Приклади дітей дошкільного віку


Діти дошкільного віку, Знижений тиск, Овуляція, Підготовка дітей до школи / Вторник, Март 27th, 2018
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Приклад написання логопедичної характеристики на дитину дошкільного віку для ПМПК.

Єгор М. поступив в старшу групу МБДОУ «дитячий сад №9 компенсуючого виду» у віці 5 років з діагнозом — затримка мовного розвитку, що поєднується з затримкою інтелектуального розвитку. F80.82. Заїкання. F98.5.

Багатомовності, порушень мовлення у близьких родичів немає. Процес виховання під контролем: батьки цікавляться проблемами своєї дитини, консультуються з педагогічним складом. Дотримуються рекомендацій фахівців.

Стан ручної моторики: недостатньо розвинена дрібна моторика рук; провідна права рука; проби Хеда виконує повільно з помилками. При виконанні вправ на динамічну організацію рухів ( «Кільця», «Ланки» і т. Д.) Також спостерігаються неточності.

Загальна моторика. Відзначається затримана переключення рухів, повільний, моторно незграбний.

Артикуляційний апарат. Анатомічна будова органів апарату артикуляції без аномалій. Спостерігаються гіперкінези мови, страждає обсяг, точність виконуваних рухів. Гіперсалівація.

Мовна моторика розвинена недостатньо. Рухи уповільнені, не може довго утримувати положення органів артикуляції.

Загальне звучання мови. Мова невиразна; говорить коротко, не використовує складні речення. Припускається помилок, обумовлені несформованістю лексико-граматичної сторони мовлення. Висловлювання інтонаційно маловиразним. Спостерігається уповільнення ритму в кінці фрази. Логічний наголос відсутня. Голос слабо-модульований, тихий.

Пасивний і активний словники характеризуються бідністю. Багато слова вживає в наближеному значенні (наприклад, «кружка — чашка»). Єгор знає такі узагальнюючі поняття як «овочі», «фрукти», «одяг», «посуд», «меблі», «домашні тварини». Самостійно називає послідовність пір року, за допомогою — порядок днів тижня. Пасивний словник переважає над активним. Найбільш страждає вживання дієслів, прикметників. У промові мало наріч, складних прийменників.

Граматичний лад мови. Спостерігаються аграматизми при утворенні прикметників від іменників (наприклад, «сливи сік — сливовий сік», «Стеклова стакан — скляний стакан»); відповідно прикметника і іменника (наприклад, «у хлопчика синій прапор, а у дівчинки червона сукня», м’яка крісло «); в узгодженні іменників з числівниками 1,2,5 (наприклад, «5 курчат», «5 дерев», «5 медведёв»). У промові переважно використовує прості поширені пропозиції (2-3 слова).

Фонематическое сприйняття, звуковий аналіз і синтез.

Є порушення в звукобуквенном аналізі, внаслідок недостатньої сформованості операцій мислення (аналіз і синтез), наприклад, не називає кінцевий голосний звук, кінцевий приголосний, не складає слова з окремих звуків. Єгор не визначає послідовність і кількість звуків в слові, його місце в слові. Припускається помилок при визначенні звуку в середині і в кінці слова.

Фонематичні уявлення недостатньо сформовані.

Поставлені проблемні звуки [Р], [Л], [З] і їх м’які пари, але в мові вони не закріплені. Відзначаються повтори або продовження початкових звуків іноді складів слів.

Спотворена звуко-складової структури слова. Відзначаються пропуски складів (наприклад, «гусеца» — гусениця, «велосед» — велосипед). Грубо спотворені слова складної складової структури.

Єгор називає майже всі літери алфавіту (крім Щ, Ь, ред), читає короткі слова і пропозиції типу «кіт», «мак», «Ось дім». Читає повільно, часто виявляється недостатнє розуміння прочитаного. Спосіб читання — побуквенное з переходом читання по складах. При переказі тексту упускає головні події, внаслідок чого втрачається сенс тексту. Переказ здійснює з використанням допомоги (навідні запитання, повторне читання дорослим). Труднощі при складанні розповіді по серії сюжетних картинок — змінює послідовність подій.

Хлопчик знає відомості про себе, розуміє родинні зв’язки. Навички просторового орієнтування сформовані неповно, слабо орієнтується в основних поняттях часу.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Пізнавальні інтереси в навчальній сфері сформовані недостатньо. Єгор не приймає активну участь в організованій діяльності, так як усвідомлює свій мовний дефект і соромиться відповідати на питання. Однак хлопчикові подобається відвідувати індивідуальні логопедичні заняття. У такому виді діяльності він «розкривається», намагається розповісти про події, що відбуваються з ним і навколо нього.

Ситуації успіху викликають у дитини позитивні емоції. Реакція на схвалення і зауваження адекватна.

Взаємини з дорослими стримані, але нестійкі. У контакт з однолітками набуває складно. Віддає перевагу спокійні ігри, часто грає один, так як не вміє підкорятися загальним правилам гри. Рухова активність в грі низька, малословен.

Слід зазначити, що Єгор акуратний, чуйний на прохання дорослого, допомагає вихователю.

Затримка мовного розвитку. Загальне недорозвинення мови III рівня. Заїкання.

Дитина спостерігається у штатного лікаря психоневролога, регулярно два рази на рік знаходиться на комплексному лікуванні в умовах стаціонару.

До моменту закінчення підготовчої групи засвоїв програму недостатньо: відзначається несформованість компонентів готовності до шкільного навчання і складності при оволодінні програмним матеріалом. Рекомендовано продублювати програму підготовчої групи.

Бажаємо успіхів!

Логопеди рекомендують:

Розвиток мовлення дітей дошкільного віку

Приклади дітей дошкільного віку

Зазвичай Розвиток мовлення дітей проходить у віці від трьох до семи років. Цей період найважливіший в засвоєнні нового, невідомого для дитини. На цьому етапі життя якраз необхідно приділити увагу мови, збагачення її новими словами, синонімами, оборотами, прикметниками.

Найчастіше діти дошкільного віку наслідують і вчаться в основному у батьків, слухають їхні розмови, вулиця та ж впливає на сприйняття і мова дитини. Тати та мами вже рідше читають їм казки, все частіше кращим другом для діток стає Інтернет і телевізор, що згубно впливає на їх сприйняття навколишнього світу. Таке ставлення з боку батьків призводить до деградації дитини і на момент, коли потрібно йти в школу дитина стикається з проблемами мови, не може повноцінно висловлювати свої думки. Існує кілька подібних проблем: короткі, односкладові речення, що складаються в основному зі стандартних фраз, нелогічність в мові, відсутність послідовності, тихий голос, невиразна вимова, страх перед публікою, некультурна мова.

Часто буває, що мами і тата вважають, раз дитина ходить в садок, то він повинен розвиватися там і немає необхідності займати його будинку складними вправами. Але це думка іноді помилково. Варто перевіряти ваше чадо, просити розповідати про те, чим вони займаються в садку, стежити за промовою, читати, розповідати казки, вчити вірші, використовуючи дикцію і інтонаційні паузи у фразах, всіляко перевіряти, наскільки добре розвивається ваша дитина.

Для поліпшення всіх показників вашого чада, наведемо кілька докладних вправ-ігор. Для цього нам необхідно знати, коли і які етапи розвитку мови підходять дошкільнику. Наведемо як приклад деякі вправи, які допомагають здійснювати Розвиток мовлення дітей дошкільного віку.

Вправа для розвитку мовлення дітей дошкільного віку: Бесіда по картинці

Найбільш сприятливий вік для цієї гри від трьох до шести років. Розвиток мовлення дітей дошкільного віку за допомогою цієї вправи полягає в тому, що, читаючи книгу або збираючи пазли, ви як би, між іншим, задаєте питання дитині, на які він повинен відповісти, але не так чи ні, а повноцінно і чітко. Для цієї гри вживайте питання Що? Де? Коли? Звідки? З ким? Навіщо? Чому? Якщо малюк не поспішає з відповіддю, допоможіть йому, почавши пропозицію. Наведіть 2-3 приклади, що б дитина зрозуміла, як потрібно відповідати і дайте йому самому це зробити. Зверніть увагу на узагальнюючі фрази і підрядні речення, це допоможе дитині розвивати абстрактне мислення.

Вправа Бесіда по картинці допомагає розвивати контекстну мова дитини. Це дозволить йому перебудувати своє мислення не на короткі уривчасті незакінчені пропозиції, а на повноцінну складну мова.

В даний період діти поступово усвідомлюють, як правильно будувати речення. Після 3-х років малюки засвоюють основну частину складних спілок, прислівників і питальних конструкцій і активно використовують їх у своїй промові, створюючи складні речення. У мові з’являються якщо то, якщо ж, від того, який, куди, кому, кого, скільки, навіщо, від чого, як, щоб, у чому, хоча і т. П.

Якщо такий розвиток не відбувається, то дитина може страждати від нестачі слів, невиразною мови. Саме тому і потрібно постійно поповнювати його словниковий запас новими цікавими словами і конструкціями, задавати питання, грати в Ігри для розвитку мовлення дітей дошкільного віку.

Крім простого мови, щоб зрозуміти, хто говорить ми часто стежимо за його емоціями, інтонацією і манерою говорити. Ці аспекти так само важливі і для дитини в 5-7 років. Щоб висловити емоції, смуток або веселощі ми використовуємо і різну інтонацію, тон, темп мови. Покажіть це дитині, потренуйтеся з ним у вираженні своїх почуттів і емоцій. Щоб Розвиток мовлення дітей дошкільного віку проходило правильно необхідно вживання фразеологізмів і стійких виразів, наприклад коштує як бовдур, засукавши рукава, валиться з ніг і ін.

Приказки та скоромовки

Розробка дикції також дуже важлива для дитини. Мовний апарат школяра повинен бути добре розвинений. Допомогти в цьому можуть як раз скоромовки та приказки. В Інтернеті їх безліч. Та й самі батьки можуть попрактикуватися вимові разом з дітьми. Правильна дикція не виникає з народження, вона формується роками. Ці заняття посприяють якнайшвидшому розвитку вашої дитини і зменшать труднощі з промовою.

Приклади з математики — Генератор прикладів

Вивчити букви і цифри, навчитися читати, писати, рахувати і вирішувати.

Притому, що здібності у всіх діток різні.

Хтось схоплює все на льоту, кому-то потрібно трохи більше часу.

Щоб закріпити і поліпшити початкові навички лічби у дітей, на сайті Бути МАМОЮ створений Онлайн — Генератор . який створює приклади і рівняння з математики для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.

За допомогою такого онлайн генератора ви можете абсолютно безкоштовно створити, скачати і роздрукувати готові приклади на додавання і віднімання, на множення і ділення.

Готові приклади з математики генеруються на сторінці в клітинку, що дозволяє дитині тренувати не тільки усний рахунок, але і правильне написання цифр.
Генератор прикладів і рівнянь, має внутрішні налаштування, змінюючи які ви зможете створити приклади для дітей різного віку та рівня підготовки (від 5 років до 2-3 класу).

Щоб отримати і роздрукувати приклади з математики, вам потрібно:

1. Поставити (вибрати) параметри для завдань

    За кількістю прикладів: 10, 20, 30, 60 (2ліста), 90 (3 листа) з вигляду завдання: приклад або рівняння за функціями математичних дій: додавання, віднімання, множення і ділення. за діапазоном чисел: від 1 до 100 (наприклад — від 5 до 10, від 10 до 50 і т. п.)

2. Роздрукувати отриманий файл. Попередньо ви можете зберегти файл із завданнями на комп’ютер або флешку.

ГЕНЕРАТОР ПРИКЛАДІВ І РІВНЯНЬ

* Якщо ви генеруєте приклади в браузері Firefox, можливо некоректне відображення pdf. файлів в результаті генерації (генерується порожня сторінка в клітинку, або ні знаків математичних дій)

1. Зберегти отриманий (некоректний) документ на комп’ютер, а потім відкрити і роздрукувати файл з прикладами з вашого комп’ютера.
2. Відкрити цю сторінку в іншому браузері (Chrome, Яндекс), скопіювавши адресу сторінки і вставивши його в адресний рядок.

Використовуйте онлайн генератор прикладів з математики, якщо:

— Ваша дитина тільки почав вивчати рахунок. Виберіть самі початкові параметри для генерації. Щоб вийшли найпростіші приклади з математики.

— Вашій дитині потрібна додаткова підготовка з математики.

— Ви збираєтеся в тривалу поїздку. Рішення прикладів і рівнянь буде корисним заняттям, яке допоможе скоротати час в дорозі.

Генератор прикладів з математики буде дуже зручний як для батьків, так і для вчителів. Завдяки параметрам вибору можна створити скільки завгодно завдань різного рівня складності для підготовки.

Переваги генератора математичних прикладів.

— Не треба заздалегідь купувати задачники та посібники з математики з прикладами і рівняннями.

— Щоб отримати приклади для вирішення, не потрібно попередньо завантажувати програму на комп’ютер. Всі приклади генеруються онлайн.

— Ви можете завантажити файл з прикладами на комп’ютер і роздрукувати його в будь-який час.

— Приклади генеруються на сторінці в клітинку, що дуже зручно для правильного написання цифр дитиною.

— Ви можете підібрати завдання індивідуально для вашої дитини в залежності від його рівня підготовки.

Якщо у вас виникнуть труднощі або питання по використанню генератора прикладів — не соромтеся, задавайте питання в коментарях.
Відгуки також вітаються

Поділіться з друзями

Ірина, спасибі, приголомшливо потрібна штучка, дочка у 2-му класі, проблеми з усним рахунком, сама вигадувала, а тут готові приклади. У мене Firefox, тому, як і було описано, приклади не було видно, я скачала на комп, і все красиво роздрукувати. Спробую ще на множення і ділення.
У вас хороший сайт, розумний, продуманий, добрий і корисний, ви — молодець. Ще раз дякую

Галина, спасибі велике за відгук. Дуже рада, що у вас все вийшло. Тепер не потрібно буде ламати голову ну який ще приклад не був написаний, що ще втрачено? користуйтеся на здоров’я!
У багатьох діток в молодших класах складності з рахунком. Навіть не стільки з самим рахунком, скільки зі швидкістю обчислення. Всі дітки різні, хтось поспішає і поспішає, у кого-то проблеми з увагою і зосередженістю, хтось повільний і не квапливий.
На своєму досвіді проходила, коли син, щоразу рахуючи приклади, надовго замислювався, розкладаючи в розумі цифри на десятки і одиниці, виробляючи одні і ті ж обчислення. І тільки завдяки великій кількості Додатково розв’язаних прикладів рахунок став швидким. Результати дій розв’язаних прикладів відклалися у нього в голові готовими шаблонами, які він став застосовувати надалі вже без обчислень.

Велике спасибі за цю програму. Це те що потрібно, просто супер. Автор 5 +++++ Сайт в обране

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...