Кишкова гіпертонія симптоми і лікування. Методи лікування гіпертонії


Здорові зуби, Знижений тиск, Лікування серця, Триместри / Воскресенье, Май 20th, 2018
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Опис хвороби гіпертонія

Кишкова гіпертонія симптоми і лікування. Методи лікування гіпертонії

Гіпертонія — це стійке підвищення артеріального тиску (АТ) від 140/90 мм рт. ст. і вище. Артеріальний тиск характеризується силою, з якою кров впливає на стінки судин. Високий тиск поступово їх руйнує, і вони стають шорсткими. На них починають накопичуватися холестерин і кальцій, утворюючи бляшки. В результаті судини стають більш вузькими і жорсткими, потік крові до життєво важливих органів зменшується. Високий тиск з часом завдає шкоди судинах, мозку, серця і нирок. Це може привести до таких небезпечних захворювань, як інфаркт міокарда, інсульт.

Високий тиск або гіпертонічна хвороба

Близько 40% дорослого населення страждає від високого тиску. Гіпертонія вважається тихим вбивцею, тому що вона часто не викликає у людини ніяких симптомів. Гіпертонічна хвороба яка вражає дуже повільно і непомітно. Пацієнт може не здогадуватися про своє захворювання аж до настання першого гіпертонічного кризу, який супроводжується порушенням кровообігу в серці і головному мозку. У разі безсимптомного перебігу профілактичний огляд грає важливу роль для своєчасної постановки діагнозу гіпертонія.

Симптоми гіпертонія

Симптоми гіпертонія захворювання на ранньому етапі у деяких пацієнтів можуть виявлятися загальною слабкістю, головним болем, болями в області серця. Ці ознаки легко порахувати наслідками стресу або перевтоми. В результаті пацієнт не звертається до лікаря і не пов’язує своє нездужання з підступним захворюванням, яким є гіпертонія. Симптоми в гіпетоніі і подібного характеру не можна ігнорувати. Просте вимірювання тиску, яке займає всього кілька хвилин, дозволяє легко відповісти на питання, чи є у пацієнта гіпертонія.

Дієта при гіпертонії

Причини захворювання до кінця не ясні. На підвищення тиску впливають вік, зайва вага, куріння, вживання алкоголю і надмірної кількості солі, спадковість, раціон, бідний кальцієм, калієм і магнієм, інсулінорезистентність, стреси і високий рівень холестерину в крові. Дієта при гіпертонії передбачає зменшення солі, насичених жирів в раціоні, а також вживання великої кількості фруктів і овочів. У деяких випадках підвищення артеріального тиску викликано іншими захворюваннями — ендокринними і нирковими, порушеннями кровообігу. Але в 90-95% випадків гіпертонія є первинним захворюванням, не пов’язаним з патологіями інших органів.

Артеріальний тиск складається з двох складових: систолічний (перша цифра) і діастолічний (друга цифра). Систолічний тиск — це сила, з якою кров впливає на стінки судин під час скорочення серця, а діастолічний — під час його розслаблення. Як визначити високий тиск? Показники тиску вимірюються за допомогою спеціальних приладів. На гіпертонічну хворобу вказує тиск вище 140/90 під час трьох вимірів, проведених в різні дні. Якщо тиск вище 120/80, але менше 140/90, то говорять про прегіпертоніі — це ще не хвороба, але стан, з яким необхідно боротися. Оптимальним тиском вважається показник менше 120/80. Гіпертонія ділиться на три ступені: перша — 140-159 / 90-99, друга — 160-179 / 100-109, третя — вище 180/110. При першій стадії гіпертонії в органах, на які зазвичай негативно впливає хвороба, немає ніяких змін. Вони з’являються на другий і третій стадії гіпертонії.

Гіпертонія: Народні методи лікування гіпертонія: Традиційні методи лікування гіпертонія: Діагностика захворювання

Гіпертонія симптоми лікування профілактика

Кишкова гіпертонія симптоми і лікування. Методи лікування гіпертонії

Гіпертонія є одним з найпоширеніших захворювань серед всіх патологій серцево-судинної системи. У світі реєструється гіпертонія у 20% населення, в Росії цей показник, на жаль, вище — близько 35% населення мають постійно підвищений тиск. Для того щоб вчасно звернутися за медичною допомогою і запобігти ускладненням, потрібно знати, що являє собою захворювання гіпертонія симптоми лікування профілактика.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Симптоми артеріальної гіпертонії

Дуже часто гіпертонія розвивається у людини безсимптомно або з незначними проявами: втома, зниження гостроти зору, порушення працездатності, наявність дратівливості і нервозності, що багато хто схильний пов’язувати з важкими умовами життя і роботи, і ні в якому разі — не прояв насувається захворювання.

Однак гіпертонія не проходить, а прогресує ще більше, і прояви її стають частішими. Наростає м’язова слабкість і втома, часто змінюється настрій і посилюється дратівливість через дрібниці, часто мучать головні болі і погіршується працездатність, присутні сильна слабкість і запаморочення.

Гіпертонію часто супроводжують шум у вухах або закладеність, носові кровотечі. Симптомами гіпертонії також служать тахікардія, надмірна пітливість, постійне почервоніння обличчя, відчуття пульсуючих головного болю, стан внутрішньої напруги і ознобу, миготіння мушок перед очима, набряклі повіки і обличчя вранці, набрякання рук і відчуття оніміння пальців рук і ніг.

У появі гіпертонії у людини велику роль відіграє спадковий фактор — якщо найближчі родичі по висхідній лінії хворіли на гіпертонію, то дуже багато шансів, що з часом гіпертонія з’явиться у вас.

Навколишнє середовище також вносить свою «лепту» в підвищення артеріального тиску у великої частини населення. Стреси, інтоксикація, шкідливі викиди є ще одним фактором розвитку гіпертонії.

Шкідлива звичка — вживання великої кількості солі — також призводить до гіпертонії.

До підвищення артеріального тиску призводить надлишкова маса тіла. Гіпертонія фіксується у переважної кількості «товстунів».

Лікування від гіпертонії має бути системним, під постійним контролем лікаря. Лікування при гіпертонії займає тривалий період і практично має стати способом життя хворого. Тільки умова постійного виконання лікарських рекомендацій може надовго зберегти працездатність і хороше самопочуття гіпертоніка, не даючи можливості, перерости хвороби в численні серйозні ускладнення.

Лікування гіпертонії призначає лікар, підбираючи препарати для кожного хворого на гіпертонію індивідуально. Самолікування гіпертонії неприпустимо, можна лише використовувати засоби народної медицини для зниження тиску паралельно з комплексним лікуванням, попередньо проконсультувавшись у свого лікуючого терапевта.

При легкій формі гіпертонії можна для профілактики кризів використовувати чай з листя брусниці, сечогінні чайні збори, що продаються в аптеці.

Найпоширенішим ускладненням гіпертонії є інсульт — розрив судини головного мозку, що може призвести до глибокої інвалідності хворого або смерті. При гіпертонії також уражаються серцево-судинна, нервова системи, нирки, часто виникає інфаркт.

1) По можливості виключити з життя стресові ситуації і фізичне перенапруження. При гіпертонії дуже важливо виконувати посильні фізичні вправи і вести активне життя, але ці вправи повинні бути без сильного перенапруження організму. Слід виключити види спорту, в яких потрібно положення вниз головою, перекиди, підняття важких предметів і удари по голові.

2) Потрібно значно скоротити кількість споживаної в їжу кухонної солі. Страви рекомендується готувати без солі і трохи підсолювати вже в тарілці. Слід повністю відмовитися від продуктів солоних, маринованих, від ковбас, окостів, солоної і копченої риби, компотів, розсолів і міцних бульйонів.

3) Постійно потрібно стежити за масою тіла, уникаючи значного її збільшення. Для регулювання діяльності кишечника потрібно вживати в їжу багато свіжих овочів і фруктів, висівок і грубого хліба, сухофруктів — кураги, чорносливу.

4) Для профілактики гіпертонічних кризів необхідно замість чаю пити відвари брусничного листа, сечогінні трав’яні збори.

5) В дієті гіпертоніка повинні бути страви, приготовані на пару або запечені. Слід уникати сильно засмаженого м’яса, шашликів, сала.

Для регулювання тиску при гіпертонії можна використовувати народні рецепти.

Народні рецепти від гіпертонії

1) Листя брусниці (жменю) засипати в термос, залити літром води і настоювати 1 годину. Пити, як чай, підсолоджуючи невеликою кількістю меду.

2) 10 днів пити воду з медом: в склянці мінеральної води розмішати 1 ст. л. меду і сік з половинки лимона.

3) Кожен день з’їдати по півсклянки журавлини, розтертої з невеликою кількістю меду.

4) Змішати 4 склянки свіжовичавленого соку буряка з 4 склянками меду, 100 г подрібненої травою сухоцвіту болотної, півлітра горілки. Настоювати 2 тижні в темному прохолодному місці. Приймати засіб по 2 ст. л. за 30 хвилин до прийому їжі 3 рази в день.

5) Свіжовичавлений сік з трьох кілограмів цибулі змішати з півкілограма меду, жменею плівок з волоських горіхів, півлітра горілки. Настояти 2 тижні в темному місці. Засіб пити по столовій ложці тричі на день.

6) Тривалий час потрібно пити спиртову настоянку календули: по 30 крапель додавати в 1 ст. л. води, вживати 3 рази на день.

7) Свіжий сік чорноплідної горобини пити по третині склянки тричі на день.

8) Компот з чорної смородини без цукру пити по півсклянки 4 рази на день за годину до прийому їжі.

9) При підвищеному тиску змочити бавовняні шкарпетки в столовому оцті, віджати і надіти на сухі ноги, тримати всю ніч, тепло загорнувшись.

10) Чотири великих головки часнику і чотири лимона провернути на м’ясорубці йди подрібнити блендером. Додати в кашку 1,5 літра окропу, щільно укутати і настоювати добу. Настій відцідити і приймати по 1 ст. л. тричі на день за півгодини до прийому їжі.

Гіпертонія — захворювання хронічне, і потребує повного перегляду режиму харчування і способу життя. Необхідно виконувати всі рекомендації лікаря, також можна використовувати рецепти з народної медицини. Для того, щоб вчасно звернутися за медичною допомогою і запобігти можливим ускладненням, потрібно знати, що являє собою захворювання гіпертонія симптоми лікування профілактика, звертати увагу на що з’являються симптоми і консультуватися з лікарем.

Опубліковано 07.10. о 22:10

Ниркова гіпертонія: симптоми і причини

Кишкова гіпертонія симптоми і лікування. Методи лікування гіпертоніїАртеріальна гіпертонія — саме собі досить небезпечне захворювання, але якщо воно протікає на тлі ниркових захворювань, ризики виникнення кризу підвищуються в кілька разів. Найчастіше нефрогенна гіпертонія розвивається як ускладнення хронічних хвороб нирок, нерідкі випадки виникнення цього симптоматичного захворювання і через звуження ниркової артерії.

Вторинна артеріальна гіпертонія при ниркових хворобах

За статистикою, близько 45-60% хворих із захворюваннями нирок страждають на артеріальну гіпертонію.

Під артеріальною гіпертонією розуміють стійке тривале підвищення артеріального тиску вище 140/90 мм ртутного стовпа. Артеріальна гіпертонія може бути самостійним генетичним захворюванням, і тоді вона називається гіпертонічною хворобою, або первинної артеріальною гіпертонією. Можливо також розвиток артеріальної гіпертонії внаслідок хронічного захворювання нирок. і тоді така гіпертонія називається вторинною, або симптоматичної, або нефрогенної.

Супроводжуватися розвитком ниркової артеріальної гіпертонії можуть хронічний гломерулонефрит, хронічний пієлонефрит. хронічний інтерстиціальний нефрит, звуження ниркової артерії з одного або двох сторін і т. д. У тому випадку, якщо симптоматична артеріальна гіпертонія викликана звуженням ниркової артерії, вона називається вазоренальної, або реноваскулярной гіпертонією.

Майже у всіх хворих на артеріальну гіпертонію на тлі ниркових хвороб розвивалося і неодноразово таке ускладнення, як гіпертонічний криз. Під гіпертонічним кризом розуміють відносно швидке і короткочасне підвищення артеріального тиску, що супроводжується гострим порушенням функції внутрішніх органів і вегетативною дисфункцією.

У хворого в період кризи, спровокованої нефрогенної гіпертонією, може розвинутися наступна симптоматика: озноб, миготіння «мушок» перед очима, головний біль, набряклість обличчя, запаморочення, шум у вухах. послаблення стільця, почервоніння або блідість обличчя і т. д. Як ви вже зрозуміли, підвищення артеріального тиску зі збереженням гарного самопочуття гіпертонічним кризом не є і, відповідно, не вимагає додаткового екстреного лікування.

Пам’ятайте: краще попередити гіпертонічний криз, ніж займатися його лікуванням! Фельдшер бригади «швидкої допомоги», що приїжджає до вас, не може знати ваше захворювання так детально, як його знає ваш лікуючий лікар, він надає планову консультативну допомогу і тому в момент кризи може бути недоступний. Тому коли ви звертаєтеся до лікаря за допомогою, він повинен не тільки розписати лікування симптоматичної гіпертонії, а й лікування можливого гіпертонічного кризу.

Причини і симптоми нефрогенної гіпертонії

Приблизно 95% хворих, що мають підвищення артеріального тиску, страждають на гіпертонічну хворобу. І тільки близько 5% страждають вторинної артеріальною гіпертонією нефрогенного характеру. Серед причин ниркових гипертоний можуть бути також розлади функції залоз внутрішньої секреції (підвищення функції щитовидної залози — гіпертиреоз, зниження функції щитовидної залози — гіпотиреоз, підвищення продукції гормону росту — акромегалія, гіпофізарний гігантизм і т. Д.), Ураження центральної нервової системи, пороки і порушення ритму серця і т. д. Тому, як ви вже здогадалися, з’ясування причини підвищеного тиску є непростим лікарської завданням.

Які ознаки дозволяють запідозрити нефрогенну артеріальну гіпертонію? Перш за все, обов’язковою умовою є наявність хронічного захворювання нирок. Нефрогенна артеріальна гіпертонія розвивається вже на тлі наявного захворювання нирок. Нерідко при дослідженні функції нирок відзначається її стійке порушення. Крім цих простих ознак існує маса симптомів ниркової гіпертонії, що підтверджують нефрогенну природу артеріального захворювання. Виявити може їх тільки лікар при детальному дослідженні.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...