Які краплі знімають закладеність носа. Закладеність носа


Догляд за дитиною, Здорові вуха, Овуляція / Среда, Май 23rd, 2018
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Які краплі використовувати при закладеності носа?

Які краплі знімають закладеність носа. Закладеність носа

Закладеність носа — це вкрай неприємне патологічний стан — симптом, супутній риніту (нежиті) або синуситу. Вона сильно ускладнює носове дихання.

Звичайно, потрібно направити всі свої сили на лікування першопричини, тобто хвороби. Пройде нежить — пройдуть і все його симптоми. Але закладеність носа настільки неприємна сама по собі, що найчастіше люди борються тільки з нею, забувши про захворювання, яке її породило.

Які краплі краще використовувати?

Щоб відповісти на це питання, необхідно зрозуміти, що відбувається в носовій порожнині хворого нежитем.

При запаленні слизової оболонки носової порожнини з’являється набряклість тканин. Поява набряку слизової оболонки пов’язано з розширенням кровоносних судин, які в достатку присутні в носовій порожнині людини.

Значить, для того, щоб зняти закладеність носа і повернути вільне дихання нам необхідно звузити кровоносні судини. Так, як зняти набряк слизової носа?

Тепер ми розуміємо, що найбільш ефективним засобом для усунення закладеності носа є судинозвужувальні назальні краплі та спреї (адреноміметики).

Судинозвужувальні краплі в ніс

Запам’ятайте раз і назавжди, судинозвужувальні назальні препарати не лікують риніт.

Вони створені для того, щоб звужувати судини, знімати набряк слизової оболонки носової порожнини і повертати вільне дихання. Іншими словами, адреноміметики усувають лише один симптом нежиті.

Які краплі знімають закладеність носа. Закладеність носа

Все це зовсім не означає, що назальні засоби адреномиметики марні. Більш того, такі ліки повинні бути в кожному домі. Адже іноді без них просто не обійтися.

Часто слизова оболонка настільки набрякає, що ми абсолютно не можемо дихати. У таких ситуаціях використання адреноміметиків більш ніж доречно і обгрунтовано.

Як і все на світі прийом судинозвужувальних препаратів має свої плюси і мінуси.

До плюсів відносяться:

  Ефективність — вони дійсно якісно усувають набряк слизової оболонки; швидкодія — ефект відчувається вже через кілька хвилин після їх застосування; доступність — на вітринах аптек представлений широкий асортимент подібних ліків, що називається, на будь-який гаманець; зручність — флакон з ліками компактний і зручний у використанні.

До мінусів відносяться:

  Такі препарати не лікують хворобу-першопричину; їх дія триває всього лише кілька годин; при надмірно тривалому використанні викликають звикання і залежність; при недотриманні вимог інструкції викликають важкі ускладнення.

Скільки б не попереджали людей про небезпеку, яку таїть в собі неправильне використання адреноміметиків, більшість людей все одно будуть ними користуватися.

Запам’ятайте, що судинозвужувальні краплі необхідно приймати в суворій відповідності з інструкцією із застосування конкретного препарату не більше 3-5 днів поспіль.

Серед наслідків недотримання вимог інструкції:

  Медикаментозна залежність — судини, розташовані в носовій порожнині, губляться здатність самостійно регулювати свій тонус (постійно закладений ніс); виникнення атрофічного риніту — хронічну форму цього захворювання вилікувати повністю неможливо; виникнення медикаментозного риніту.

Назальні краплі для дітей

Які краплі знімають закладеність носа. Закладеність носа

Закладеність носа у дітей вимагає ще більш уважного ставлення. Перш ніж застосовувати ті або інші ліки — ретельно вивчіть інструкцію. Адже для лікування дітей можна використовувати далеко не всі судинозвужувальні краплі.

Так, які лікарські засоби краще використовувати?

Перш за все мамам слід запам’ятати, що спреями для носа можна починати лікувати дітей у віці 2 років і старше. Використовувати назальні спреї для лікування немовлят категорично заборонено.

Найкраще довірити вибір конкретного лікарського засобу для вашої дитини кваліфікованому педіатра. Для отримання більш докладної інформації читайте статтю «Закладеність носа у дитини».

Якщо з якої-небудь причини ви не можете відвідати лікаря, купите для ваших дітей одне з таких ліків:

Популярні препарати

До теперішнього моменту фармакологами створено величезну кількість назальних засобів адреномиметиков. Простій людині розібратися в цьому різноманітті зовсім непросто.

Всі вони розрізняються за діючою речовиною. Отже, існують ліки на основі:

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...
  Фенілефрину (наприклад, Виброцил і Назол Бебі); нафазолина (наприклад, Санорин і Нафтизин); ксилометазоліну (наприклад, Галазолін і Рінонорм); оксиметазолин (наприклад, Називин і Афрін).

Найбільш дієвими і менш небезпечними є ліки на основі оксиметазолина і фенілефрину.

Рецепти народної медицини

Існує велика кількість людей, які не сприймають лікування медикаментозними препаратами, а віддають перевагу народним засобам.

Які краплі знімають закладеність носа. Закладеність носа

Спеціально для вас наводимо кілька рецептів цілющих розчинів для закапування в носові ходи при нежиті і утруднене дихання.

Рецепт 1. Вам буде потрібно сік алое. Для приготування зілля підходять листя рослини старше 3 років. Розведіть сік водою в пропорції 1: 1 і закопуйте в обидві ніздрі 2-3 рази на добу.

Замість алое можна використовувати сік каланхое.

Рецепт 2. Вам потрібно мед. Розведіть його водою в пропорції 1: 2. Тобто на 1 частину меду йдуть 2 частини води. Закопуйте в обидві ніздрі 2-3 рази на добу.

Лікування закладеності носа краплями

Які краплі знімають закладеність носа. Закладеність носаПри закладеності носа кожна людина намагається полегшити свій стан за допомогою всіляких лікарських засобів. Якщо погіршується або стає неможливим носове дихання, значить, відбулася набряк слизової носоглотки. Правда, такий стан ще може спостерігатися при скупченні густого слизу в носових ходах. У такому випадку знадобиться промивання носоглотки з метою звільнення її від слизу. Якщо ж утруднення дихання пов’язане з набряком слизової, можуть допомогти судинозвужувальні краплі від закладеності носа.

Дія крапель

Які краплі знімають закладеність носа. Закладеність носаСудинозвужувальні краплі при закладеності носа часто є незамінним препаратом, однак важливо знати, що такі кошти не мають лікувальну дію, а, значить, не сприяють одужанню. Такі препарати надають на організм симптоматичну дію, усуваючи ознаки нежиті лише на нетривалий час. Це також важливо, оскільки утруднене носове дихання викликає сильні головні болі і відчуття слабкості.

Полегшення стану людини і поліпшення носового дихання після закапування таких крапель відбувається завдяки звуження судин в носоглотці, вони також впливають на швидкість утворення слизу, прискорюючи процес одужання . Важливо знати і про недоліки таких терапевтичних дій.

Недоліки судинозвужувальних крапель

Які краплі знімають закладеність носа. Закладеність носа

Судинозвужувальні краплі знімають закладеність носа, але не усувають причину нежиті

У разі тривалого застосування судинозвужувальних крапель слизова оболонка пересушується, стоншується, її харчування стає недостатнім, а кровоносні судини — крихкими. Незабаром виникає звикання, людина вже не може обійтися без таких крапель, крім того, з часом вони вже не роблять очікуваного ефекту на слизову носа. Побічними ефектами неправильного лікування можуть стати такі явища:

  Головний біль; підвищений артеріальний тиск; прискорений пульс.

Тривале або необґрунтоване застосування таких крапель, які надають судинозвужувальну дію, може стати причиною розвитку вазомоторного риніту, а, як відомо, вилікувати його набагато складніше. Різниця між усіма існуючими краплями полягає лише в тривалості їх впливу на слизову і тривалості курсу застосування.

Популярні препарати

Найпоширенішими краплями, застосовуваними вже досить тривалий час, є такі препарати як Нафтизин і Санорин. До числа найбільш сучасних судинозвужувальних засобів належать такі краплі:

Деякі препарати також призначені для тривалого прийому, наприклад, Ксилометазолин. Крім того, що курс його застосування може бути більше тижня, він ще має тривалу дію — до 10 годин. Ефективним вважається і Тизин, оскільки він починає діяти вже через 5 хвилин після його закапування в ніс. Його дія триває до 8 годин, однак курс застосування досить обмежений — не більше 4 днів.

Оскіметазолін рекомендують застосовувати перед сном, оскільки його дія триватиме всю ніч, сприяючи повноцінному сну, але застосовувати більше 3 днів не можна.

Краплі для дітей

Які краплі знімають закладеність носа. Закладеність носаЧасто батьки не знають, які краплі при закладеності носа застосовувати для дітей. Є деякі препарати, які надають судинозвужувальну дію, дозволені для дітей. Це такі краплі як Ринза, Колдрекс, Назол Бебі, де діючою речовиною виступає фенілефрин. Застосовувати їх можна протягом тижня, дотримуючись вказівки лікаря або дотримуючись інструкції.

Також можна самостійно приготувати судинозвужувальні краплі з натуральних компонентів в домашніх умовах. Серед натуральних засобів варто відзначити обліпихи і персикове масла, вони не тільки звужують судини, покращуючи носове дихання, але і сприяють лікуванню слизової, відновлюючи її. Хороший лікувальний ефект роблять краплі, приготовлені при змішуванні персикового і м’ятного масла. Така суміш також має антисептичну дію, сприяє загоєнню слизової оболонки.

Допоможе позбутися від закладеності відомий всім бальзам «Зірочка», який наносити потрібно на крила носа. Ефективність даного засобу обумовлена ​​змістом корисних ефірних масел, які швидко відновлюють функції носоглотки. Таке лікування не викликає звикання і не приносить шкоди, хоча «Зірочка» має досить різкий запах.

Які краплі знімають закладеність носа. Закладеність носа

Сік каланхое є природним судинозвужувальних засобом

Судинозвужувальних вважається і сік каланхое, для приготування крапель необхідно подрібнити лист цього лікувального рослини, видавити сік і капати в носові ходи. Крім цього при закапуванні соку каланхое людина починає чхати, в процесі чого носова порожнина добре очищається від хвороботворних організмів і слизу. Таким чином, на час усувається закладеність носа.

Можна також застосовувати такий спосіб позбавлення від закладеності носа: вставити в носові ходи ватні тампони, змочені в відварах лікарських трав — липового цвіту та ромашки. Така процедура триває 20 хвилин. При виникненні закладеності носоглотки, як у дорослих, так і у дітей, повинні проводитися терапевтичні дії.

Якщо у вас є питання до лікаря, будь ласка, задайте їх на сторінці консультації. Для цього натисніть на кнопку:

Які краплі в ніс краще при закладеності?

Досить неприємне явище, з яким стикається кожна людина по кілька разів на рік, це нежить. Насамперед, кожна людина біжить в аптеку, щоб позбутися від ненависних симптомів.

А там фармацевти пропонують безліч крапель та інших форм ліки від нежиті на будь-який вік і гаманець покупця. Як же зробити правильний вибір і швидше вилікуватися?

Судинозвужувальні препарати

Такі лікарські засоби звужують судини, знімають набряки в носі, таким чином, усуваючи закладеність і вологість з носа. На жаль, така дія відбувається всього лише кілька годин, а потім нежить поновлюється.

Мінусом таких препаратів є підвищення артеріального і внутрішньоочного тиску. Якщо занадто довго приймати краплі, відбувається зворотний ефект їх дії — набухає слизова носа.

Згідно з інструкцією застосування засобу повинно тривати близько тижня, якщо після закінчення цього часу нежить не проходить, потрібно використовувати більш прогресивні ліки після консультації фахівця.

Крім цього, судинозвужувальні краплі не рекомендується використовувати разом з лікувальними краплями, оскільки вони роблять всмоктування ліки більш складним. Оптимальний інтервал між ними повинен складати від 40 хвилин.

Зволожуючі краплі

Основа таких препаратів — розчин морських солей. Як знає кожна людина, морська вода дуже корисна для людини. Одним з найпоширеніших зволожуючих засобів є Санорин.

Він зволожує слизову оболонку носа, знижує набряклість, запалення стає менше, а виділення з носа розріджується. Моментального ефекту від застосування таких крапель годі й очікувати, але вони добре допомагають прискорити одужання.

Багато матусі вважають за краще цей варіант крапель для своїх дітей, адже від них не спостерігається побічних ефектів. Найпростішим замінником зволожуючих крапель вважається фізрозчин на випадок, якщо їх немає під рукою.

Краплі проти вірусів

Ефективне дію препарату відзначається багатьма, але тільки в разі початку використання крапель на ранньому етапі захворювання. Застосування їх повинно бути регулярним і точно за інструкцією, що дозволить забути про нежить вже через три дні.

Активною речовиною противірусних крапель є інтерферон. Його виробляє людський організм, як відповідь на дію інфекції.

В аптечній мережі можна придбати не тільки краплі з інтерфероном, але і його самого в сухому вигляді. Досить розвести його водою, і можна спокійно закопувати ніс навіть немовлятам, оскільки побічної дії від них не зареєстровано.

Фітопрепарати

Дуже ефективними в боротьбі з нежиттю є краплі з лікувальних трав. Вони діють на слизову зволожувально, зменшують запалення, і борються з інфекцією. Одним з таких препаратів є Пиносол. Його можна придбати в формі крапель або спеціального крему для носа.

Мінусом фітотерапії такими засобами є наявність в них ефірних масел, які часто викликають алергію у лікуються людей. Тому дітям до трьох років забороняється застосування фітопрепаратів.

Складні краплі

Краплі, в складі яких є не одне діюча речовина, ще називають комбінованими. Найчастіше це суміш антибіотика, протиалергічну і сосудосуживающего препарату.

Найвідомішим представником складних крапель є Виброцил, але його використання має бути проконтрольовано фахівцем.

Антибактеріальні засоби

Краплі, які містять в собі антибіотики, не можуть впоратися, якщо причиною нежиті став вірус. Навпаки, вони відмінно справляються з бактеріями в носі. Рекомендується лікувати ними гайморит, і тільки за призначенням лікаря.

Як лікувати ніс?

Багато краплі дозволяють позбутися від нежиті швидко, але на нетривалий час. Це пов’язано з тим, що нежить — це симптом якогось захворювання, які швидко не лікуються. Важливо розрізняти нежить і закладеність носа:

  Закладеність — неможливість дихати носом через запалення і набряклості слизової оболонки носа; Нежить — надлишок слизу, очищає слизову оболонку від накопичених забруднень.

Якщо якийсь з цих симптомів проявляється, не завжди потрібно швидко брати з аптечки краплі. Можливо, слизова оболонка просто захищається від причини хвороби. Якщо прибрати всі «неприємності», ніс стане беззбройним і не зможе протистояти іншої інфекції.

Тому вважається, що швидке позбавлення від нежиті тільки шкодить організму людини. Краще перетерпіти кілька днів, ніж кілька тижнів використовувати краплі в ніс.

Але, все ж, рекомендується така терапія, якщо:

  Дихати, взагалі, неможливо, а краплі допоможуть відновити проходження повітря по носовою проходах; Позбутися від симптомів на час заходу; При одночасному запаленні горла.

Народні засоби

Часто люди вибирають вже перевірені методи, наприклад, нанесення на ніс бальзаму «Зірочка». Але з ним слід бути обережніше через вміст ефірних масел, що викликають алергію.

Досить ефективним способом виступає точковий масаж, рясне пиття відварів з ягід і лікарських трав. Морквяний і буряковий сік можна закопувати при алергії. А ось сік каланхое очищає носоглотку, викликаючи часте чхання.

Вибирайте ліки правильно і менше хворійте!

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...