Гіпертонія 2 ступеня лікування медикаменти. Методи лікування гіпертонії


Лікування серця, Овуляція, Після пологів / Понедельник, Май 21st, 2018
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Стаття носить інформаційний характер. Необхідна консультація спеціаліста.

Лікування гіпертонії 2 ступеня

Гіпертонічна хвороба — поширений недуга, який зустрічається у літніх і молодих людей. Найчастіше молодь не надає значення стрибків тиску. Внаслідок цього може розвинутися гіпертонія. Якщо у хворого спостерігаються періодичні підйоми тиску, потрібно негайно лікувати їх. Якщо вони повторюються, час від часу, у хворого можна діагностувати гіпертонію 1 ступеня. Хворобу можна звернути, якщо своєчасно звернутися в медичний заклад за допомогою. Проблема полягає в тому, що багато хто воліє боротися з нападами головного болю своїми силами і це призводить до незворотних наслідків. Внаслідок цього хвороба переходить у Гіпертонія 2 ступеня лікування медикаменти. Методи лікування гіпертоніїДругу ступінь, яка небезпечна для людини. Лікування гіпертонії 2 ступеня складніше. Пацієнт повинен виконувати рекомендації лікаря, приймати лікарські препарати вчасно.

Основні фактори, через які розвивається гіпертонія 2 ступеня:

— Велика вага тіла;

— Зловживання солоної і гострої їжею;

— Стреси і нервові навантаження;

— Поганий сон і недосипання;

— Куріння, вживання алкоголю.

Особливості лікування гіпертонії 2 ступеня:

— Лікувати гіпертонію потрібно в точній відповідності приписів лікаря. Спеціаліст призначає хворому необхідні Гіпертонія 2 ступеня лікування медикаменти. Методи лікування гіпертоніїОбстеження. Це може бути ЕКГ, УЗД серця, аналізи крові і сечі, консультації інших фахівців.

— На основі результатів обстеження, лікар підбирає відповідні медикаменти для лікування гіпертонії 2 ступеня.

— Щоб лікування було успішним, медикаменти потрібно приймати довічно. У переважній більшості випадків лікар призначає препарати з різних груп медикаментів.

— Для лікування гіпертонії 2 ступеня обов’язково потрібно використовувати діуретики, препарати, які знижують в’язкість крові і рівень холестерину в крові.

— Прийом медикаментів повинен бути систематичним. Приймати таблетки потрібно в один і той же час.

— Для ефективного лікування недостатньо приймати ліки і настоянки на травах. Потрібно раціонально організувати режим дня. Потрібно продумати раціон, займатися оздоровчою гімнастикою, висипатися.

Читайте також:

Симптоми і лікування гіпертонічної хвороби 2 ступеня

Що це таке — гіпертонічна хвороба?

Артеріальна гіпертензія — це медичний термін, що описує підвищений тиск. Вона може бути первинною (гіпертонічна хвороба — ГБ) або вторинної (розвивається внаслідок певних захворювань). Гіпертонічна хвороба, як правило, викликається різними спадковими факторами і умовами зовнішнього середовища, які порушують діяльність регулюють артеріальний тиск систем організму.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Як діагностують артеріальну гіпертензію?

Діагностика гіпертонічної хвороби грунтується на вимірі артеріального тиску. Це можна зробити при відвідуванні лікаря або в домашніх умовах за допомогою автоматичного тонометра. АТ виражається в міліметрах ртутного стовпа і має 2 цифри. Перша цифра відображає тиск в артеріях в момент скорочення серця (систолічний артеріальний тиск), друга — тиск в артеріях між скороченнями серця (діастолічний АТ).

Лікаря для встановлення діагнозу може знадобитися три і більше вимірювання рівнів АТ протягом трьох різних відвідувань. Це пов’язано з тим, що протягом дня воно може змінюватися, а іноді — виростати саме в момент відвідування лікаря (гіпертензія білого халата). Вимірювати артеріальний тиск потрібно на двох руках, важливо використовувати манжету відповідного розміру. Для уточнення діагнозу важливо вимірювання артеріального тиску в домашніх умовах. З цією метою можна використовувати автоматичні тонометри. Такі значення АТ будуть точніше відображати ступінь гіпертонії і дозволять контролювати лікування.

Головний кардіолог Лео Бокерія розповів як побороти гіпертонію.

Як класифікують гіпертонічну хворобу?

АГ класифікується на підставі рівня артеріального тиску — чим вище тиск, тим більше ступінь ГБ. Гіпертонія 2 ступеня встановлюється при значеннях систолічного артеріального тиску від 160 до 180 мм рт. ст. діастолічного — від 100 до 110 мм рт. ст. Крім рівня артеріального тиску, при ГБ також виділяється її стадія:

    ГБ 1 стадії — немає ніяких ускладнень з боку органів-мішеней (серця, нирок, сітківки). ГБ 2 стадії — є ознаки ураження органів-мішеней (гіпертрофія лівого шлуночка, звуження артерій сітківки, легкі порушення функції нирок). ГБ 3 стадії — є симптоми важкого ураження органів-мішеней (інфаркт міокарда, інсульт, аневризма аорти, крововиливи в сітківку, виражені порушення функції нирок).
    Ризик 1 ступеня (низький) — розвиток небезпечних для життя ускладнень протягом 10 років спостерігається менше, ніж у 4% пацієнтів. Ризик 2 ступеня (помірний) — фатальні ускладнення розвиваються у 4 — 5% пацієнтів. Ризик 3 ступеня (високий) — у 5 — 8%. Ризик 4 ступеня (дуже високий) — у більш 8%.

Як проявляється гіпертонія 2 ступеня?

Більшість людей з підвищеним артеріальним тиском не відчувають ніяких симптомів або ознак навіть тоді, коли його рівень досягає дуже високих значень. Деякі пацієнти з артеріальною гіпертензією можуть страждати від головного болю, задишки або носових кровотеч, але ці симптоми і ознаки не є специфічними. Підвищений артеріальний тиск може привести до розвитку проблем в органах-мішенях. При тривалій гіпертонії виникають такі ускладнення:

    Розширення серця і ослаблення його скорочень, що призводять до серцевої недостатності. Аневризми — патологічне випинання стінки артерій. Звуження кровоносних судин в нирках, в серці, головному мозку і ногах, що приводить до ниркової недостатності, інфаркту міокарда, інсульту або ампутації. Поразка судин сітківки, що приводить до порушення зору або сліпоти.

Як лікувати гіпертонію?

Лікування ГБ 2 стадії слід почати зі зміни способу життя:

    Заняття фізичними вправами протягом як мінімум 30 хвилин в день. Правильне і раціональне харчування. Досягнення і підтримка нормальної ваги. Управління стресом. Відмова від куріння. Обмежене вживання алкоголю.

Ці зміни при наявності підвищеного артеріального тиску дуже важливі. Вони можуть знизити його рівень без використання лікарських засобів. Дотримання здорового способу життя дуже важливо для профілактики гіпертонічної хвороби і є невід’ємною частиною її лікування. За допомогою здорового способу життя пацієнт може:

    Знизити підвищений артеріальний тиск; запобігти або відстрочити розвиток АГ; посилити ефективність лікарських засобів; знизити ризик розвитку ускладнень (інфаркту, інсульту, захворювань нирок).

Дієта при гіпертонії

Гіпертонія 2 ступеня лікування медикаменти. Методи лікування гіпертонії
Харчування впливає на ризик розвитку гіпертензії. Здоровий раціон може зменшити шанси на появу гіпертонії, а також знизити вже підвищений артеріальний тиск. В даний час рекомендують дотримуватися середземноморську дієту або DASH-дієти. Обидва ці підходи грунтуються на вживанні продуктів з низьким вмістом насичених жирів і холестерину, великої кількості фруктів, овочів і молочних продуктів з низьким вмістом жиру.

Гіпертонія це не вирок. Просто потрібно за собою стежити — блог актора Олега Табакова.

Раціон повинен включати цільнозернові продукти, птицю, рибу, горіхи і містити невелику кількість жирів, червоного м’яса, солодощів і солодких напоїв. Їжа повинна бути багата калієм, кальцієм і магнієм, а також білком і клітковиною. Вживання продуктів з низьким вмістом солі та натрію також знижує артеріальний тиск. Таке харчування дозволить, крім зниження високого артеріального тиску, поліпшити рівні ліпідів крові і зменшити ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

Медикаментозне лікування гіпертонічної хвороби

Якщо модифікація способу життя не змогла знизити артеріальний тиск до нормального рівня, лікар може призначити медикаментозне лікування. Спочатку намагаються контролювати гіпертонію за допомогою одного препарату в невеликій дозі, якщо це не допомагає — збільшують дозування або використовують комбінацію декількох лікарських засобів.

Для лікування АГ є кілька груп препаратів. Вибір конкретного засобу залежить від індивідуальних особливостей пацієнта і його супутніх захворювань, тому тільки лікар може призначити відповідне лікування.

Народні засоби від гіпертонії

В інтернеті, в засобах масової інформації і книгах про народну медицину можна знайти величезну кількість нетрадиційних методів лікування АГ. До рослин, що володіє знижує артеріальний тиск впливом, належать:

Однак перед вживанням будь-якого з рецептів нетрадиційної медицини слід порадитися з лікарем, так як вони можуть взаємодіяти з лікарськими засобами, викликаючи появу побічних ефектів, які можуть бути дуже небезпечними. Тим більше не слід замінювати призначені лікарем медикаменти на володіють сумнівною ефективністю кошти.

Прогноз при гіпертонічній хворобі

Довічний контроль гіпертонії зменшує ризик розвитку інфаркту міокарда, інсульту, ниркової недостатності, сліпоти і виходу на інвалідність. На відміну від інших захворювань, при яких лікарські засоби приймаються коротким курсом, лікування від АГ в більшості випадків потрібно проводити до кінця життя пацієнта. У рідкісних випадках суворе дотримання рекомендацій щодо зміни способу життя може знизити артеріальний тиск до нормальних значень.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...