Вікова характеристика дітей старшого дошкільного віку


Діти дошкільного віку, Догляд за дитиною, Після пологів, Триместри / Вторник, Март 27th, 2018
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Вікова характеристика дітей 4-5 років

Сьогодні 15 жовтня — 31 грудня

Підготували: вихователі Левченко В. А. Гапонова Т. С.

Давайте розглянемо з вами психологічні особливості ваших дітей у віці 4-5 років. У дітей на даному етапі зберігається мимовільність психічних процесів. Найважливішими новоутвореннями є: завершення процесу формування активної мови і вихід свідомості за межі сприймається дійсності.

У чотири роки дитина переходить на якісно новий рівень свого розвитку, у нього починається активний процес образного мислення. Діти виявляються здатними назвати форму, на яку схожий той чи інший предмет. Вони здатні упорядкувати групи предметів за ознакою — величиною, кольором; виділити такі параметри, як висота, довжина і ширина. Удосконалюється орієнтація в просторі. У цей час вам необхідно пропонувати дитині гри з геометричними фігурами. Вони потужно розвивають вміння моделювати, планувати. Учіть дитину відображати зразок, готову схему.

У цьому віці дитина:

— складає розрізні картинки, спочатку з 2 і 3 частин шляхом зорового співвіднесення, збільшуючи з часом кількість частин;

— складає з кубиків цілісну картинку; збирає багатоскладові фігури.

— конструює за зразком; збирає по схемі узор дрібної мозаїкою. Ці ігри до того ж розвивають дрібну моторику руки. До них корисно додавати обведення будь-яких вкладишів, їх штрихування. Дітям подобається ліпити з пластиліну і глини, прикрашати картинки.

Пам’ять Об’єм пам’яті зростає. Діти запам’ятовують до 7-8 назв предметів. Починає складатися довільне запам’ятовування: пам’ятають доручення дорослих, можуть вивчити невеличкий вірш і т. Д. Активно розвивається образна пам’ять і словесна. В процесі освоєння мови і слуханні і відтворенні літературних творів. Тому необхідно багато читати дитині і просити переказувати прочитане. Розвивається уява. Діти можуть самі придумати невелику казку на задану тему.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Увага Збільшується стійкість уваги. Дитині виявляється доступною зосереджена діяльність протягом 15-20 хвилин. Він здатний утримувати в пам’яті при виконанні будь-яких дій нескладне умова.

Ігри Змістом гри стають відносини між людьми, ролі, які діти на себе взяли. Ролі яскраво окреслені і виділені. В 4 — 5 років діти називають роль до початку гри. Конфлікти, що виникають в ігровій діяльності, найчастіше викликаються розподілом ролей: хто ким буде. З’являються ігрові дії, які передають ставлення дитини до інших учасників гри. В процесі гри ролі можуть змінюватися.

Взаємини з однолітками характеризуються вибірковістю. З’являються постійні партнери по іграх. У групах починають виділятися лідери. З’являються конкурентність, змагальність. Остання важлива для порівняння себе з іншим, що веде до розвитку образу Я дитини, його деталізації.

Уява Уява відіграє виняткову роль в психічному житті дошкільника. Окремі передумови уяви складаються ще в ранньому віці, однак найбільш інтенсивно воно розвивається саме а дошкільному віці. Дошкільник створює в грі уявну ситуацію, розвиває її, експериментує

Рухи Рухова сфера дитини характеризується позитивними змінами дрібної і великої моторики. Розвиваються спритність, координація рухів. Діти в цьому віці краще, ніж молодші дошкільнята, утримують рівновагу, переступають через невеликі перешкоди. Ускладнюються гри з м’ячем

Творчість Значного розвитку отримує образотворча діяльність. Малюнок стає предметним і деталізованим. Графічне зображення людини характеризується наявністю тулуба, очей, рота, носа, волосся, іноді одягу і її деталей. Удосконалюється технічна сторона образотворчої діяльності. Діти можуть малювати основні геометричні фігури, вирізати ножицями, наклеювати зображення на папір і т. Д. Ускладнюється конструювання. Будівлі можуть включати 5-6 деталей. Формуються навички конструювання за власним задумом, а також планування послідовності дій.

Мова В середньому дошкільному віці покращується вимова звуків і дикція. Мова стає предметом активності дітей. Вони вдало імітують голоси тварин, інтонаційно виділяють мова тих чи інших персонажів. Інтерес викликають ритмічна структура мови, рими. Розвивається граматична сторона мови. Дошкільнята займаються словотворчістю на основі граматичних правил. Мова дітей при взаємодії один з одним носить ситуативний характер, а при спілкуванні з дорослим стає внеситуативно. Змінюється зміст спілкування дитини і дорослого. Воно виходить за межі конкретної ситуації, в якій опиняється дитина.

Дитина починає ставити масу питань, дітей цього віку іноді називаю чомучками. Це відбувається тому, що ведучий мотив такого спілкування — пізнавальний. Дорослий для дитини 4 -5 років джерело знань, здатний відповісти на всі питання.

— Словниковий запас дитини середнього віку становить 1500-2000 слів

— З’являються складні речення.

— До п’яти років все звуки крім Л, Р.

— Дитина здатна переказати казку, прочитати вірш.

Підстави для занепокоєння: — Грубі граматичні помилки

— Грубі дефекти звуковимови Як розвивати мова малюка?

— Слідкуйте за своєю мовою: говорите виразно і чітко;

— Обмежте вплив телевізора і комп’ютера;

— Щодня читайте дитині книги;

— Спонукайте до переказу прочитаного;

— Заохочуйте мовну активність дитини, прагнення ставити запитання;

— Грайте з дитиною;

— Чи не наслідуйте неправильного вимові дитини;

— Розумно підбирайте іграшки;

— Створіть комфортний психологічний клімат.

У цьому віці можна грати з дитиною у всякого роду словесні ігри. Скажи навпаки, Мама загубилася, Докажи слівце і інші. Вони добре розвивають слуховий аналізатор, тобто вміння чути і слухати. Йде активне запам’ятовування нових слів, об’єднаних будь-яким ознакою, поповнюється активний словник дитини, розвивається мозок. Якщо процес навчання поставлений правильно, граючи, з жартами, з гумором, дитина з задоволенням буде займатися.

Ваша мова — зразок для наслідування.

1. Аснін В. І. Хрестоматія з вікової та педагогічної психології. Ч. 1. М.

2. Виготський Л. С. Зібрання творів. Т. 3. М. 1983. С. 641.

3. Конвенція про права дитини. (Див. Приложение1 Вікова психологія Л. Ф. Обухова)

4. Ельконін Б. Д. Введення в психологію розвитку. М. 1995..

5. Мід М. Культура і світ дитинства. М. 1980.

6. Піаже Ж. Мова і мислення дитини. М. 1994.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...