Після отиту погіршився слух у дитини. Отит у дитини


Догляд за дитиною / Среда, Май 23rd, 2018
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Відновлення слуху після отиту у дітей і дорослих

Щоб усунути в повній мірі наслідки запалення вух важливо знати, як відновити слух після отиту. Зниження гостроти сприйняття звукових коливань відбувається з різних причин, а тому і лікування проблеми повинне підбиратися індивідуально. При цьому прояв симптому спостерігається в рівній мірі і у дорослої людини, і у дитини. Для грамотного усунення відхилення в гостроті сприйняття звуків, необхідно розібратися в причинах його виникнення та локалізації.

Після отиту погіршився слух у дитини. Отит у дитини

Причини зниження слуху

Зниження слуху у дорослого і дитини після отиту може відбуватися з абсолютно різних причин. Деякі з них є природними процесами і не мають негативного впливу на організм людини. Інші ж можна усунути лише при своєчасному виявленні. Рідко, але все ж трапляється, повна втрата нормального слуху в результаті розвитку ускладнень при отиті і пошкодження ключових елементів ланцюжка передачі звуку.

Викликати зниження слуху внаслідок отиту можуть такі чинники, як:

    Набряклість тканин вуха, зокрема, слухового проходу; скупчення ексудату; перфорація барабанної перетинки; втягнення або здуття мембрани; блокування руху слухових кісточок; пошкодження слухових рецепторів; порушення нейросенсорної передачі; поширення запалення на головний мозок.

Зазвичай відбувається тимчасове зниження слуху, коли порожнину середнього вуха заповнюється ексудатом. Рідина перешкоджає повноцінній передачі звукових коливань і впливає на чутливість барабанної перетинки.

Після отиту погіршився слух у дитини. Отит у дитини

Для дитини актуальна проблема набряклості тканин євстахієвої труби. Звуження слухового проходу і порушення тиску призводить до деформації барабанної перетинки. Після відновлення нормального стану органів проблема усувається самостійно.

Набагато небезпечніше поширення запалення на кісткові тканини і порожнину внутрішнього вуха. У цьому випадку існує ризик порушення чутливості сенсорів і нервових закінчень, внаслідок чого може розвинутися глухота. Неправильне або пізніше лікування отиту підвищує ризик розвитку подібних ускладнень. Частково відновити сприйняття звуків можливо, але таке лікування є більш складним, тривалим і витратним.

Усунення залишкових явищ

Тимчасове зниження гостроти слуху у дитини і дорослого може бути пов’язано з розвитком набряклості внаслідок запалення слухової порожнини, закладеності вуха і скупчення виділень при порушенні дренажної функції євстахієвої труби. При своєчасному лікуванні отиту відбувається природне відновлення слуху після хвороби. У дитини такий процес є цілком природним, так як слуховий канал піддається більш значного ураження, ніж у дорослих.

Після отиту погіршився слух у дитини. Отит у дитини

Зазвичай погіршення гостроти слуху зберігається деякий час після усунення причини хвороби. Подібні симптоми називають залишковими явищами. Коли саме повністю відновиться слух після отиту, визначити достовірно неможливо. Зазвичай на це потрібно від кількох днів до кількох тижнів.

Для прискорення процесу рекомендується зайнятися зміцненням здоров’я дитини: необхідно наситити раціон овочами та фруктами, можна використовувати вітамінні комплекси.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Якщо лікування отиту було складним і тривалим, можуть знадобитися додаткові процедури. Для відновлення роботи євстахієвої труби застосовують метод продування, також проводять пневмомассаж барабанної перетинки. прогрівання синьою лампою і інші фізіопроцедури. З ліків підійдуть судинозвужувальні краплі в ніс.

Якщо симптоми не проходять протягом місяця, потрібно провести інтенсивне лікування. При прояві відхилень обов’язково потрібно звернутися до лікаря, щоб знизити ризик розвитку приглухуватості.

Лікування приглухуватості

Пацієнти приходять не тільки з питанням «як відновити слух після отиту?», А й «як лікувати виникла приглухуватість після вушної хвороби?». У невеликого відсотка пацієнтів в результаті порушень, що сталися в організмі, спостерігається часткова втрата гостроти слуху після отиту. Такий ефект може бути пов’язаний з нераціональним прийомом ліків або порушенням рекомендацій лікаря. Також спровокувати зниження слуху може запізніле лікування, коли гнійний процес уже встиг вразити важливі частини органу.

Після отиту погіршився слух у дитини. Отит у дитини

Туговухість може бути кондуктивной, нейросенсорної або змішаної. Усунути кондуктивную форму простіше, так як для цього необхідно відновити уражені функціональні елементи ланцюжка звукопередачи. Методами лікування є:

    Прийом стимулюючих і антибактеріальних ліків; фізіотерапія, спрямована на відновлення роботи органів і розсмоктування рубцевої тканини; хірургічне втручання.

Для відновлення функцій вуха проводиться тимпанопластика. Вона має безліч напрямків. Для корекції і відновлення барабанної перетинки використовується мірінгопластіка. Якщо пошкоджені або блоковані слухові кісточки, операція проводиться безпосередньо в середньому вусі. Поширеними підходами є стапедопластика і оссікулопластіка, суть яких полягає в протезуванні частин кісточок. При порушенні провідності звуків можуть знадобитися декомпресія і дренування внутрішнього вуха. Все залежить від конкретної ситуації.

Якщо глухота, що виникла після отиту, пов’язана з порушенням нейросенсорних зв’язків, її лікування повинно бути спрямоване на рецептори, нервові закінчення і головний мозок. Для стимуляції кровообігу і активності клітин, а також повернення чутливості волокон застосовуються медикаменти спеціальної групи. Для дитини деякі препарати не підходять, так як відрізняються інтенсивним впливом.

Для активізації роботи мозку і внутрішнього вуха застосовується метод гіпербаричної оксигенації, що полягає в подачі кисню в організм.

Також лікування включає хірургічні методи. Нейросенсорна зниження слуху можна частково компенсувати за рахунок імплантації у внутрішнє вухо електродів, які відновлюють зв’язок основного функціонального апарату з мозком.

Після отиту погіршився слух у дитини. Отит у дитини

Лікування нейросенсорної приглухуватості може полягати в установці слухового апарату. Цей метод можна застосовувати навіть для немовляти. Апарат підбирається індивідуально і виготовляється під параметри вуха пацієнта.

При своєчасному виявленні запалення і його правильному лікуванні ризик падіння гостроти слуху мінімальний. Якщо ж процес уже був запущений, не можна втрачати жодного дня, так як на початковій стадії усунути туговухість набагато простіше.

Погіршення слуху після отиту

Гострий і хронічний отит середнього вуха # 8212; часта причина кондуктивного зниження слуху, яке відбувається при захворюванні звукопроводящих органів і тканин, до яких відносять зовнішнє і середнє вухо, барабанну перетинку, слухові кісточки середнього вуха.

Для отитів характерно поява рідини (ексудату) в середньому вусі, а оскільки в нормальному стані її не повинно бути, наявність запального ексудату значні перешкоди у здійсненні і сприйняття звуків в порожнині середнього вуха, в результаті чого знижується слух.

Особливо часто запалення середнього вуха розвивається у дітей. У них евстахиева (слухова) труба, яка з’єднує середнє вухо і носоглотку досить тонка, і через носоглотку при нежиті інфекція легко може потрапити в середнє вухо, викликаючи в ньому запалення.

При хронічному отиті зниження слуху може відбуватися поступово, протягом місяців, а при гострому гнійному отиті # 8212; раптово, буквально за кілька днів або навіть годин. При цьому можуть страждати і одне і обидва вуха.

Наслідки отиту і погіршення слуху

Зниження слуху — часте ускладнення середнього отиту. У багатьох випадках ексудат залишається в вусі ще кілька тижнів після зникнення основних симптомів захворювання — болі і підвищеної температури. Після отиту зниження слуху в більшості випадків має тимчасовий характер, але може довго тривати. У дитячому віці головна небезпека криється в скруті спілкування дитини і навчання його мовним навичкам.

Тому при захворюванні середнього вуха у дорослих, а тим більше у дітей, необхідно проводити інтенсивне лікування під контролем лікаря-отоларинголога, який може призначити антибактеріальні та протимікробні препарати, протизапальні засоби. Дитину, який переніс середній отит, через 4 — 6 тижнів після його одужання необхідно показати лікарю. Якщо при огляді лікар виявить наявність рідини, він може рекомендувати її видалення за допомогою мірінготоміі або тімпаностоміі.

Захворювання вуха, що призводять до погіршення слуху

Мірінготомія # 8212; невеликий розріз в барабанній перетинці для виведення рідини, часто з трубкою для дренажу. Операцію роблять для запобігання внутрішньочерепних ускладнень дітям, але іноді застосовують у дорослих. Перфорація в барабанної перетинки через 5-7 днів заживає.

Тімпаностомія — шунтування барабанної порожнини з формуванням довго функціонуючого отвори з трубкою, що діє як тимчасова слухова труба. При наполегливих рецидивуючих інфекціях, що не піддаються лікуванню антибіотиками і викликають порушення слуху. це може бути виходом із ситуації. Необхідність її проведення розглядають в кожному конкретному випадку.

Іноді отит середнього вуха протікає з утворенням спайок і розвитком отосклероза, повільно прогресуючого, проте дуже погано піддається консервативної терапії. У цій ситуації показано оперативне лікування.

САМІ ЦІКАВІ НОВИНИ

Повідомлення: 50 З нами з: П’ят лютого 01, 2008 12:01 Звідки: Харків, Україна

Допоможіть порадою, будь ласка! Все почалося в п’ятницю. Вихователька з дитсадка зателефонувала і повідомила, що дочка (3 роки) захворює: млява, не грає, відмовляється від їжі, пхикає, але Т. 36,8. Вирішила забрати раніше. Протягом наступної години темпіратура піднялася до 38 і 5. Скарги — болить горло і трохи болить праве вушко, нежиті та кашлю немає. Горло червоне, мигдаль запалені, збільшені, але без нальотів і пробок. Вухо: при натисканні на козелок, посмикування і т. Д. Реакції немає, але болить. Закапали Отіпакс — скарги на біль пройшли. Горло — полоскання хлорфіліпт, Лісобакт. Увечері Т 39,2 — дали Нурофен. Через хвилину вирвала. Але Т спала до 37,5. Вночі 37,2. У суботу стан майже нормальне (активна, весела, апетит хороший). Посилено пополощемо горло + Лісобакт + Ингалипт + рясне тепле пиття. Скарг на вухо НІ Взагалі! Увечері Т 36,9, вночі 36,7. Вранці сьогодні — Т 36,8, АЛЕ плаксива, млява. О 10 годині Т 38,5. Скарги — біль вже в лівому вусі і горло. Горло продовжуємо. У вуха Отипакс, в ніс Виброцил. У 11-00 Т 39,0. Знову Нурофен, і знову блювота через пів хвилини і зниження Т до 38,2. Після денного сну Т 37,8, до вечора 37,5, веселий дитина, з’явився апетит, але не годую. При цьому близько 7 години вечора помітили явне зниження слуху і на ліве, і на праве вухо (на проавое більш виражено). Скарги у дочки тільки на горло. Вуха зовсім не турбують, голова не болить, нежиті немає. Т 37,2.
Завтра з ранку їдемо в 30 лор лікарню, або може в Веселку до ЛОРа. Питання ось у чому. можна чекати до ранку? Або потрібно терміново везти до лікарні? Наскільки в цій ситуації з втратою слуху питання часу критичний? І що це може бути взагалі? Отит? Може при закапуванні отипакс біль пройти взагалі більш ніж на дві доби? І які мої дії зараз на ніч. продовжувати — чи капати вуха чи ні?
Заздалегідь величезне спасибі за відповідь.

Тасюшка . у маленьких діток отит буває взагалі без болю.
Немає сенсу гадати, чому різко знизився слух, тим більше що з ранку дитинку огляне спеціаліст. Цілком можливо, що нічого страшного, просто сірчана пробка.
Думаю, що нічого критичного немає і можна спокійно дочекатися ранку, тільки не капає поки в вушка отипакс і іже з ним. І ще рекомендація ЛОРа — ніколи не затикайте вушка.
Пишіть, що скаже лікар

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...