Гнійний отит у дитини ніж лікувати. Отит у дитини


Догляд за дитиною, Лікування серця, Овуляція / Четверг, Май 24th, 2018
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Отит у дітей

Отит — це загальна назва для всіх запальних захворювань вуха, в якому б його відділі ні локалізована патологічний процес. Найчастіше зустрічається середній отит. Особливо йому схильні діти молодшого віку. За даними статистики до 3 років хоча б 1 епізод отиту переносить до 80% дітей. Середній отит може бути катаральним, ексудативним, але частіше зустрічається і викликає більше проблем гнійний отит у дітей.

Причини отиту

Отит у дітей стає частим ускладненням респіраторної інфекції верхніх дихальних шляхів, що супроводжується явищами риніту, аденоидита, синуситу, тонзиліту. ЛОР-органів тісно пов’язані між собою, тому збудники інфекції легко потрапляють з вогнища запалення в здорові тканини, залучаючи їх в інфекційний процес.

Але існують і інші шляхи розвитку отиту. При інфекції в носоглотці знижується місцевий імунітет слизової вуха, і знаходяться на ній умовно-патогенні бактерії (клебсієла, синьогнійна паличка) отримують шанс викликати запалення. Ось чому паралельно поточні запальні процеси ЛОР-органів можуть мати різну природу (наприклад, вірусний риніт може ускладнюватися бактеріальним отитом).

Фактором, що підвищує ризик розвитку отиту у дітей, є анатомічна і фізіологічна незрілість ЛОР-органів, що сприяє легкому розвитку набряку і порушення прохідності каналів і ходів. Важливе значення має і слабкість, незбалансованість імунної системи.

Отит: симптоми у дитини

Гострий гнійний середній отит у дітей починається раптово — в вусі з’являється різкий біль, яка супроводжується загальною інтоксикацією. Підвищується температура тіла, дитина стає вередливою, відмовляється від їжі, не спить. Відмова від їжі пов’язаний не тільки зі зниженням апетиту через інтоксикацію, при ссанні і ковтанні больові відчуття посилюються. Старші діти скаржаться на біль у вусі, але у немовляти симптоми отиту потрібно виявляти самостійно. Звертати увагу на тлі загального занепокоєння потрібно на те, що дитина постійно чіпає себе за хворе вухо, прикладається їм до подушки. Часто у зовсім маленьких дітей отит супроводжується блювотою і діареєю.

Катаральний і ексудативний гострі отити у дітей не супроводжуються настільки вираженою інтоксикацією, а біль при них на так інтенсивна або навіть може бути відсутнім повністю. На перше місце виходить почуття дискомфорту і зниження слуху, іноді поява сторонніх шумів. Так само можна охарактеризувати ознаки хронічного отиту, який розвивається при недостатньому лікуванні гострого захворювання, але зниження слуху при ньому носить прогресуючий характер.

Діагностика отиту

Діагностують отит на підставі скарг дитини, якщо він може їх сформулювати, і симптомів захворювання зі слів батьків. Обов’язково проводиться отоскопія за допомогою спеціального оптичного приладу. Вона виявляє набряклість і гіперемію барабанної перетинки при гострому гнійному процесі, дозволяє оцінити її цілісність.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

У деяких випадках виконується оцінка слуху (аудіометрія), але це дослідження має більше значення при хронічних отитах. Зниження слуху при гострому отиті буває пов’язано з закладеністю вуха через набряк і має тимчасовий характер.

При виконанні рентгенографії або комп’ютерної томографії скроневої кістки можна виявити зниження пневматизации середнього вуха. Ці методики дуже інформативні в діагностично складних випадках, при підозрі на ускладнений перебіг захворювання.

Отит у дитини: чим лікувати?

При отиті середнього вуха найчастіше використовують місцеву терапію. Вушні краплі від отиту у дітей можуть мати різний склад, тому повинні бути обрані за допомогою фахівця. До їх складу можуть входити анальгетики, протизапальні компоненти або антибіотики, протигрибкові речовини. Деякі краплі заборонено використовувати при порушенні цілісності барабанної перетинки, так як вони надають токсичну дію на слуховий нерв і можуть викликати зниження слуху.

Також для лікування гнійного отиту у дитини призначаються таблетовані препарати всередину. Для боротьби з лихоманкою і інтоксикацією — нестероїдні протизапальні засоби. Антигістамінні препарати допомагають зменшити набряк запалених слизових. Важливе значення при гнійному отиті у дитини мають антибіотики. Найчастіше антибактеріальна терапія призначається з моменту виявлення захворювання. Використовуються препарати широкого спектра дії (пеніциліни, цефалоспорини, макроліди). У деяких клініках виконується посів виділень з вуха з метою виявлення збудника і визначення його чутливості до антибіотиків.

При неефективності консервативного лікування при гострому гнійному середньому отиті, неперфоратівном його варіанті показаний парацентез (прокол, розріз) барабанної перетинки для забезпечення відтоку гнійного вмісту з середнього вуха. Після парацентеза самопочуття дитини значно поліпшується, але це не означає, що захворювання можна вважати вилікуваною. У наступні кілька днів проводиться промивання порожнини антисептичними розчинами або введення ватних турунд до повної санації барабанної порожнини і припинення утворення гною.

Після стихання гостроти процесу необхідно зробити все для якнайшвидшого розсмоктування запального інфільтрату, відновлення прохідності євстахієвої труби і запобігання хронізації захворювання. З цією метою часто використовується фізіотерапія (УВЧ, УФО, СВЧ-терапію, лазеротерапію, електрофорез, ультрафонофорез). Її ефект заснований на посиленні обмінних процесів і кровообігу у вогнищі запалення. Фонофорез проводять з Муколитики або гіалуронідазами, що сприяє розрідженню ексудату і швидшому його виведенню або розсмоктуванню. У деяких випадках для відновлення функціональних здібностей середнього вуха, виконують продування вух по Політцеру або пневмомассаж барабанної перетинки.

Своєчасне і ефективне лікування гнійного отиту у дитини призводить до повного одужання без будь-яких наслідків. В іншому випадку можливе хронічне або рецидивуючий перебіг захворювання з прогресуючим зниженням слуху. У важких ситуаціях з розвитком передаються статевим шляхом хронічний отит може зажадати хірургічного втручання.

Гнійний отит у дитини

Гнійний отит у дитини ніж лікувати. Отит у дитини

Дуже часто в ході простудного захворювання у дитини може розвинутися таке ускладнення, як отит — запалення вуха. Він може бути двох видів:

Найбільшу небезпеку становить гнійний отит. Діти до трьох років частіше схильні саме гнійної формі протікання захворювання, у них частіше відзначаються рецидиви.

Отит з’являється в результаті попадання інфекції в область барабанної перетинки через слухову трубу, при цьому відзначається запалення слизової оболонки слухової труби. Так як вуха — парний орган, відповідно гнійний отит за місцем протікання може бути двостороннім і одностороннім (праве або ліве вухо).

Отит у дитини: причини

У віці до одного року найчастіше у дитини відзначається саме двосторонній гнійний отит (90% випадків). Але вже до двох років показники знижуються в два рази в силу розвитку слухового апарату дитини.

Оскільки у немовляти слизова тканина середнього вуха відрізняється крихкістю і драглисте, то вона більш уразлива і частіше схильна до вірусних та бактеріальних інфекцій, в результаті яких і розвивається гнійний отит.

Товщина барабанної перетинки забезпечує підвищену скупчення гною, в результаті чого мимовільний розрив перетинки відбувається досить рідко.

При двосторонньому отиті больові відчуття можуть бути не тільки в області вуха, а й віддавати в зуби, віскі.

Гнійний отит у дитини: симптоми

У новонародженої дитини відзначаються такі симптоми:

    Примхливість; плаксивість; відмова від грудного вигодовування, оскільки смоктання сприяє посиленню больових відчуттів; пронизливий крін; занепокоєння; блювота, нудота; під час годування малюк постійно мотає головою; малюк намагається лягти на бік з того боку, де болить вушко.

У старшому віці у дітей можуть відзначатися наступні ознаки:

    Слабкість; підвищена стомлюваність; сонливість; шкірні покриви мають блідий відтінок; закладеність вуха; часто відзначається підвищена температура тіла при гнійному отиті (до 40 градусів); можливі гнійно-слизові виділення з кров’ю.

Дитина старшого віку може відзначати у себе наявність больових відчуттів в області вуха.

Як лікувати гнійний отит у грудничка?

До візиту до лікаря можна допомогти малюкові полегшити біль за допомогою теплих компресів: необхідно взяти великий шматок вати і змочити теплою водою, прикласти до вуха дитини і одягнути чепчик. Не варто робити спиртові компреси.

Вушні краплі слід застосовувати тільки після призначення лікаря. Оскільки самолікування може погіршити ситуацію. У домашніх умовах можна використовувати підручні засоби для зниження температури тіла. При цьому перевагу варто віддавати ректальним свічок.

Гнійний отит у дитини: лікування

Більшість батьків схиляються до думки, що в разі захворювання вуха досить просто прокапали дитині краплі. Однак не варто відкладати візит до лікаря, оскільки при зовнішньому огляді не видно, в якому стані знаходиться слуховий апарат і який ступінь прояву отиту. Від цього залежить правильно підібраний курс лікування і успішний результат захворювання.

Як засоби місцевого лікування призначають вушні краплі отипакс, отинум, сонопакс.

В особливо запущених випадках проводять прокол барабанної перетинки (парацентез).

Ефективно проведення таких фізіотерапевтичних процедур як солюск і УВЧ.

Паралельно при гнійному отиті лікар призначає антибіотики (ампіцилін, цефалоспорини).

Для виключення симптомів інтоксикації проводять внутрішньовенні вливання фізрозчином і глюкозою.

Для зниження температури тіла призначають парацетамол, цефекон, ібупрофен.

Під час захворювання дитини важливо збільшити кількість споживаної рідини, що також буде сприяти поліпшенню загального соматичного стану дитини.

Гнійний отит у дитини ніж лікувати. Отит у дитини

У разі занедбаності гнійного отиту у дитини, можливо, що може знадобитися прокол барабанної перетинки для того, щоб з вуха вийшов накопичився гнійний секрет. В такому випадку прокол може привести до серйозних порушень слуху або повної його втрати.

Ускладнення гнійного отиту

Якщо гнійний отит не лікувати, то інфекційний процес буде протікати далі і викликати такі серйозні захворювання як менінгіт, мастоїдит, фізіологічні порушення роботи серця, легенів, нирок та інших життєво важливих органів.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...