Запалення вуха у дитини фото. Чим лікувати запалення вуха


Догляд за дитиною, Здорові вуха, Лікування серця / Среда, Май 23rd, 2018
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Отит у дітей лікування фото

Багато батьків не з чуток знайомі з такою хворобою у дитини як отит. Це одне з неприємних захворювань дитячого віку, яке приносить малюкові масу дискомфорту і хворобливих відчуттів. У нашій статті ми розповімо Вам, як лікувати отит у дитини.

Слід врахувати, що отит не вийде вилікувати за два дні — іноді терапія може розтягнутися на два тижні. Так само не варто пробувати лікувати захворювання самостійно без участі фахівця. У домашніх умовах можна тільки зняти больовий синдром.

Отже, що потрібно знати про лікування отиту?

В першу чергу потрібно забезпечити дитині вільний носове дихання. Для цього звільніть ніс від слизу за допомогою ватних джгутиків або спеціального назального аспіратора. Щоб вуха були в теплі, надіньте дитині на голову хустку. Під час хвороби купання дитини категорично протипоказано.

Медичне лікування полягає в прийомі антибактеріальних препаратів у вигляді ін’єкцій або таблеток. Крім цього в ніс потрібно регулярно капати судинозвужувальні краплі, які будуть підтримувати прохідність слухової труби.

При гострому середньому отиті хороший ефект приносять теплові процедури в області вуха. Наприклад, горілчані компреси, прогрівання синьою лампою. Але це можна робити тільки після консультації з лікарем.

При гострому гнійному отиті прийом антибіотиків обов’язковий. При цьому вухо потрібно обробляти дезинфікуючим розчином і видаляти гній ватним джгутиком. На додаток може бути призначено грязелікування, а так само ультрафіолетове опромінення і теплова фізіотерапія.

Іноді при ускладненнях отиту доводиться вдаватися до хірургічного лікування в стаціонарі.

Зверніть увагу, дітям до року вушні краплі не призначаються, не дивлячись на те, що в інструкціях до багатьох препаратів зазначено, що препарат дозволяється приймати з періоду новонародженості. До складу деяких крапель входять компоненти, які мають побічні ефекти у вигляді судом, блювоти, проносу. Саме тому вони заборонені в педіатрії.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Не рекомендується використовувати для лікування отиту у дитини борний спирт, так як він дратує ніжну шкіру слухового проходу дитини. Є відомості, що у дітей до одного року препарат може викликати судоми.

Пам’ятайте, що захворювання легше попередити, ніж потім його лікувати! При виникненні підозрілих симптомів, зверніться до дитячого ЛОР-лікаря.

Нехай Ваш малюк буде здоровим!

Схожі новини

Отит у дитини

Особливості запалення зовнішнього вуха

Найчастіше у дітей трапляється зовнішній отит. Його розвиток відбувається, якщо на дермі зовнішнього слухового проходу в результаті розчісування або при очищенні вух з’являється механічне травмування. На цій ділянці розмножується інфекція, як наслідок — з’являється почервоніння і набряк, а слуховий прохід зменшується, перетворюючись в щілину. З вуха сочиться каламутна рідина.

Є й інші захворювання вуха, наприклад, бешихове запалення, порушену стрептококом. У вухо бактерія проникає таким же шляхом. Захворювання проявляється у вигляді почервоніння вушної раковини і її набряку. Можуть з’явитися бульбашки в області слухового проходу. Піднімається висока температура, з’являються озноб, відсутність апетиту.

Запалення волосяного мішечка (фурункул зовнішнього слухового проходу) — це ще одне захворювання, що виникає в результаті дрібних пошкоджень шкіри або через ослаблений імунітет. Зазвичай помітити фурункул непросто, але припустити його виникнення можна за деякими ознаками: при жуванні або обмацуванні вуха посилюється біль, ущільнюються лімфовузли біля вух. Пізніше фурункул дозріває і лопається, біль зменшується.

Лікування отиту зовнішнього вуха

Якщо захворювання має легку форму, можна лікувати його за допомогою примочок і мазей. Якщо ж у дитини істотно порушується самопочуття, його треба госпіталізувати. В обох випадках самостійно лікувати отит у дитини не можна.

Запалення середнього вуха

У цього виду отиту є дві форми: гостра і хронічна. Гостра зустрічається у дітей найчастіше. Схильність до розвитку цього захворювання мають діти недоношені, з ослабленим імунітетом, діти-искусственники.

Збудник під час застуди з носоглотки переходить в вушну порожнину, чим викликає запальний процес. Розміри дитячої слухової труби дає мікробам можливість вільно проробляти свій шлях.

Запалення вуха у дитини фото. Чим лікувати запалення вухаУ запалення гострого середнього вуха існують катаральна і гнійна форми. Катаральний отит характерний сильними болями в вусі. Дитина весь час плаче або кричить, відмовляється від їжі, йому боляче ковтати і жувати. Перестає плакати тільки коли лягає на бік хворого вуха. Визначити, з якого боку болить, можна натиснувши на горбок, який виступає попереду слухового проходу — дитина закричить.

Гострий середній отит у дитини легко може з катаральної перейти в гнійну форму. В цьому випадку розривається барабанна перетинка, виділяється гній з вуха.

Цей вид отиту може мати серйозні ускладнення. У дітей запальний процес переходить на соскоподібного відросток скроневої кістки, де і відбувається запалення — мастоидит. Тоді біль з’являється за вухом. Там шкіра червоніє і набрякає, вушко відстовбурчується. Дитина нахиляє голову в хвору сторону.

Ще одне серйозне ускладнення називають Менінгіальні синдромом. Це роздратування оболонок головного мозку — запальний процес переходить за межі запалення середнього вуха. У малюка починається блювота, з’являється мутне свідомість, судоми, загальмованість.

Лікування отиту середнього вуха

Якщо чіткі симптоми отиту очевидні, не чекаючи дільничного лікаря, зверніться до отоларинголога, який при гострій формі захворювання призначає загальне лікування, що включає антибактеріальні засоби, в ніс — судинозвужувальні краплі і місцеву терапію. При цьому добре допомагають теплові процедури: компреси спиртові (у розведеному вигляді), горілчані, прогрів. Під час гнійного отиту в слуховий прохід вводять тампони, просочені антисептичними речовинами і антибіотиками. Однак спочатку варто прибрати гній. Крім того, корисні УФО, ФВЧ, грязелікування і лазеротерапія.

Рекомендації по догляду за отиті у дитини

У дитини повинна бути можливість дихати носом. Вушка малюка повинні весь час перебувати в теплі. Чи не купайте дитини, лише обтирають підігрітою водою. Чи не виводьте його гуляти.
Гострий середній отит часто переходить у хронічний. Це відбувається через зниження імунітету, рахіту, цукрового діабету.

Неминущі Реніта, запалені аденоїди, викривлення носової перегородки — всі ці фактори сприяють хронічному отиту. Його головна ознака — періодичне витікання гною з вуха. Згодом у дитини може погіршитися слух.

Негнійні хвороби середнього вуха

При тубоотит запалення відбувається в слизовій оболонці слухової труби. Звужується її просвіт, з’являються шум, закладеність у вухах. Це загрожує одне — або двосторонньої приглухуватістю. Лікування цього захворювання має бути комплексним. Спочатку треба усунути причину — вилікувати нежить, почистити носоглотку, видалити аденоїди. Сам запальний процес лікується з використанням системних антибіотиків і місцевої терапії. Ефективно введення лором лікарського препарату в вушко дитини.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...