Кількість педагогів на групу дітей


Діти дошкільного віку, Діти шкільного віку, Здорові вуха, Здорові зуби / Понедельник, Март 26th, 2018
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Твоя правда про сімейне життя

Кількість педагогів на групу дітей

Кількість педагогів на групу дітейПрактично всі батьки дошкільнят чули або відчули на собі труднощі отримання місця в дитячі сади. Однак, наш уряд радісно повідомляє, що проблема вирішується, а в деяких регіонах черг в дитсадки вже немає. Яким же чином, не будуючи нові будівлі, вдається влаштувати всіх бажаючих в групи? Дуже просто — збільшивши кількість діточок в групах. Хоча трохи допомагають приватні дитячі садки, але далеко не кожна сім’я може собі це дозволити.

Кількість дітей у групі в дитячому садку

Норми наповнюваності групи малюками регулює один документ — СанПіН, скорочення розшифровується як санітарні правила і норми.

За вказівками СанПіН складається Типове положення про ДОУ. Ці документи містять гігієнічні вимоги, регулюють питання санітарного стану, харчування і виховання наших дітей.

Раніше вважалося нормою, якщо в списку дітей до року було 10 чоловік, з року до трьох — 15, а з трьох до семи років — 20 діточок. З огляду на, що дошкільнята досить часто хворіють, фактично в групах дітей було менше, що давало можливість вихователям підібрати «ключик» до кожної дитини, звернути увагу на його поганий настрій або вислухати радісні новини, тобто попрацювати з кожним індивідуально.

Але 1 жовтня 2010 року вийшов СанПіН в новій редакції, який майже вирішив проблему черг в дитячий сад. За новими нормами рекомендується приймати дітей до тих пір, поки в групі фактично їх буде 20-25, а що стосується облікового складу, то він може доходити навіть до 45 осіб.

Норми кількості дітей в групі дитячого садка розраховуються в квадратних метрах: у малюків по 2,5 метра на чоловічка, у дітей з трьох років — і того менше, 2 метра. А значить, якщо площа групи 60 кв. м, разом з усією знаходиться в ній меблями, посібниками, іграшками в ній може одночасно перебувати 30 дітей. Кількість вихователів і нянь при цьому залишилося незмінним.

Звичайно, добре, що місця в дитячому саду отримують майже всі бажаючі, але про яке виховання і, тим більше, навчанні дітей може йти мова, коли вихователю зберегти б їх цілими і здоровими, встежити, щоб не билися і не штовхалися.

Місця для ігор в групах залишається мало, адже крім ігрової меблів потрібно знайти місце стільців і столів, за якими діти їдять і займаються. І добре, якщо з 40 дітей, що містяться в списку групи, одночасно ходять 25-30 дітей, а якщо вони прийдуть всі відразу? Обідати в дві зміни? А спати по двоє на одному ліжечку?

Якість освіти замінили кількістю дітей

Кількість педагогів на групу дітей Через неможливість рухатися в групі, на прогулянці малюки намагаються відшкодувати недолік рухової активності, а вихователь повинен встежити за кожним, щоб не заліз високо, не стрибнув далеко, не забився або що-небудь собі або одному не зламав.

Але головне ж, що всі діти прибудовані в садки, можна рапортувати в верху про ліквідацію черг в окремому місті. А вихователів і батьків хвилює, що кількість дітей в групі дитячого садка по СанПіН зводить всю роботу з ними до охорони здоров’я і життя, що, звичайно, є найголовнішою метою, але про увагу педагога до кожного малюка доводиться забути. Йому б їх одягти-роздягнути, нагодувати-укласти.

Деякі батьки, не отримавши місця в бажаний час, домагаються свого через суд. Для батьків в дитячому саду йдуть на поступки, їм «створюють місце» в групі, в якій і так 40 дітей, не вистачає ліжок і шафок для одягу, адже спальні і роздягальні не розтягуються. Однак вони задоволені, домоглися свого, а зручності дитини, мабуть, їх вже мало хвилюють.

До відома батьків, які занадто зайняті собою — є таке поняття, як дезадаптація. Якщо воно вам не відомо, то майте на увазі, що при настанні цього стану, дитина може отримати психологічну травму на все життя.

Діти страждають не тільки від незручностей. Вони переутомляются від постійного крику і штовханини, слабка, ще тільки формується нервова система малюків починає давати збої: дитина частіше хворіє, погано спить ночами, розмовляє або кричить уві сні, не хоче йти в дитсадок.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Дитячий сад — робота для дитини

Не треба думати, що тільки дорослі втомлюються на роботі і потребують відпустці. Дітям він теж необхідний.

Кількість педагогів на групу дітейДитячий садок для них — теж робота, вони там і вчаться, і працюють, і втомлюються більше мами і тата. Тому дитині два-три рази на місяць треба влаштовувати додаткові вихідні: відвести його на день до бабусі або залишити вдома зі старшою сестрою або тіткою.

Не поспішайте після свят «здавати» малюка в дитсадок, якщо ви самі залишаєтеся вдома. Вам хочеться полежати на дивані, або зануритися в світ комп’ютерної гри, замість того, щоб займатися сином або дочкою. А дитині хочеться побути вдома з мамою або татом, відпочити від метушливих свят, і тісноти і криків однолітків в групі, від режиму і вимушеного неуваги дорослих. Бережіть нерви вашого малюка, йому вони ще знадобляться.

Вихователь в дитячому саду, як правило, намагається зробити життя дітей веселим і цікавим, але не всім вдається зібрати під крило одночасно 30 чоловік з різним настроєм і інтересами.

Тому, якщо у вашому саду справи з кількістю дітей в групі йдуть саме так, допоможіть своїй дитині і педагогам, забирайте його з саду раніше і обов’язково візьміть з собою у відпустку.

Скільки дітей на одного вихователя повинно бути в садку: поради Онищенко

Сьогодні я торкнуся важливу тему: скільки дітей повинно припадати на одного вихователя в Дошкільному навчальному закладі, приватному дитячому садку або міні-садку .

Питання буде розглядатися не з точки зору психології та педагогіки, а з точки зору діючих нормативних документів, а саме з точки зору СанПіН 2.4.1.2660-10. Санітарно-епідеміологічні вимоги до влаштування, утримання та організації режиму роботи в дошкільних організаціях. Тому замітка виходить в традиційній рубриці Поради Онищенко .

Попередній рада головного санітарного лікаря Скільки можна займатися в дитячому садку? заслуговує виключно позитивних відгуків. Дійсно, все добре в міру. Давайте не будемо позбавляти дітей дитинства і обмежимо безпосередню освітню діяльність в дитячому садку.

Йтиметься про ущільнення в дитячих садах.
Проблема ущільнення виникла, коли держава усвідомило, що не здатна забезпечити всіх дітей дошкільного віку місцем у дитячому садку. Проблема нестачі місць в дитячих садах вирішується декількома способами. Сьогодні я торкнуся ущільнення. Ще Ви можете прочитати статтю про програму підтримки міні-садків в Свердловській області.

Як я вже писала одним з головних документів для дитячих садків є СанПіН 2.4.1.2660-10. Санітарно-епідеміологічні вимоги до влаштування, утримання та організації режиму роботи в дошкільних організаціях.
Питанням кількісного формування груп в садочках присвячені пункти 1.10 -1.12. Пункти 1.11 та 1.12 відносяться до груп дітей в дошкільній організації компенсує спрямованості і груп комбінованої спрямованості, в яких є діти з обмеженими можливостями здоров’я. Нас цікавлять виключно здорові діти, яких поки що більшість.

Отже, згідно з пунктом 1.10 СанПіН кількість дітей в групах дошкільної організації загальнорозвиваючу спрямованості визначається виходячи з розрахунку площі груповий (ігровий) — для ясельних груп не менше 2,5 метрів квадратних на 1 дитину, в дошкільних групах не менше 2,0 метрів квадратних на одного дитини.
Тобто при формуванні груп в дитячому садку необхідно виходити з площі ігрової кімнати. Чим вона більше, тим більше дітей можна набрати в групу. Будь-які інші критерії кількісного формування груп в санітарних правилах і нормах не міститися.

Зверніть увагу, що в нинішній редакції СанПіН діє з 4 лютого 2011 року.
До цього часу принцип наповнення груп в дитячому садку був іншим. Кількість дітей у групі дитячого садка визначалося виходячи з граничної наповнюваності.
Норми для ясельного віку були
— від 2 місяців до 1 року — не більше 10 осіб;
— від 1 року до 3 років — не більше 15 осіб;
— при наявності в групі дітей двох вікових груп (від 2 місяців до 3 років) -8 чоловік.
Норми для дошкільного віку були
— для дітей 3 -7 років — не більше 20 осіб (оптимальна -15 осіб);
— різновікових групах при наявності в групі дітей будь-яких трьох вікових груп (3 -7 років) — не більше 10 осіб;
— при наявності в групі дітей будь-яких двох вікових груп (3 -7 років) — не більше 20 осіб (оптимальна -15 осіб).
Такі ж норми наповнюваності груп садочків містили СанПіН 2.4.1.1249-03. 2.4.1. Гігієна дітей та підлітків. Дитячі дошкільні установи. Санітарно-епідеміологічні вимоги до влаштування, утримання та організації режиму роботи дошкільних освітніх установ. Санітарно-епідеміологічні правила і нормативи, які діяли раніше.
Зараз, мабуть, ці норми стали заважати надати місця в дитячих садах всім нужденним.
Завдяки новим нормам стало можливим заощадити бюджетні гроші і направити їх на більш важливі напрямки.

Таким чином, на сьогоднішній день питання про те, скільки дітей повинно бути на одного вихователя повинно бути в садку державою ніяк не регулюється. Існують певну кількість штатних одиниць на групу дітей, а дітей може бути і 25 і більше.
Встановлення норми 2 кв. м. ігрової кімнати на одну дитину дозволяє покреатівіть муніципальним дитячим садкам і міні-садків. Наприклад, навіщо дітям спальня? Цілком можливо спальні переобладнати в ігрові та спати на розкладних ліжках з жорстким ложем. Так з ігрової та спальні однієї групи виходить два групи. Якщо таке допускає міні садок, то вибирати є з чого. Конкуренція серед приватних дитячих садків величезна. У разі муніципального дитячого садка вибирати не доводиться.

Про якість дошкільної освіти та виховання уже ніхто не замислюється. Кількість вихователів, природно, збільшуватися не буде.
Збільшення кількості дітей в групі несприятливо позначається на утриманні та вихованні дітей, їх фізичному і психологічному здоров’ї. Уявіть собі, 25 і більше дітей один вихователь і одна няня. Я не можу уявити, яким чином удвох можна справлятися з такою кількістю дітей.
Для порівняння: в міні садку Теремок на одного вихователя припадає не більше восьми дітей.
Тому на сьогоднішній день міні-садочки — гідна альтернатива дошкільним освітнім установам.

Мадоу «Дитячий сад №423» м Пермі функціонує з 2007 року. Засновником установи є Департамент освіти адміністрації міста Пермі на підставі правових актів адміністрації міста Пермі (далі — Засновник).Кількість педагогів на групу дітей

Режим роботи Установи:
— п’ятиденний робочий тиждень (понеділок-п’ятниця) з 07.00 годин до 19.00 годин;
— режим роботи груп — 12 годин;
— вихідні дні — субота, неділя, неробочі святкові дні, певні Урядом Російської Федерації.

У дошкільному закладі функціонує 5 груп, з них:
• 2 групи дітей 3-4 років,
• 1 група дітей 4-5 років,
• 1 група дітей 5-6 років,
• 1 група дітей 6-7 років.
За наповнюваності групи відповідають вимогам СанПіН. Всі групи однорідні за віковим складом дітей.
Порядок комплектування Установи визначається Засновником. Установа в обов’язковому порядку отримує муніципальне завдання.
Прийом дітей до Установи здійснюється відповідно до порядку, встановленого Засновником, на підставі медичного висновку, заяви і документів, що засвідчують особу одного з батьків (законних представників).

Освітня програма Мадоу «Дитячий сад №423» м Пермі забезпечує різнобічний розвиток дітей у віці від трьох до семи років з урахуванням їх вікових та індивідуальних особливостей за основними напрямками — фізичне, соціально-комунікативний, пізнавальне, мовленнєвий і художньо-естетичний розвиток.
Освітній процес в дитячому садку будується з урахуванням вікових принципів і адекватних дошкільного віку форм роботи з дітьми. Протягом дня з дітьми проводиться безпосередньо освітня діяльність, режимні моменти, в процесі яких реалізуються поставлені педагогами освітні завдання, організовуються різні види самостійної дитячої діяльності і взаємодія з сім’ями дітей (відповідно до наказу Міністерства освіти і науки РФ від 17.10г. №1155) .
Безпосередньо освітня діяльність проводиться в групах з вересня по травень. У літній період проводяться фізкультурні заняття, освітня діяльність художньо-естетичного циклу.

Основні напрямки діяльності ДНЗ.
1. Реалізація «Основний загальноосвітньої програми дошкільної освіти Мадоу« Дошкільний навчальний заклад № 423 »м Пермі.
2. Охорона життя і зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей.
3. Забезпечення соціально-комунікативного, пізнавального, мовленнєвого, художньо-естетичного та фізичного розвитку дітей на рівні, що відповідає віковим та індивідуальним можливостям.
4. Професійне зростання педагогів, участь педагогів ДНЗ в роботі педагогічної ради Мадоу «Дитячий сад №423», ПО педагогів району, міста.
5. Взаємодія з сім’ями дітей для забезпечення повноцінного розвитку дошкільнят.
Для розширення освітніх послуг, враховуючи соціальне замовлення, індивідуальні потреби дітей, в Мадоу «Дитячий сад №423» організовані додаткові освітні послуги для дітей, які відвідують всі вікові групи.

Мадоу укомплектовано педагогічними кадрами повністю. Із загальної кількості педагогів — 12 осіб: фахівців — 2 людини (16,7%), вихователів — 10 (83,3%).
У ДОП є всі необхідні локальні акти, що регламентують роботу з персоналом (відповідно до Федерального закону «Про освіту в РФ» №273-ФЗ)
Кількість педагогів, які мають вищу освіту — 6 осіб, що в цілому по дитячому саду складає 50%; мають середню спеціальну освіту -6 людина, що в цілому по дитячому саду становить -50% (без урахування адміністративного персоналу).
У дошкільному навчальному закладі 1 співробітник має нагрудний знак «Почесний працівник загальної освіти РФ».
10 педагогів ДНЗ атестовані (83,3%), 2 педагога — без категорії (16,7%). Безкатегорійние педагоги не підлягають атестації на відповідність займаній посаді, так як працюють в установі менше 2 років.
Крім педагогічного персоналу, атестовані представники адміністративного персоналу — завідувач Мадоу, заступник завідувача по ВМР.
Корекцією мовних порушень займається вчитель-логопед першої кваліфікаційної категорії.

На ваші питання завжди готові відповісти:
Завідувач — Чурилова Тамара Миколаївна
Заступник завідувача по ВМР — Переяславець Світлана Вікторівна
Завідувач господарства — Останіна Ірина Олександрівна

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...