Невідкладна допомога при гіпертонічній хворобі. Як лікувати гіпертонічну хворобу


Вигодовування, Здорові вуха, Лікування серця, Після пологів / Воскресенье, Май 20th, 2018
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Невідкладна допомога при гіпертонічному кризі

Гіпертонічний криз — небезпечне ускладнення артеріальної гіпертензії, що вимагає невідкладної допомоги. Кожна людина, що страждає на гіпертонічну хворобу, повинен пам’ятати про те, що це гіпертонічний криз може виникнути практично в будь-який момент, при цьому абсолютно не важливо I стадія захворювання у пацієнта або III. Тому знати, як надати першу допомогу при різкому підвищенні артеріального тиску, повинні знати не тільки всі гіпертоніки, а й їхні близькі.

Причин розвитку гіпертонічного кризу дуже багато. Найчастіше цей стан виникає з наступних причин:

    Самостійна скасування гіпотензивних препаратів або їх нерегулярний прийом; емоційний стрес; зміна погоди, особливо перепади атмосферного тиску; перевтома; зловживання алкоголем; переїдання, рясний прийом їжі; надмірні фізичні навантаження; порушення в роботі центру регуляції артеріального тиску в головному мозку, викликані різними причинами.

Деякі пацієнти помилково вважають, що швидке зниження артеріального тиску до звичних цифр допоможе швидко позбутися від симптомів, які супроводжують гіпертонічний криз. Ні в якому разі різко знижувати тиск не можна, це може привести до виникнення колапсу, супроводжуючого втратою свідомості. У важких випадках це може привести до розвитку ішемічних змін в головному мозку та інших органах в результаті збідніння кровотоку.

Вважається, що знижувати кров’яний тиск слід поступово, не більше, ніж на 20-30 мм. рт. ст. в годину. Якщо ознаки гіпертонічного кризу виникли у хворого вперше, то необхідно негайно звернутися до лікаря або викликати бригаду швидкої допомоги.

Перша допомога при гіпертонічному кризі

Лікуючий лікар-кардіолог навчає своїх пацієнтів, які страждають на артеріальну гіпертензію, дій при гіпертонічного кризу. Багато хворих вміють самі справлятися з цим станом і не звертаються за медичною допомогою. Але іноді гіпертонічний криз може бути першим проявом гіпертонічної хвороби, про існування якої людина могла і не знати раніше.

Що робити для невідкладної допомоги при гіпертонічному кризі:

В першу чергу необхідно заспокоїти хворого. Паніка — поганий союзник при будь-яких екстрених станах, а в даній ситуації занепокоєння сприятиме ще більшому підвищенню тиску. Можна прийняти корвалол, настоянку валеріани або пустирника. Необхідно відновити дихання. Для цього потрібно зробити кілька глибоких вдихів і видихів. Також потрібно забезпечити приплив свіжого повітря в приміщення, де знаходиться хворий, відкривши вікно або кватирку. Хворого бажано укласти в ліжко, надавши напівсидячи за допомогою подушок, зігріти і забезпечити спокій. На голову потрібно докласти міхур з льодом або холодний компрес, а на ікри ніг або потилицю поставити гірчичники, або докласти до ніг і гомілок теплі грілки (на 15-20 хвилин). Необхідно прийняти позачергову дозу ліків від тиску, призначеного лікарем. При виникненні болю за грудиною і задишки слід прийняти 1 таблетку нітрогліцерину і викликати бригаду швидкої допомоги. Під час очікування приїзду лікаря можна при необхідності прийняти ще 2 таблетки з інтервалом 5 хвилин. Більш 3 таблеток нітрогліцерину приймати не можна. Людям, що страждають на артеріальну гіпертензію, лікарі рекомендують завжди тримати під рукою такі антигіпертензивні препарати, як каптоприл (капотен) або (ніфедипін коринфар, Кордафлекс). Прийом цих препаратів при гіпертонічного кризу краще обговорити з лікарем на плановому прийомі. При появі ознак гіпертонічної кризи можна сублінгвально (під язик) прийняти ½ таблетки каптоприлу (мається на увазі дозування 25 мг) або 10 мг ніфедипіну. Якщо очікуваний ефект після прийому цих препаратів в зазначеному дозуванні не настав через півгодини, то можна прийняти ще одну таку ж дозу, але не більше! При відсутності ефекту ще через 30 хвилин необхідно викликати лікаря. Вимірювати артеріальний тиск потрібно не рідше, ніж один раз в 20 хвилин. Якщо артеріальний тиск при проведені заходи не знижується, стан хворого погіршується, з’явилися болі за грудиною або інші симптоми, що насторожують, то необхідно терміново викликати бригаду швидкої медичної допомоги. У деяких випадках гіпертонічний криз купірується внутрішньовенним або внутрішньом’язовим введенням препаратів лікарем. При ускладненому гіпертонічному кризі, а також при виникненні цього стану вперше, необхідна екстрена госпіталізація в стаціонар, відмовлятися від якої годі було.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Щоб уникнути небезпечних ускладнень гіпертонічної хвороби, пацієнту необхідно постійно самостійно контролювати свій кров’яний тиск, записувати його показники в спеціальний щоденник і не пропускати прийом гіпотензивних препаратів, призначених лікарем. Адже всього один пропуск прийому ліків може призвести до стрибка кров’яного тиску.

До якого лікаря звернутися

Зазвичай на виклик з приводу високого тиску приїжджає лінійна бригада «Швидкої допомоги». після надання допомоги хворого при необхідності доставляють в кардіологічний стаціонар. Додатково пацієнта оглядає невролог для виключення інсульту і офтальмолог для виключення уражень сітківки, проводиться ЕКГ.

Невідкладна допомога при гіпертонічному кризі

Гіпертонічний криз є небезпечним для життя людини станом, він загрожує життю людини, тому так важливо надати невідкладну допомогу. Виникає цей стан через те, що різко підстрибує артеріальний тиск. яке виникає через суб’єктивні причини і об’єктивної симптоматики — кардіального, церебрального і вегетативного характеру, проявляється у вигляді поразки органу і вимагає негайної медичної допомоги. Потрібно врахувати те, що гіпертонічних криз є небезпечним через те, що з-за нього можуть бути ускладнення і в інших системних органах.

Також виникають проблеми з нервовою системою, виникає серцева недостатність, інфаркт міокарда, набрякають легені, стенокардія, аневризма та інші дуже серйозні захворювання.

Через що піднімається артеріальний тиск?

1. Через кардіальних проблем.

2. Через судинних проблем.

Які симптоми гіпертонічного кризу?

1. Підвищується діастолічний артеріальний тиск, вище, ніж 120 мм рт. ст.

2. З’являються різкі головні болі. найчастіше в потилиці.

3. У скронях відчувається пульсація.

4. Поява задишки, через те, що посилюється навантаження на лівий шлуночок серця.

5. Поява нудоти і блювоти.

6. Порушується зір (перед очима миготять мурашки), людина може не все бачити і сприймати.

7. Червоніють шкірні покриви.

8. За грудиною виникає біль стискає характеру.

9. Людина дуже сильно збуджений і дратівливий.

Види гіпертонічних кризів

1. На ранній стадії артеріальної гіпертензії виникає гиперкинетический криз. Він гостро починається, при цьому підвищується систолічний артеріальний тиск, частішає пульс.

2. На пізній стадії починає розвиватися гипокинетический криз, через те, що дуже високий рівень артеріального тиску. Розвивається дана проблема поступово, може кілька годин, а може і до 5 днів. Дуже важкий перебіг, при цьому спостерігаються мозкові і серцеві симптоми.

Невідкладна допомога при гіпертонічному кризі

1. Укласти хворого і попросити підняти кінець голови.

2. Повинен бути створений і психічний, і фізичний спокій.

3. Постійно контролювати артеріальний тиск і частоту скорочення в серце, найкраще це робити кожні 15 хвилин до того, як приїде доктор.

4. Пам’ятайте, невідкладна допомога належна включати в себе — негайно ввести препарати, які допоможуть знизити артеріальний тиск. Лікуватися потрібно негайно, не важливо, де # 8212; будинки, в швидкої допомоги або відразу ж на приймальному покої в лікарняному відділенні.

5. У випадку тахікардії. через те, що підвищився артеріальний тиск, рекомендовано неселективні бета-адреноблокатори, наприклад, пропранолол.

6. Щоб купірувати криза потрібно використовувати каптоприл, особливо в тому випадку, якщо у людини серцева недостатність, кардіосклероз і цукровий діабет.

7. Якщо гіпертонічний криз виник через вагітність, при цьому супроводжується патологією нирок, патологіями в бронхо-легеневої системи, використовують інфедіпін.

8. Добре допомагають процедури, які допоможуть відвернути від проблеми — покласти на потилицю, ноги або поперек гірчичники; при сильних болях прикласти до голови холод; допоможуть і гарячі ванни для ніг.

10. Допомогти відновлювати дихання. що потрібно для цього зробити? Глибоко вдихнути і видихнути. Не забути подбає про свіжому повітрі в приміщенні, де лежить хворий, відкрити вікно. Терміново укласти хворого в ліжко, при цьому він повинен знаходитися в напівсидячому положенні, для цього підкласти подушки.

11. Правильно давати ліки. Якщо виникає біль за грудиною і з’являється задишка, потрібно дати 1 таблетку нітрогліцерину і викликати невідкладну допомогу. Поки лікар їде, потрібно прийняти ще 2 таблетки через кожних 5 хвилин. Більше, ніж 3 таблетки не можна приймати.

12. Тим, хто страждає гіпертензією рекомендовано мати антигіпертензивні препарати — каптоприл (капотен).

Пам’ятайте, в випадки гіпертонічного кризу збивати артеріальний тиск годі й більше, ніж на 10 мм рт. ст. за одну годину, щоб не було колапсу. У перші дві години артеріальний тиск потрібно знизити максимум, ніж на 25%.

Якщо людина вже давно страждає підвищеним артеріальним тиск, він повинен знати, які препарати йому підходять. Гіпертонічному кризом вважається небезпечним ускладненням артеріальної гіпертензії, яка вимагає термінової і кваліфікованої допомоги. Кожен, хто страждає даним захворюванням, повинен знати, що це захворювання розвивається непередбачувано, не дивлячись на стадію.

Тому дуже важливо і самому хворому, і родичам знати, як надати невідкладну допомогу при гіпертонічному кризі.

Причини появи гіпертонічного кризу

1. Якщо людина самостійно відмовився від гіпотензивних препаратів або став нерегулярно їх приймати.

2. Схильний емоційного стрес.

3. Гіпертонічний криз часто виникає через різкої зміни погоди, коли падає тиск в атмосфері.

4. Після сильного перевтоми.

5. При зловживанні алкоголем.

6. Після переїдання і не рясного прийому шкідливої ​​їжі.

7. Після надмірних фізичних навантажень.

8. При порушеннях в роботі центральної регуляції артеріального тиску в мозку, яке може бути викликане різноманітними причинами.

Помилкою вважається, коли пацієнт хоче різко знизити артеріальний тиск, і думає, що це правильно. Не можна різко знижувати тиск, тому що людина може втратити свідомість. Рідко до тяжких випадків — можуть розвинутися ішемічні зміни в головному мозку, і інших органах через те, що збіднює кровотік.

Отже, при гіпертонічному кризі дуже важливо вчасно і ефективно надати кваліфіковану першу допомогу, яка допоможе врятувати людину. Хворий повинен це вміти робити сам, знати всі нюанси, також в цьому питанні добре орієнтуватися повинні і близькі люди хворого, знаючи, що він страждає гіпертонічним кризом. Якщо все зробити неправильно, можна не врятувати людину, він помре.

Цікаві статті:

Невідкладна лікарська і алгоритм першої допомоги при гіпертонічному кризі

Небезпека патологічного стану

Гіпертонічна хвороба (ГБ) є дуже частою патологією серцево-судинної системи (ССС), це бич сучасних цивілізованих країн, т. К. В умовах сучасних технологій життя людей переповнена емоціями, напруженістю, поспіхом, гіподинамією та ін. Половина людей не підозрює про свою хвороби, яка виникає випадково, при профілактичних оглядах, при зверненнях до лікаря з приводу інших патологій або вже під час розвиненого кризу. Таке явище спостерігається тому, що ГБ підступна, чревата ускладненнями і довгий час не дає про себе знати, в 50% випадків пацієнти не приймають призначені препарати, роблячи це від випадку до випадку. Чоловіки і жінки схильні до гіпертонічної хвороби однаково часто, в даний час патологія помолодшала і зустрічається і серед підлітків, і навіть у дітей.

Як просто очистити судини і позбутися від Болей в грудях . Перевірений спосіб — записуйте рецепт. Читати далі

Невідкладна допомога при гіпертонічній хворобі. Як лікувати гіпертонічну хворобу

Основним симптомом ГБ є високий артеріальний тиск — артеріальна гіпертензія (АГ). Вона носить стійкий, тривалий і хронічний характер. В даний час змінені верхня межа норми АТ, для всіх вікових категорій вони становлять 139/89 мм рт. стовпа, а вже 140/90 — вважається початковою стадією гіпертонії. Запропоновано класифікацію за рівнем артеріального тиску: 1 ступінь гіпертонії -140/90 -159/99, II ступінь — 160 / 100- 179/109, III ступінь АГ — 180/110 і вище. Відповідно, назви ступенів — м’яка, помірна і важка. Нормальні цифри артеріального тиску від 120/80 до 129/84 мм рт. ст. Стадії ГБ:

1. I стадія — підвищення артеріального тиску не постійно, незначно, робота серця не порушена. 2. II стадія — артеріальний тиск підвищений постійно, є збільшення лівого шлуночка, судини сітківки спазмовані. 3. III стадія — цифри високі, постійні, страждають серце, нирки, порушується кровообіг мозку, уражаються периферичні судини.

Крім цього, АГ буває есенціальною, т. Е. Первинної, невстановленої етіології, і вторинної, симптоматичної, на тлі поразки інших органів і систем (при хворобах нирок, серця і ендокринних захворюваннях, атеросклерозі і алкоголізмі). Класифікація необхідна для правильного вибору лікування. При ГК цифри підйому досягають критичних відміток, порушується робота серцево-судинної системи і головного мозку. Гіпертонічний криз поділяють на неускладнені та ускладнені:

1. неускладнена форма виникає при ГБ 1-2 стадій, симптоми: хворий збуджений, метається, відчуває почуття задухи, тремор рук, пітливість, відчуття жару або ознобу, шум у вухах, червоні плями на грудях, може бути носова кровотеча, головний біль сильна, пульсуюча, почастішання серцебиття, пульс до 100 уд. / хв. АТ до 200/110 мм рт. ст. Криз розвивається швидко і також швидко проходить, тривалість його до 2-3 годин, при проведенні необхідних заходів тиск нормалізується. 2. Ускладнена форма кризу, так званий криз другого порядку, симптоми його: розвивається повільно, тривалість до 2 діб, лікуванню піддається погано. Пацієнт відчуває нудоту, запаморочення, може бути блювота, зниження слуху і зору, артеріальний тиск піднімається вище 220-240 / 120-130 мм рт. ст. Зважаючи на своє протікання є прямою загрозою для життя, і часто можуть виникнути ускладнення у вигляді: коми, інфаркту, порушень ритму серця, тромбозу судин, інсульту, набряку легенів, набряку мозку, порушень роботи нирок, еклампсії у вагітних, спазмів зорового нерва з порушенням зору аж до сліпоти. Навіть при зниженні АТ у цих випадках під впливом препаратів криз часто закінчується інсультом.

Слід сказати, що кризи можуть бути і при вторинної гіпертензії. Кризи безпричинно не розвиваються, зазвичай є цілий ряд привертають до нього факторів: раптова відміна гіпотензивних препаратів, метеоумови з низьким атмосферним тиском, зміна клімату, безсоння, перевтома психоемоційний, фізичні перевантаження, загострення ІХС, аденома передміхурової залози, надмірне вживання солі, кави, спиртного (особливо пива), куріння, авіаперельоти, порушення гормонального фону (клімакс, нефропатія вагітних).

У дітей ГК теж можуть розвиватися, але як додатковий симптом при інших захворюваннях: хвороби нирок, гіпертиреоз, феохромоцитома. У підлітків криз може мати і первинний характер.

Невідкладна лікарська і алгоритм першої допомоги при гіпертонічному кризі

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...