Пролапс клапана серця як лікувати. Як лікувати біль у серці


Вигодовування, Здорові зуби, Лікування серця, Овуляція / Воскресенье, Май 20th, 2018
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Що таке пролапс мітрального клапана?

Мітральний клапан і його функції

Ліві відділи серця (шлуночок і передсердя) обмежені один від одного мітральним клапаном, який має дві стулки, тому клапан називають ще двостулковим. У нормі, коли лівий шлуночок скорочується і викидає кров в аорту, цей клапан щільно закритий. Таким чином попереджається повернення (регургітація) крові в передсердя і зберігається правильний кровотік в серці, що необхідно для повноцінного функціонування серцево-судинної системи.

Пролапс: що це таке?

Термін «пролапс» позначає провисання або випинання. У разі пролапсу мітрального клапана випинаються його стулки в сторону лівого передсердя, і відбувається це під час скорочень однойменного шлуночка. Відповідно клапан закривається негерметично, через що в систолу невелика частина крові повертається назад в передсердя. Зустрічається пролапс мітрального клапана серця переважно серед молодих жінок, причому виявляють патологію найчастіше випадково — хворі рідко пред’являють якісь скарги.

Причини

Мітральний пролапс буває первинним і вторинним. Первинний ПМК у хворих з нормальним самопочуттям, за відсутності будь-яких симптомів порушення діяльності серця лікарі схильні взагалі не розглядати як патологію. Причинами розвитку такої форми пролапса можуть бути:

Кардіолог розповів, що нарешті з’явилося ліки від гіпертонії.

  Вроджена дисплазія сполучної тканини. Спадковість.

Первинний ПМК найчастіше виявляється ще в дитячому віці і вимагає динамічного спостереження за дитиною. Вторинний ПМК, який зустрічається набагато рідше — це завжди результат патологічного процесу, що відбувається в серці. Виникнення пролапсу двостулкового клапана можливо внаслідок наступних причин:

  Ревматизму. Ендокардиту. ІХС та інфаркту міокарда. Кардіоміопатії. Системних захворювань (таких, як червоний вовчак). Дисфункції сосочкових м’язів (м’язів, які фіксують стулки клапанів між шлуночками і передсердями).

Клінічна картина

Клінічних проявів пролапс двостулкового клапана з незначною регургітацією крові зазвичай не має, тому у таких пацієнтів дефект виявляється випадково під час аускультації (прослуховування) серця і ЕхоКГ. Якщо ж стулки провисають сильно, посилюється зворотний потік крові в передсердя, у хворих з’являються різні симптоми недуги: біль у грудях, відчуття зупинок або навпаки почастішання серцебиття, задишка і т. П. Крім цього, у хворих з первинним ПМК досить часто розвиваються розлади зі боку вегетативної нервової системи, порушується терморегуляція (постійно підвищується температура тіла), знижується імунний захист організму.
Пролапс клапана серця як лікувати. Як лікувати біль у серці
Крім того, оскільки первинний ПМК в більшості випадків виникає через неправильне розвитку сполучної тканини, у дітей з даною патологією можуть бути ознаки дисплазії кульшового суглоба, плоскостопості, гриж різної локалізації, а також астенічний статура. Тому при таких особливостях організму бажано обстежити серце дитини. Що стосується вторинного ПМК, то він зазвичай має більш виражені клінічні прояви, які частково обумовлені основним захворюванням.

Діагностика

Головний метод діагностики ПМК — це ультразвукове дослідження серця (ЕхоКГ). За ЕКГ виявити дану патологію важко, але можна виявити досить часті її ускладнення — аритмії. За результатами ЕхоКГ встановлюють ступеня ПМК:

  При першій випинання стулок становить не більше 5 мм; при другій — 5 — 10 мм; при третій — більше 10 мм.

Чим небезпечний пролапс мітрального клапана?

У більшості випадків ПМК протікає сприятливо, і тільки у 2 — 4% хворих можливий розвиток серйозних ускладнень:

  Недостатності мітрального клапана; інфекційного ендокардиту; жизнеугрожающих аритмій; тромбоемболії; раптової смерті (в основному пов’язаної з виникненням важкої аритмії).

Як лікувати пролапс мітрального клапана?

Тактика лікування хворих з первинним ПМК визначається ступенем випинання мітральних стулок, а також характером кардіологічних і вегетативних порушень. У легких випадках лікування не проводиться, хворим рекомендують щорічно проходити огляд у кардіолога і обов’язково стежити за своїм здоров’ям — повноцінно відпочивати, правильно харчуватися, не курити і не зловживати спиртним, контролювати свій емоційний стан. Якщо ж у пацієнта виявляються вегетативні розлади, йому показана медикаментозна і психологічна терапія. Застосовують наступні лікарські засоби:

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...
  Седативні препарати (починають з рослинних, якщо ж вони не допомагають, вдаються до більш серйозного лікування); вегетотропние кошти; загальнозміцнюючі препарати і вітаміни.

Для поліпшення обміну речовин в міокарді і попередження розвитку аритмії призначають Панангин, Рибоксин, препарати магнію і інші засоби. Якщо ж хворі скаржаться на біль у серці, і у них виявляється аритмія на ЕКГ, проводиться активне кардіологічне лікування.

Олег Табаков поділився своїм секретом успішної боротьби з високим тиском.

У важких випадках мітральний пролапс лікують хірургічним шляхом: проводять плікцію стулок клапана, створюють штучні хорди, замінюють клапан і т. Д.
При вторинному ПМК, крім виявленого клапанного дефекту, необхідно лікувати основне захворювання, щоб деформація клапана не прогресувала.

Заняття спортом при ПМК

Питання про те, протипоказаний спорт хворим з ПМК, вирішується індивідуально в кожному випадку. Лікар оцінює стан здоров’я пацієнта і то, як його організм адаптується до фізичних навантажень. При відсутності ознак порушення функціонування серця, заняття спортом не протипоказані (але вибирати краще те, що не пов’язане з штовхоподібними рухами, — стрибками, ударами, підняттям тяжкості). Рекомендується плавання, біг, велоспорт і т. П.

При розвитку ускладнень недуги будь-які фізичні навантаження повинні бути обмежені.

Пролапс мітрального клапана, як лікують пролапс?

Пролапс мітрального клапана — це словосполучення, яке чули багато, але його значення відоме тільки вузькому колу людей. У це коло входять лікарі та пацієнти, які зіткнулися з цим явищем. Що ховається за словосполученням пролапс мітрального клапана, зараз спробуємо розібратися і ми. Для того, щоб зрозуміти, що являє собою пролапс мітрального клапана необхідно

Для початку звернутися до анатомії і зрозуміти, що являє собою мітральний клапан. Між лівим передсердям і лівим шлуночком знаходиться цей самий клапан, який називають мітральним. Він складається з двох стулок, а під час серцевих скорочень ці стулки розкриваються, щоб пропустити насичену киснем кров в лівий шлуночок, а коли шлуночок скоротитися, то кров відправитися по великому колу кровообігу і буде насичувати весь організм поживними речовинами і киснем. Функція мітрального клапана полягає в тому, щоб попередити повторний закид крові в ліве передсердя з лівого шлуночка. Здоровий клапан відмінно виконує свою роботу, так як відмінно змикається і відрізняється щільністю і міцністю. А тепер ми впритул підійшли до розкриття суті захворювання. Якщо здійснити переклад слова пролапс на російську мову, то можна почути таке слово, як провисання. Це говорить про те, що клапан трохи провисає, тобто розтягнутий, тому не може так щільно замикатися, як це потрібно для забезпечення роботи серцевого м’яза. Так як клапан не здатний повністю стискатися, то кров з лівого шлуночка потрапляє назад в ліве передсердя. Таке порушення в медицині називають зворотним занедбаністю або регургітацією.

Пролапс мітрального клапана # 8212; причини

Пролапс мітрального клапана зустрічається в 15-20% всього населення Землі. У жінок хвороба діагностується в 10 разів частіше, ніж у чоловіків. Виявляється зазвичай у молодому віці, до 30 років. Фахівці виділяють вторинний і первинний пролапс мітрального клапана. Якщо ставиться діагноз первинний пролапс мітрального клапана, то значить його причиною послужило вроджене захворювання сполучної тканини або зіграла роль спадковість. Причинами вторинного пролапсу мітрального клапана можуть послужити різні захворювання, включаючи ревматизм. запалення в ділянці серця, травми.

Порушуючи тему причин пролапсу мітрального клапана хочеться особливу увагу звернути на генетичну схильність. Лікарі часто говорять про те, що у більшості людей з таким діагнозом є близькі родичі з такою ж патологією. Тобто виходить, що частка пацієнтів з первинним пролапсом мітрального клапана, значно більше, ніж з вторинним. Можна сказати з упевненістю, що у батьків, які мають такі проблеми, народяться діти з аналогічними дефектами мітрального клапана. Тому, знаючи про свою хворобу, такі люди повинні приділяти особливу увагу здоров’ю серця своєї дитини.

Іноді пролапс, мітрального клапана, який був виявлений в молодому віці або в дитинстві може з роками зникнути. Це обумовлено тим, що збільшується жорсткість клапана і може повноцінно виконувати свої функції.

Як проявляється пролапс мітрального клапана?

Пролапс # 8212; це захворювання, про існування якого багато хто навіть не здогадуються, так як хвороба у них протікає абсолютно безсимптомно. Іноді людини може турбувати незначний біль в області серця, яка зазвичай з’являється через переживання. Біль не вгамовується за допомогою прийому нітрогліцерину і абсолютно ніяк не пов’язана з фізичною активністю. Хворобливі відчуття не відрізняються великою інтенсивністю, зате досить тривалі і супроводжуються відчуття серцебиття. При появі болю під час пролапса мітрального клапана хворі можуть відчувати почуття тривоги.

Виходячи з симптоматики можна припустити, що пролапс мітрального клапана не має значного впливу на самопочуття людини і не представляє з себе загрозу для життя. Таке припущення можна назвати абсолютно вірним, оскільки пролапс мітрального клапана не впливає ні на працездатність людини, ні на його здоров’я в більшості випадків.

Діагностика пролапса мітрального клапана заснована на прослуховуванні шумів. Про наявність патології в мітральному клапані може свідчити систолічний шум. Дуже часто пролапс мітрального клапана діагностується випадково — під час проведення ЕКГ. Даний діагностичний метод дозволяє оцінити стан мітрального клапана.

Як лікують пролапс мітрального клапана?

Лікування не потрібно в тих випадках, коли пролапс знаходиться не на глибокій стадії розвитку і не викликає порушення ритму серцевих скорочень. Якщо пролапс сильно виражений, супроводжується болями в серці і має місце порушення серцевого ритму, то потрібне лікування. Зазвичай це медикаментозне лікування із застосуванням курсу бета-блокаторів. У дуже рідкісних випадках може знадобитися хірургічне втручання. Методика лікування вибирається лікарем в залежності від глибини пролапсу і причин його виникнення. Після постановки діагнозу пролапс мітрального клапана пацієнтові треба регулярно проходити обстеження у кардіолога.

Цікаві статті:

Чи лікується у дітей пролапс мітрального клапана

Пролапс клапана серця як лікувати. Як лікувати біль у серці

Хвороби серця сьогодні є найбільш часто зустрічаються, як серед дорослих, так і серед підлітків, а найбільш поширеним захворюванням є пролапс мітрального клапана у дітей (ПМК). Так як це часте явище, то необхідно мати якомога більше інформації про недугу. Тільки так можна буде впоратися з цією патологією.

Пролапс мітрального клапана (або синдром хлопающего клапана) — це відхилення в роботі серця, в ході якого стулки клапана прогинаються, і кров частково повертається з шлуночка в передсердя. За обсягом повертається крові судять про ступінь вираженості захворювання. Ця хвороба є дуже поширеною і зустрічається як у дорослих, так і у дітей.

У дорослих пролапс виявляється набагато рідше, ніж у підлітків. Серед дітей у віці старше десяти років ця недуга частіше спостерігається у дівчаток. Синдром хлопающего клапана нерідко діагностується спільно з іншими захворюваннями серця, такими як пролапс аортального клапана, серцева недостатність, артеріальна гіпертензія або порок серця.

Форми пролапсу

Види хвороби розрізняються залежно від походження:

  Первинний. Дана форма не є серйозною патологією. Але все ж, всі зміни, які провокуються пролапсом, не можуть залишатися без уваги лікарів. Крім цього існує ряд ускладнень, до яких призводить первинний ПМК. До них відносяться: мітральна недостатність (у дітей зустрічається досить рідко, в основному через травми грудної клітини), тромбоемболія, бактеріальний ендокардит. аритмія, перикардит. Вторинний. Ця форма проявляється після перенесених серцевих захворювань, будучи ускладненням.

Симптоматика

Протікає дане захворювання практично непомітно і виявляється при профілактичних обстеженнях випадковим чином. Однак можна відзначити кілька симптомів, наявність яких може свідчити про ПМК:

  Відчуття нестачі повітря (ситуації, коли хочеться зітхнути якомога глибше); головні болі в нічний і ранковий час; загальна слабкість і підвищена стомлюваність; болю в районі серця, які не пов’язані з перенесеними фізичними навантаженнями; запаморочення, непритомність і переднепритомний стан; відчуття прискорення або уповільнення серцебиття.

Читайте також: Дитяча тахікардія: чому важливо розпізнати симптоми

Пролапс клапана серця як лікувати. Як лікувати біль у серці

Лікування пролапса

  При відсутності яскраво виражених ознак хвороби лікування не потрібно. У цій ситуації буде достатнім відвідування кардіолога один раз на рік і проходження ехокардіографії серця. У випадках, коли пролапс діагностується одночасно з порушеннями серцевого ритму, необхідно проводити активне лікування. У цій ситуації кардіолог зможе призначити препарати, що допомагають впоратися з недугою. На сам пролапс медикаменти не впливають, лікування спрямоване більше на супутні захворювання. Пацієнтам з таким захворюванням буде корисна лікувальна гімнастика, а важких фізичних навантажень їм слід уникати. Якщо відтік крові в серце дуже сильний, то може знадобитися хірургічне втручання. В цьому випадку вшивають клапан, що нормалізує його функцію. У випадках, коли такий метод недоступний, призначають імплантацію клапана.

Профілактичні заходи

  Регулярне відвідування кардіолога (раз в 2-3 року) навіть якщо у дитини немає ніяких скарг, а при їх наявності # 8212; щорічне проведення ЕКГ та ЕхоКГ. Харчування дитини має бути повноцінним і збалансованим, тому необхідно дотримуватися дієти з великим вмістом магнію (бобові, вівсяні пластівці, мигдаль та ін.). Виконувати помірні фізичні навантаження, уникаючи перевантажень. Регулярний масаж, фітотерапія і водні процедури не тільки послужать профілактикою захворювань серця, а й добре позначаться на здоров’ї в цілому. Якщо є підозри, відразу ж звернутися до лікаря.

Пролапс мітрального клапана у дітей сьогодні зустрічається дуже часто. Ця патологія нерідко призводить до утворення інших проблем з серцем. Саме тому батьки повинні знати про причини виникнення цієї хвороби, способи її лікування та заходи профілактики. Саме правильні і своєчасні дії мам і тат допоможуть уникнути їх дітям серйозних проблем зі здоров’ям.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...