Синусовий ритм тахікардія що це. Тахікардія


Виховання дитини, Здорові вуха, Лікування серця, Овуляція / Вторник, Май 22nd, 2018
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Синусова тахікардія що це

Синусова тахікардія — почастішання частоти серцевих скорочень до 120-220 за хвилину при збереженні правильного синусового ритму.

Андрій Дергачов Майстер (1436) 6 років тому

Синусова тахікардія являє собою почастішання серцевої діяльності в стані спокою понад 100 скорочень в 1 хв з правильним ритмом, коли водієм серцевого ритму є синусовий вузол.

Етіологія і патогенез. Розрізняють синусовую тахікардію: 1) пов’язану з органічними ураженнями серцево-судинної системи (запальні та інші захворювання міокарда, що призводять до серцевої недостатності, захворювання, що призводять до судинної недостатності); 2) викликану безпосереднім впливом на клітини синусового вузла при гіпоксемії, ацидозі, інтоксикації, інфекції, підвищенні температури тіла (підвищення температури на 1 ° С зазвичай призводить до почастішання серцевих скорочень приблизно на 10 в 1 хв); 3) неврогенную, що залежить від стану центральної або вегетативної нервової системи (підвищення збудливості психіки, збільшення симпатичного і зменшення парасимпатичного впливу на серце); 4) лікарську (після введення адреналіну, норадреналіну, ефедрину та інших симпатоміметичних препаратів, атропіну, тиреоидина, еуфіліну, кофеїну, кортикостероїдів та ін.).

Найбільш часто синусова тахікардія виникає при таких захворюваннях: кардіоневроз, тиреотоксикоз, серцева недостатність, ревматизм, міокардит, септичний ендокардит, перикардити, інфаркт міокарда, легеневе серце, колапс, анемії, легеневий туберкульоз, вогнищева інфекція. Синусова тахікардія нерідко зустрічається у людей зі здоровим серцем. Велика частина екстракардіальних тахікардій — це неврогенні тахікардії.

Тривале існування синусової тахікардії порушує центральну і коронарну гемодинаміку (споживання серцем більшої кількості кисню і збільшення витрати енергії, зменшення резервів кисню в коронарних капілярах). При ураженнях міокарда синусова тахікардія може викликати або поглибити наявну серцеву недостатність.

Клініка. Зазвичай хворі з синусовою тахікардією скаржаться на серцебиття, почуття тяжкості або біль в області серця. Число серцевих скорочень становить 110 — 150 в 1 хв, в окремих випадках може доходити до 180 і більше. Найбільш різка тахікардія властива неврогенної формі і спостерігається найчастіше при нейроциркуляторна дистонія, тиреотоксикозі або ураженні проміжного мозку. Поразка міокарда характеризується помірною тахікардією (100 — 120 в 1 хв). Для синусової тахікардії характерні поступовий початок і кінець, правильний ритм. Зазвичай на верхівці посилений і (або) розщеплений 1-й тон, 2-й тон ослаблений, маятнікообразний ритм або ембріокардія.

Про маятникоподібними ритмі кажуть в тих випадках, коли при майже однаковій тривалості систоли й діастоли сила 1-го і 2-го тону майже однакова. При ембріокардія тривалість систоли і діастоли однакова, але 1-й тон сильніше 2-го.

Інститути, які раніше шуми можуть стати більш слабкими або повністю зникнути, що в ряді випадків ускладнює постановку діагнозу основного захворювання серця.

Диференціальна діагностика. Синусовую тахікардію слід відрізняти насамперед від надшлуночкової пароксизмальної тахікардії (табл. 1), потім від тріпотіння передсердь з предсердно-шлуночкової блокадою 2: 1, мерехтіння передсердь з великою часто тон шлуночкової пароксизмальної тахікардії.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Лікування при екстракардіальних (неврогенних) формах синусової тахікардії включає психотерапію, седативні засоби (валеріана з бромом, триоксазин, діазепам), санацію вогнищ інфекції, бета-адреноблокатори, резерпін, верапаміл; при кардіологічних формах — лікування основного захворювання, оптимальна дигитализация, солі калію, поєднання цих препаратів з бета-адреноблокаторами, за свідченнями салуретики і інші засоби (див. також «Антиаритмічні засоби»).

Прогноз при синусової тахікардії залежить від перебігу основного захворювання.

Профілактика — активне лікування в першу чергу основного захворювання.
Http: // 4cardiologist. ru / sinusovaya-tahikardiya /? curPos = 0

Едуард Гуру (3815) 6 років тому

Тахікардія — це почастішання числа серцевих скорочень частіше нормального (норма 60 — 80 ударів в хвилину). Синусова — значить джерело генерує електричні імпульси, що призводять до скорочення серця, перебуває в синусовомувузлі. Синусовий вузол — в нормі є провідним джерелом генеруючим електричні імпульси. Відповідно джерело ритму серця при синусової тахікардії не є ектопічним (патологічним). А все інше дуже докладно у відповіді Андрія Дергачова.

Синусова тахікардія що це?

Що таке синусова тахікардія серця? Виникає вона в результаті збільшення частоти серцевих скорочень більше 90 ударів в хвилину, в той час як управляє ритмом синусовий вузол.

В такому випадку частота серцевого ритму не перевищує 160 ударів в хвилину. Крім того, частота серцевих скорочень (ЧСС) убуває і наростає поступово. У здорової людини почастішання серцевого ритму може бути пов’язано з хвилюванням чи фізичним навантаженням і це нормальне фізіологічне явище. Якщо частішає серцебиття в спокійному стані — можна говорити про патологію.

Синусова тахікардія — причини виникнення

У людини з нормальним ритмом серця може виникати синусова тахікардія при лихоманці. Кожен градус підвищеної температури тіла може зробити частішим серцевий ритм до 10 ударів серця в хвилину.

Також в прискореному ритмі серце починає працювати при анемії, для забезпечення повноцінного постачання органів киснем.

Синусова тахікардія може спостерігатися у людей з порушеними функціями щитовидної залози. Таке захворювання, як гіпертиреоз при відсутності адекватного лікування може тягти за собою збільшення частоти серцевих скорочень.

Підвищення серцевих скорочень може бути викликано безконтрольним прийомом сечогінних засобів, глюкокортикоїдних гормонів (метіпред, преднізолон) і інших препаратів.

Синусова тахікардія симптоми:

    Відчуття браку повітря; задишка; прискорене серцебиття в стані спокою, яке не проходить протягом декількох хвилин; часті запаморочення, потемніння в очах; втрата свідомості (можливо і неодноразова).

Як правильно лікувати синусовую тахікардію?

Лікування може бути різноманітним і це безпосередньо залежить від причин, за якими виникла синусова тахікардія. Якщо вона виникла внаслідок розвитку гострих і хронічних захворювань, то для ефективного її усунення необхідно вилікувати ці захворювання.

Як лікувати синусовую тахікардію при гіпертиреозі?

В цьому випадку необхідно підібрати правильну дозу для компенсації гіпертиреозу. Якщо ЧСС виникла внаслідок анемії, то необхідно нормалізувати рівень еритроцитів і гемоглобіну.

Виникла тахікардію у людей із захворюванням серця лікують індивідуально виходячи з клінічної ситуації. Наприклад, при правильному підборі спеціальних засобів людині з серцевою недостатністю зменшують частоту ЧСС і навантаження на серце.

Лікування тахікардії народними методами

Як лікувати синусовую тахікардію мелісою? Як заспокійливий засіб при порушенні ЧСС використовують траву меліси. З неї готують відвар, який приймають три рази в день по половині склянки. Рецепт приготування відвару з трави меліси: одну столову ложку меліси на 2,5 склянки окропу і настоювати в теплому місці 20 хвилин, потім процідити.

Також для лікування синусової тахікардії використовують ягоди калини. Необхідно розтерти три склянки калини і покласти в трилітрову банку, потім залити кип’яченою водою (2 літри) і настоювати близько шести годин. Процідити і додати 0,5 л натурального меду. Приймати по 1/3 склянки до їди тричі на день. Курс лікування один місяць.

При синусової тахікардії використовують корінь валеріани. На 100 мл додати 2 чайні ложки кореня валеріани і кип’ятити близько двох хвилин, дати настоятися п’ятнадцять хвилин і процідити. Приймати тричі на день по одній столовій ложці відвару перед їжею.

ПОРТАЛ ПРО ЗДОРОВ’Я

Портал про здоров’я, на якому ви знайдете всю цікаву для вас інформацію, пов’язану з медициною. У нас величезна кількість якісно опрацьованих статей стосуються конкретних захворювань і симптомів. Ми регулярно висвітлюємо популярні новини в медичній сфері. Нашим читачам надається унікальна можливість, отримати кваліфіковану консультацію у лікаря онлайн. Задавайте питання і отримуйте на них відповіді, але при цьому пам’ятайте, онлайн консультації носять лише рекомендаційний характер.
Відвідуйте наш портал про здоров’я, отримуйте вичерпну інформацію по цікавлять вас питань, і будьте здорові!

Опитування

Чи використовуєте Ви в лікуванні народну медицину?

Чи знаєте ви, що?

Через хвилину перебування в темноті чутливість очей до світла зростає в 10 разів, через 20 хв. — в 6 тис. Разів.

СОЦІАЛЬНІ ПОСИЛАННЯ

Підпишись на новини блогу і отримай ПОДАРУНОК!

Завантаження.

ЗНАЙШЛИ ПОМИЛКУ? ПОВІДОМТЕ НАМ!

Виділіть текст і натисніть Ctrl + Enter

Увага

Сайт соверменних-медик є інформаційним ресурсом. Вся інформація на сайті призначена для ознайомлення, а не для самолікування. При наявних проблемах зі здоров’ям, зверніться до лікаря.

Синусова тахікардія: чи варто хвилюватися?

Якщо говорити про такий патології, як синусова тахікардія, то слід зазначити, що це захворювання характеризується збоєм серцевого ритму, тобто замість звичних 70 частота серцевих скорочень стрімко збільшується до ста і більше. У чому причина подібної аномалії? Як з’ясувалося, провокує настільки прискорену імпульсацію синусовий вузол, але при цьому всі структури серця функціонують у звичному режимі, а також налагоджена послідовність роботи шлуночків і передсердь, тобто тут йдеться про підвищення автоматизму синоатріального вузла.

Дане явище ніяк себе не виявляє, а помітити його можна виключно при виконанні планової ЕКГ або при підрахунку пульсу. Що ж стосується вікової категорії, то слід зауважити, що найчастіше синусової тахікардії схильні молоді організми, чому всіляко сприяє незрілість нервової системи, адже, як відомо, за нормалізацію частоти серцевих скорочень відповідають симпатична і парасимпатична нервова системи.

Для того щоб зрозуміти, як позбутися від тахікардії, необхідно відстежити динаміку даного патологічного процесу. Отже, моторика симпатичної нервової системи спостерігається в результаті виділення адреналіну, що тягне за собою підвищений артеріальний тиск і пульс, а моторика парасимпатичної нервової системи виявляє абсолютно протилежний ефект. При нормальній роботі організму обидві ці системи взаємно врівноважені, зміщуючись по необхідності в ту чи іншу сторону, але залишаючись в нормі.

У молодих людей такий баланс є досить хитким, оскільки два відділи нервової системи постійно змагаються між собою, тому і загострюється синусова тахікардія, істотно порушуючи звичний серцевий ритм.

Однак варто прояснити, що зовнішніх причин даної патології може бути безліч, в тому числі фізична робота, стрес, підвищення температури тіла, захворювання щитовидної залози куріння, анемія. І, незважаючи на те, що сама по собі синусова тахікардія не шкодить здоров’ю, патогенний фактор її загострення може згубно відгукнеться на загальному стані організму.

Симптоми даної патології, на відміну від інших видів тахікардій, щодо помірні і дуже часто протікають при повній відсутності будь-яких скарг з боку потерпілого організму, рідко хворий чітко відчуває у себе серцебиття, надмірну сонливість і підвищену стомлюваність, а дізнається про переважання тахікардії, виключно порахувавши власний пульс. Так чи інакше, синусова тахікардія вимагає своєчасної медичної діагностики, яка полягає у виконанні електрокардіографічного обстеження. Необхідно уточнити, що легка, помірна синусова тахікардія при функціональному порушенні не вимагає медикаментозного лікування. Але якщо були виявлені і зафіксовані інші форми тахікардії, необхідно пройти курс продуктивного лікування.

Синусова тахікардія лікується поетапно, але для початку необхідно достовірно виявити ту причину, яка викликала її прогресування. В основному, після лікування характерного захворювання, що викликало тахікардію, захворювання проходить. Вкрай рідко рекомендують спеціальні медикаменти, заспокійливі емоційний ритм серця. У подібних випадках прописують невеликі дози В-адреноблокаторів, які здатні в лічені хвилини усунути таке аномальне явище, як синусова тахікардія.

Звідси можна підсумувати: лікування подібної серцевої дисфункції повністю залежить від її типу і причини загострення. Часто досить усунути патогенний фактор, щоб повернути нормальний серцевий ритм. Іноді рекомендується медикаментозне лікування, набагато рідше показано хірургічне втручання. Так чи інакше, необхідно пильно ставитися до свого мотору.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...