Гіпертонічна хвороба і симптоматична артеріальна гіпертензія. Як лікувати гіпертонічну хворобу


Зачаття, Здорові зуби, Лікування серця / Пятница, Май 18th, 2018
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Симптоматология гіпертонічної хвороби та симптоматичних артеріальних гіпертензій.

Відповідь. ГБ — це хронічно протікає захворювання, основним проявом якого є синдром артеріальної гіпертензії й не означає патологічних процесів, при яких підвищення АТ зумовлено відомими причинами (симптоматичні артеріальні гіпертензії).

Патологічним вважається артеріальний тиск 140/90 мм рт. ст. і вище. Для постановки діагнозу ГБ досить зафіксувати підвищення артеріального тиску при двох поспіль лікарських оглядів, або при АД більшому ніж 200/120 мм. рт. ст. при першому лікарському огляді. Поширеність ГБ в Пермському краї серед дорослих — 41% жінок і 39% чоловіків в загальній популяції. Дане захворювання небезпечне поразкою «органів-мішеней» (серце, головний мозок, нирки) з розвитком «асоційованих» захворювань (ІХС, ОРМК, ХНН, хронічна серцева недостатність), які ведуть до загибелі і / або інвалідизації пацієнта.

· Основні концепції етіології та патогенезу гіпертонічної хвороби.

Відповідь. В даний час виділяють три теорії виникнення ГБ.

1). Неврогенна (А. Л. Мяснікова і Г. Ф. Ланге). Пусковий момент — стрес, який веде до формування вогнища патологічного збудження в корі головного мозку, далі — активація РААС і САС і підвищення артеріального тиску.

2). Теорія «сольового голоду» Гайтона — надмірне споживання кухонної солі веде до затримки натрію і води в організке, збільшення ОЦК і зростання АТ.

3). Теорія мембранопатіі (автор — Ю. В. Постнов). Пусковий момент — генетично детермінований дефект кальцієвих насосів клітинних мембран. В результаті цього в клітинах гладкої мускулатури артеріол накопичується надлишок іонів кальцію і клітина спазмується. Постійний спазм периферичного резистивного русла призводить до підвищення артеріального тиску.

Активація РААС призводить до затримки в організмі натрію, води і антидіуретичного гормону, що веде до зростання ОЦК, активація САС призводить до затримки норадреналіну, що призводить до спазму артеріол. В результаті дії зазначених факторів відбувається одночасно приріст серцевого викиду і периферичного судинного опору, що веде до підвищення артеріального тиску вище нормативних параметрів.

· Поняття про поразку органів-мішеней, асоційованих захворюваннях. Патогенез синдромів гіпертонічної хвороби.

Відповідь. Підвищений артеріальний тиск призводить до порушення кровопостачання життєво важливих органів, які називаються «органами-мішенями» (серце, головний мозок, нирки) з подальшим розвитком «асоційованих» захворювань (ІХС, ОРМК, ХНН, хронічна серцева недостатність), які ведуть до загибелі і / або інвалідизації пацієнта.

Основні синдроми гіпертонічної хвороби.

1). Синдром ураження серцево-судинної системи.

Патогенез даного синдрому: перевантаження лівого шлуночка тиском, в результаті чого розвивається гіпертрофія і / або дилатація лівого шлуночка, дилатація лівого передсердя.

Клінічна картина. Скарги на болі в області серця по типу стенокардії або кардиалгии. При пальпації пульс твердий, верхівковий поштовх зміщений вліво, серце має аортальну конфігурацію. При аускультації I тон ослаблений на верхівці, акцент II тону на аорті. Можливі симптоми серцевої недостатності (серцева астма), симптоми порушення ритму серця (екстрасистолія, миготлива аритмія). На ЕКГ і ЕхоКГ — ознаки гіпертрофії і / або дилатації лівого шлуночка і дилатації лівого передсердя.

2). Синдром ураження ЦНС.

Патогенез. Хронічний спазм артеріол веде до порушення кровопостачання головного мозку з розвитком явищ енцефалопатії.

Скарги хворого — головний біль, шум у вухах, запаморочення, миготіння «мушок» перед очима, іноді — нудота і блювота центрального характеру.

При обстеженні очного дна виявляється ангіопатія судин сітківки (IV стадії за Кейса).

3). Синдром ураження сечовидільної системи.

Патогенез. Хронічна ішемія ниркової тканини веде первинно до активації РААС, далле формування нефросклерозу і хронічної ниркової недостатності.

Діагностика тільки лабораторна. Контролюємо креатинін і електроліти крові, білок в сечі (в тому числі виявляємо мікроальбумінурію). Проба за Зимницьким виявляє з — і гіпостенурію, никтурию.

· Класифікація гіпертонічної хвороби.

· Додаткові методи обстеження хворого з гіпертонічною хворобою.

Відповідь. Складаємо стандартний план обстеження хворого ГБ. Основне завдання — виявити ураження органів-мішеней і встановити симптоматичний характер підвищення артеріального тиску.

1). Загальний аналіз крові.

2). Загальний аналіз сечі.

3). Мікроальбумін сечі.

4). Біохімічний аналіз крові (калій, натрій, глюкоза, креатинін, ліпідний спектр).

5). УЗД печінка, нирки, надниркові залози.

8). Добове моніторування АТ.

9). Проба Реберга, Зимницьким.

10). За свідченнями — грудна або черевна ангіографія, МРТ, комп’ютерна томографія.

11). Дослідження очного дна.

· Поняття про симптоматичних (вторинних) артеріальній гіпертензії.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Відповідь. Симптоматичні артеріальні гіпертензії — це хронічне підвищення артеріального тиску з відомих причин. У структурі всіх випадків підвищення АТ займають 5%.

До них належать такі захворювання.

· Реноваскулярна (стеноз ниркової артерії).

· Гіпернефрома (рак нирки).

· Аномалія розвитку нирок (полікістоз).

· Синдром Конна (гіперпродукція альдостерону).

· Синдром Іценко-Кушинга (гіперпродукція кортизолу).

· Феохромоцитома (гіперпродукція катехоламінів).

1. ангіогенного (коарктація аорти, аорто-артеріїт).

2. Гемодинамічні (аортальна регургітація, повна АВ блокада).

3. Лікарські (прийом НПЗЗ, бетаадреностімуляторов).

4. Неврогенні (органічні ураження головного мозку).

· Гіпертонічний криз, заходи невідкладної долікарської допомоги.

Відповідь. Гіпертонічний криз — це екстраординарний підйом артеріального тиску (систолічного, або діастолічного, або обидва разом), що супроводжується клінічною картиною ураження органів мішеней (ЦНС — гостра енцефалопатія, транзиторна ішемічна атака; серце — картина нестабільної стенокардії). Є жизнеугрожающим станом, вимагає негайної медичної допомоги та госпіталізації. Ускладнення — ОРМК, інфаркт міокарда.

Долікарська допомога. Хворому надати зручне положення (напівсидячи), забезпечити доступ повітря. Допускається накладення на потилицю або литкові м’язи гірчичників, холодний компрес на лоб. Негайно викликати лікаря. Контроль АТ, пульсу кожні 5 хвилин. При болях в серці дати нітрогліцерин сублінгвально.

Ішемічна хвороба серця (ІХС): етіологія і патогенез, фактори ризику, форми. Стабільна стенокардія напруги — визначення, патогенез, клінічні прояви, додаткові методи діагностики, класифікація тяжкості.

Studopedia. ru Чи не є автором матеріалів, які розміщені. Але надає можливість безкоштовного використання. Є порушення авторського права? Напишіть нам

Симптоматична гіпертонія

Симптоми симптоматичної гіпертонії

Артеріальна гіпертонія — це захворювання серцево-судинної системи, головною ознакою якого є стійке підвищення артеріального тиску до рівня 140/90 мм рт. ст. і вище. Розрізняють два види артеріальної гіпертонії: есенціальна (безпричинна, гіпертонічна хвороба) і симптоматична, т. Е. Артеріальна гіпертонія, яка обумовлена ​​наявністю іншого захворювання. Симптоматичні гіпертонії становлять близько 5% від загальної кількості випадків артеріальної гіпертонії. Основними причинами симптоматичної артеріальної гіпертонії є захворювання нирок (хронічний гломерулонефрит, нефрити при системних захворюваннях, діабетична нефропатія), ендокринні захворювання (тиреотоксикоз — гіперфункція щитовидної залози, феохромоцитома — пухлина мозкової речовини надниркових залоз, синдром Кона — пухлина коркового речовини надниркових залоз), звуження артерій, які кровопостачають нирки, лікування препаратами з групи кортикостероїдів і ряд інших. Клінічна картина у даних пацієнтів зазвичай визначається основним захворюванням. У ряді випадків клінічна картина і зовнішній вигляд даних хворих дуже характерні: витрішкуватість (при тиреотоксикозі), отчёчное особа (при нефриті), напади, що супроводжуються тремтінням, страхом, сильним головним болем і підйомом артеріального тиску до високих цифр (феохромоцитома). В інших випадках у пацієнта відсутні скарги, а при випадковому вимірюванні артеріального тиску виявляється дуже високий його рівень (звуження ниркових арте). Симптоматична артеріальна гіпертонія і пов’язане з нею ураження органів-мішеней (перш за все — головного мозку і серця) є важливим чинником, що визначає прогноз захворювання даних хворих.

Діагностика симптоматичної гіпертонії

Основним методом для діагностики є вимірювання артеріального тиску. Для постановки діагнозу необхідно проводити як мінімум три вимірювання тиску протягом доби. Оптимальним способом вимірювання тиску є добовий моніторинг. Цей метод полягає в використанні автоматичного тонометра протягом доби, який самостійно реєструє тиск протягом даного періоду часу. При виявленні наявності артеріальної гіпертонії, необхідно вдатися до спроб виявити її причину і оцінити стан органів-мішеней (головного мозку, серця, нирок). Тому обстеження при артеріальній гіпертонії є двохетапним. Перший етап включає в себе обов’язковий мінімальний обсяг обстеження. Крім консультації кардіолога, він передбачає консультацію офтальмолога з метою оцінки стану судин очного дна, що відображають стан судин головного мозку, ЕКГ, ехокардіографію (відображають состоние серця), загальний аналіз сечі, УЗД нирок (що відображають стан нирок), а також аналіз крові з метою визначити стан ліпідного та вуглеводного обмінів. У разі необхідності (для уточнення характеру змін, виявлених в ході першого етапу, а також при наявності характерних клінічних проявів) в ході другого етапу використовують більш складні діагностичні методи: комп’ютерну і магнітно-резонансну томографію (для виявлення змін надниркових залоз), визначення гормонального профілю пацієнта (для виявлення патології щитовидної залози, надниркових залоз), ангіографію (для вивленія звуження судин нирок) і ін.

Лікування симптоматичної гіпертонії

Головною метою лікування будь-якої артеріальної гіпертонії є досягнення цільового рівня артеріального тиску — 130-140 / 80-90 мм рт. ст. т. к. тривале існування вищого рівня даного параметра пов’язане з розвитком ураження органів-мішеней, що, в свою чергу, може визначати прогноз життя пацієнта. Відмінною особливістю симптоматичної артеріальної гіпертонії є те, що в цілому ряді випадків вдається поностью вилікувати її, провівши успішну операцію і усунувши причину захворювання (при тиреотоксикозі, пухлини надниркових залоз, звуженні ниркових артерій). Іншою важливою особливістю є те, що симптоматична артеріальна гіпертонія зазвичай дуже добре піддається лікуванню будь — якої групою препаратів, що впливає на її основний патогенетичний механізм (діуретиками — при нефриті, верошпироном — при синдромі Кона, бета-блокаторами — при тиреотоксикозі і феохромоцитоме, АПФ — інгібіторами і сартанів — при звуженні ниркових артерій) і проявляє істотну резистентність до впливу інших груп гіпотензивних препаратів.

Записатися до лікаря Терапевту через інтернет. Для запису до Терапевту вам необхідно просто натиснути кнопку. Запис до лікаря Терапевту онлайн.

Якщо Вам невідомі причини болю і дискомфорту, сміливо крокуйте в клініку на запис саме до фахівця даного профілю. Це паличка-виручалочка в багатьох питаннях, в тому числі і щодо докторської документації — лікарняні листи, довідки про допуск до роботи, під час вступу та інше.

Людина, який отримав медичну освіту в області діагностики, лікування, а також профілактики порушень роботи внутрішніх органів і систем в цілому, — Терапевт . На основі попереднього огляду, розмови і аналізу картки хворого лікар визначить, які дослідження необхідні пацієнту. Поставивши діагноз, він призначить лікування. За винятком неясних випадків, коли потрібна консультація інших фахівців. Лікар терапевт тісно співпрацює з докторами вузької спрямованості, з діагностикою та лабораторіями клініки.

Вартість прийому: від безкоштовно

Вітаю! хворий 1957 року народження захворів на епілепсію 1983 році в 2007 року дали постійну 2 групу. Після цього переніс 2 інфаркти тепер кладуть в лікарню

Привіт Близько півроку тому у мене з’явилася невелика тверда шишка на шиї справа. При пальпації не боліла, але з місця не порушувався. Останній місяць я постійно застуджений, болить горло. Останній тиждень шишка на шиї трохи збільшилася.

Симптоматична гіпертонія

Вторинна артеріальна гіпертензія

Кардіохірургія — Surgery. su — 2008

Розрізняють артеріальну гіпертонію двох видів: первинну і вторинну. Cімптоматіческая гіпертонія (вторинна артеріальна гіпертензія) виникає при захворюваннях нирок, ендокринних і інших захворюваннях. Вторинна артеріальна гіпертензія становить 5-7% від усіх артеріальної гіпертонії. Розрізняють декілька видів симптоматичної гіпертонії:

Нейрогенная артеріальна гіпертонія виникає при захворюваннях нервової системи. До підвищення артеріального тиску призводять пухлини головного мозку, інсульти, травми і підвищення внутрішньочерепного тиску.

Лікарська артеріальна гіпертонія виникає при прийомі деяких медикаментозних препаратів. Це можуть бути оральні контрацептиви, нестероїдні протизапальні засоби, ефедрин, стимулятори нервової

Гемодинамическая (механічна) артеріальна гіпертонія виникає при коарктації аорти, недостатності аортального клапана, незакритих артеріальному протоці, на пізніх стадіях серцевої недостатності. Найчастіше гемодинамическая артеріальна гіпертензія виникає при коарктації аорти — вроджене звуження ділянки аорти. При цьому в судинах, що відходять від аорти вище місця звуження артеріальний тиск різко підвищено, а в судинах, що відходять нижче місця звуження знижено. Для діагностики важлива велика різниця між артеріальним тиском на верхніх і нижніх кінцівках. Остаточно діагноз встановлюється при контрастному дослідженні аорти.

Реноваскулярна (ниркова) гіпертонія . Виникає при звуженні ниркової артерії, коли в нирки надходить недостатня кількість крові і нирками синтезуються речовини, що підвищують артеріальний тиск. Звуження ниркової артерії відбувається при атеросклерозі черевної частини аорти, якщо перекривається просвіт ниркової артерії, атеросклерозі самої ниркової артерії з утворенням бляшок звужують її просвіт, закупоркою артерії тромбом, здавленні артерії пухлиною або гематомою, травмою, запаленням стінки ниркової артерії. Можлива вроджена дисплазія ниркової артерії, коли одна або дві артерії звужені вже з народження. До виникнення ниркової гіпертензії призводять також захворювання нирок — пієлонефрит, гломерулонефрит, амілоїдоз нирок. Перебіг такої артеріальної гіпертензії в чому залежить від основного захворювання, швидкості і ступеня закупорки ниркової артерії. Хворі з реноваскулярной артеріальною гіпертонією часто відчувають себе добре навіть при дуже високих цифрах артеріального тиску, не втрачають працездатності. Ниркова артеріальна гіпертонія зазвичай погано піддається лікуванню антигіпертензивними препаратами. При обстеженні хворі можуть скаржитися на болі в попереку, після чого виникає підвищення артеріального тиску. Іноді прослуховується шум над нирковою артерією при вислуховуванні живота. На рентгенограмі можуть бути різні розміри нирок. При екскреторної і ізотопної ренографии знижена функція виділення однієї з нирок. Надійний доказ существовонія у хворого реноваскулярной гіпертензії отримують при аортографії і ренальної ангіографії (дослідження аорти і ниркових артерій за допомогою контрастних речовин). Лікування ниркової артеріальної гіпертонії полягає в лікуванні основного захворювання.

Ендокринна артеріальна гіпертонія . Розвивається при захворюваннях ендокринної системи феохромоцитомі, первинному гіперальдестеронізме, синдромі Іценко-Кушинга, гиперпаратиреозе (підвищеної продукції гормонів паращитовидної залози), гіпертиреозі.

    Феохромоцитома — пухлина мозкового (внутрішнього) речовини надниркових залоз. Зустрічається рідко, але викликає важку артеріальну гіпертензію. Для феохромоцитоми характерні приступи підвищення артеріального тиску або стабільне його підвищення. У хворого можуть бути скарги на головний біль, пітливість, прискорене серцебиття, порушення зору. При прийомі резерпина у такого хворого може статися різке підвищення артеріального тиску. При обстеженні у пацієнта виявляють високий вміст в крові адреналіну і норадреналіну. Діагностують феохромоцитому за допомогою артеріографії ниркової артерії або комп’ютерної томографії. Лікування оперативне. Синдром Іценко-Кушинга розвивається в результаті збільшення синтезу глюкокортикоїдних гормонів корою наднирників. Симптоми захворювання збільшення маси тіла, місяцеподібне обличчя, загальна слабкість, Стрий (розтяжки) на бічних поверхнях тіла. Діагностують це захворювання за допомогою дослідження кількості гормонів кори надниркових залоз в крові, ангіографії або комп’ютерної томографії. Якщо синдром Іценко-Кушинга виникає при пухлини кори надниркових залоз, лікування хірургічне. Первинний альдестеронізм (синдром Конна) виникає в результаті аденоми наднирника. При цьому в наднирнику виробляється велика кількість альдостерону, гормону регулює роботу нирок. Проявляється підвищенням артеріального тиску, головними болями, нападами слабкості, оніміння різних ділянок тіла, що виникають через зниження кількості калію в крові. Поступово порушується функція нирок. Діагностують первинний альдестеронізм за допомогою ультразвукового дослідження та комп’ютерної томографії.
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...