При натисканні болить шия під щелепою. Якщо болить шия


Здорові зуби, Лікування серця, Після пологів / Вторник, Май 22nd, 2018
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Від чого може виникати біль під щелепою?

При натисканні болить шия під щелепою. Якщо болить шия

Щелепно-лицьова область — складна, поліморфна і поліфункціональна система, яка складається з чималої кількості складових одиниць. Так, в складі цієї області можна виділити наступні основні великі одиниці:

    Власне, щелепні кістки — верхня і нижня. Верхня щелепа парна, тобто складається з двох половин, що з’єднуються по середній лінії обличчя. Нижня щелепа в момент народження також є парною, однак, до кінця першого року життя вона зростається і стає однією цілісною кісткою; зуби і всі органи, що знаходяться в ротовій порожнині; черепні синуси: гайморова і лобова пазухи, гратчастий лабіринт; м’язовий апарат щелепно-лицьової області досить многочисленней. Він представлений жувальної групою м’язів: медіальної і латеральної крилоподібні, скроневої, жувальної; мімічними м’язами обличчя; м’язами, які беруть участь в опусканні нижньої щелепи і так далі; нервові вузли і кровоносні судини; лімфатична система у вигляді судин і вузлів.

Поразка будь-який з цих одиниць може привести до патології і больового синдрому, біль може виникати як під щелепою зліва, так і справа, в залежності від локалізації процесу.

Основні причини

При натисканні болить шия під щелепою. Якщо болить шия

Біль — це завжди ознака патологічного процесу, який може локалізуватися як під нижньою щелепою зліва чи справа, так і в будь-якому іншому місці, тобто іррадіюючи по ходу нервових закінчень. Найчастіше виникає біль під нижньою щелепою справа або зліва в результаті ураження лімфатичних вузлів.

Лімфатичні вузли — це орган імунної системи організму, де відбувається утворення, розмноження, ріст і диференціація імунокомпетентних клітин. При проникненні в організм будь-якого чужорідного агента, особливо мікробного або вірусного, відбувається ініціація і включення цілого ряду механізмів і реакцій. До них відносять:

    При первинному контакті з мікроорганізмом на місці впровадження відбувається первинну імунну відповідь; з вогнища впровадження відправляється сигнал в лімфатичні вузли, розташовані найближче до вогнища запалення; вузли активуються, в них відбувається активне розмноження клітин, які відправляться на боротьбу з порушниками. Внаслідок цих гіперпластичних реакцій, лімфатичні вузли збільшуються в розмірах, розтягують капсулу, яка їх оточує. Ця капсула містить велику кількість нервових закінчень і бароцепторов, гостро реагують на будь-які зміни. І болить, як результат, шия справа або зліва під щелепою.

Піднижньощелепна група лімфатичних вузлів запалюється і болить набагато частіше за всіх інших груп вузлів, так як ротова порожнина — різноманітна середовище, в якому живуть і розмножуються величезна кількість мікроорганізмів. Вони, як правило, знаходяться в строгій рівновазі між собою і з макроорганизмом господаря, не викликаючи жодних захворювань. Однак, коли відбувається послаблення імунітету, вони відразу викликають генералізацію процесу і викликають біль під щелепою. Будь-яке, в тому числі незначне, патологічний стан порожнини рота, навіть карієс в самій початковій стадії, може призводити до того, що при натисканні болить під (набагато рідше — над) нижньою щелепою.

При натисканні болить шия під щелепою. Якщо болить шия

У щелепно-лицьової області локалізується кілька груп лімфатичних вузлів:

    Подніжнечелюстние — запалюються найчастіше, викликаючи біль під нижньою щелепою праворуч або ліворуч, в залежності від сторони ураження. Найчастіше саме вони уражаються через те, що є найбільшими, а також розташовані першими на шляху відтоку лімфи з піднижньощелепної області; окологлоточние; глибокі шийні; серединні шийні; бічні шийні; привушні.
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Діагностика

Для підтвердження того, що саме лімфатичні вузли стали причиною виникнення больового синдрому під нижньою щелепою, проводять їх пальпацію. Якщо обстежується група піднижньощелепних вузлів, то пацієнта просять опустить голову до грудей, а лікар однією рукою утримує голову пацієнта, а другий — здійснюється власне обстеження. Для цього вказівними і середніми пальцями він намацує область проекції лімфатичних вузлів під нижньою щелепою. У нормі вони не пальпуються. Якщо все ж лімфовузли виявлені при обстеженні, то оцінюється їх рухливість, спаяність, хворобливість.

Для оцінки серединних і бічних груп лімфовузлів пацієнта просять повернути голову в протилежну сторону від сторони дослідження. Після чого акуратними рухами проводять обстеження бічної поверхні шиї.

Лікування

При натисканні болить шия під щелепою. Якщо болить шия

Якщо Ви помітили, що у Вас болить, навіть незначно, під нижньою щелепою протягом довгого часу, то не слід затягувати і тягнути — зверніться негайно до лікаря. Однак в більшості випадків біль під нижньою щелепою зліва чи справа може бути симптомом, наприклад, банальної застуди або карієсу. В цьому випадку лікувати необхідно не самі лімфовузли, а основне захворювання, яке викликало гіперреактивність імунної системи.

У дуже рідкісних випадках болючість під щелепою служить симптомом більш серйозних захворювань. Взагалі завжди при будь-якої патології в процес обов’язково буде залучатися лімфатики. Це неминуче. За рахунок того, що кожен орган забезпечений лімфатичних судинах, які є свого роду «прибиральниками», несучи від органів продукти життєдіяльності, які можуть завдати шкоди нашому організму, і утилізується їх, вони перші залучаються до патологічного процесу. Якщо імунна система досить добре розвинена і функціонує, то лімфатичні вузли самостійно справляються з хворобою і елімінує збудників. Однак, коли реактивність організму порушена, імунітет самостійно впоратися не здатний, від чого і виникають такі захворювання, як лімфаденіт і лімфангіт.

Запалення лімфатичних вузлів — захворювання не страшне, слід розуміти, що це всього лише сигнал SOS, який Вам посилає організм. Зверніть на нього увагу, це допоможе Вам виявити більш серйозні порушення і запобігти їм.

Схожі записи:

Хоча є і більш специфічні причини, що зустрічаються набагато рідше.

Зазвичай у людей буває від трьох до шести підщелепних лімфовузлів, іноді більше.

Але навіть збільшення одного з них може бути тривожним сигналом, особливо якщо людина не хворіла недавно гострою інфекцією.

Запалення лімфовузлів під щелепою

Як правило, лімфатичні вузли реагують на процеси, що відбуваються поруч з ними. Через це запалення лімфовузлів під щелепою найчастіше відбувається внаслідок патологічних змін в:

    Мигдалинах; порожнини рота; голові; шиї; вухах; очах; синусах.

Запалення або рак перерахованих областей можуть привести до лімфаденіту. Крім найпоширеніших респіраторних інфекцій запалення лімфовузлів під щелепою може бути викликано і більш рідкісними хворобами, наприклад, туберкульоз, інфекційний мононуклеоз.

Збільшені лімфатичні вузли розрізняються по щільності. М’які на дотик вузли набухають від інфекційного захворювання. Більш щільні і еластичні утворюються при лімфомі (доброкачетсвенной пухлини). При попаданні метастазів в лімфатичний вузол він стає щільним, пов’язаним з навколишніми тканинами.

Спостереження за хворими показали, що чим більше розмір вузла, тим більша ймовірність того, що причина його збільшення — НЕ запалення, а пухлина.

Недоліковані або уповільнені захворювання найчастіше стають причиною хронічної форми лімфоденіта, при якій вони збільшені, але практично не болять. Але варто більш-менш серйозної інфекції потрапити в район такого лимфоузла, як моментально розвивається загострення, що супроводжується сильним болем.

Болить лімфовузол під щелепою

Навіть в ситуації, коли болить лімфовузол під щелепою, можна знайти позитивні сторони. Хворобливість пов’язана з тим, що капсула, навколишнє лімфатичний вузол, сильно розтягнута. Це означає, що його зростання протікав дуже швидко, що характерно для запалення.

Так що шукайте причину і лікуєте інфекцію, тоді не буде і проблем. Якщо ж біль нестерпний, то прийміть протизапальний і знеболюючий препарат — Вам стане легше. А після цього негайно звертайтеся до лікаря.

Сильні больові відчуття — сигнал того, що утворився гній або виникли інші ускладнення. Крім того біль може бути викликана не тільки запаленням (тут Ви можете дізнатися інші причини, чому може хворіти при відкритті рота або біля вуха).

У рідкісних випадках болючі вузли є наслідком лейкозу і деяких інших злоякісних новоутворень. Що ще відчуває людина, що страждає на рак?

Рак щелепи симптоми

Підступність всіх ракових захворювань полягає в складності їх розпізнавання на ранніх стадіях. Спочатку злоякісна пухлина може маскуватися під нешкідливий гінгівіт або стоматит, проявляючись у вигляді безболісного ущільнення, потовщення ясен, розхитування зубів.

Це призводить до великої кількості лікарських помилок, неправильного лікування і згаяний час. Інтенсивність розвитку захворювання і поява інших симптомів повинні насторожити лікаря.

Рак щелепи симптоми . Біль і оніміння стикаються з пухлиною зубів, що не проходять після їх видалення; Припухлість щік; Деформація особи; сльозотеча; Невралгічні болю, що поширюються в скроню, область лоба.

Звичайно, всі ці симптоми ніколи не проявляються одночасно. Все залежить від локалізації пухлинного процесу.

Сучасне лікування хворих на рак мало ефективно. Успіх досягається тільки в 20% випадків, у решти протягом 5 років виникають рецидиви. Пухлини цього виду не чутливі до хіміотерапії. Лікування проводять за допомогою хірургічних операцій і променевої терапії.

Дізнатися причину лімфаденіту не завжди просто. Іноді можна самому здогадатися, що у всьому винен ріжеться зуб мудрості. А в складних випадках тільки лікар, ультразвукове обстеження і навіть біопсія допоможуть відрізнити Запалення лімфовузлів під щелепою від пухлини.

При натисканні болить шия під щелепою. Якщо болить шия

Ольга Вікторівна 27.10.

Чудова стаття! Дійсно, причина збільшення лімфовузлів може бути найрізноманітніша. Обов’язково зробіть УЗД, і за його результатами можна біопсію. Все, що стосується лімфовузлів, вимагає огляду у онколога і дослідження біопсії з цього лимфоузла. Найчастіше це не рак, і не варто боятися відвідин цього лікаря. Якщо Вам морально важко йти в онкодиспансер, можна звернутися в будь-яку приватну лабораторію за цими дослідженнями, і вже з результатами йти до лікаря. Це займе значно менше часу, але потребують грошових витрат. Наприклад, дослідження в приватній лабораторії зайняло всього 3 дні і коштувало близько 3-4 тис. Руб. а в онкодиспансері нашого міста безкоштовно, але 3 тижні очікування # 8212; це дуже довго, і це тільки лист очікування на паркан біопсії!

Велич лимф під вухом біля щелепи (сильно збільшився), через 6-7 міс зробив розгорнутий знімок щелепи, сказали не через зубів, зробили цитограми лімфа (виявлення багатоядерні клітини Штемберга, одноядерні клітини Ходжіна, елементи реактивного компонента різного ступеня зрілості, ще що — то, що не розібрала почерк, За даними цитограми необхідно виключити лімфогрануляматоз). здав аналізи, зробив узі і рентген клітини, тепер поклали лікарню, розрізали, взяли біопсію на гістологію, ні разу не призначили томографію всього організму, хоча підозрюють, що лимф тільки наслідок, а не причина. припускають меланому (під зубними коронками потрібно видаляти зуби, стоматолог сказав). Можете підказати?

Написати відповідь Cancel reply

Біль у шиї під щелепою

Хронічні захворювання: ВСД

Більше півроку біль в шиї, справа під щелепою і глибоко. І все це супроводжується сильним стомлюваністю, слабкістю, сонливість. Взимку зверталися до хірурга. С не повною упевненістю поставила діагноз лімфаденіт. Робила компреси, антибіотики. На якийсь час симптоми зникли. Але залишилася слабкість і сонливість. Зараз знову періодично з’являється ця тупий, ниючий біль в шиї. Так само зверталися в травні до ендокринолога — кров на гормони в порядку і щитовидка теж, вузлів немає. Сказала на узі, що був запалений лімфовузол і він своє вже отболела, що він вже ніякої ролі не грає. Але дуже турбує періодичний біль і сильна стомлюваність! Спасибо заранее за відповідь!

Теги: болить шия під щелепою, болі в шиї під щелепою

Схожі та рекомендовані питання

Болить і хрумтить щелепу Майже два місяці болить і хрумтить щелепу. Сильна асиметрія.

Щелепа болить У мене така проблема, як то хруснула щелепу, і щелепа стала сама.

Біль у правій скроні справа Допоможіть будь ласка! Вже просто незнаю, що робити. Вобщето.

Періодичні болі в зубах У мене періодичні гострі, ріжучі болі в зубах.

Біль у шиї при навантаженні Коли я піднімаю тяжкості у мене починає боліти шия. Потім.

Шишка на шиї Півроку болить шия справа і біль віддає в праву часто голови, очі.

Лімфовузол У дитини 9 років, на шиї, під щелепою справа збільшений лімфовузол, лікар.

Шум у вухах Мені 34 роки. У минулому році зауважила, що на зміну погоди, дощ або зниження.

1 відповідь

Не забувайте оцінювати відповіді лікарів, допоможіть нам поліпшити їх, задаючи додаткові питання По темі цього питання .
Також не забувайте дякувати лікарів.

При натисканні болить шия під щелепою. Якщо болить шия

Необхідний огляд. Можливо буде необхідна як консультація лор-лікаря. З обстежень необхідні як мінімум аналізи крові розгорнутий, можливо рентген шийного відділу.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *