Лікування гіпертонії і нестабільної стенокардії. Все про гіпертонії


Вигодовування, Догляд за дитиною, Лікування серця, Триместри / Среда, Март 14th, 2018
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Нестабільна стенокардія — причини і лікування

Лікування гіпертонії і нестабільної стенокардії. Все про гіпертонії

Нестабільна стенокардія — неоднорідна група ішемічних синдромів, які за своїми проявами і прогностическому значенням займають проміжне місце між основними формами ІХС — стабільною стенокардією і гострим інфарктом міокарда (ІМ). Нестабільна стенокардія (НС) характеризується важкою, але тимчасовою ішемією міокарда і високим ризиком розвитку гострого ІМ і пов’язаних з ним ускладнень.

Причинами нестабільної стенокардії є підвищення потреби міокарда в кисні і зниження коронарного кровотоку в результаті стенозуючого коронарного атеросклерозу, спазму коронарних артерій і освіти в них пристінкових тромбоцитарних згустків. Слід також підкреслити, що екстракардіальні фактори (анемія. Тиреотоксикоз, аортальнийстеноз. Дихальна гіпоксія) також можуть збільшувати потребу міокарда в кисні і проявлятися вторинної нестабільною стенокардією. Найбільш важливим механізмом розвитку гострого коронарного синдрому, включаючи НС, вважається розрив атеросклеротичної бляшки в коронарній артерії з подальшим утворенням тромбу і посиленням тенденції до коронароспазму.

Класифікація нестабільної стенокардії

Виділяють кілька клінічних варіантів НС:

    Прогресуюча стенокардія напруги (до 1 місяця після стабільного стану); вперше виникла стенокардія напруги (до 1 місяця після виникнення першого нападу); вперше виникла спонтанна стенокардія, в тому числі на тлі стабільної і прогресуючої стенокардії напруги; рання постінфарктна стенокардія (розвинулася в терміни від 48 годин до 2-4 тижнів від початку виникнення інфаркту міокарда); вазоспастична (варіантна) стенокардія з зберігаються змінами ЕКГ в міжнападу і якщо вона з’явилася недавно.

Стенокардію, що розвинулася протягом 1-3 місяців після операції аортокоронарного шунтування і ангіопластики, також відносять до НС. Ще один варіант, який знайшов відображення в термінології НС як гостра коронарна недостатність, характеризується виникненням одного або декількох тривалих (понад 20 хв) іінтенсівних, що не купирующихся зазвичай прийомом нітрогліцерину нападів стенокардії. При цьому, якщо на ЕКГ зберігаються зміни кінцевої частини шлуночкового комплексу і відзначається збільшення активності КФК, такі стани зазвичай розцінюються (в залежності від фактора часу і вираженості змін) як дрібновогнищевий, що розвивається або можливий інфаркт міокарда.

За сучасними уявленнями, до нестабільної стенокардії відносять в основному важку стенокардію (III-IV функціонального класу), що розвинулася вперше або прогресуючого перебігу, в тому числі ранню постінфарктної (не раніше 24 годин від початку ІМ), а також гостру коронарну недостатність з важким і затяжним больовим приступом (не менше 20 хвилин, незважаючи на прийом нітрогліцерину). В інших випадках, мабуть, є можливість стабілізувати стан хворих в амбулаторних умовах. [1]

Класифікація Снестабільной стенокардії по Браунвальду (1989)

Недавнє початок важкої або прогресуючої стенокардії. Хворі з недавнім початком (

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Ускладнення гіпертонічної кризи: стенокардія та інфаркт

Нестабільна стенокардія та інфаркт міокарда можуть виникати у відповідь на значне підвищення артеріального тиску, але можуть і самі провокувати його підвищення (рефлекторно). У будь-якому випадку, гіпертонія негативно позначається на клінічному перебігу гострого інфаркту міокарда та нестабільної стенокардії. Підвищений кров’яний тиск збільшує навантаження поста на серці, в результаті чого зростає опір спорожнення шлуночків. Посилюється напруга стінок лівого шлуночка, що, в свою чергу, призводить до збільшення потреби міокарда в кисні.

Лікування гіпертонії і нестабільної стенокардії. Все про гіпертонії

При цьому у хворих з гострим інфарктом міокарда можуть наростати ознаки ішемії серцевого м’яза і збільшитися розмір інфаркту. При нестабільної стенокардії можливо прогресування симптоматики або розвиток інфаркту міокарда.

Вилікуватися від гіпертонії за 3 тижні # 8212; це реально! Читайте:

У більшості хворих з гострим інфарктом міокарда артеріальний тиск залишається в нормі або знижується. При помірній або важкій гіпертензії постає питання про швидке зниження артеріального тиску, щоб уникнути збільшення розміру інфаркту.

При нестабільної стенокардії під час нападу ішемії тиск зазвичай підвищується, а після нападу, як правило, нормалізується або повертається до початкового рівня. Якщо, незважаючи на терапію антиангінальними препаратами (наприклад, нітратами, пропранололом або анальгетиками), напади стенокардії зберігаються, то для запобігання розвитку інфаркту та усунення симптомів необхідно швидке зниження артеріального тиску до вихідного рівня, переважно за допомогою внутрішньовенного введення нітрогліцерину.

Ефективним є також застосування бета-блокаторів, інгібіторів АПФ і натрію нітропрусиду. Останній може викликати «синдром обкрадання», в зв’язку з чим його доцільніше використовувати у випадках, коли гіпертонія стійка до інших препаратів.

Зниження кров’яного тиску у хворих з гострим коронарним синдромом має допоміжне значення. Необхідно вжити екстрених заходів до відновлення коронарного (серцевого) кровотоку: тромболізис, гепаринотерапия, ангіопластика, аортокоронарне шунтування.

Про всі лікарські препарати, які згадуються в цій замітці, ви можете детально дізнатися в статті # 171; Ліки для лікування гіпертонічної кризи # 171 ;.

Див. Також статті про лікування гіпертонічної кризи:

Симптоми і лікування нестабільної стенокардії

Стенокардія ( «грудна жаба») є небезпечним захворюванням. У перекладі слово «стенокардія» означає «стискає серце». Ця назва походить від характерних болів в області серця, що носять здавлюють характер. Це захворювання призводить до кисневого голодування (ішемії) головною м’язи людського організму — міокарда, і може привести до інфаркту і навіть смертельного результату. Особливо небезпечні такі форми захворювання, при яких невідомі фактори, що запускають процес ішемії.

Лікування гіпертонії і нестабільної стенокардії. Все про гіпертонії

Нестабільна стенокардія — це процес загрозливого кисневого голодування міокарда, який може трансформуватися в інфаркт. При цьому немає чітких умов її виникнення, і пацієнт часто не може зрозуміти, як йому поводитися і що робити.

Що таке стабільна стенокардія?

Стабільна стенокардія напруги — це стан, при якому кисневе голодування міокарда розвивається при підвищеному фізичному навантаженні. Пацієнт попереджений про те, що при швидкій ходьбі в гору, перенесення важких предметів або спробі наздогнати автобус спочатку розвивається задишка, а потім — загрудінні болю. Ці симптоми попереджають про ризик розвитку інфаркту, тому потрібно уникати як фізичного навантаження, так і хвилювання — всіх ситуацій, пов’язаних з підвищенням артеріального тиску.

У тому ж випадку, коли все-таки довелося «наздоганяти трамвай», потрібно якомога швидше заспокоїтися, віддихатися і прийняти під язик Валідол або спеціальні препарати, що розширюють коронарні судини і не дають розвинутися їх спазму, а також ішемії. Як видно, ситуація дуже зрозуміла і доступна для розуміння пацієнта і при стабільній ішемії напруги носить профілактичний характер: «Не робіть те-то, і у вас не розвинеться це».

Головний кардіолог Лео Бокерія розповів як побороти гіпертонію.

Головна відмінність нестабільної ішемії міокарда

Ця неприємна різновид ішемічної хвороби серця може бути ніяк не пов’язана з фізичним навантаженням — болі з’являються незалежно від напруги і хвилювання. Крім того, зустрічаються самі підступні варіації хвороби — безбольової форми нестабільної стенокардії. Це означає, що попередити інфаркт практично неможливо, і події розвиваються за найгіршим шляху.

Так, серед відносного здоров’я розвивається раптова блідість, задишка, пітливість, слабкість, ціаноз і болю в області серця, з’являється страх смерті. При записи ЕКГ виявляється «свіжий» інфаркт міокарда, пацієнт потребує термінової госпіталізації у відділення кардіореанімації. Непередбачуваність — головна відмінність нестабільної ішемії міокарда.

Який буває нестабільна стенокардія?

Про безбольової формах було сказано вище. Існує багато різних способів угруповання ішемії міокарда за різними ознаками, але найбільшу практичну значимість набула класифікація нестабільної стенокардії по Браунвальду. Відповідно до цієї класифікації, можливі кілька груп захворювання:
Лікування гіпертонії і нестабільної стенокардії. Все про гіпертонії

    Група А: є зовнішня причина (наприклад, вживання алкоголю). Це вторинна стенокардія. Група В: зовнішньої причини немає. Це первинна нестабільна стенокардія. Група С. До неї належать пацієнти, які перенесли свіжий інфаркт, при виникненні постінфарктної стенокардії протягом 2 місяців після гострого коронарного тромбозу.

Крім літерного позначення, прийнято також позначення «римськими цифрами», які свідчать про терміни появи:

    I — новий напад або відсутність болю в спокої; II — підгостра стенокардія спокою (останній напад від двох діб до місяця назад); III — напад в спокої, менше 48 годин назад.

Саме в групі III є найвищий ризик розвитку інфаркту та раптової смерті, оскільки до неї відносяться часті напади важкої стенокардії спокою з невідомими причинами.

Як проявляється нестабільна стенокардія?

Ознаки нестабільної ішемії при класичних больових формах досить добре описані:

Після 10 років боротьби з хворобою Олег Табаков розповів як зміг позбутися від гіпертонії.

    Гостра, що стискає, нападоподібний біль з іррадіацією в ліву руку, щелепу, плече і під лопатку; напад триває від 1 до 15 хвилин, початок і кінець можна «засікти по годинах»; біль вдається купірувати або прийомом нітратів (Нітрогліцерину), або терміновим припиненням фізичного навантаження (потрібно лягти); в разі провокації болю навантаженням, якщо не припинити зайве фізичне напруження, то біль посилиться і змусить людину кинути роботу, а потім почне відступати; саме цей пункт відрізняє ішемію від інших функціональних болю в серці, а також нападів міжреберної невралгії.

Як лікувати нестабільну стенокардію?

Грамотне лікування цього захворювання — важке завдання. Перш за все, при вперше виникла загрудинноїболю в серці, без можливості записати ЕКГ, пацієнт потребує госпіталізації в кардіологічне відділення для цілодобового спостереження, постійного моніторингу ЕКГ і пульсоксиметр до «виявлення всіх обставин». Головними принципами терапії, спрямованими на ліквідацію існуючого нападу і профілактику їх в майбутньому, є:

    Поліпшення реологічних властивостей крові (плинності), попередження тромбозів (аспірин, низькомолекулярні гепарини); прийом нітратів для купірування гострої ішемії; використання бета-блокаторів, що зменшують серцевий викид і знижують потребу міокарда в кисні; використання антагоністів кальцію при особливих видах нестабільної стенокардії; засоби для відновлення серцевого ритму при його порушенні.

Велике значення мають оперативні методи лікування: аортокоронарне шунтування, ендоваскулярне протезування і стентування. Їх завданням є хороше кровопостачання міокарда і попередження розвитку ішемії навіть при фізичному навантаженні. Саме виконання цієї умови свідчить про ефективне лікування нестабільної стенокардії, що має бути підтверджено результатами велоергометрії.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...