Запалення нерва у вусі лікування. Чим лікувати запалення вуха


Вигодовування, Здорові вуха, Триместри / Среда, Май 23rd, 2018
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Неврит слухового нерва: симптоми і лікування

У вас в браузері відключений java script, вам треба його включити або ви не зможете отримати всю інформацію по статті «Неврит слухового нерва і симптоми прояву».

Категорія: Отоларингологія Переглядів: 3271

Неврит слухового нерва — основні симптоми:

Неврит слухового нерва — недуга нервової системи, що характеризується проявом запального процесу в нерві, який забезпечує слухову функцію. У медичній літературі це захворювання також називають «кохлеарний неврит». Зазвичай цю патологію діагностують у людей похилого віку старше 50 років (частіше у представників сильної статі). Такі люди рідко звертаються за допомогою до кваліфікованого фахівця, вважаючи зниження слухової функції нормальним процесом, який супроводжує старіння організму.

Варто відзначити, що неврит слухового нерва частіше діагностують у жителів великих міст. Така тенденція пов’язана з тим, що в таких містах досить інтенсивний фоновий шум, який негативно позначається на слухової функції.

Залежно від тривалості протікання кохлеарного невриту, розрізняють три його форми — гостру, підгостру і хронічну. Гострий неврит слухового нерва протікає стрімко. Основний його симптом — зниження слухової функції. Але так як крім цього більше ніяких ознак немає, то більшість людей пояснюють зниження слуху наявністю сірчаної пробки. Хронічний кохлеарний неврит має прихований перебіг. Він може тривалий час не подавати ніяких симптомів. Періодично дає загострення.

Етіологія

Кохлеарний неврит може почати прогресувати на тлі таких недуг:

  Остеохондроз шийного відділу хребетного стовпа; отит (гострий гнійний або хронічний); грип; отосклероз. який почав прогресувати на тлі порушення звернення крові в вусі; серцево-судинні недуги; атрофія слухового нерва. Цей стан може виникнути через тривале вживання діуретиків, антибіотиків, а також інших груп препаратів, які сприяли інтоксикації елементів слухового апарату; ГРВІ; бруцельоз; атеросклероз; пухлина слухового нерва; недуги інфекційної природи — тиф. малярія. менінгококова інфекція та інше; певні різновиди алергії; крововилив у внутрішнє вухо; недуги ендокринної системи; травми головного мозку.

Варто відзначити, що частіше кохлеарний неврит є ускладненням інфекційних запальних процесів, які прогресують в тілі людини. Крім зазначених вище причин, сприяти розвитку невриту слухового нерва може куріння, регулярне вживання алкогольних напоїв, робота в умовах підвищеного шуму і вібрації.

Запалення нерва у вусі лікування. Чим лікувати запалення вуха

Симптоматика

Гострий неврит слухового нерва виникає стрімко і часто на тлі абсолютного здоров’я. Прогресує він також швидко. Варто зазначити, що симптоми у пацієнтів зазвичай відсутні (немає гіпертермії, не виникає біль в області поразки).

Основні симптоми кохлеарного невриту:

  Зниження слухової функції різного ступеня вираженості. Якщо на цьому етапі не провести повноцінне лікування невриту слухового нерва, то недуга прогресуватиме, і може привести до повної глухоти; дзвін у вухах. інтенсивний шум (може бути як постійним, так і періодичним).

Якщо лікувати недугу при прояві зазначених симптомів, то прогноз звичайно сприятливий. Без адекватної терапії виникнуть вестибулярні розлади, а також незворотні зміни в слуховому органі.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Хронічна форма невриту слухового нерва характеризується чергуванням періодів ремісії і загострення. Ця форма проявляється наступними симптомами:

  Невралгія. У вусі періодично виникає біль, обумовлена ​​пошкодженням структур слухового апарату; запаморочення; симптоми інтоксикації. У людини може виникнути нудота, слабкість; гіпертермія, кашель і біль в горлі проявляються, якщо основною причиною прогресування невриту стала вірусна інфекція; такі симптоми, як гіпертензія, сильний головний біль і «мушки перед очима» виявляються, якщо порушилося звернення крові в головному мозку.

Діагностика

Запалення нерва у вусі лікування. Чим лікувати запалення вуха

При прояві зазначених вище симптомів, слід негайно звернутися до кваліфікованого фахівця для проведення комплексної діагностики. Лікар спочатку оглядає вухо хворого, збирає анамнез життя і, безпосередньо, самого захворювання. При необхідності задає радий уточнюючих питань, щодо професійної діяльності та інше. Далі проводяться додаткові методи дослідження:

Для виявлення справжньої причини, що призвела до за собою неврит слухового нерва, пацієнта можуть направити на консультацію до вузьких спеціалістів, а також провести ще декілька досліджень — рентген черепа, КТ та біохімія крові.

Лікування

Перед тим як розробляти план лікування кохлеарного невриту, слід уточнити справжню причину недуги. Лікують хворих з гострою формою в стаціонарних умовах. Терапія включає в себе такі препарати:

  Діуретики; засоби для нормалізації метаболізму; ліки для нормалізації звернення крові в мозку.

Також обов’язково проводиться дезінтоксикаційна терапія.

При лікуванні хронічної форми важливо усунути основний етіологічний фактор. Якщо був діагностований інфекційний неврит, то лікувати його слід із застосуванням противірусних лікарських засобів, антизапальних і антибактеріальних. З метою прискорити метаболізм в клітинах, призначають антиоксиданти, а також різні вітамінні комплекси.

Лікування кохлеарного невриту токсичної форми має на увазі використання специфічних антидотів (речовини, які сприяють виведенню з тіла людини скупчилися токсинів). Також розробляється симптоматична терапія, і проводяться реабілітаційно-відновлювальні заходи. Лікувати цю форму недуги народними засобами строго протипоказано.

Лікувати травматичний неврит фахівці починають тільки після консультації невролога та отримання результатів рентгену черепа. Зазвичай призначають:

  Протисудомні; сечогінні; вітамінні комплекси; анальгетики; ноотропні лікарські засоби.

Якщо Ви вважаєте, що у вас Неврит слухового нерва і характерні для цього захворювання симптоми, то вам можуть допомогти лікарі: оториноларинголог. невролог.

Також пропонуємо скористатися нашим сервісом діагностики захворювань онлайн. який на основі введених симптомів підбирає ймовірні захворювання.

Запалення слухового нерва лікування і симптоми

Таке запалення буває вродженим і набутим. Запалення слухового нерва виникає зазвичай внаслідок розвитку різних інфекцій, інтоксикацій (гострих і хронічних), порушень обміну речовин, травм, коливань атмосферного тиску, судинних розладів, ендокринних порушень і т. Д.

Симптоми розвитку запалення слухового нерва

У більшості випадків збудниками запалення є безліч мікроорганізмів і їх токсинів, які циркулюють в організмі в період розвитку будь-якої спільної інфекції. Запалення з’являється під час інфекційного захворювання або ж через 1-2 тижні після нього. Також поразки слухового нерва іноді відбувається після отруєння організму побутовими і промисловими отрутами, наприклад ртуттю, свинцем, миш’яком і т. Д.

Основними симптомами хвороби є:

  Шум і дзвін різної інтенсивності в вухах, зниження слуху. Іноді виникає запаморочення і втрата рівноваги. В особливо важких випадках при запаленні нерва може виникнути глухота на одне або на обидва вуха.

Точну клінічну картину можна встановити тільки провівши аудіометрію, так як при звичайному огляді вуха лікарем ніяких патологічних змін не спостерігається.

Особливості лікування народними засобами при запаленні слухового нерва

Захворювання можна вилікувати народними засобами. Всі перелічені нижче настої готуються однаковим способом. Різниця лише в складі трав. Перед приготуванням певної настоянки потрібно подрібнити все, що входять до його складу, трави. Потім потрібно взяти 2-3 столових ложки вже подрібненої трави і залити літром окропу. Після потрібно поставити суміш на вогонь і довести до кипіння. Потім кип’ятити близько п’яти хвилин на слабкому вогні. Потім потрібно всю рідину злити в термос і залишити там на ніч. Вранці потрібно обов’язково процідити і приймати для лікування запалення слухового нерва по 100-200 мл. за півгодини до їжі протягом всього дня.

Змішати порівну: квітки комірника і безсмертника, корінь горця зміїного, трава кропиви і буркуну, пагони омели і бруньки сосни.

Взяти в рівних пропорціях: листя брусниці, траву м’яти і кропиви, квітки ромашки, шишки хмелю і корінь дягелю.

Змішати рівні частини: трави буркуну, споришу, кропиви, хвоща польового, чистотілу і м’яти, корінь лопуха і побіжу багна.

Змішати для лікування запалення слухового нерва: листя берези, подорожника, траву лаванди і горця перцевого, траву м’яти, фіалки триколірної і пустирника, корінь кульбаби, дягелю і горця зміїного, квітки календули.

Змішати в рівних пропорціях: корінь півонії і алтея, квітки календули, кореневища пирію і пагони чорниці.

© Ольга Васильєва для astromeridian. ru

Запалення слухового нерва (Неврит) # 8212; народне лікування

Запалення слухового нерва може статися з різних причин. Серед Найбільш поширених причин слід виділити:

  отруєння токсичними речовинами, потрапляння в організм інфекції, проблеми з судинами, серцем, нирками, порушення обміну речовин, професійні захворювання, пов’язані з сильними шумами, ураження середнього та / або внутрішнього вуха.

Неврит слухового нерва проявляється поступовим зниженням слуху. На перших порах хворі відзначають появу стороннього шуму у вухах, який нагадує шум прибою або тихий дзвін.

Для лікування або профілактики невриту слухового нерва народна медицина пропонує:

1. Масляниста-спиртової компрес: 40г подрібненого прополісу необхідно залити приблизно 100 мл медичного спирту, після чого тару з рідиною щільно закрити і поставити в тепле місце на 1 тиждень (настойку слід щодня збовтувати).

Коли тиждень пройшов настойку необхідно процідити і розбавити її рослинним маслом (краще всього, якщо це буде оливкова або кукурудзяна олія) в співвідношенні 1: 4. Зробіть з бинтика невеликий джгутик і опустіть його в настоянку, щоб він добре просочився. Після цього акуратно введіть його в слуховий прохід і залиште його там на 1-2 дня. Дану процедуру слід повторити 12 р. через день.

2. Лікувальний трав’яний настій: змішайте між собою в рівних пропорціях хвощ польовий, буркун лікарський, пагони чорниці, листочки подорожника, суцвіття календули. 40 г лікувального збору висипаючи в термос і залийте 500 мл окропу, і залиште на ніч.

Джгутик з бинтика змочуємо в настої і акуратно вводимо в слуховий прохід на 30-60 хв. 1 р. на добу. Паралельно настій можна приймати всередину по 65-85 мл 3 р. на добу.

3. Лікувальна трав’яна настоянка . змішайте між собою плоди коріандру, листочки м’яти і меліси (всіх інгредієнтів приблизно по 20 г). 60 г лікувальної суміші заливаємо 100 мл медичного спирту + 1 ст. л. чистої води і залишаємо все настоюватися.

Через добу настоянку проціджують і змочують у ній х / б хустинку, а потім прикладаємо його до скронь і потилиці.

4. Візьміть пару зубчиків часнику і дрібно його наріжте (також можна його измельчит в блендері або м’ясорубці). Отриману кашку акуратно покладіть на невеликий шматочок марлечкой або бинтика, додайте туди 2-3 крапельки камфорного масло і все це акуратно загорніть і вставте в слуховий прохід.

Тримати слід до тих пір, поки не з’явиться відчуття печіння. Дану процедуру необхідно повторювати до повного одужання кожен день.

5. Візьміть невелику скляну пляшечку (100 мл) і заповніть її на ½ плодами ялівцю. Після цього залийте пляшку до країв горілкою.

Щоб настойка дійшла до готовності їй необхідно настоятися 21 день в темному приміщенні, кожен день слід збовтувати рідина. Капати слід по 3-4 крапельки в кожне вухо.

6. За допомогою звичайної терки подрібніть ріпчасту цибулю. Загорніть його в шматочок бинтика і акуратно вставте в слуховий прохід.

Подібний компрес найкраще робити на ніч, паралельно для посилення ефекту цибульний сік можна капати в ніс по 2-3 крапельки. Курс лікування необхідно продовжувати 1 міс.

Увага! Перед використанням народних рецептів для лікування захворювань різного роду, — Проконсультуйтеся з лікарем, фітотерапевтами, щоб не допустити негативних наслідків!

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...