Слиз в горлі як її лікувати. Горло лікування


Різні статті / Суббота, Май 19th, 2018
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Слиз в горлі і як її лікувати

Функції слизової оболонки верхніх дихальних шляхів

ЛОР лікаря в своїй практиці часто доводиться стикатися з такою проблемою як слиз в горлі. Досить велика кількість пацієнтів основна скарга у яких саме на слиз. Так звідки вона утворюється і постійно заважає в горлі? Давайте розберемося. Верхні дихальні шляхи людини вистелені слизовою оболонкою. Якщо розгорнути всю слизову оболонку верхніх дихальних шляхів (глотка, порожнину носа, навколоносових пазух) в один килим, то вийде досить пристойна площа близько 25 кв. м . Така анатомія верхнього поверху органів дихання, така велика площа слизової оболонки має важливий біологічний сенс.

Справа в тому, що ми змушені отримувати кисень з повітря, а повітря не стерильний, при диханні людина разом з повітрям вдихає величезну кількість мікробів, тому органи дихання, як ніяка інша система людини відчуває колосальну біологічну навантаження. Але природа коли нас створювала, все це враховувала, тому верхні дихальні шляхи і мають таку будову як досконалий продукт тривалого еволюційного процесу.

Основна функція слизової оболонки вистилає верхні дихальні шляхи захисна, це складний багатокомпонентний фільтр. Якщо цей фільтр правильно працює то мікроби, які ми постійно вдихаємо, нас не турбують.

Причини слизу в горлі

Всі проблеми починаються, коли це складна багатокомпонентна захисна система дає збій. Причиною такого збою найчастіше буває ГРВІ, але це може бути так само і травма, різка зміна клімату, ослаблення імунітету у жінки при вагітності і ряд інших причин. Образно кажучи внаслідок поломки, піднімається шлагбаум і мікроби впроваджуються більш глибоко в слизову оболонку і запускають в ній дегенеративний процес.

Насправді суть всіх запальних ЛОР захворювань, таких як вазомоторний риніт. хронічний тонзиліт. синусит. хронічний фарингіт і є цей дегенеративний процес у слизовій внаслідок ослаблення захисних властивостей слизової оболонки. Однією з основ цих дегенеративних змін є порушення регенерації слизової оболонки.

Справа в тому що всі тканини нашого організму протягом життя оновлюються, верхній шар шкіри повністю оновлюється десь протягом п’яти днів, верхні шари слизової оболонки органів дихання оновлюються де то за тиждень. В результаті патологічних механізмів на тлі ослаблення захисних властивостей слизової регенерація починає протікати неправильно і на слизовій оболонці утворюються мікроерозіі, які є вхідними воротами для мікробів, тобто слизова оболонка стає як сито. Мікроби знову і знову потрапляють через це сито в слизову, дегенеративний процес підтримується, захисні властивості ще більше приходять в непридатність, так само дратуються вегетативні нервові закінчення, яких величезна кількість в товщі слизової оболонки, що призводить до патологічної імпульсації нервових закінчень келихоподібнихклітин.

При захворюваннях через ослаблення захисних властивостей слиз безперервно стікає в глотку, накопичується в горлі, хворому доводиться постійно отхаркиваться, плюватися.

На всій площі слизової оболонки величезна кількість келихоподібних клітин, це високоспеціалізовані клітини, основна функція яких вироблення слизу, завдяки наявності цих клітин слизова і називається слизової, так як деяка кількість слизу необхідно для нормального її функціонування. Внаслідок патологічної імпульсації вегетативних нервових закінчень келихоподібнихклітин як результату дегенеративного процесу вони починають неправильно працювати і надлишково виробляти слиз. Цей слиз безперервно стікає в глотку, накопичується в горлі, хворому доводиться постійно отхаркиваться, плюватися, що доставляє невимовне дискомфорт.

Лікування слизу в горлі

Незважаючи на частоту народження такої проблеми як слиз в горлі, ефективних методів лікування цієї недуги дуже мало. Часто ЛОР лікарі взагалі не беруться за лікування хворих зі слизом в горлі, кажуть їм, що вони здорові і відправляють додому . Нерідко після безрезультатного лікування, що включає так само і величезна кількість антибіотиків, таких хворих направляють до психіатра. У зовсім кричущі випадки таких пацієнтів навіть оперують, що звичайно не приносить хороших результатів.

Заковика в тому, що б лікування слизу в горлі було ефективним потрібно впливати на всі важливі ланки патогенезу дегенеративного процесу, а саме потрібно просаніровать всю площу слизової оболонки верхніх дихальних шляхів, відновити її і стабілізувати місцевий імунітет. На жаль це не вдається за допомогою сучасних лікарських засобів і хірургічного лікування.

За допомогою методів застосовуваних нами вдається цього досягти і позбавити від такої, здавалося б, нерозв’язною проблеми як слиз в горлі. Метод, застосовуваний нами настільки ефективний, що зменшення слизу вже відзначається після одного, двох сеансів лікування. Записуйтеся на консультацію до наших фахівців, Ви ні чим не ризикуєте, методи застосовуються нами абсолютно безпечні і не мають побічних ефектів.

Як позбутися від слизу в горлі

Верхні дихальні шляхи і ротоглотки людини постійно потребують зволоженні. Вдихаємо повітря сушить, а проковтування їжі постійно вимагає легкості ковтання. При різних простудних захворюваннях на задній стінці горла часто збирається слиз, яка заважає просуванню повітря і руху глотки. У тому випадку, якщо її занадто багато, слиз може аспірованої в легені, і викликати бронхіт або навіть бронхопневмонию .

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Слиз в горлі як її лікувати. Горло лікуванняКрім того, при таких захворюваннях, наприклад, як стафілококовий або менінгококовий назофарингіт, слиз, яка накопичується на задній стінці горла, може бути заразною, містити гній при ангіні, і, потрапляючи в шлунок, викликати роздратування або навіть захворювання його слизової оболонки.

Які причини ведуть до того, що може відбуватися постійно підвищене вироблення слизу, і якими народними засобами можна прибрати цю слиз?

Про причини появи слизового секрету

Слиз можна називати мокротою, але тільки в першому наближенні. Як вважають пульмонологи, мокротою вважається те, що не знаходиться в ротовій порожнині до кашльового поштовху. Вона може зібратися на задній стінці горла, але все одно, слизом вважається тільки те, що утворюється і знаходиться на стінці глотки, мигдалинах, аденоїдах, язичку, м’якому небі без участі кашлю.

Причини появи слизового секрету — запальні захворювання ЛОР — органів і порожнини рота.

Саме внаслідок них, найчастіше і накопичується слиз, яка може бути швидше густий, ніж рідкої. До таких захворювань належать:

Ангіни. або гострі тонзиліти. Секрет накопичується на мигдалинах і піднебінних дужках. Фарингіти і рінофарінгити, тобто запалення глотки, або горла. При ринофарингите постійно мимоволі відбувається «шмигання носом», і слиз з носової порожнини потрапляє в глотку. Різні синусити, найчастіше гайморити. Запальні захворювання ротової порожнини, такі, як афтозний і виразковий стоматит, гінгівіти.

Крім того, до підвищеного вироблення слизу призводить:

    Роздратування пошкодженої слизової порожнини рота. Причини скупчення її на задньої стінки горла в тому, що вона також прагне туди в силу ковтальних рухів і через сили тяжіння. Алергічні стани, пов’язані з вираженим набряком слизової оболонки і секрецією гістаміну. В цьому випадку є виражена гіперемія, слиз утворюється безбарвна і рідка. Іноді причина вироблення секрету — сіаладеніт, або запалення слинних залоз. Тоді велика кількість слини приймають за слизові виділення. Причини скупчення секрету в горлі можуть бути також у вживанні гострої і пряної їжі, молока. Деякі не надають значення, але куріння також служить важливою причиною появи слизових виділень на задній стінці горла.

Про лікування народними засобами

Оскільки причина може бути різною, то і лікування народними засобами також переслідує різні цілі і завдання, наприклад:

    Механічне видалення слизу; антибактеріальна і протизапальна терапія; імуномодулююча терапія, що підвищує неспецифічну резистентність організму.

Розглянемо докладніше кожен з розділів.

Видалення слизу

Слиз в горлі як її лікувати. Горло лікуванняЦе найпростіший вид лікування. Прибрати виділення найпростіше можна за допомогою полоскань. До цього способу потрібно вдаватися, коли причини криються в запальних захворюваннях. Адже алергічний набряк потрібно лікувати зовсім іншими засобами, які діють швидко. Найбільш популярні такі полоскання:

Полоскати відваром з коріння лопуха. Лікування повинно проводитися теплим розчином, протягом 5 днів 3 рази в день. Настоянка календули (аптечних нагідок) розлучається в теплій воді, в кількості 10-15 крапель на склянку. Лікування проводиться 3 — 4 рази на день, протягом тижня. Відмінним комплексною дією володіє содово-соляний розчин з додаванням 3 крапель настоянки йоду. Один мінус — це лікування не люблять малюки. Слід взяти чайну ложку солі кухонної, чайну ложку соди, розмішати в склянці гарячої води, і капнути три краплі йоду. Цей розчин не можна ковтати . У тому випадку, якщо у пацієнта патологія щитовидної залози, то потрібно замінити настойку йоду іншою речовиною, наприклад, краплею брильянтового зеленого. Полоскати потрібно 3-4 рази в день, подовгу, поки дозволяє дихання. Через 2-3 дні вся слиз, яка знаходиться на задній стінці горла, зникає.

Протизапальні народні засоби

Для того щоб зменшити прояви хворобливого ковтання, і, одночасно, ліквідувати виділення на задній стінці глотки, добре допомагають продукти бджільництва:Слиз в горлі як її лікувати. Горло лікування

Потужним імуномодулюючою дією володіє жування прополісу. При самому початку утворення слизу і болю в горлі потрібно жувати стільниковий мед, разом з воском, хоча б протягом години вранці і ввечері. Потім віск потрібно виплюнути. Це лікування добре проводити з липовим медом і Буркуновий різнотрав’ям . Лікування хвойними фітонцидами. Свіжу хвою і зелені шишки заливають окропом в заварювальному чайнику. Потрібно глибоко вдихати через носик чайника ротом, поки розчин не охолоне. Точно так само можна лікувати гиперсекрецию фітонцидами часнику. Тільки для цього потрібно розчавити в заварний чайнику зубчик, або покласти туди його в натертому вигляді. Якщо у людини є алергічні прояви: астма або бронхоспазм, тоді часникові інгаляції краще не використовувати . Адже часник люблять з — за його вираженого дратівної дії, але в даному випадку потрібно лікувати іншими засобами, наприклад, розведеною в окропі однією краплею олії чайного дерева. Вдихати треба через носик чайника.

Репеленти

Слиз в горлі як її лікувати. Горло лікуванняВідмінна дія надає тривалий і ретельне пережовування (і ковтання) столової ложки такої суміші: один стакан чорного кишмишу без кісточок, один стакан волоських горіхів (протертих або товчених), один стакан меду (краще липового) і вичавлений сік одного лимона. Суміш зберігати в холодильнику. Вживати по 1 ст. ложці 3 рази на день. Це лікування може допомогти також при занепаді сил. Також допомагає для очищення глотки дуже просте лікування: потрібно просто не їсти на ніч, піднімати головний кінець ліжка, або користуватися більш високою подушкою, особливо в перші дні запального процесу в носоглотці. Допомагає очистити носоглотку відмова від лимонадів, «шіпучек», кави і алкоголю, жирної їжі.

На завершення слід сказати, що лікувати надлишок слизу верхніх дихальних шляхів неважко і без офіційних препаратів, тільки лікування повинно бути своєчасним і регулярним, а пацієнт — дисциплінованим.

(Оцініть статтю. Дякую.)

Слиз в горлі

При відхаркуванні виділяється патологічний трахеобронхіальний секрет, в якому є слина. Цей секрет виробляють слизові і серозні залози, келихоподібних клітини трахеї і клітинні елементи. Носова слиз також як і слина має бактерицидні властивості. Кожна здорова людина в день проковтує від десяти до ста мілілітрів цього секрету.

Накопичується слиз в горлі

Слиз в горлі як її лікувати. Горло лікуванняМокрота з’являється через те, що трахеобронхіальний секрет збільшується в об’ємі і змінюється його склад. Це відбувається тоді, коли в організм потрапляє інфекція або який-небудь алерген провокує запалення слизової оболонки бронхів.

Склад мокротиння визначає її колір. Вона буває безбарвної, зеленої. чорної. жовтої або іржавою. Жовтий і зелений відтінки дає гній. Яскраво-жовтий канарковий колір говорить про те, що в мокротинні занадто багато еозинофілів. При бронхіальній астмі мокротиння буває саме такого кольору. При крупозної пневмонії мокрота набуває іржавий колір. При пневмоконіозах, коли людина дихає вугільним пилом, мокрота набуває чорний колір. Найчастіше мокротиння не володіє ніяким запахом. Однак якщо в ній розвивається гнильна мікрофлора, з’являється неприємний запах.

Мокротиння буває густий, рідкої або в’язкої, слизової, гнійної, слизисто-гнійної або кров’яною. Слизова мокрота має вузький консистенцією і не має кольору. При бронхіальній астмі вона особливо прозора і тягуча. При багатьох захворюваннях легенів і бронхів, наприклад, при інфекційно-алергічної бронхіальної астми та обструктивному бронхіті, мокрота стає слизисто-гнійної. Густа мокрота, що складається з слизу і гною, при кашлі відходить у вигляді зліпків. Якщо в мокроті з’явилася кров, значить, в легких відкрилася кровотеча.

В мокроті міститься багато білків, вуглеводів, ліпідів і нуклеотидів, які утворюються з плазми і бронхів. У гнійної мокроті є велика кількість колагенази, еластази і хіміотріпсіноподобних ферментів. Вони беруть участь в розщепленні білкових макромолекул і покращують реологічні властивості мокротиння. Хоча якщо їх виявиться занадто багато, слизова оболонка бронхів може пошкодитися і еластична структура легкого постраждає.

Слиз в горлі причини

Іноді лікарям доводиться дослідити мокротиння пацієнта. Для цього він повинен натщесерце з ранку зібрати її в стерильну плювальницю. Перед процедурою необхідно ретельно прополоскати ротову порожнину.

У клінічній практиці для вивчення мокротиння застосовують мікроскопічне, макроскопічне, біологічне, мікробіологічне та фізико-хімічне дослідження.

При макроскопічному дослідженні визначається колір, запах, консистенція, характер і кількість мокротиння. Її поміщають в скляний посуд і дивляться, як вона розшаровується. Слизисто-гнійна і слизова харкотиння не розшаровується, на два шари поділяється гнійна мокрота: серозний і гнійний, бувають випадки, коли гнійна мокрота поділяється на три шари: слизисто-гнійний або пінистий, серозний і гній або продукт тканинного розпаду.

Цитологічне дослідження дозволяє визначити активність захворювання, дізнатися, що стало причиною утворення слизу: алергія або інфекція.

Взагалі, слизова горла захищає тканини від ушкодження. Люди, які курять, вживають спиртні напої і захоплюються пряними або гострими стравами не повинні дивуватися тому, що в горлі накопичується слиз. Якщо протягом двох тижнів не дратувати горло, все пройде само по собі.

Слиз в горлі, причини якої легко визначити, може з’явитися через запалення навколоносових пазух. Якщо перенести ГРВІ на ногах, утворення слизу в горлі не уникнути. Адже якщо нормально не лікуватися, можуть з’явитися ускладнення, в даній ситуації можна сміливо говорити про синуситі. Дихання може бути вільним, але по задній стінці горла буде весь час стікати слиз. Особливо це турбує в ранкові години, коли людина тривалий час перебуває в горизонтальному положенні, а потім встає. Для того щоб позбутися від цього неприємного явища, треба відвідати ЛОРа і пройти курс лікування.

Слиз в горлі може виникнути через захворювання бронхо-легеневої системи. Гострі захворювання ми знаємо, як лікувати, до хронічних швидко звикаємо і навіть не помічаємо їх. Хоча цього робити не можна, краще своєчасно звернутися до лікаря, наприклад, терапевта або пульмонолога, і спокійно жити далі.

Травна система починається з ротової порожнини, горло — це частина травного тракту. Якщо у людини є проблеми зі шлунком або стравоходом, у нього в горлі цілком може утворюватися слиз. Для того щоб від неї позбутися, необхідно пройти гастроентеролога і з’ясувати справжню причину виникнення цього неприємного явища.

Слиз в горлі лікування

Курс лікування від слизу повинен призначити лікар. Можливо, від неї і не потрібно позбавлятися. Якщо змінити спосіб життя, вона самостійно усунутися.

У домашніх умовах можна прополоскати горло і з’їсти кашку з алое. Для її приготування потрібно промити лист алое під проточною водою, перетворити його в кашку і змішати з чайною ложкою меду. Якщо два дня полікуватися, таким чином, від слизу не залишиться і сліду.

Деяким допомагає прополіс. Його потрібно перетворити в порошок і залити склянкою холодної води. Коли віск спливе, а сам прополіс опиниться на дні, необхідно взяти те, що виявилося на дні і налити спирт (100 мл спирту на 30 г прополісу). Банку з настоєм потрібно на тиждень прибрати в темне місце. Важливо пам’ятати, що настоянку потрібно збовтувати щовечора. Коли пройде тиждень, необхідно процідити отримане ліки і змішати його з персиковим маслом. Змащувати ніс, рот і горло слід один раз на добу протягом двох тижнів.

Накопичується слиз в горлі

Накопичується слиз в горлі через запалення придаткових пазух носа, стінок глотки або глоткових мигдалин. Аденоїди найчастіше виникають в дитячому віці, а ось фарингіт або синусит можуть бути у всіх. Зазвичай лікування здійснюється за допомогою антибіотиків, крапель і антисептиків. Антибіотики вбивають бактерії і усувають причину запалення. Найкраще підходять таблетки пеніцилінового ряду: «Амоксиклав», «Амоклан Гексал» і «Аугментин». Зазвичай курс не триває довше тижня. Після того як він закінчиться потрібно попити пробіотики, наприклад, «Лінекс» або «Біфідумбактерин».

Комок слизу в горлі

В області глотки може утворитися кілька мокротиння, яка створює відчуття того, що з’явився грудку слизу в горлі. Зазвичай з цією проблемою йдуть до ЛОРа, хоча можна почати і з терапевта. Гіпертрофічний або катаральний фарингіт найчастіше є причиною цього неприємного відчуття. Фарингіт — це запалення слизової оболонки глотки, яке створює відчуття клубка в горлі.

Слиз в горло не отхаркивается

Зазвичай слиз, що потрапила в горло, легко отхаркивается, але бувають ситуації, коли цього не відбувається і вона створює відчуття дискомфорту. Для того щоб від неї позбутися, необхідно трохи допомогти своєму організму. Для цього бажано здатися до лікаря, але можна обійтися і засобами народної медицини. які легко готуються на швидку руку.

Взагалі, боятися слизу в горлі не варто, адже людський організм — це мудрий механізм, в якому абсолютно все збалансовано і створено для чогось. Слиз в горлі або носі завжди захищає від інфекцій або бактерій. Головне щоб її було не більше, ніж це необхідно для нормального існування.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...