Комунікативні навички дітей молодшого дошкільного віку


Діти дошкільного віку, Діти шкільного віку, Триместри / Среда, Январь 10th, 2018
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Стаття (молодша група) по темі:
Ігри, спрямовані на розвиток комунікативних навичок дітей молодшого дошкільного віку в період адаптації.

Попередній перегляд:

Розвиток комунікативних навичок у дітей молодшого дошкільного віку в період адаптації.

Працюючи в дитячому саду в адаптаційний період, Я зіткнулася з тим, що діти на даному етапі переходу в нову соціальну ситуацію відчувають комунікативні труднощі.

Надходження в дитячий сад — складний етап у житті кожної дитини. Різкий перехід дитини в нову соціальну ситуацію і тривале перебування в стресовому стані можуть привести до емоційних порушень.

Внутрішнє благополуччя дитини, що переступили поріг нової групи дитячого садка в руках педагога. І тут особливої ​​уваги потребує психологічна атмосфера в групі: відчуття тепла, захисту, ласки, можливість приємного фізичного контакту, індивідуальний підхід.

З огляду на, що гра в дошкільному віці є провідним видом діяльності, вона і стала одним з найбільш простих і ефективних способів розвитку навику спілкування у дітей дошкільного віку.

Комунікативна гра — це спільна діяльність дітей, спосіб самовираження, взаємного співробітництва, де партнери знаходяться в позиції «на рівних», намагаються враховувати особливості і інтереси один одного.

Основна частина ігор дає дітям можливість інтенсивно рухатися, вільно висловлювати свої емоції, активно взаємодіяти з однолітками. Кожна гра повторюється по кілька разів, щоб діти запам’ятали слова пісеньок, правила гри. Діти раннього віку люблять повторення. Знайомі гри сприймаються ними легше. Вони виконують їх з великим інтересом і радістю. У цих іграх навіть сором’язливі, замкнуті діти поступово долають свій внутрішній бар’єр і йдуть на контакт з дорослими і однолітками.

Пропоную деякі варіанти комунікативних ігор для дітей молодшого дошкільного віку в період адаптації:

Мета: розвиток почуття згуртованості, розвиток уваги.

Опис гри: діти стоять у колі дуже тісно — це «здутий міхур». Потім вони його надувають: дмуть в кулачки, поставлені один на інший, як в дудочку. Після кожного видиху роблять крок назад — «бульбашка» збільшується, зробивши кілька вдихів, все беруться за руки і йдуть по колу, примовляючи:

Роздувати, міхур, роздувається великий, Залишайся такою, та не лопається!

Виходить велике коло. Потім вихователь (або хтось із дітей, обраний провідним) говорить: «Хлоп!» — «бульбашка» лопається, все збігаються до центру ( «бульбашка» здувся) або розбігаються по кімнаті (розлетілися бульбашки).

Мета: Знайомство з групою, один одним.

Опис гри: Діти знайомляться з групою, подорожуючи по ній на «паровозику»: перша дитина з кермом, під пахви у нього пропущена мотузка, кінці якої тримає йде останнім вихователь. Діти знаходяться між двома мотузками, за які при необхідності можна триматися.

Мета: розвиток спостережливості і комунікативних навичок.

Опис гри: ведучий стає в центрі, діти обступають його півколом. Ведучий може показувати будь-які рухи, які відіграють повинні повторити їх. Якщо дитина помиляється, він вибуває. Переміг дитина стає провідним.

Мета: розвивати вміння вступати в контакт, надавати увагу одноліткам.

Опис гри: Діти стоять у колі, передають один одному естафету (квітка, як магічне паличку). При цьому називають один одного ласкавим ім’ям (наприклад, Танюша, Алѐнушка, Димуля і т. Д.) Вихователь звертає увагу дітей на ласкаву інтонацію.

Мета: розвиток міжпівкульних взаємодій.

Опис гри: Нагадайте дітям потешку:

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Ладушки, ладушки! Де були? — У бабусі. Що їли? — Кашку. Що пили? — бражку.

Нехай хлопці сядуть один навпроти одного, утворюючи пари, і перехресно плескають у долоні, промовляючи слова потішки.

Мета: зняття емоційної напруги.

Опис гри: Сорока-ворона кашу варила, Сорока-ворона діток годувала. Цьому дала, і цьому дала, І цьому дала, і цьому дала. А найменшому З великої миски Так великою ложкою. Всіх нагодувала!

Діти сидять в парах, промовляють слова потішки і по черзі масажують один одному пальчики правої руки, починаючи з великого пальця і ​​закінчуючи мізинцем, а в кінці потішки погладжують один у одного долоньки

Динаміка розвитку комунікативних навичок у дітей молодшого дошкільного віку:

    В спілкуванні і взаємодії з дорослими діти демонструють засвоєні соціальні правила (вітаються, прощаються, дякують, ввічливо просять і ін.); в присутності дорослого конструктивно взаємодіють, спілкуються з однолітками і вирішують конфліктні ситуації; адекватно використовуючи мова, міміку, жести, інтонацію, роблять свій вислів зрозумілим для співрозмовника під керівництвом дорослого взаємодіють з однолітками в продуктивних видах діяльності, ігрових і спортивних заходах.

Попередній перегляд:

Науково-педагогічні основи комунікативного спілкування і особливості його розвитку у дітей дошкільного віку SCIENTIFIC-PEDAGOGICAL FOUNDATIONS OF COMMUNICATIVE DIALOGUE AND SPECIAL FEATURES OF ITS DEVELOPMENT OF PRE-SCHOOL CHILDREN Текст наукової статті за фахом Народное образование. Педагогіка

    СПІЛКУВАННЯ, комунікативного спілкування, ДІТИ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ, комунікативного спілкування З ДОРОСЛИХ, комунікативного спілкування з однолітками, COMMUNICATION, COMMUNICATIVE DIALOGUE, CHILDREN OF PRESCHOOL AGE, COMMUNICATIVE DIALOGUE WITH THE ADULT, COMMUNICATIVE DIALOGUE WITH THE PEER

Анотація
наукової статті з народної освіти та педагогіки, автор наукової роботи — Скитська Лариса Валеріївна

У статті виявлено та обґрунтовується протиріччя у тлумаченні термінів «спілкування» і «комунікація» в дослідженнях вітчизняних і зарубіжних вчених. Конкретизовано поняття «комунікативне спілкування». розкриті форми комунікативного спілкування дошкільнят з дорослими. Розглянуто терміни виникнення комунікативного спілкування дошкільнят з однолітками. Виділено етапи розвитку комунікативного спілкування дошкільника з однолітками.

Abstract 2013 year, VAK speciality — 13.00.00, author — Skitskaya Larisa Valerievna

The contradiction in the interpretation of the terms «dialogue» and «communications» in the research of domestic and foreign scientists is revealed in the article. The concept of «communicative dialogue» is concretized. Forms of communicative dialogue of preschool children with adults are described. Timescale of beginning of communicative dialogue of preschool children with their peers are considered in the article. Stages of development of communicative dialogue of the preschool child with their peers are pointed out.

Наукова стаття за фахом Народное образование. Педагогіка з наукового журналу Педагогіка і психологія освіти, Скитська Лариса Валеріївна

Скопіюйте отформатированную бібліографічне посилання через буфер обміну або перейдіть по одній з посилань для імпорту в Менеджер бібліографій.

Скитська Лариса Валеріївна Науково-педагогічні основи комунікативного спілкування і особливості його розвитку у дітей дошкільного віку // Вісник МДГУ ім. М. А. Шолохова. Педагогіка та психологія. 2013. №2. URL: http: // cyberleninka. ru / article / n / nauchno-pedagogicheskie-osnovy-kommunikativnogo-obscheniya-i-osobennosti-ego-razvitiya-u-detey-doshkolnogo-vozrasta (дата звернення: 04.10).

Скитська Лариса Валеріївна Науково-педагогічні основи комунікативного спілкування і особливості його розвитку у дітей дошкільного віку Педагогіка і психологія освіти (2013). URL: http: // cyberleninka. ru / article / n / nauchno-pedagogicheskie-osnovy-kommunikativnogo-obscheniya-i-osobennosti-ego-razvitiya-u-detey-doshkolnogo-vozrasta (дата звернення: 04.10).

Скитська Лариса Валеріївна (2013). Науково-педагогічні основи комунікативного спілкування і особливості його розвитку у дітей дошкільного віку. Педагогіка і психологія освіти URL: http: // cyberleninka. ru / article / n / nauchno-pedagogicheskie-osnovy-kommunikativnogo-obscheniya-i-osobennosti-ego-razvitiya-u-detey-doshkolnogo-vozrasta (дата звернення: 04.10).

Скопіюйте отформатированную бібліографічне посилання через буфер обміну або перейдіть по одній з посилань для імпорту в Менеджер бібліографій.

Скитська Лариса Валеріївна Науково-педагогічні основи комунікативного спілкування і особливості його розвитку у дітей дошкільного віку // Вісник МДГУ ім. М. А. Шолохова. Педагогіка та психологія. 2013. №2 С.50-57.

Скитська Лариса Валеріївна Науково-педагогічні основи комунікативного спілкування і особливості його розвитку у дітей дошкільного віку Педагогіка і психологія освіти (2013).

Скитська Лариса Валеріївна (2013). Науково-педагогічні основи комунікативного спілкування і особливості його розвитку у дітей дошкільного віку. Педагогіка і психологія освіти

Розвиток комунікативних навичок у дітей старшого дошкільного віку

Оксана Василівна, мені дуже сподобалася Ваша робота, вона допомогла мені в роботі з самоосвіти, а в даний момент і в роботі над дипломним проектом. Спасибі вам велике! А можна ознайомитися зі списком літератури, яку Ви використовували? Посилання бачу, а самого списку немає.

Анна, і правда, я не скопіювала список з документа word, в якому спочатку була моя робота. Вибачте будь ласка.
Список використаної літератури
1.Большая енциклопедичний словник // Академік: словники та енциклопедії. URL: http: // dic. academic. ru / dic. nsf / enc3p / 160762 (дата звернення: 2.02 р).
2.Каравасіліаді С. К. Формування комунікативних навичок у дошкільників // Наша мережа: соціальна мережа працівників освіти. URL: http: // nsportal. ru / detskiy-sad / raznoe / 2014/09/04 / formirovanie-kommunikativnykh-navykov-u-doshkolnikov (дата звернення: 5.03 р).
3.Когут А. А. До питання діагностики розвитку комунікативної діяльності старших дошкільників // Людина і освіту. 2012. № 4 (33). С. 161-164.
4.Козлов Н. І. Комунікація // Псіхологос: енциклопедія практичної психології. URL: http: // www. psychologos. ru / articles / view / kommunikaciya (дата звернення: 20.02 р).
5.Краткій психологічний словник // Академік: словники та енциклопедії. URL: http: // psychology. academic. ru (дата звернення: 20.02 р).
6.Луковцева А. К. Психологія і педагогіка. Курс лекцій // Психологічна бібліотека. URL: http: // bookap. info / genpsy / lukovtseva_psihologiya_i_pedagogika_kurs_
lektsiy / gl25.shtm (дата звернення: 20.02 р).
7.Максімова А. А. Розвиток комунікативних умінь молодших школярів в сюжетно-рольових іграх // Плюс До і Після. 2005. № 2. С. 3-7.
8.Ніконова А. М. Розвиток комунікативних навичок у дітей дошкільного віку / Дитяча психологія // Психологи на b17.ru. URL: http: // www. b17.ru/article/communication_skills/ (дата звернення: 20.02 р).
9.Ожегов С. І. Шведова Н. Ю. Тлумачний словник російської мови: 80 000 слів і фразеологічних висловів / Російська академія наук. Інститут російської мови імені В. В. Виноградова. — 4-е изд. доповнене. М. ТОВ «ІТІ Технології», 2003. 944с.
10.Осіпова О. А. Формування комунікативних навичок у підлітків / Вивчення міжособистісних відносин // Студентський науковий форум: V Міжнародна студентська наукова конференція (15 лютого — 31 березень 2013). URL: http: // www. scienceforum. ru / 2013/304/5572 (дата звернення: 20.02 р).
11.Пріказ Міністерства освіти і науки Російської Федерації (Міністерства освіти та науки Росії) від 17 жовтня 2013 року № 1155 г. Москва «Про затвердження федерального державного освітнього стандарту дошкільної освіти» // Російська газета RG. RU. 2013. URL: http: // www. rg. ru / 2013/11/25 / doshk-standart-dok. html (дата звернення: 22.02 р).
12.Псіхологіческій словник // Інса — вертикальне розвиток: сайт для педагогів і батьків. URL: http: // www. insai. ru / slovar / umenie-0 (дата звернення: 20.02 р).
13.Сенсітівний період / Психологія особистості // Психологія і психіатрія: сайт практикуючих психологів. URL: http: // psihomed. com / sensitivnyiy-period (дата звернення: 18.03 р).
14.Телегін М. В. Федеральні державні вимоги: made in // Бібліотека Михайла Телегіна. URL: http: // www. mtelegin. ru / pedagogika / fgtusa (дата звернення: 2.03 р).
15.Формірованіе комунікативних навичок у молодших школярів // Psinovo. ru: сайт допомоги психологам, педагогам, студентам і батькам. URL: http: // psinovo. ru (дата звернення: 20.02 р).

Щеглова Анна # 24 червня 2015 о 12:16 0

Оксана Василівна, величезне спасибі. Неоціненна допомога для мене. Здоров’я Вам і Вашим близьким, і великих успіхів в роботі з дітьми. Чесно, це кращий матеріал, який я знайшла в мережі по темі комунікативного розвитку.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...