Стан судин при зниженому тиску. Що робити при зниженому тиску


Вигодовування, Здорові вуха, Лікування серця, Після пологів / Среда, Май 2nd, 2018
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

НП Курсив

Гіпотонія. Низький артеріальний тиск. Знижений тонус судин

16.12. 9:34 Рейтинг: 4.4

Стан судин при зниженому тиску. Що робити при зниженому тиску

Низький тиск — слабкий тонус судин.

Тиск. Коли хто-небудь з друзів або родичів багатозначно вимовляє Тиск. . можете не сумніватися — в 99% випадків він має на увазі артеріальний тиск підвищений, тобто гіпертонію. Це не дивно, адже гіпертонія — бич 20-21-го століть, про неї постійно говорять, в арсеналі лікарів є безліч медикаментів, працюють великі медичні центри, наукові лабораторії і все для того, щоб навчитися боротися з гіпертонією. Але ж є ще 1% випадків, коли мається на увазі тиск знижений. І про це 1% хочеться поговорити.

Якщо про підвищений артеріальний тиск написано томи медичної літератури, то про тиск зниженому інформації не багато. Більш того, багато лікарів і не вважають знижений тиск (гіпотонію) чимось, що стоїть їх уваги. Досі точаться суперечки, чи вважати гіпотонію варіантом норми, або все-таки це патологічний стан, що вимагає корекції.

Помічено, що знижений артеріальний тиск спостерігається частіше у молодих людей, точніше, у молодих жінок. Для них тиск 100/60 мм ртутного стовпа — практично норма. При цьому ніяких серйозних наслідків для організму не настає. Навпаки, молодь прекрасно себе почуває, і сильно дивується спробам і порад підлікуватися.

Отже, в яких же випадках дійсно варто лікуватися, а в яких — можна і почекати? Є всього лише два варіанти гіпотонії як норми — коли знижений тиск має спадковий характер, і, коли це наслідок пристосувальних реакцій організму.

Дійсно зустрічаються люди, у яких тонус нервів, що розслаблюють судини, підвищений від природи. Як правило, у таких людей і пульс трохи рідше, ніж у інших, і кількість дихальних рухів трохи менше. Такий стан називається ваготония, тобто підвищений тонус блукаючого нерва — nervus vagus. Виявити ваготонии можна випадково, проходячи комплексне або диспансерне профілактичне обстеження. Ніяких неприємностей такий стан не доставляє.

Другий варіант норми — знижений тиск у спортсменів. Це пристосувальна реакція у відповідь на тривалі й інтенсивні фізичні навантаження. Щоб серце могло все це витримати, воно переходить на більш економічний режим роботи. Скорочення стають більш рідкісними, але зате більш ефективними. Дихальні руху — те ж саме, стають більш рідкісними, але зате дихання робиться глибоким і активніше відбувається газообмін у легенях. Щоб постійно забезпечувати приплив крові до м’язів, судини повинні бути розширеними, звідси і знижений тиск.

А що робити якщо ви не спортсмен і ваші батьки — НЕ ваготонікі?

Тоді слабкий тонус судин неодмінно відіб’ється на самопочутті. Звичайні скарги в такому випадку — сонливість, слабкість, відчуття браку повітря, млявість, швидко наступає втома, головний біль. Причому при гіпотонії головний біль дуже специфічна. Виникає вона через в поганий відтік венозної крові, застої в венозних лакунах і, відповідно, деякого підвищення внутрішньочерепного тиску. Біль може виникнути після роботи, після сну, при зміні погоди, після нервового стресу. Часто є скарги на запаморочення, нудоту і посилення болю від різких звуків, яскравого світла. На відміну від мігрені, полегшення болю приносить тривала прогулянка на свіжому повітрі, а також інтенсивна гімнастика.

При різкій зміні положення тіла — з горизонтального в вертикальне — у гіпотоніка може наступити тимчасова втрата свідомості, так званий ортостатичний колапс. Струм крові не встигає перерозподілятися слідом за зміною положення тіла в просторі і настає різке знекровлення мозку. Тому при гіпотонії можна різко вставати з ліжка, нахилятися і розгинатися. Треба трохи почекати, прийти в себе, а вже потім рухатися.

Іноді зустрічаються скарги на болі в області серця, але не типові. Звичайна серцевий біль посилюється після фізичного навантаження. У гіпотоніків, навпаки, кілька інтенсивних фізичних вправ можуть зняти напад.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Якщо показники вашого артеріального тиску стабільно нижче нормальних значень і супроводжуються неприємними симптомами, то ваш шлях лежить до лікаря і тільки до лікаря. На жаль, гіпотонія не є захворюванням, яке можна вилікувати без обстеження. Це, як правило, не самостійне захворювання, а вторинне стан — тобто є якась причина, яка викликає розслаблення судин і лікар повинен цю причину встановити. При успішному лікуванні основного захворювання, гіпотонія проходить самостійно.

Однак, ми не закликаємо терпіти і чекати, поки закінчиться обстеження і не вживати ніяких дій. Жити з гіпотонією важко, доводиться постійно переборювати себе, шукати життєвий тонус. Шукати його можна в фітотерапії, медичні засоби для підняття тиску використовуються тільки в реанімації — це не наш варіант, правда?

Найкращий засіб для підтримки тонусу судин — екстракт елеутерококу. Елеутерокок хороший тим, що нормалізує тиск, і, якщо його ухвалить гіпертонік, наприклад, то за стан здоров’я такої людини можна не хвилюватися — воно не погіршиться.

На другому місці за ефективністю та безпеки варто лимонник, на третьому — жень-шень (у нього саме грубе дію, приймати його потрібно з обережністю).

Потім слід переглянути дієту і особливу увагу приділити вітамінам групи В. Це, звичайно ж, зелені овочі та фрукти. Якщо зовсім не можна купити зелені -, припустимо, не сезон, то можна профілактично приймати пивні дріжджі (вони продаються в аптеці). З домашніх засобів хороший ефект надає сік сирого буряка навпіл з соком сирої моркви по пів-склянки в день після їди.

Дуже добре допомагає підняти тонус свіжозаварений хороший чорний або зелений чай. Кава діє швидко, але захоплюватися їм не варто — можна отримати зворотний ефект, так звану парадоксальну реакцію.

Добре тонізує і одночасно тренує судини контрастний душ, теплий і холодний. Якщо важко обливати все тіло, можна облити тільки ноги, причому закінчувати процедуру потрібно душем холодним.

І, нарешті, — ранкова гімнастика в добре провітреному приміщенні. Це старе, але незаслужено забуте засіб, таке просте, але надзвичайно ефективний, може зарядити вас енергією на цілий робочий день!

Як тренувати судини при зниженому тиску?

Стан судин при зниженому тиску. Що робити при зниженому тиску
Як змусити себе тренуватися, щоб схуднути

Стан судин при зниженому тиску. Що робити при зниженому тиску
Чи можна тренуватися в спеку і як це робити правильно

Стан судин при зниженому тиску. Що робити при зниженому тиску
Спорт на свіжому повітрі: як почати тренуватися? — радить експерт

Ви легко втомлюєтеся, часто відчуваєте слабкість, особливо на зміну погоди? Вам стає фізично погано від однієї думки про битком забитому громадському транспорті? Ви страждаєте запамороченнями і головними болями? Цілком можливо, вам варто перевірити свій артеріальний тиск. Саме такими симптомами може проявлятися гіпотонія.

Артеріальна гіпотонія — це захворювання, при якому у чоловіків тиск становить нижче 100/65 мм рт. ст, а у жінок — нижче 95/60 мм рт. ст.

Гіпотонія зустрічається у абсолютно здорових людей, але крім загального стану здоров’я на неї впливає як спосіб життя (часто зустрічається знижений тиск у спортсменів), так і, наприклад, клімат (у жителів жарких країн гіпотонія буває частіше).

Звичайно, є і захворювання, що супроводжуються зниженням тиску, найчастіше це прояви нейроциркуляторної дистонії — стану, при якому порушується центральна регулювання судинного тонусу.

Страшно звучить? Не лякайтеся — судинні прояви нейроциркуляторної дистонії вельми неприємні, але безпечні для життя. А якщо ви виявили Знижений тиск тільки при профілактичному огляді — значить, це ваша фізіологічна норма.

Щоденне тренування судин

Спеціального лікування гипотонического синдрому практично не існує. Найдієвіший — тренувати свої судини кожен день.

    Вранці приймайте контрастний душ — чергуйте холодну і гарячу воду, закінчуйте холодної. Активно розтирайте тіло після душу м’яким рушником. Протягом дня жорсткою щіткою масажуйте литкові м’язи, стопи, плечі і передпліччя, шию. Перед сном зробіть східне вправу 108 кроків по струмку: включіть холодну воду і зробіть сто тисяч і вісім кроків по ванні. Добре, якщо на дні буде лежати жорсткий килимок. Потім витріть ноги насухо і одягніть бавовняно-паперові шкарпетки — в них ви будете до ранку. Ця вправа допомагає зміцнити імунітет і зробити судини більш гнучкими до змін тиску.
    Протягом місяця навесні і восени (коли погода нестійка) приймайте курсом краплі женьшеню, родіоли рожевої, лимонника, левзея, вранці по 20 крапель за півгодини до їди. Чи не переїдайте — після щільного обіду тиск знизиться ще більше! Краще приймайте їжу часто, але маленькими порціями. Вдихайте аромат бузку — він прекрасно піднімає тиск. Щоранку починайте з чашечки свежесмолотого і за всіма правилами звареної кави. Або свежезаваренного солодкого чаю. Або какао На ваш смак — всі ці кошти тонізують ваші судини.

Як впоратися з поганим самопочуттям під час різкого падіння тиску?

Все той же міцну каву, какао або чай, обов’язково гарячий і солодкий! Ляжте на рівну ліжко, підкладіть подушку під ноги. Можна випити крапельки женьшеню і подібних препаратів — 10 крапель змішайте з водою, потримайте десять секунд під язиком, після чого проковтнути. Як варіант — можна розтирати протягом декількох хвилин мочки обох вух. Якщо болить голова, допоможуть лікарські засоби, що містять кофеїн.

Використано фото depositphotos

Гіпотензія (гіпотонія) або знижене тиск

Чому людина погано себе почуває, якщо тиск знижується або підвищується? І де це «тиск» «тисне»?

Стан судин при зниженому тиску. Що робити при зниженому тискуКлітини утворюють тканини, тканини — органи. Для того, щоб клітини людини функціонували, їм постійно потрібний кисень і поживні речовини, які їм приносить кров. Кров, як ми знаємо, «пересувається» по судинах і капілярах. Для того, щоб кров «рухалася», серце, як насос, виштовхує кров з певною силою.

Артеріальний тиск # 8212; це сила, з якою кров тисне на стінки артерій. Величина тиску залежить від того, з якою силою і швидкістю працює серце людини. Чим сильніше і швидше скорочується серце, тим більше підвищується тиск. Також тиск регулюється судинами, а саме — «шириною» судин: коли судини звужуються — тиск підвищується.

Коли людина спить, всі процеси в організмі сповільнюються, клітинам потрібно менше кисню і поживних речовин; коли людина прокидається або починає активніше рухатися, клітинам і тканинам потрібно вже більше кисню і поживних речовин. Отримати їх можна, коли кров «рухається» швидше, а для цього необхідно, щоб підвищився тиск.

Організм людини самостійно контролює тиск, коли людина прокидається або коли зростає фізичне навантаження тиск підвищується.

Силу і швидкість роботи серця, тонус судин # 8212; напруга, т. е. звуження або розслаблення регулює вегетативна нервова система. Симпатичні нерви звужують судини (крім судин головного мозку, легенів, серця і працюючих м’язів). Але якщо з якихось причин виникають порушення в роботі вегетативної системи, і симпатична система «не дає команду» судинах звужуватися, то тиск буде знижений, людина буде відчувати себе млявим, втомленим, сонним.

Т. е. Причина зниженого тиску # 8212; # 171; збій # 187 ;, порушення в роботі відділів вегетативної нервової системи.

Стан судин при зниженому тиску. Що робити при зниженому тискуЗнижується тонус судин — зменшується «доставка» поживних речовин і кисню. Одним з перших з усіх органів страждає від цього головний мозок. Кисневе голодування головного мозку викликає більшість симптомів . якими страждають люди зі зниженим артеріальним тиском # 8212; зниження працездатності, часті головні болі, запаморочення і схильність до непритомності.

Швидка втомлюваність пов’язана з тим, що організм не отримує «під час» (при збільшенні навантаження) «команди» підвищити тиск, щоб забезпечити м’язи і органи підвищеною кількістю кисню і поживних речовин.

Холодні руки або ноги у гіпотоніків — це також наслідки зниженого тиску, кров не досить активно циркулює в капілярах.

Що робити? Як можна нормалізувати знижене тиск?

Стан судин при зниженому тиску. Що робити при зниженому тискуКонтрастний душ вранці, помірні регулярні фізичні навантаження (обов’язково аеробне навантаження — біг, швидка ходьба), прогулянки на свіжому повітрі тренують судини, сприяють нормалізації зниженого тиску і покращують стан людини.

Курс масажу (особливо якщо у вас остеохондроз) також покращує стан.

Не зловживайте стимуляторами нервової системи, зокрема кави. Тривале вживання кави у великих кількостях виснажує нервову систему і викликає звикання — потрібно все більше і більше кави.

Важливо не тільки боротися з симптомами, а й підвищити тонус симпатичного відділу вегетативної нервової системи. Я рекомендую приймати Тонгіналу.

Посилання:

Чефранова Ж. Ю. Ідіопатична артеріальна гіпотензія: діагностика, лікування. Видавництво: Академія природознавства. Рік видання: 2008 Onrot J. et al. 1986; Pemberton J. 1989; O # 8217; Brien E. et al. 1991; Robinson S. 1995

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...