Кіста на зубі болить ніж лікувати. Із за чого болять зуби


Здорові вуха, Здорові зуби / Вторник, Май 22nd, 2018
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Що таке кіста зуба? Як її лікувати?

Кіста на зубі болить ніж лікувати. Із за чого болять зубиКіста зуба являє собою порожнинне освіту, яке заповнене рідиною. Воно розташовується навколо верхньої частини кореня зуба.

Незважаючи на те, що наявна кіста протягом довгого часу може не доставляти ніякого незручності, не викликати больових відчуттів, вона становить загрозу для здоров’я зуба і його збереження. Справа в тому, що порожнина кісти з часом постійно збільшується, при цьому здорові тканини всередині самого зуба знищуються.

Причини кісти зуба

Причини появи кісти можуть бути різними. Так кіста може виникати внаслідок попадання інфекції в зуб через травми. Причиною може бути також інфекційне захворювання. Крім того, інфекція може потрапити всередину зуба під час його лікування і пломбування, при гаймориті або іншому захворюванні, під час якого мікроби можуть потрапляти всередину ясна по кровотоку.

Кіста на зубі болить ніж лікувати. Із за чого болять зубиТ. о. в організм людини проникають бактерії, і, в наслідок, захисної функції організму виникає кіста. Навколо кореня зуба утворюється капсула з лімфою, яка ізолює від вогнища інфекції здорову кістку зуба.
Всередину цієї капсули надходять імунні клітини організму, які ведуть активну боротьбу зі шкідливими бактеріями в кореневому каналі. Однак з часом організм вже не в змозі боротися з інфекцією. І хвороба прогресує.

Що таке кіста зуба?

Кіста являє собою третю стадію запалення зуба. Первісна стадія появи кісти — це гранульома. Вона являє собою тонку капсулу, яка оточена грануляційною тканиною — сполучною тканиною, що утворюється при загоєнні запальних вогнищ і ран. Якщо в капсулі гранульоми з’являється запальна рідина, то виникає кістгранулема. Коли мішечок повністю заповнюється лімфою, розвивається кіста зуба.

Кіста може виявлятися при рентгені ротової порожнини. Вона має вигляд темного округлого плями, розташованого навколо верхівки кореня зуба.

Кіста на зубі болить ніж лікувати. Із за чого болять зубиЗгодом кіста може рости і, поширюватися на здорові тканини щелепи.

Незважаючи на те, що кіста зуба — доброякісна пухлина з часом вона, безумовно, викличе дискомфорт у роті і створить ризик втрати зуба. Кіста вберігає зуб від проникли всередину бактерій, однак вона не в змозі справлятися з бактеріями довгий час. Тому при наявності кісти рано чи пізно може настати загострення, і в кістковій тканині виникнуть гнійні процеси.

Небезпека кісти полягає в тому, що вона протягом кількох років може ніяк себе не проявляти. Больові відчуття можуть виникати тоді, коли кіста досягла великих розмірів (коли її діаметр становить 3-4 см). Кіста може даватися взнаки також після перенесеної хвороби або при загальному ослабленні всього організму. Крім того, кіста може проявлятися у вигляді «флюсу» після переохолодження, застуди і т. Д.

Кіста зуба загрожує його втратою

Коли діаметр кісти досягає великих розмірів, уражену ділянку щелепи опухає і випирає, спотворюючи симетричність обличчя. Підозра на кісту може викликати зміни кольору зуба або його незначне зміщення.

Кіста зуба — лікування (рятуємо зуб)

Тому при найменшій підозрі, потрібно звернутися до лікаря, тоді лікування кісти відбувається практично безболісно і без шкоди для зуба.

Лікування кісти може відбуватися за двома технологіями — безопераційним і хірургічним методами.

Як вже зазначалося, при своєчасному виявленні кісти, коли її діаметр не досяг більше 8 мм, можливий безопераційний метод, який передбачає наповнення капсули кісти цементообразную складом.

Під час лікування зубного кісти хірургічним методом раніше стоматологи практикували видалення кісти і зуба, під яким вона з’явилася. На сьогоднішній день стоматологи намагаються зберегти зуб. Але, на жаль, не завжди, це можливо. Зуб видаляється в тому випадку, якщо на корені і на зубі виникла вертикальна тріщина, якщо кореневі канали непрохідні, якщо зуб сильно вражений, що робить операцію по його відновленню абсолютно безглуздою.

Кіста на зубі болить ніж лікувати. Із за чого болять зубиАле якщо кіста не піддається консервативному лікуванню, то на допомогу приходять хірурги — вони роблять резекцію верхівки кореня зуба разом з кістою. Процедура не з приємних, але болю не буде! Приготуйтеся до того, що після у вас опухне особа. Пухлина пройде через 2 доби.

Для того щоб уникнути появи кісти, потрібно регулярно, 2-3 рази на рік відвідувати стоматолога, чистити зуби, під час лікувати їх.

Після чищення зубів користуйтеся спеціальними антисептичними рідинами для порожнини рота. Раз на рік бажано проводити рентгенографію зубощелепної системи. На прийомі у лікаря, стоматолог при наявності спеціального обладнання легко може виявити кісту. У разі своєчасного її видалення зуб прослужить Вам ще дуже довго.

Найкраще, звичайно, відвідувати одного і того ж стоматолога, який буде знати стан Ваших зубів і відслідковувати здоров’я кожного з них, приділяючи при цьому особливу увагу тим зубам, які знаходяться в «зоні ризику». Потрібно сказати, що кіста може з’явитися на будь-якому зубі. Найчастіше зустрічається кіста зуба мудрості, переднього зуба, зуба в гайморової пазухи.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Кіста на зубі болить ніж лікувати. Із за чого болять зуби Часто це, пломбовані зуби, зуби з коронками, зуби, які розташовані недалеко від тих, на яких вже була кіста, зуби, що знаходяться поруч з віддаленими зубами.

У вас кілька кіст? Підвищуйте імунітет!

Велике значення для здорових зубів має імунітет. Здоровий спосіб життя, правильне харчування, відмова від згубних звичок позитивно позначиться на стані зубів. Не варто «забивати» зубний біль знеболюючими таблетками, потрібно шукати причину болю!

Якісно виконане пломбування зуба, при якому виключається ймовірність потрапляння інфекції всередину зуба, знижує ймовірність виникнення кісти. Під час лікування кісти зуба потрібно закрити всі кореневі канали, для того щоб інфекція не могла знову розвиватися.

Після лікування кісти, потрібно в обов’язковому порядку провести профілактику, щоб запобігти її розвитку на інших, а особливо сусідніх зубах. Якщо Ваш зуб не вдалося врятувати і його видалили, ні в якому разі не залишайте порожнечу. Особливо це стосується жувальних зубів. Потрібно поставити протез, який захистить інші зуби від попадання інфекції. Т. о. протез — вона з можливих заходів профілактики появи кісти.

Бережіть здоров’я Ваших зубів!

Що таке зубна кіста?

Кіста на зубі болить ніж лікувати. Із за чого болять зуби

Зубна кіста відноситься до захворювань, які можуть довгий час себе нічим не проявляти. Але при цьому вона становить серйозну загрозу для здоров’я людини. У наш час зубна кіста зустрічається досить часто. Тому важливо вчасно звернутися за допомогою до стоматолога і пройти необхідне лікування. Розглянемо, які основні причини виникнення даної патології, її симптоми, а також методи лікування зубного кісти.

Види і причини виникнення зубного кісти

Що ж собою являє кіста зуба? Зубна кіста — це патологічна порожнина, що має щільні стінки. Така порожнина заповнена кашкоподібним або рідким вмістом, що складається з бактерій і загиблих клітин. Стінки кісти виробляють рідину, в результаті чого патологічна порожнина постійно збільшується. Зуби, які потрапляють в порожнину кісти, як правило, випадають.

Залежно від причини виникнення, розрізняють наступні види зубної кісти:

  Фолікулярна — утворюється з оболонки фолікула, яка оточує коронку зуба. Вона з’являється в результаті інфікування при прорізуванні зуба. Коренева (радикулярная) — розвивається при хронічному запаленні періодонта (тканини, які оточують корінь зуба). Це найбільш поширений вид кісти зуба. Ретромолярній (Парадентальная) — формується при скруті прорізування зуба мудрості і хронічному запаленні ясен. Найчастіше діагностується ретромолярній кіста зуба мудрості на нижній щелепі. Кератокіста (первинна) — розвивається внаслідок порушення процесу розвитку і зростання зуба. Резидуальная — зберігається в кістки після видалення зуба.

До основних факторів, які провокують виникнення зубної кісти, відносяться інфекційні захворювання зубів, носоглотки, механічні пошкодження зубів і щелепи, порушення нормального розвитку і росту зубів, неправильно підібрані коронки, недоліковані зубні канали.

Симптоми і ускладнення при розвитку кісти

Така патологія, як кіста зуба, відрізняється особливою підступністю. Її розвиток зазвичай протікає практично безсимптомно. Мало того, що кіста «підточує» коріння зубів, періодично інфекція активізується, що значно погіршує загальне самопочуття людини. Загострення патології провокується застудою, стресом, зниженням імунітету, підвищеної фізичної або розумової навантаженням.

Як правило, зубну кісту виявляють випадково при стоматологічному огляді. Тільки якщо розміри кісти перевищують 2 см, вона може проявлятися наступними симптомами:

  Поява болю при надкусиваніі їжі; набряклість ясен в області розвитку кісти; зубний біль при кісті поширюється на всю ясна; підвищення температури тіла; погіршення загального самопочуття; головний біль; зубний біль при кісті має ниючий, тягнучий характер, постійно збільшується інтенсивність; поява нагноєння ясна, флюсу; збільшення шийних лімфатичних вузлів.

Основним симптомом розвитку захворювання є розпираючий характер зубного болю при кісті.

У разі якщо не проведено своєчасне лікування кісти зуба, можуть виникнути важкі наслідки. Найчастіше така патологія призводить до появи гнійних вогнищ в ротовій порожнині, запалення кісткової тканини і накостніци щелепи, випадання зубів в місці розвитку кісти. У деяких випадках відсутність лікування зубного кісти сприяє розвитку гострого гнійного запалення м’яких тканин обличчя і шиї, перелому щелепи, виникнення зараження крові. Відомі випадки, коли ціна занедбаної кіста зуба провокувала формування доброякісної пухлини.

Лікування зубного кісти

Якщо стоматолог підозрює наявність кісти у пацієнта, він направляє його на рентген. При підтвердженні діагнозу лікар вибирає методику лікування зубного кісти. Існують терапевтичних та хірургічних методів лікування даного захворювання. Як правило, терапевтичні методи застосовують в початковій стадії розвитку кісти.

Найбільш поширений метод лікування кісти зуба полягає в наступному. Лікар рассверливают хворий зуб і прочищає весь кореневий канал. Через вийшов хід зміст кісти витягується. Потім стоматолог промиває кореневий канал спеціальним розчином і вводить в нього антимікробні препарати, які руйнують оболонку кісти. Після того, як кістозна порожнина буде повністю очищена, її заповнюють спеціальною пастою. Така паста сприяє швидкій регенерації пошкодженої тканини. Потім зуб пломбують. Ефективність даного методу лікування становить близько 70%.

Більш сучасним методом лікування кісти є депофорез. При його застосуванні в розширений канал зуба вводять гідроокис міді і кальцію. Потім на речовину впливають слабким електричним струмом. Під його дією речовина проникає в усі недоступні для бормашини куточки і активно знищує інфекцію і пошкоджені клітини. Таким чином, знищується інфекція не тільки в розсвердлений каналі, а й в інших каналах зуба. Зазвичай після трьох сеансів депофореза на очищений зуб ставлять пломбу. Ефективність цього методу лікування зубного кісти — 95%.

Видалення зубного кісти проводиться в тих випадках, коли терапевтичні методи неможливі. У більшості випадків визначення кісти на пізній стадії проводиться її видалення.

Розрізняють три основних способи видалення зубного кісти.

Найбільш часто застосовують цистектомії — видалення самої кісти і пошкодженої частини зубного кореня. При цій операції зуб зберігається.

У деяких випадках проводять цистотомії — часткове видалення оболонки кісти і наступна відкачка гною з неї. Таку процедуру проводять при великих розмірах кісти або в разі, коли її гнійний вміст перешкоджає загоєнню.

Ще один метод видалення зубного кісти — гемісекція. Під час даної операції проводять видалення кісти, пошкодженого кореня і частини зуба. Після такої процедури необхідна подальша реставрація зуба.

Спосіб видалення зубного кісти визначається лікарем індивідуально для кожного пацієнта, залежно від ступеня розвитку патології, стану хворого і деяких інших чинників.

Кіста зуба

Кіста на зубі болить ніж лікувати. Із за чого болять зуби

Кіста зуба являє собою новоутворення у верхній частині кореня зуба у вигляді порожнини в кістковій тканині округлої форми, що вистилає фіброзної оболонкою і заповненої всередині гноєм. Розвиток кісти кореня зуба обумовлено наявністю в кореневих каналах інфекції.

Симптоми кісти зуба на початкових стадіях розвитку ніяк не проявляються, або можуть виражатися в незначній хворобливості при накусиваніі на уражений зуб. Більш виражено кіста проявляє себе при зниженні імунітету.

У лікуванні кісти зуба застосовуються консервативні та хірургічні методи.

Причини кісти зуба

Єдиною причиною кісти зуба є інфекція в кореневих каналах, яка може бути викликана наступними факторами:

  Невилікуваним карієсом і пульпітом. Тканини, уражені карієсом, містять велику кількість каріесогенних мікроорганізмів. При відсутності лікування карієсу, мікроби проникають в пульпу, що призводить до пульпіту (запалення пульпи). Якщо не лікувати і пульпіт, то інфекція виходить за межі зуба через кореневі канали в верхню частину кореня зуба, де і викликає розвиток кісти; Погано запломбованими кореневими каналами. Як правило, пломбування кореневих каналів виконується в ході лікування періодонтиту і пульпіту. Кожен канал кореня зуба в нормі пломбируется до верхівки кореня зуба. Якщо це правило не дотримується, то в недопломбірованной частини кореневого каналу виникає інфекція, яка виходить за межі зуба і призводить до утворення кісти кореня зуба; Травмування зуба або щелепи (при заняттях спортом, разгризанія горіхів); Хронічними захворюваннями носоглотки (наприклад, гайморитом. Тонзилітом).

Симптоми кісти зуба

Зазвичай симптоми кісти зуба починають проявлятися, коли процес вже зайшов досить далеко. На більш ранніх стадіях іноді можуть виникати періодичні несильні болі при натисканні на ясна або накусуванні на причинний зуб. У таких випадках кіста кореня зуба виявляється випадково при виконанні рентгенограми інших зубів.

Симптомом кісти зуба є поява в ротовій порожнині невеликий капсули, яка заповнена гноєм. До досягнення нею розміру більше 0,5 см вона вважається гранулемою. Якщо не вжити заходів для її лікування, то вона трансформується в кістозне освіту.

Коли кіста досягає 1 см, вона починає доставляти дискомфорт, викликаючи такі симптоми, як:

  Біль. Кіста зуба болить хвилеподібно — біль то стихає, то знову посилюється. Характер болю — ниючий або тягне. Коли болить кіста зуба, то неприємні відчуття не знімаються ні народними засобами, ні анальгетическими препаратами; Набряк. При виникненні кісти, область запалення стає червоною і набряклою. У важких випадках набряк може переходити на особу; Підвищення температури. Оскільки всередині кісти містяться патогенні мікроорганізми, то відбувається інфікування всього організму з підвищенням температури тіла і загальним нездужанням; Збільшення лімфовузлів. Оскільки кіста кореня зуба є джерелом інфекції, то можливе збільшення регіональних лімфатичних вузлів; Головний біль; Флюс, свищ, нагноєння.

Ускладнення кісти зуба

Несвоєчасне виявлення і відсутність лікування кісти веде до її подальшого розростання і руйнування кісткової тканини, що, в кінцевому рахунку, може стати причиною втрати зуба.

До інших ускладнень кісти відносять:

   Розвиток остеомієліту або періоститу; Розплавлення щелепної кісткової тканини; Розвиток хронічного гаймориту; Формування абсцесу на яснах або щоці; Розвиток флегмони шиї; Розвиток сепсису; Самовільний перелом щелепи через стоншування кістки в її підставі.

Лікування кісти зуба

У лікуванні кісти зуба можуть застосовуватися як консервативні, так і хірургічні методи.

Консервативне лікування показано, якщо:

  Кіста зуба болить, припухає, має розмір більше 1 см; Кореневі канали на всьому протязі погано запломбовані; Кореневі канали не запломбовані і не потрібно їх Розпломбування.
  На зубі встановлена ​​коронка; У кореневому каналі встановлено штифт; Кореневі канали запломбовані мінімум на 2/3 довжини; Кіста має розмір більш 1см; Кіста часто припухає і болить.

Консервативне лікування кісти зуба є досить тривалий процес (близько трьох місяців), який складається з декількох етапів:

  Видалення пульпи і інструментальна обробка кореневих каналів (якщо канали не були запломбовані), або Розпломбування раніше запломбованих каналів; Промивання каналу антисептиками; Виведення антисептичних речовин за верхівку кореня в порожнину кісти; Тимчасове пломбування кореневих каналів антисептичної лікарської пастою; Періодична зміна ліки; Проведення рентгенологічного контролю стану кісти. Якщо кіста зменшилася в розмірах, то це говорить про те, що лікування пройшло успішно; Постійне пломбування каналів і постановка пломби.

Хірургічне лікування полягає у видаленні кісти зуба за допомогою оперативного втручання.

Найчастіше видалення кісти зуба виробляють разом з травмованою верхівкою кореня зуба. Дана операція триває 35-60 хвилин. Легше піддаються подібного роду хірургічного лікування передні зуби, видалення кісти на зубах, розташованих ззаду, вимагає більше зусиль.

Операція проводиться в кілька етапів:

  Підготовчий. Пломбування каналів за 1-2 дні до операції; знеболювання; Забезпечення доступу до верхівки кореня. Спочатку виконується розріз по яснах, потім в області розрізу відшаровується слизова ясна для оголення кісткової тканини. Потім робиться невеликий отвір в кістки. Кісткову тканину випилюють спеціальними борами; Виконання резекція верхівки кореня зуба. Лікар через отвір виявляє верхівку кореня і кісту, прикріплену до кореня. Далі за допомогою бормашини верхівку кореня відсікають від самого кореня і видаляють пінцетом з рани разом з кістою; Стимуляція відновлення кісткової тканини. Після того, як кіста буде видалена, в порожнину, що залишилася після неї, кладуть синтетичну кісткову тканину, щоб заповнити порожній простір і дати можливість нормальної кістки якомога швидше її заповнити; Ушивання рани. Слизову ясен вшивають шовним матеріалом, вставивши між швами дренаж для відтоку сукровиця.

Ще одним видом операції з видалення кісти є гемісекція, яка представляє собою щадне видалення новоутворення. Така операція виконується, якщо іншої можливості зберегти корінь зуба, немає. Кісту видаляють разом з постраждалим коренем зуба. Після цього на зуб ставиться коронка. Даний тип оперативного втручання не застосовується, якщо зуб повністю розташований в порожнині кісти, або розхитаний або зруйнований. У таких випадках вдаються до видалення зуба.

Таким чином, кіста зуба є не таким безпечним для здоров’я людини захворюванням, як здається на перший погляд, оскільки її ускладнення можуть мати досить серйозний характер. Тому, щоб попередити її розростання, необхідно хоча б раз на півроку відвідувати стоматолога, а при перших симптомах кісти негайно звертатися за лікарською допомогою.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...