Удар в вухо як лікувати. Як лікувати хворе вухо


Здорові вуха, Знижений тиск, Лікування серця, Підвищений тиск / Понедельник, Май 21st, 2018
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

До чого може привести удар по вухах

Зміст

Удар в вухо як лікувати. Як лікувати хворе вухо

Вухо — досить складний механізм, сприйнятливий до зовнішніх впливів, вплинути на його чутливість можуть застуди, що потрапили всередину сторонні предмети і травми. Будь-яка травма, а також удар по вуху, може стати не тільки причиною зниження слуху, але і деформації вушної раковини.

Симптоми травми вуха

Поодинокі, в разі травми, або повторювані, в разі занять травматичними видами спорту, удари по вуха, можуть стати причиною розриву барабанної перетинки або набутої деформації зовнішнього вуха і вушної раковини. Симптомами удару, що спричинило травмування вуха, може стати біль і дзвін у вухах, головний біль, втрата слуху і виділення рідини або крові з вушного проходу. Біль людина може відчувати як всередині, так і в місці удару. І, якщо цей удар був досить сильний, на вушному хрящі може розвинутися гематома. В результаті таких ударів може бути зламаний хрящ зовнішнього вуха або кісткова стінка зовнішнього слухового проходу, що і є причиною розвитку деформації зовнішнього вуха. У деяких випадках сильного удару може стати причиною не тільки перелому зовнішнього вуха, а й розриву вушної раковини, що вимагає негайного хірургічного втручання. Такі травми, що викликають деформацію, стають причиною повторюваних болів у вусі і навіть ослаблення слуху, якщо перелом кістки зовнішнього слухового проходу привів до його звуження. В інших випадках наслідками бувають тільки косметичні дефекти, але і вони є приводом, щоб, не затягуючи, звернутися до лікаря.

Як лікувати травму вуха

Якщо в результаті удару або травми на зовнішній поверхні вуха є садна і синці, їх слід обробити настоянкою йоду. При необхідності, для попередження потрапляння інфекції всередину вуха, потрібно накласти стерильну пов’язку, зафіксувавши її за допомогою лейкопластиру або косинки. Коли є відкриті рани, використовують протиправцеву сироватку і анатоксин, а також антибіотики і сульфаніламідні препарати, що запобігають розвитку запальних процесів. Полегшать болю і прискорять загоєння фізіотерапевтичні процедури — струми ультрависоких частот, ультрафіолетове опромінення. Врахуйте, що в разі пошкодження барабанної перетинки, біль може бути досить сильною, тому людини необхідно заспокоїти і дати будь-якої знеболюючий препарат. Якщо з вуха спостерігаються виділення, не можна вставляти ватні тампони або серветки в слуховий прохід, щоб рідина або кров не скупчувалися в вусі. Чистити прохід і тим більше намагатися промити його, ні в якому разі не можна. Кров’яні виділення можуть бути симптомами не тільки травми вуха, а й перелому основи черепа, тому забезпечте хворому повний спокій і якнайшвидше доставте його в лікарню для надання кваліфікованої медичної допомоги.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Скажи!

Забій вуха: симптоми і лікування

Забій вуха є досить часто зустрічається механічною травмою, яку можна отримати навіть при порівняно несильному ударі. При несильному ударі можна отримати легкий забій зовнішньої раковини, а сильний вплив може пошкодити середнє і навіть внутрішнє вухо.

Забій вуха нерідко супроводжується такими ускладненнями, як отогематома, що з’являється в результаті крововиливу пошкоджених судин. У цьому випадку з’являється синювата припухлість в області вуха.

Як можна отримати удар?

Якщо забій вуха що робити повинен знати кожен, але спочатку розберемося, як його люди зазвичай отримують. Травма може статися при падінні або ударі, причому пошкодження отримують всі частини вуха. Сильний удар в нижню щелепу може привести до перелому скроневої кістки, що знаходиться біля зовнішнього слухового проходу.

Коли при ударі пошкоджується шкіра або розривається вушна раковина, важливо не допустити проникнення хвороботворних мікроорганізмів і подальшого інфікування.

Удар в вухо як лікувати. Як лікувати хворе вухо

Симптоми забитого вуха

Досить часто забій хряща вуха супроводжується виникненням сильної гематом, а при більш серйозних травмах може статися поперечний або поздовжній перелом піраміди. В останньому випадку не виключені такі небезпечні наслідки, як:

    Розрив перетинки; часта ликворея; кровотеча з вушного проходу.

Забій вуха з поздовжнім переломом піраміди призводить до погіршення слуху, а при поперечному переломі ушкоджується лабіринт і лицевий нерв. Що стосується слухової і вестибулярної функцій, вони пропадають, але барабанна перетинка може не постраждати. Для точного визначення ступеня пошкоджень лікарі проводять рентгенологічне обстеження.

Лікування

Забій вуха як лікувати цікавить багатьох, так як це досить серйозна травма. При наявності легких саден і синців на вушну раковину можна накласти пов’язку з антисептичним засобом і змастити уражене місце 5-відсоткової настоянкою йоду. Додатково фахівці прописують фізіотерапію і прийом сульфаніламідних препаратів.

Коли з слухового проходу тече кров, необхідно ввести всередину вату і накласти пов’язку. Не можна промивати або чистити слуховий прохід і потрібно забезпечити потерпілому спокій.

Наостанок зазначимо, що забій вуха у дитини не можна лікувати самостійно в домашніх умовах, а потрібно скоріше звернутися до лікаря. Спеціаліст визначить ступінь пошкоджень і призначить ефективне лікування.

До чого може привести удар по вухах

Симптоми травми вуха

Поодинокі, в разі травми, або повторювані, в разі занять травматичними видами спорту, удари по вуха, можуть стати причиною розриву барабанної перетинки або набутої деформації зовнішнього вуха і вушної раковини. Симптомами удару, що спричинило травмування вуха, може стати біль і дзвін у вухах, головний біль, втрата слуху і виділення рідини або крові з вушного проходу.

Біль людина може відчувати як всередині, так і в місці удару. І, якщо цей удар був досить сильний, на вушному хрящі може розвинутися гематома. В результаті таких ударів може бути зламаний хрящ зовнішнього вуха або кісткова стінка зовнішнього слухового проходу, що і є причиною розвитку деформації зовнішнього вуха.

У деяких випадках сильного удару може стати причиною не тільки перелому зовнішнього вуха, а й розриву вушної раковини, що вимагає негайного хірургічного втручання. Такі травми, що викликають деформацію, стають причиною повторюваних болів у вусі і навіть ослаблення слуху, якщо перелом кістки зовнішнього слухового проходу привів до його звуження. В інших випадках наслідками бувають тільки косметичні дефекти, але і вони є приводом, щоб, не затягуючи, звернутися до лікаря.

Як лікувати травму вуха

Якщо в результаті удару або травми на зовнішній поверхні вуха є садна і синці, їх слід обробити настоянкою йоду. При необхідності, для попередження потрапляння інфекції всередину вуха, потрібно накласти стерильну пов’язку, зафіксувавши її за допомогою лейкопластиру або косинки.

Коли є відкриті рани, використовують протиправцеву сироватку і анатоксин, а також антибіотики і сульфаніламідні препарати, що запобігають розвитку запальних процесів. Полегшать болю і прискорять загоєння фізіотерапевтичні процедури — струми ультрависоких частот, ультрафіолетове опромінення.

Врахуйте, що в разі пошкодження барабанної перетинки, біль може бути досить сильною, тому людини необхідно заспокоїти і дати будь-якої знеболюючий препарат. Якщо з вуха спостерігаються виділення, не можна вставляти ватні тампони або серветки в слуховий прохід, щоб рідина або кров не скупчувалися в вусі. Чистити прохід і тим більше намагатися промити його, ні в якому разі не можна. Кров’яні виділення можуть бути симптомами не тільки травми вуха, а й перелому основи черепа, тому забезпечте хворому повний спокій і якнайшвидше доставте його в лікарню для надання кваліфікованої медичної допомоги.

Генеральне прибирання організму: як позбутися від шлаків і токсинів з мінімальними витратами

Сил радіти життю зовсім не залишилося? Особа набула втомлено-землистий відтінок? Настрій змінюється, як подув травневого.

Як позбутися від лупи за допомогою скрабу Які є дешеві аналоги белосалік Які продукти корисні годувальниці Чим відрізняється грип від застуди

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...