тому так важливо організувати в цей період зустрічі дитини з піснею, з книгою і грою. І від того, буде чи ні дитинство наповнене скарбами російського ігрового і літературно-музичної творчості, залежить вся подальша доля маленької людини.

Музична гра формує риси особистості дитини, впливає на його поведінку, виховує в малюку почуття дружби, розвиває його розумові та творчі здібності. Гра приносить дитині радість і є невід’ємною частиною його діяльності. В репертуарі музичних ігор велике місце займають народні ігри, ігри фольклорного характеру, ігри під російську народну музику.

Знайомлячи дитину з самого раннього віку з російським фольклором, з російською музикою, ми даємо йому уявлення про свій народ, його історію. Народні ігри образні. Вони розвивають у дитини спритність, обережність. Народні мелодії гарні своєю простий, доступною формою. Співучі, легко запам’ятовуються мотиви сприяють розвитку у дітей музичної пам’яті і слуху, виховують любов до російської музики. Ігри фольклорного характеру будуються на усній народній творчості. Це ігри хороводів, приспівки, лічилки і, звичайно ж, казки. Треба вибирати ті ігри, які були б зрозумілі і близькі дитині.

Казки — кращий зразок народної творчості. У грі вона просто незамінна. Драматизуючи казку, дитина пов’язує слово з дією.

Гра — драматизація допомагає дітям повніше сприйняти художній твір, розвиває у них спостережливість, уяву, виховує смак до слова, до музики, любов до рідної природи. Гра — драматизація сприяє більш глибокому розумінню дітьми художнього образу, а звідси і щирості до гри. У роботі з дітьми необхідно використовувати російські народні костюми. Окремі елементи російських костюмів пропонувати дітям на музичних заняттях і вечорах розвагах (хусточки, косинки, кокошники, стрічки, фартушки і т. Д.) Для дівчаток необхідні: сарафан і блузка, стрічка і кокошник. Для хлопчиків: сорочка-косоворотка, пояс з тасьми і короткі шорти. Використовуючи народні костюми для оформлення дитячої російської танці, ми залучаємо дітей до російського народного мистецтва. Велику користь приносить дітям і виступи дорослих (танець Д. Мороза під російську народну мелодію, танець скоморохів на святі «Масляна» або «Ярмарок», участь в домашніх постановках російських казок і ін.)

Враження дітей посилюються, коли вони бачать по телебаченню або на концертних сценах виступ дитячих і дорослих танцювальних колективів в російських костюмах. Це з одного боку, викликає у дітей захоплення пластичністю, музикальністю, красою і образністю професійного виконання російського народного танцю, пісень, а з іншого — породжує у дітей бажання наслідувати.

Дуже добре використовувати слухання музики, пісень, казок в аудізапісей. З великою радістю діти переглядають записи театральних постановок, ігор-драматизації, виконання мелодій на дитячих музичних інструментах, пісні, вірші, інсценівки, в яких самі беруть участь.

Велику ефективність в роботі має розучування танців, музичних ігор, ігор — драматизації під магнітофонний запис, так як це дає можливість безпосереднього спілкування з дітьми.

Сила і значення ігор, казок, драматизації, побудованих на фольклорному матеріалі, у вихованні дітей велика.

Народні ігри, народна російська музика повинні входити в життя дітей не від випадку до випадку, а бути постійним супутником в роботі дитячого садка і сім’ї.

Підготувала Розанова І. Ю. музичний керівник

Можливості музичного фольклору як засобу корекції емоційних порушень у дітей дошкільного віку із затримкою психічного розвитку RESOURCES OF MUSICAL FOLKLORE AS A CORRECTION METHOD FOR EMOTIONAL DISORDERS IN PRESCHOOL CHILDREN WITH MENTAL RETARDATION Текст наукової статті за фахом Народное образование. Педагогіка

    КОРЕКЦІЯ, ЕМОЦІЙНІ ПОРУШЕННЯ, ЕМОЦІЙНА СФЕРА, МУЗИЧНИЙ ФОЛЬКЛОР, ЗАДЕРЖКА ПСИХІЧНОГО РОЗВИТКУ

Анотація
наукової статті з народної освіти та педагогіки, автор наукової роботи — Досаева Руфіна Наримановна

Музичний фольклор розглядається як засіб корекції емоційних порушень, що сприяє соціальній абилитации, покликане зробити більш відкритим і цивілізованим емоційна взаємодія дітей дошкільного віку із затримкою психічного розвитку зі здоровим оточенням, що створює умови для актуалізації компенсаторних можливостей психіки, пов’язаних з її афективними компонентами.

Abstract 2009 year, VAK speciality — 13.00.00, author — Dosaeva Rufina Narimanovna

Musical folklore is considered as a method of correcting emotional disorders contributing to the social abilitation. It is aimed at creating a more open and civilized atmosphere in the process of interaction between the preschool children with mental retardation and their healthy mates; it creates necessary conditions for the development of all its psychic parameters as well as actualization of the compensatory mentality capacities connected with its affective components.

Наукова стаття за фахом Народное образование. Педагогіка з наукового журналу Вісник Північного (Арктичного) федерального університету. Серія: Гуманітарні та соціальні науки, Досаева Руфіна Наримановна

Скопіюйте отформатированную бібліографічне посилання через буфер обміну або перейдіть по одній з посилань для імпорту в Менеджер бібліографій.

Досаева Руфіна Наримановна Можливості музичного фольклору як засобу корекції емоційних порушень у дітей дошкільного віку із затримкою психічного розвитку // Вісник Північного (Арктичного) федерального університету. Серія: Гуманітарні та соціальні науки. 2009. №2. URL: http: // cyberleninka. ru / article / n / vozmozhnosti-muzykalnogo-folklora-kak-sredstva-korrektsii-emotsionalnyh-narusheniy-u-detey-doshkolnogo-vozrasta-s-zaderzhkoy (дата звернення: 02.10).

Досаева Руфіна Наримановна Можливості музичного фольклору як засобу корекції емоційних порушень у дітей дошкільного віку із затримкою психічного розвитку Вісник Північного (Арктичного) федерального університету. Серія: Гуманітарні та соціальні науки (2009). URL: http: // cyberleninka. ru / article / n / vozmozhnosti-muzykalnogo-folklora-kak-sredstva-korrektsii-emotsionalnyh-narusheniy-u-detey-doshkolnogo-vozrasta-s-zaderzhkoy (дата звернення: 02.10).

Досаева Руфіна Наримановна (2009). Можливості музичного фольклору як засобу корекції емоційних порушень у дітей дошкільного віку із затримкою психічного розвитку. Вісник Північного (Арктичного) федерального університету. Серія: Гуманітарні та соціальні науки URL: http: // cyberleninka. ru / article / n / vozmozhnosti-muzykalnogo-folklora-kak-sredstva-korrektsii-emotsionalnyh-narusheniy-u-detey-doshkolnogo-vozrasta-s-zaderzhkoy (дата звернення: 02.10).

Скопіюйте отформатированную бібліографічне посилання через буфер обміну або перейдіть по одній з посилань для імпорту в Менеджер бібліографій.

Досаева Руфіна Наримановна Можливості музичного фольклору як засобу корекції емоційних порушень у дітей дошкільного віку із затримкою психічного розвитку // Вісник Північного (Арктичного) федерального університету. Серія: Гуманітарні та соціальні науки. 2009. №2 С.90-95.

Досаева Руфіна Наримановна Можливості музичного фольклору як засобу корекції емоційних порушень у дітей дошкільного віку із затримкою психічного розвитку Вісник Північного (Арктичного) федерального університету. Серія: Гуманітарні та соціальні науки (2009).

Досаева Руфіна Наримановна (2009). Можливості музичного фольклору як засобу корекції емоційних порушень у дітей дошкільного віку із затримкою психічного розвитку. Вісник Північного (Арктичного) федерального університету. Серія: Гуманітарні та соціальні науки

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...